Little Town - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Little Town - pytania o zasady

Post autor: Nikto0 »

Mam pytanie czy jeżeli wykorzystam wszystkie przydzielone mi znaczniki budynków to ich już nie mogę budować? :D
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Re: little town

Post autor: Nikto0 »

Czy po każdej turze dobieramy surowce i budynki?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: little town

Post autor: RUNner »

Nie możesz budować, jak nie masz już domków. Instrukcja, ostatnie zdanie, strona 6.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Re: little town

Post autor: Nikto0 »

A możesz odpowiedzieć na moje drugie pytanie?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: little town

Post autor: RUNner »

Trochę nie rozumiem postawionego pytania.
Surowce dobierasz w momencie postawienia pionka na planszy. Zbierasz surowce z okolicznych pól, możesz aktywować swoje budynki, lub budynki rywala (płacąc mu 1 sztukę złota). Kolejność tych zbiorów ustalasz samodzielnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Re: little town

Post autor: Nikto0 »

A czy znaczników budynków zawsze ma się do dyspozycji tylko określoną ilość czy po zakończeniu rundy można dobrać znaczniki budynków?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: little town

Post autor: RUNner »

Nikto0 pisze: 29 lis 2020, 13:07 A czy znaczników budynków zawsze ma się do dyspozycji tylko określoną ilość czy po zakończeniu rundy można dobrać znaczniki budynków?
Znaczniki budynków są ograniczone, więc trzeba nimi gospodarować na całą rozgrywkę. Nie odzyskujesz ich na końcu rundy, dlatego akcja budowy musi być dobrze przemyślana.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: Nikto0 »

Co oprócz 10 punktów zwycięstwa daje ten posąg mi się wydaje że nic a czy z ostatniego podanego budynku tego z pytajnikiem mogę korzystać wiele razy wykorzystując wolne pola?https://zapodaj.net/77895950ccb94.jpg.html
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: Kurczu »

Posąg daje tylko 10 pubktów, a ten ostatni budynek daje punkty tylko na koniec rundy.
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

3 pytania do gry Little Town

Post autor: dude2332 »

Hej, mam trzy pytania dotyczące gry Little Town:

1.) Jedna z kart celu: Zbuduj łącznie po 1 budynku sąsiadującym odpowiednio z jeziorem, górami i lasem. To znaczy, że to mogą być nawet 3 budynki po jednym do każdego, lub 2 budynki, np. jeden obok lasu i jeziora, a drugi obok gór? Lub nawet 5 budynków na planszy, byle tylko łącznie sąsiadowały z tymi 3 wymienionymi rzeczami? Dla mnie ten cel jest kompletnie niejasny z opisu.

2.) Budynki, które działają na koniec rundy, (katedra i rezydencja) działają przed wykarmieniem, czy po? Na 99 procent stawiam, że przed, ale wolę się dopytać.

3.) Budynek rezydencji (na koniec rundy możesz skorzystać z działania dowolnych budynków znajdujących się na jednym z 8 sąsiednich pól). Pytanie jest, czy można skorzystać 2 razy z tego samego budynku, czy to działa jak robotnik, że tylko pojedynczo za jednym razem (czyli w tym przypadku pod koniec rundy)?
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: 3 pytania do gry Little Town

Post autor: LukaszLozz »

dude2332 pisze: 30 gru 2020, 16:09 Hej, mam trzy pytania dotyczące gry Little Town:

1.) Jedna z kart celu: Zbuduj łącznie po 1 budynku sąsiadującym odpowiednio z jeziorem, górami i lasem. To znaczy, że to mogą być nawet 3 budynki po jednym do każdego, lub 2 budynki, np. jeden obok lasu i jeziora, a drugi obok gór? Lub nawet 5 budynków na planszy, byle tylko łącznie sąsiadowały z tymi 3 wymienionymi rzeczami? Dla mnie ten cel jest kompletnie niejasny z opisu.

2.) Budynki, które działają na koniec rundy, (katedra i rezydencja) działają przed wykarmieniem, czy po? Na 99 procent stawiam, że przed, ale wolę się dopytać.

3.) Budynek rezydencji (na koniec rundy możesz skorzystać z działania dowolnych budynków znajdujących się na jednym z 8 sąsiednich pól). Pytanie jest, czy można skorzystać 2 razy z tego samego budynku, czy to działa jak robotnik, że tylko pojedynczo za jednym razem (czyli w tym przypadku pod koniec rundy)?
Hej,

Odpowiem, jak ja gram i jak rozumiem te zasady.

1. Należy zbudować łącznie 3 budynki, każdy sąsiadujący z innym typem terenu.
2. Zakładam, ze przed, czyli np rezydencja może nam dodać jedzenia.
3. Rezydencja działa jak robotnik. Przy czym mam wrażenie, ze mylisz turę z rundą. Zapis w instrukcji, ze robotnik może korzystać raz na turę z danego budynku jest zbędny i wprowadza zamieszanie.
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Re: 3 pytania do gry Little Town

Post autor: dude2332 »

LukaszLozz pisze: 30 gru 2020, 16:53
1. Należy zbudować łącznie 3 budynki, każdy sąsiadujący z innym typem terenu.
2. Zakładam, ze przed, czyli np rezydencja może nam dodać jedzenia.
3. Rezydencja działa jak robotnik. Przy czym mam wrażenie, ze mylisz turę z rundą. Zapis w instrukcji, ze robotnik może korzystać raz na turę z danego budynku jest zbędny i wprowadza zamieszanie.
1. To nie rozumiem po co jest słowo: "łącznie", już lepiej było dać: "co najmniej", skoro ta zasada ma w taki sposób działać. Chociaż ja dalej mam wątpliwości, co autor miał na myśli.
3. Nie pomyliłem, wiem, że runda jest na końcu po turach (w zależności od liczby graczy i robotników). Wiem też, że robotnicy są stawiani co turę. Zastanawiałem się tylko, czy ten budynek działa jak robotnik.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: Kurczu »

Odnośnie 1. to na angielskiej karcie jest napisane, że to muszą być 3 budynki.
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: imrowai »

Czy pole zboża to budynek? Nie mogę tego rozstrzygnąć.
Na czuja zakładam, że nie, ale z drugiej strony nigdzie nie mogę znaleźć informacji takowej i współgracze nie do końca zgadzają się z moją interpretacją..
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: Kurczu »

imrowai pisze: 04 kwie 2021, 07:26 Czy pole zboża to budynek? Nie mogę tego rozstrzygnąć.
Na czuja zakładam, że nie, ale z drugiej strony nigdzie nie mogę znaleźć informacji takowej i współgracze nie do końca zgadzają się z moją interpretacją..
Zdecydowanie tak 🙂 W spisie komponentów jest napisane 29 płytek Budynków, czyli w tym płytki Zboża. W przygotowaniu do gry, w punkcie 2 jest:
Ułóż z 5 płytek z Polem Zboża stos i umieść go na Targu.
Wymieszaj pozostałe płytki Budynków.
Czyli znowu Pola Zboża to Budynki.
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: Nikto0 »

A czy mogę spasować czyli nie wykonać żadnej akcji?
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: imrowai »

instrukcja jest jasna - nie masz takiej możliwości - albo akcje na planszy, albo budowa.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: Kurczu »

Nikto0 pisze: 01 maja 2021, 12:28 A czy mogę spasować czyli nie wykonać żadnej akcji?
Jeśli tak bardzo nie chcesz sobie pomóc robiąc akcję, to chociaż postaw ludzika przy silniczku przeciwników i zajmij im miejsce 🙂
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: tekknoboy »

Czesc,
Czy dzialania z budynkow nalezy rozpatrywac jako "jednorazowe"?
Np. kafelek z bydynkiem, który pozwala mi wydać 1 monetę by dostać 2 drewna. Czy jeśli mam 2 monety, moge wymienić je na 4 drewna? (Nie wiem czy jest dokladnie takie działanie na którymś budynku, chodzi mi tylko o przykład,dla zobrazowania zasady, o co mi chodzi)

Dzięki!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Little Town - pytania o zasady

Post autor: litk »

tekknoboy pisze: 31 lip 2022, 11:57 Czesc,
Czy dzialania z budynkow nalezy rozpatrywac jako "jednorazowe"?
Np. kafelek z bydynkiem, który pozwala mi wydać 1 monetę by dostać 2 drewna. Czy jeśli mam 2 monety, moge wymienić je na 4 drewna? (Nie wiem czy jest dokladnie takie działanie na którymś budynku, chodzi mi tylko o przykład,dla zobrazowania zasady, o co mi chodzi)

Dzięki!
Masz w instrukcji napisane:
Jeden Robotnik może tylko raz skorzystać z Budynku - czyli możesz skorzystać z Działania co najwyżej raz w swojej turze.
ODPOWIEDZ