Gra jak nemesis dla 2 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: Emil_1 »

Szanowni Eksperci,
Poszukuję gry która by miała bardzo gęsty klimat, może być coś a’la horror. Grałem i uwielbiam nemesis oraz dead of winter tylko niestety szukam gry która się idealnie nadaje dla 2 graczy.
W nemesis moim zdaniem problemem jest zbalansowanie gry dla 2 osób( bez żołnierza jest bardzo trudno) i najwięcej radości miałem w 4 os, z kolei martwa zima traci urok potencjalnego zdrajcy dla 2 osób.
Z góry dziękuję!:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: Emil_1 »

Dodam tylko, że mansions of madness 2ed ograliśmy;)
Aktualnie mam zafoliowaną jeszcze karciankę arkham horror
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: vegathedog »

Szukaj Claustrophobii. Na 2 osoby jest idealna. Co prawda konfrontacyjna, ale jest tutaj trochę horroru gore. Klimat i sytuacje można tak samo sobie doopisywać jak w Nemesisie ( nie uważam, żeby bez żołnierza było jakoś trudniej/łatwiej). Szybkie partie, różnorodne scenariusze i ciekawa mechanika. Zawsze bawię się przednio przy tej grze.

Z bardziej epickich to SW Rebelia, ale tutaj nie ma horroru tylko klimat gwiezdnych wojen. Na 2 osoby, gdzie trzeba wykazać się wybitną podstępnością, będzie to jednak tytuł doskonały.

Na 2 osoby nie będzie łatwo znaleźć grę z motywem "zdrajcy". W takim układzie najlepsze będą gry konfrontacyjne od samego początku.

Ja Nemesisa na 2 osoby i w każdym innym układzie uwielbiam.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: arturmarek »

Też nie kojarzę gry z motywem zdrajcy dobrze chodzącej na 2 osoby. Od siebie dorzucę Tainted Grail, to jest pełna kooperacja, super działająca na dwie osoby, ociekająca mrocznym arturiańskim klimatem.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: Emil_1 »

cześć,
akurat nie chodzi mi o samą zdradę, bardziej mnie interesuje bardzo gęsty, ciężki klimat, gra klimatyczna :)
Miłego dnia! :)
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: GAZDA »

Ja bym stawiam na HwA 2 ed. Dla mnie bije na głowę posiadłość szaleństwa 2ed ze względu na regrywalność i bycie planszówką. Jeśli chodzi o wady to setup, sporo zasad (ale bez przesady wbrew ogólnie krążącym opiniom) i kwestia niedostępnych dodatków. Myślę że 3 edycja też może się podobać, ale o niej niestety nie wiem więcej niż mówią recenzje :) no i na końcu HwA liczy się punkty więc trochę rywalizacji jest, chociaż ja i tym nigdy nie pamiętam ;P
Druga gra to Pandemonium. Chodzi u nas za jakąś niską kasę w stosunku do zawartości a opinie na nienajgorsze. Jeśli chodzi o wady to instrukcja j. Angielski i mam ją nie ograną więc nie wiem jak działa :)
tommyray
Posty: 1307
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: tommyray »

Lifeform?
Rzecz, która trochę inaczej przedstawia ten sam temat co Nemesis. Też obca forma życia, też statek kosmiczny i załoganci próbujący przeżyć. Niby podobna a jednak z gameplayów widać, że odmienna.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: Cyel »

Emil_1 pisze: 01 sty 2021, 21:25 cześć,
akurat nie chodzi mi o samą zdradę, bardziej mnie interesuje bardzo gęsty, ciężki klimat, gra klimatyczna :)
Space Hulk :twisted:
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: Emil_1 »

GAZDA pisze: 25 sty 2021, 16:04 Ja bym stawiam na HwA 2 ed. Dla mnie bije na głowę posiadłość szaleństwa 2ed ze względu na regrywalność i bycie planszówką. Jeśli chodzi o wady to setup, sporo zasad (ale bez przesady wbrew ogólnie krążącym opiniom) i kwestia niedostępnych dodatków. Myślę że 3 edycja też może się podobać, ale o niej niestety nie wiem więcej niż mówią recenzje :) no i na końcu HwA liczy się punkty więc trochę rywalizacji jest, chociaż ja i tym nigdy nie pamiętam ;P
Druga gra to Pandemonium. Chodzi u nas za jakąś niską kasę w stosunku do zawartości a opinie na nienajgorsze. Jeśli chodzi o wady to instrukcja j. Angielski i mam ją nie ograną więc nie wiem jak działa :)
Przepraszam, co to HwA?
Miłego dnia! :)
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: GAZDA »

Ah przepraszam, pisałem z telefonu i z rozpędu tak skrótami poleciałem :) Właściwie nie wiem dlaczego bo sam nie lubię jak ludzie czasem sypią tymi skrótami, że aż potem trzeba siedzieć i dekodować co autor miał na myśli :)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra jak nemesis dla 2 graczy

Post autor: SwistakCZC »

Lubię gęste klimaty a'la horror i granie w dwójkę, też uważam że Nemesis niezbyt spoko na dwie osoby, też jestem fanem Posiadłości... ja ostatnio zamówiłem pod takie klimaty Etherfields.

Myślę jeszcze nad Łowcami ad 2114, choć już ciężko ich dostać, a ostatnio z horrorowych klimatów lekko prześmiewczych spodobał mi się Monster Slaughter, ale nie mam pojęcia jak to chodzi na 2 osoby, o tym ostatnim myślałem w kontekście grania w większym mniej zaawansowanym gronie.
ODPOWIEDZ