Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1004
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 748 times
Been thanked: 229 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Beskid »

Hazegiant pisze: 01 sie 2021, 23:54 Moje kilka groszy z perspektywy osoby która zaczęła od wiedeńskiego łącznika,
(...)
Wiedeński Łącznik to dla mnie gra w tej kategorii 9/10. (...) Na ten moment detektyw dla mnie jest 3 oczka niżej od łącznika więc 6/10 ale dokończę kampanię i może się to zmieni.

Uważam, że zmiany w wiedeńskim łączniku były na ogromny plus.
A to bardzo ciekawa obserwacja. Faktycznie chyba warto zaczynać od WŁ i po nim Detektyw. Z wypowiedzi poprzedników też wystaje, że WŁ traci jeśli ktoś wcześniej ograł Detektywa.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 783
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 529 times
Kontakt:

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: VivoBrezo »

sw01 pisze: 03 maja 2022, 22:20 Cześć,
Czy ktoś, kto ukończył IV misję może w Spoilerze napisać jakie jest prawidłowe rozwiązanie? Niestety pierwsze 3 misje graliśmy na starej bazie Antares, a nowa jest wyzerowana i niestety nie mogę złożyć raportu z IV misji. Będę wdzięczny, bo jestem ciekaw czy dobrze wszystko rozkminiliśmy.
Spoiler:
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: mrozy16 »

Właśnie zakończyliśmy pierwszą misję z Wideńskiego Łącznika. Niestety w kopercie do 2 nie mam karty kodowej. Czy tak powinno być? Coś przeoczyłem? Może ktoś mógłby podesłać mi zdjęcie jej karteczki?
Już napisałem do wydawnictwa, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 207 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: pcyzm »

Dzisiaj na PlanszówkachTV padła odpowiedź na pytanie o potencjalną kontynuację... niestety gra dostała za mało miłości od graczy i nie będzie miała rozwinięcia. Ergo, nie należy się spodziewać dodruków samej podstawki jak się wyczerpie. Osobiście mi szkoda, bo klimacik był.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11002
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3252 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: japanczyk »

Osobiscie uwazam, ze Portal zaoral cala marke Detektywa - pierwsza odslona byla jakosciowa, a pozostale to szybka eksploatacja i wyciaganie hajsu poki sie sprzedaje
Marbel
Posty: 221
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Marbel »

No ja właśnie przemierzam kampanię w Łącznika i niea tego feelingu jak w Detektywie. Nie łączą mi się czasem wątki a dziś tak utknąłem na zagdce w 3 misji, że wszystko mi poszło bokiem. Co więcej, przechodzę na raport końcowy a tam mam odpowiedzi przed ankietą... Może czegoś nie po kminiłem bo grałem późno 22-1.00. Solo, bo moja ekipa w Detektywy nie umie.
Ja chce już to skończyć. Generalnie klimat jest, ale fabularnie gra mnie nie trzyma jak w pierwowzorze.
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: feniks_ciapek »

japanczyk pisze: 26 sie 2023, 00:13 Osobiscie uwazam, ze Portal zaoral cala marke Detektywa - pierwsza odslona byla jakosciowa, a pozostale to szybka eksploatacja i wyciaganie hajsu poki sie sprzedaje
Nie pamiętam gdzie, ale słyszałem/czytałem, że nad tą oryginalną kampanią autorzy siedzieli przez ładnych kilka lat. Wszystko inne na kolanie napisane w kilka-kilkanaście tygodni. No i to widać.
gregoff
Posty: 797
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 536 times
Been thanked: 163 times

Re: Wiedeński Łącznik (J. Poczęty, P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Niestety, żadna gra nie doskoczyła do poziomu Detektywa. Chociaż Wiedeński to i tak najlepsza rzecz.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ