Coś jak TI ale na 2 graczy?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: ScorpZero »

Miałem ostatnio okazję zagrać w Twilight Imperium i było całkiem fajnie, więc chętnie samemu bym sobie coś takiego sprawił. Problem polega na tym, że preferuję rozgrywkę raczej w 2 osoby, bo ciężko o większą ilość graczy, a wtedy nie ma sensu mieć samego Twilight Imperium.

Ogólnie zależy mi na mechanikach 4X, które by sensownie działały na 2 graczy. No i oczywiście do tego planety, rasy, wiadomo. ;-)

Jedyne co mi jakkolwiek przychodzi na myśl to Star Wars Rebelia, choć to mocno nie do końca to, a poza tym i tak czekam już na dodruk, więc można z góry odhaczyć. :-D

Czytałem też, że nadchodzi 2ed Eclipse, ale różne ma to opinie w wariancie na 2 osoby, więc sam nie wiem...
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: Trawus »

Wydaje mi się, że sam sobie odpowiedziałeś. Chyba nie ma lepszej gry w tych klimatach na 2 osoby niż Star Wars Rebelia. W ogóle jest to jedna z dwóch moim zdaniem najlepszych gier na 2 obok Wojny o Pierścień.
bobiaczek
Posty: 415
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 140 times
Been thanked: 111 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: bobiaczek »

The Warp, aktualnie na KS. Nie wiem, czy będzie jak TI, ale wygląda dość przyjemnie. Gra 4x w temacie SF.
Zaletą jest to, że jest opublikowana jakaś wersja PnP więc możesz sobie na szybkości sprawdzić (KS trwa jeszcze kilka dni)
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: Cyel »

Forbidden Stars mocno się wlecze przy 4 graczach a we dwójkę jest całkiem sprawne i szybkie. A sama gra jest znakomita, no i klimat WH40K.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: ScorpZero »

Space Empires wygląda dla mnie zbyt sucho i ogólnie mało rozrywkowo niestety. :-( Wątpię, żeby dziewczyna chciała że mną grać w kosmicznego księgowego po pracy... Sam bym chyba też w sumie nie chciał. :-D

Forbidden Stars wygląda spoko, ale niedostępne, a 1k zł z drugiej ręki to jednak nie dam. :-D

The Warp też wydaje się spoko, ale tutaj z kolei nie bardzo mam ochotę się z KS bawić.

Chyba faktycznie zostaje mi czekać na dodruk Rebelii, bo nic lepszego w tych klimatach nie widzę, w co dałoby się sensownie we 2 osoby grać. A szkoda!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: sqb1978 »

Jest jeszcze coś takiego jak Exodus: Proxima Centauri. Ma nawet kilka dodatków.
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: Cyel »

Space Empires 4X nawet nie próbuj. Tragedia. Gra z totalnie innej epoki, z czasów, kiedy nikt nie umiał w design.

FS jest na aukcji za 500 no i parę tygodni temu było jakieś masowe zamówienie na wersję francuską, którą gracze zangielszczali-spolszczali. Pewnie z myślą o odsprzedaży właśnie i jak się popyta to się znajdzie. Ale fakt, to nadal duża suma (choć już okolice nowego TI)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: Tachion »

Akurat Space Empires tylko sucho wygląda. Walka jest dużo ciekawsza niz w TI i bardziej strategiczna i dodatkowo najbardziej polecany tryb to tryb 2-osobowy. To przede wszystkim gra wojenna o przejrzystych zasadach.

Ale jesli ma ladnie/figurkowo wygladac i na 2 osoby to tylko Rebelia i Wojna o Pierscien zostaja.
Z takich mniejszych to jeszcze jest Warpgate, ale zapewnie ciezko go teraz dostać i to znacznie prostszy tytul.
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: Cyel »

Grałem w Space Empires 4X i "interesująca walka" polegała na tym, że z kolegą przez 5 minut próbowaliśmy na przemian rzucić "0" na k10.

Jeśli wolisz mnóstwo mozolnej obsługi gry a mało podejmowania decyzji i całkowite zero ekscytujących sytuacji - wypróbuj Space Empires 4X. W przeciwnym razie zapomnij, że w ogóle taka gra przybyła wehikułem czasu z lat 80'tych do 2020 roku.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: ScorpZero »

No dobrze, w takim razie czekam na Rebelię, bo Wojnę o Pierścień już mam. :D
Dzięki za udział! Może kiedyś The Warp się pojawi szerzej w sklepach to wtedy będzie można pomyśleć.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Coś jak TI ale na 2 graczy?

Post autor: rattkin »

Rebelia do TI ma się jak pięść do nosa. Owszem, jest świetną grą, ale to przy 4X nie leżało.

Eclipse na 2 osoby zawsze działał dobrze, także i nowa edycja - choć mi by się nie chciało pewnie.

Z hybryd, jako mikro alternatywę możesz też rozważyć Impulse, a jako coś większego - New Dawn.
ODPOWIEDZ