Fields of Fire (Ben Hull)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

[REVIEW] Fields of Fire 2

Fields of Fire to gra wobec której nie można być obojętnym. Już niedługo dostanie nowe, poprawione materiały (w tym zasady). A w międzyczasie dziele się moją recenzją. Miłej lektury!

LINK: [REVIEW] Fields of Fire 2

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: vder »

Jest już może jakaś przybliżona data wydania dodatku + nowej edycji/ upgrade kita?
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Grzech »

Gmt już pobrało pieniądze (za dodatek) teoretycznie poprawione zasady maja się w wrześniu pojawić na ich stronie.
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

vder pisze: 11 wrz 2022, 19:01 Jest już może jakaś przybliżona data wydania dodatku + nowej edycji/ upgrade kita?
To już kwestia dni / tygodni. Będzie dodatek Battle of The Bulge i nowe zasady; z wersją Deluxe będzie też cała masa materiałów How to Play .
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Grzech »

Wstępna wersja instrukcji do 3ed już dostępna:

https://insidegmt.com/the-fields-of-fir ... -download/
selektor
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2021, 16:36
Has thanked: 19 times
Been thanked: 46 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: selektor »

Istotna informacja od GMT: "If you found Fields of Fire too fiddly or complex, nothing has changed in that regard". Dobrze wiedzieć ;) Jedynie 96 stron instrukcji, w grze która według ocen użytkowników BGG odpowiada trudnością Food Chain Magnate :D. Przyznam się, że spodziewałem się "lekkich" zmian, ale nie aż takich, że instrukcja rozrośnie się o ponad połowę, a i tak pewnie będzie ona nie raz aktualizowana. Natomiast widać ogrom pracy, która została włożona w opracowanie tej instrukcji. Są grafiki z przykładami oraz dodatkowe uwagi, które sporo wyjaśniają. Pozmieniały się też tabelki. Jednak nadal w mojej ocenie próg wejścia jest jednym z najwyższych w grach planszowych.
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

selektor pisze: 16 wrz 2022, 23:09 Istotna informacja od GMT: "If you found Fields of Fire too fiddly or complex, nothing has changed in that regard". Dobrze wiedzieć ;) Jedynie 96 stron instrukcji, w grze która według ocen użytkowników BGG odpowiada trudnością Food Chain Magnate :D. Przyznam się, że spodziewałem się "lekkich" zmian, ale nie aż takich, że instrukcja rozrośnie się o ponad połowę, a i tak pewnie będzie ona nie raz aktualizowana. Natomiast widać ogrom pracy, która została włożona w opracowanie tej instrukcji. Są grafiki z przykładami oraz dodatkowe uwagi, które sporo wyjaśniają. Pozmieniały się też tabelki. Jednak nadal w mojej ocenie próg wejścia jest jednym z najwyższych w grach planszowych.
Dlatego w wersji Deluxe będzie też materiał szkoleniowy z mniejszymi scenariuszami, powoli, krok po kroku, wprowadzający w tajniki.
Zgadzam się jednak, że to jeden z najbardziej kompletnych systemów - w sumie nic dziwnego, że jest to bardziej traktowane jako symulacja niż planszówka.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Fields of Fire – Storage Solution

W oczekiwaniu na wersję Deluxe Fields of Fire oraz Bulge Campaign, dzisiaj dzielę się swoim rozwiązaniem na pomieszczenie i posortowanie komponentów pierwszej oraz drugiej część. Łatwo nie było ale ostateczny efekt jest wspaniały!

LINK: Fields of Fire – Storage Solution

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

First look at Fields of Fire – Battle of the Bulge

Battle of the Bulge - rozszerzenie do Fields of Fire - już dotarło. Dzisiaj analizujemy co dostajemy w ramach tego tytułu a jednocześnie zwracamy uwagę jak wielkie zmiany wprowadziło GMT One jeżeli chodzi o czytelność i przejrzystość rozgrywki. Zapraszam!

LINK: First look at Fields of Fire – Battle of the Bulge

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: skiba »

Na stronie GMT (https://www.gmtgames.com/p-998-fields-o ... ition.aspx) wrzucili draft zasad do nowego druku Fields of Fire. Wyszło im tym razem niecałe 100 stron, ale za to rzuciłem okiem na kilka "dziur" w zasadach, które musiałem konfrontować z BGG i są załatane. Mimo wolumenu może w końcu będzie lepiej :D
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Yorvell »

Zerknąłem na tą nową instrukcje i trochę szkoda, że nie dodają jej do Bulge Campaign.
Wciąż daleko do ideału ale widzę tam takie drobnostki jak np. zdjęcie rozstawionego pierwszego scenariusza.
Niby wszystko opisane jest w instrukcji ale np. w pierwszym rozstawieniu nie dodałem oddziałów z bazookami, bo po inspekcji spisu kompani doszedłem do wniosku, że wchodzą one do gry później. To zdjęcie szybko by naprostowało ten błąd.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: vder »

Trochę szkoda, ale to zdaje się cały czas draft jest. Zresztą ja i tak czekam na upgrade kit do deluxe i liczę na to, że gra zmieści się w jednym pudełku.
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Yorvell pisze: 07 lis 2022, 09:59 Zerknąłem na tą nową instrukcje i trochę szkoda, że nie dodają jej do Bulge Campaign.
Wciąż daleko do ideału ale widzę tam takie drobnostki jak np. zdjęcie rozstawionego pierwszego scenariusza.
Niby wszystko opisane jest w instrukcji ale np. w pierwszym rozstawieniu nie dodałem oddziałów z bazookami, bo po inspekcji spisu kompani doszedłem do wniosku, że wchodzą one do gry później. To zdjęcie szybko by naprostowało ten błąd.
To nie jest ostateczna instrukcja; ona celowo i specjalnie została pokazana przy wydaniu tego rozszerzenia (a nie wydrukowana) aby gracze mogli się wypowiedzieć. 100 stron bo teraz jest tam od groma przykładów.
Ostateczna wersja zostanie dodana do drugiej edycji pierwszej części FoF. I to będzie wersja poprawiona o wszystkie uwagi, które obecnie napływają odnośnie tego dokumentu.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: profes79 »

Podbijam temat, bo ku swojemu zaskoczeniu odkryłem, że szykuje się trzecia gra z tej serii, tym razem Anglikami. FoF III: The Parachute Regiment. Gra ma przedstawiać starcia z historii 2 PARA - 2. batalionu spadochronowego - Arnhem 1944; Falklandy 1982 i Afganistan 2008. Pod kątem drugowojennym na pewno ciekawie zapowiadają się scenariusze z Arnhem, z wykorzystaniem PIATów oraz, jak samo GMT przedstawia, z wykorzystaniem trąbek sygnałowych jako środka przekazywania rozkazów.

Czego mogę sobie jedynie życzyć to tego, żeby grę dopracowano lepiej, niż nieszczęsną drugą część... Na razie jest w P500, z 390 zamówieniami...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Mr_Fisq »

profes79 pisze: 28 cze 2023, 22:26 Czego mogę sobie jedynie życzyć to tego, żeby grę dopracowano lepiej, niż nieszczęsną drugą część... Na razie jest w P500, z 390 zamówieniami...
Wersja Delux części pierwszej przebiła 1200 zamówień, część trzecia powoli dobija do 700 - chyba nie jest tak źle biorąc pod uwagę konkretną cenę.

Z innej beczki - Fields of Fire: The Bulge Campaign ma być kompatybilne z wersją Delux jedynki?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: vder »

Mr_Fisq pisze:
Z innej beczki - Fields of Fire: The Bulge Campaign ma być kompatybilne z wersją Delux jedynki?
Przecież bulge campaign jest już dostępne?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Mr_Fisq »

vder pisze: 23 wrz 2023, 13:13 Przecież bulge campaign jest już dostępne?
Tak, ale jedynka Delux jeszcze nie wyszła i zastanawiam się, czy jest sens kupować Bulge campaign mając w planach zakup deluxa jedynki.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: vder »

Ogólnie nie widzę powodu, żeby dodatek nie był kompatybilny. Zważywszy na to, że wszystkie misje są w 'nowym formacie' to graficznie jest/będzie bardziej spójny z nową edycją.
Inna sprawa czy na początek potrzebujesz dodatku? :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Mr_Fisq »

vder pisze: 24 wrz 2023, 09:22 Inna sprawa czy na początek potrzebujesz dodatku? :D
Pewnie nie potrzebuję, ale:
a) Ja jestem bardziej WW II niż Wietnam (o Korei nawet nie wspomnę), więc z podstawki głównie będzie mnie interesować Normandia (i ew. trochę Wietnam)
b) FOMO - dodatek nie ma obecnie jakiejś zaporowej ceny, a nie wiadomo kiedy trafi się jakiś dodruk.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: profes79 »

Namówiony powyższą dyskusją :P zakupiłem Ardeny, korzystając z tego, że w Forcie Gier mieli od ręki.

Unboxing pokazał:

Kartę żetonów - niemieckich w zimowej szacie. Co nie cieszy to widok dużej ilości złomu na gąsienicach - od JagdIV przez PzIV po Tygrysy II. Do tego widać jakieś zmiany organizacyjne (dowództwo plutonu HMG u Amerykanów); widać też dodatki w postaci żetonów piwnic czy bangalore. Generalnie całość cieszy oko.

Opis historyczny - historia walk 9 regimentu w Ardenach. Na odwrocie fajna nowa rozpiska jednostek przed misją.

Książeczka misji - i tu zaczynają się schody według mnie. Misje, podobnie jak w drugiej odsłonie, są oskryptowane - jest dokładna rozpiska jak mają być poukładane karty terenu co kompletnie nie daje szansy na jakieś zabawy taktyczne których mogliśmy doświadczyć w 1. części. Owszem, losujemy karty z kilku kart wiosek czy lasu ale w zasadzie różnice między nimi są znikome, o ile w ogóle są.

Kartę pomocy - rozpiska poszczególnych rodzajó jednostek z podaniem zasięgów, obrony i wszelkich innych danych.

55 kart terenu - od lasów przez wzgórza porośnięte lasami po wioski, teren czysty czy drogi w wykopie. Fajna odmiana po żywopłotach Normandii.

Oskryptowanie map zniwelowało mocno mój zapał do rozgrywki ale pewnie na dniach usiądę do pierwszego scenariusza, czyli ataku 2. dywizji na SKrzyżowanie Złamanego Serca (Wahlerscheid Crossorads). Gdy wyszedł na nich niemiecki kontratak nie spodziewali się, że to nielokalne przeciwuderzenie ale forpoczta natarcia niemieckiego, które miało spowić ogniem Ardeny...
ODPOWIEDZ