Pomagamy N1ckoli znaleźć dobre gry planszowe

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Pomagamy N1ckoli znaleźć dobre gry planszowe

Post autor: Nataniel »

Jest juz pierwszy odcinek ---> http://n1ckola.pl/
I zaden inny sponsor nie ma takiego chamskiego wejscia jak Monopoly :>
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Emczak
Posty: 69
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:15

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Emczak »

I teraz wszyscy forumowicze (zarejestrowani bądź nie) obejrzą pierwszy odcinek :twisted:
Przyznaj się Nataniel, Ty też promujesz :wink:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Nataniel »

Przyznaje sie, Hasbro kupilo mnie juz kilka lat temu, za judaszowe grosze zgodzilem sie utworzyc to forum i promowac w Polsce planszowki, zeby Monopoly lepiej sie sprzedawalo ;)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: mst »

Emczak pisze:I teraz wszyscy forumowicze (zarejestrowani bądź nie) obejrzą pierwszy odcinek :twisted:
Ja chyba dam radę się powstrzymać. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: draco »

Nie ma siły, trzeba N1kolę zaprosić na Pionek. :P
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: sowacz »

Na filmiku całkiem ładna się wydaje, może wpaść kiedyś xP
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Geko »

Nataniel pisze:Jest juz pierwszy odcinek ---> http://n1ckola.pl/
I zaden inny sponsor nie ma takiego chamskiego wejscia jak Monopoly :>
W drugim odcinku nasze dziewczę dostaje w prezencie swojego Mercedesa. A w trzecim proponuje rozgrywkę znajomym. Oj, będzie się działo :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: MichalStajszczak »

draco pisze:Nie ma siły, trzeba N1kolę zaprosić na Pionek.
Może łatwiej będzie na Gratislawię, bo N1ckola ma trafić do Wrocławia.
Ale z tego, co wiem, największe szanse są na to, że się pojawi na innej imprezie, związanej z grami - Mistrzostwach Polski w Monopoly
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:
draco pisze:Nie ma siły, trzeba N1kolę zaprosić na Pionek.
Może łatwiej będzie na Gratislawię, bo N1ckola ma trafić do Wrocławia.
Ale z tego, co wiem, największe szanse są na to, że się pojawi na innej imprezie, związanej z grami - Mistrzostwach Polski w Monopoly
To bardzo dobra okazja, aby jej wręczyć zaproszenie na Gratislavię. :D

UWAGA!!! Jeśli znajdzie się osoba z Wrocławia, np. prezes klubu Koloseum (nie żartuję), która podchwyci pomysł i zrobi zaproszenie dla N1koli na Gratislavię i wręczy jej podczas wrocławskich eliminacji do MP w Monopol, to ma u mnie plusa jak stąd to Wielkiego Obłoku Magellana.

Ponoć zorganizowani internauci są nieokiełznani. Pokażmy, że my też możemy zmienić świat! :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Blue »

Jak na razie to ta chora konwencja mnie rozwala buahhhaah;]. Nic nie ma wspólnego ze scenariuszem i nie wygląda na to żeby miała zacząć współdziałać, przez te tragiczne powiązania[straaaaasznaaaaa scenka a to dowcip] wychodzi komedia... a raczej pośmiewisko. Bieda straszna.

Pomijam już że najtragiczniejsza gra aktorska ujawniła się w scence z monopoly :D.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Geko »

Blue pisze:Jak na razie to ta chora konwencja mnie rozwala buahhhaah;]. Nic nie ma wspólnego ze scenariuszem i nie wygląda na to żeby miała zacząć współdziałać
Oj, czepiasz się. Przecież ta reklama jest bardzo dyskretna. :wink:
Drugi odcinek - pudełko wypada na podłogę, najazdy na grę a nie na bohaterów...
Trzeci odcinek - jeszcze raz wyjmuje grę z torby, pokazuje, umawia się na grę, mówi o monopolu na niespodzianki, żeby widz nie zapomniał, o jaki tytuł chodzi...
Ja bym obstawiał, że to pudełko będzie w prawie każdym odcinku a poza tym odegra nie jedną ważną rolę w serialu (np. uratuje komuś życie). :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: MichalStajszczak »

draco pisze:To bardzo dobra okazja, aby jej wręczyć zaproszenie na Gratislavię.
Pytałem marketing Hasbro, czy N1ckola będzie grała w eliminacjach mistrzostw Polski. Jeszcze nie podjęli decyzji w tej sprawie, ale ponoć rozważają pomysł, by w eliminacjach grał jej chłopak, który jest przedstawiony w encyklopedii serialu jako "miłośnik gier i łamigłówek"
draco pisze:Jeśli znajdzie się osoba z Wrocławia, np. prezes klubu Koloseum (nie żartuję), która podchwyci pomysł i zrobi zaproszenie dla N1koli na Gratislavię i wręczy jej podczas wrocławskich eliminacji do MP w Monopol
Jeżeli uda mi się dowiedzieć zawczasu, czy N1ckola na eliminacjach wrocławskich będzie, to postaram sie sprawę zaaranżować.

Geko: proponuję, żebyś zarejestrował się na forum serialu i tam zaczął dyskusję na temat gier. Na przykład wyrażając zdziwienie, że taki miłosnik gier jak Daniel, dał N1ckoli w prezencie Monopoly, a nie np. Agricolę. :mrgreen:
draco pisze:Ponoć zorganizowani internauci są nieokiełznani. Pokażmy, że my też możemy zmienić świat!
A może więcej osób zacznie na forum serialu dyskutować o nowoczesnych planszówkach. Sponsor na pewno się ucieszy :D :twisted:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze: Geko: proponuję, żebyś zarejestrował się na forum serialu i tam zaczął dyskusję na temat gier. Na przykład wyrażając zdziwienie, że taki miłosnik gier jak Daniel, dał N1ckoli w prezencie Monopoly, a nie np. Agricolę. :mrgreen:
Nie chodzi o wybór gry (bo to jest oczywiste, skoro Hasbro jest sponsorem) tylko o sposób reklamowania produktu. Miało być dyskretnie i nienachalnie o ile pamiętam :twisted: Jak jest, każdy widzi.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:Geko: proponuję, żebyś zarejestrował się na forum serialu i tam zaczął dyskusję na temat gier. Na przykład wyrażając zdziwienie, że taki miłosnik gier jak Daniel, dał N1ckoli w prezencie Monopoly, a nie np. Agricolę. :mrgreen:
draco pisze:Ponoć zorganizowani internauci są nieokiełznani. Pokażmy, że my też możemy zmienić świat!
A może więcej osób zacznie na forum serialu dyskutować o nowoczesnych planszówkach. Sponsor na pewno się ucieszy :D :twisted:
Świetny pomysł z zapisaniem sie na forum N1koli. Już to mam za sobą i napisałem zdziwiony post.
Geko czas na Ciebie. :) Pociągnijmy świat planszówek do przodu. Razem zbudujemy lepszy świat. 8)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: BloodyBaron »

Draco, jak nic dostaniesz od sponsora w nagrodę komplet wszystkich archiwalnych edycji Monopoly w nagrodę za wzmacnianie dyskusji, podgrzewanie temperatury forum i podnoszenie poziomu merytorycznego ;) i będziesz musiał wyrzucić swoją kolekcję gier, żeby zrobić miejsce na świeżą dostawę setki nowych pudełek :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: ja_n »

Nie jestem pewien, ale nie znalazłem żadnego posta którego autorem mógłby być draco. Coś mi się wydaje, że został już usunięty :).
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Cin »

ja_n pisze:Nie jestem pewien, ale nie znalazłem żadnego posta którego autorem mógłby być draco. Coś mi się wydaje, że został już usunięty :).
magiczny przycisk "poprzedni odcinek" :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: draco »

BloodyBaron pisze:Draco, jak nic dostaniesz od sponsora w nagrodę komplet wszystkich archiwalnych edycji Monopoly w nagrodę za wzmacnianie dyskusji, podgrzewanie temperatury forum i podnoszenie poziomu merytorycznego ;) i będziesz musiał wyrzucić swoją kolekcję gier, żeby zrobić miejsce na świeżą dostawę setki nowych pudełek :)
Jak dostanę Monopol to go spalę. :twisted: Z góry zapraszam wszystkich na ognisko. :mrgreen:

To kto jeszcze zapisuję się u koleżanki, aby informować widzów o postępie w grach planszowych :?:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: MichalStajszczak »

Hasbro rozesłało do swoich klientów list na temat serialu internetowego n1ckola.
Chciałbym zwrócic uwagę na kilka zdań z tego listu:
mamy zamiar zbudować całą społeczność wielbicieli planszówek
@blue: myślę, że tę społeczność należy natychmiast umieścic w wikipedii :D
dostępne będzie archiwum, gdzie – bez żadnych opłat – będzie można obejrzeć wcześniejsze odcinki (to oznacza, że np. odcinek z naszą grą można będzie oglądać nieskończoną ilość razy)
to chyba coś dla Geko :D
najpierw wzbudzimy zaufanie wśród internautów (wiedzą , że Monopoly to fajna gra więc nie będą się dziwić, że „ich” Ola w nią gra)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Blue »

Michale, niestety ;( N1ckola ma własną wikipedię ;(. Na pewno będą chcieli wykończyć naszą na rynku, a co ja mam do takiego potentata jak hasbro ;).
http://www.lg15.com/lgpedia/pl/index.php/Strona_glowna - link do n1ckopedii
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: draco »

Na fabułę mają wpływ internauci wypowiadając się na forum oraz radząc Oli i jej znajomym. Bohaterzy również będą „wkraczać w naszą rzeczywistość”tzn. jeśli wydarzy się coś szczególnego (np. Mistrzostwa Monopoly, koncert światowej gwiazdy) Ola może pojawić się w tych miejscach i uczestniczyć „na żywo” w tychże sytuacjach. To oczywiście uwiarygodnia cały serial i co się z tym łączy produkty, które są w nim pokazywane.
Mnie najbardziej w liście zainteresował powyższy fragment. Moi drodzy, im większa nasza aktywność na forum N1ckoli, tym większa szansa, że zagra w jakąś lepszą grę i zainteresujemy lepszymi grami niż Monopol widzów serialu.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: mst »

Ponieważ list rozsyłało Hasbro, a nie producenci serialu to nawet jeśli N1kola zaproponuje rozgrywkę w Osadników z Catanu (przekręcając odrobinę nazwę :twisted: ) pewnie jej znajomi stwierdzą, żeby dała spokój bo to dużo słabsze niż M. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: pikpol »

Blue pisze:Mnie najbardziej w liście zainteresował powyższy fragment. Moi drodzy, im większa nasza aktywność na forum N1ckoli, tym większa szansa, że zagra w jakąś lepszą grę i zainteresujemy lepszymi grami niż Monopol widzów serialu.
W to nie uwierzę bo tak jak napisał mst chwilkę wcześniej skoro Harsbo jest sponsorem nie pozwoli by jakaś inna gra pojawiła się w serialu.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: bartek_mi »

ten serial ma juz nakrecone pewnie 90% odcinkow, a scenariusz na pewno napisal jakis mlody kreatywny spec od PR...

przyznam, ze nie interesuje mnie czy M jest dobre czy zle - ale taki spoosb reklamy uwazam za swinski. jak kazdy product placement.
wciskanie kitu bez ostrzezenia.

inna jest reklama gdy jest wyraznie napisane co to jest, a zupelnie inna sprawa to przemycanie tresci miedzy slowami czy miedzy normalnymi wpisami na stronie komercyjnej dawanie newsa "kurcze, zagram sobie w... bo to swietna gra"....
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Monopoly [kryptoreklama]

Post autor: Geko »

pikpol pisze:
Blue pisze:Mnie najbardziej w liście zainteresował powyższy fragment. Moi drodzy, im większa nasza aktywność na forum N1ckoli, tym większa szansa, że zagra w jakąś lepszą grę i zainteresujemy lepszymi grami niż Monopol widzów serialu.
W to nie uwierzę bo tak jak napisał mst chwilkę wcześniej skoro Harsbo jest sponsorem nie pozwoli by jakaś inna gra pojawiła się w serialu.
Dokładnie. A list bardzo ciekawy, bo bez owijania w bawełnę wyjaśnia, po co ten cały serial.

Portal n1ckola.pl będzie niezwykle rozbudowany – będziemy mieli tam swoją podstronę, gdzie mamy zamiar zbudować całą społeczność wielbicieli planszówek. Ponadto dostępne będzie archiwum, gdzie – bez żadnych opłat – będzie można obejrzeć wcześniejsze odcinki (to oznacza, że np. odcinek z naszą grą można będzie oglądać nieskończoną ilość razy).

Oczywiście chodzi o gry Hasbro/Parker. Innych gier tam po prostu nie dopuszczą. No chyba, żeby pokazać czy są gorsze i dlaczego tak. Potwierdza to poniższy fragment:

I to właśnie w tym serialu gry Parker będą obecne w ponad 30 odcinkach!

oraz cel realizowania serialu:

Obecność w tego typu aktywnościach jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu bowiem docieramy do tej najtrudniejszej grupy – młodzieży i studentów, w naturalny, „rzeczywisty” sposób.
Ola wraz z przyjaciółmi będzie grać w nasze gry planszowe, kupować je na prezenty znajomym oraz wspominać o nich podczas spotkań towarzyskich. Główne wątki „zagrają” Monopoly i Tabu.
Już w lutym i marcu pokazywać będziemy Monopoly. Ola oraz jej przyjaciele wezmą udział w Mistrzostwach Monopoly!! Nie możemy zdradzać szczegółów, ale nie będzie to tylko jednorazowy, krótki wątek, lecz naturalnie wpleciona historia.
W kwietniu i maju będziemy eksponować grę Tabu.
Celowo dobraliśmy dwie tak różne gry – jedna doskonale znana, popularna. Druga – wymagająca jeszcze wielu promocji. Dzięki takiemu zabiegowi (i takiej właśnie kolejności) najpierw wzbudzimy zaufanie wśród internautów (wiedzą , że Monopoly to fajna gra więc nie będą się dziwić, że „ich” Ola w nią gra), a potem pokażemy im kolejną, świetną grę, której jeszcze nie znają (zachęcając ich tym samym do zakupu).


Jesteśmy przekonani, że serial odniesie ogromny sukces na rynku. Jego produkcją zajęła się Agora i A2 Multimedia. Są to potężne i profesjonalne firmy, które doskonale wiedzą jak prowadzić kampanię promocyjną i mają do tego świetne i sprawdzone narzędzia.

To świetne działanie nie tylko prosprzedażowe, ale również wizerunkowe – zwiększające świadomość istnienia naszych gier.

No i choć serial nie jest dla wielu z nas:

Serial „n1ckola” skierowany jest do młodych, dynamicznych ludzi (15 – 25 lat), którzy wiele czasu spędzają surfując po internecie lub spotykając się ze znajomymi.

To i tak musimy się przygotować na najgorsze:

Należy również pamiętać, że jako sponsorzy jesteśmy wymieniani w niemalże każdym wycinku prasowym dotyczącym tego projektu, a logo Monopoly (a potem Tabu) ukazuje się (i ukazywać będzie aż do lipca) we wszystkich materiałach reklamowych „n1ckoli”. Jesteśmy obecni na głównej stronie czwartego największego portalu w Polsce – gazeta.pl, niebawem pojawią się banery, siatki, plakaty z logo Monopoly na głównych ulicach największych miast. W prasie, którą wydaje Agora SA, również są reklamy tego serialu, a co się z tym łączy i naszych gier.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że mamy marny internetowy serial, będący po prostu jedną wielką machiną reklamową. Po której wiele osób zapewne kupi Monopoly i utrwali swój pogląd, ze gry planszowe nie są dla nich.

Dlatego popieram ideę Draco, żeby wykorzystać tę falę i trochę ludziom namieszać w głowie, na temat nowoczesnych planszówek. Viva La Resistance :!:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ