Co zamiast Ticket to Ride?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
HornetHeniu
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2021, 11:55
Has thanked: 4 times

Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: HornetHeniu »

Cześć, chciałbym zapytać, co polecilibyście zamiast Ticket to Ride?
Gra jest u nas hitem, ale chciałbym poznać drugą równie mocną pozycję. Kupiliśmy dodatek z Azją, ale to nie to samo co nowa gra.
Zaczynaliśmy od Catanu, moim znajomym bardzo się podobało, ale dla mnie to tylko losowość i frustracja z powodu tego, że muszę siedzieć i czekać na dobry rzut.
Takenoko ku mojemu zaskoczeniu ekipie nie bardzo podeszło, Glory to Rome było "przekombinowane".
Graliśmy też trochę w Pandemię, ale jakoś nie chce nam się do niej wracać.
Kupiłem Osadników, ale obawiam się, że poziom skomplikowania będzie dla moich znajomych za wysoki i ich znudzi, mam też jeszcze niegrany Znak Starszych Bogów.
Small World też nam nie podszedł, za mało emocji mimo tej negatywnej interakcji.
Chcę też kupić Epokę kamienia, ale przeczuwam, że będzie "spoko gra" zamiast hitu.

Chodzi nam chyba o to, że chcemy mieć planszę, jakieś komponenty do macania (jak wagoniki) i żeby fizycznie coś budować (trasy kolejowe), żeby były emocje, trochę negatywnej interakcji, więc podejrzewam, że nie szukamy typowej karcianki.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: autopaga »

To może coś z walką jak chcecie emocje.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: AnimusAleonis »

HornetHeniu pisze: 27 sty 2021, 12:14 Cześć, chciałbym zapytać, co polecilibyście zamiast Ticket to Ride?
Tak na szybko, jeśli lubicie TTR ale byście chcieli coś o małe oczko wyżej to proponuje poszukać egzemplarza Airlines Europe, tego samego autora.

Z trochę bardziej zaawansowanych, ale tylko trochę, i trzymając się wagoników itd polecam też Ride the Rails

Czy to będą u was "hity"? Nie mam pojęcia :P
U nas hitami-hitami nie są bo trochę bardziej zaawansowane gry ogrywamy jako grupa, ale zdecydowanie są lubiane jako takie lekkie na szybko na stół.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
HornetHeniu
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2021, 11:55
Has thanked: 4 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: HornetHeniu »

AE jesteśmy nawet zainteresowani, ale nie da się ich teraz kupić.
A RTR obadam, dzięki.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: rutra1992 »

W towarzystwie gdzie graliśmy w pociągi dobrze siadła wyspa skye (jak troszkę bardiej złożona gra od pociągów ale naprawdę teoszke) i munchkin (jak negatywna interakcja). Dobrze tez podeszło hero realms
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: rastula »

Seria Railways of the World ... jedna z najlepszych gier kolejowych nie przytłaczających zasadami - pewnym problemem jest brak polskiej wersji - ale to tylko kilka kart jest zależnych językowo a na BGG jest pełne tłumaczenie do wsadzenia w koszulki.
lukim
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2020, 11:57
Been thanked: 2 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: lukim »

Epoka kamienia daje dużo frajdy, jak już zaczniecie się bić o konkretne karty.
Grą podobną do ticketa może być też Nowy Jork 1901. Tam się bijecie o działki.
Jeśli gra ma sprawiać emocje to może jakiś wyścig? (Wyprawa do El Dorado lub któryś Brzdęk)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: arturmarek »

W składach, w których sobrze siadły "pociągi", u mnie sprawdzają się:
Azul: 2-4 graczy, piękny, szybki abstrakt
Sushi Go party: 3-8 osob, szybki draft, duża frajda. Trochę bardziej skomplikowana i z mniej ciekawym (dla mnie) tematem to 7 Cudów
Tajniacy: 4+ osób, w moim przypadku zawsze strzał w 10

Jeśli chcecie czegoś poziom wyżej w kontekście skomplikowania, to polecam Na Skrzydłach. Bardzo łatwo zacząć, bo 90% złożoności to akcje i zdolności, które są na kartach, ale to jest napisane na karcie, więc na bieżąco poznaje się grę. Podstawowe akcje są bardzo proste.
HornetHeniu
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2021, 11:55
Has thanked: 4 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: HornetHeniu »

Dziękuję za sugestie, posprawdzam co to za gry.
Wyspa Skye mnie zainteresowała, na razie kupiłem wersję na androida :D
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: krzyss »

Epoka kamienia jest naprawdę dobra. Wole ja od pociągów.
Carcassonne może też wam się spodobać. Tak się generalnie tylko coś buduje.
Wyspa Skye jest świetna.
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: patka3000 »

Zamki Burgundii i Brzdęk oraz El dorado. Trzy gry sa super do pogrania w 2 jak i wiecej osób. Do " dotykania" i do rywalizacji. Jeszcze Azul polecam. El dorado tylko tak lagodnie wyglada, mega proste zasady, krotki czas, bardzo fajnie spędzpnyczas. Ja zakupilam teraz w dobrej cenie Nowy Wspaniały Swiat jako mieszanka Splendor/ Korzenny szlak/7 cudów
HornetHeniu
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2021, 11:55
Has thanked: 4 times

Re: Co zamiast Ticket to Ride?

Post autor: HornetHeniu »

krzyss pisze: 28 sty 2021, 00:56 Epoka kamienia jest naprawdę dobra. Wole ja od pociągów.
Carcassonne może też wam się spodobać. Tak się generalnie tylko coś buduje.
Wyspa Skye jest świetna.
No właśnie mi wystarczy żeby gra była dobra, więc lubię wiele tytułów, trudniej zadowolić moich wspolgraczy 😉 Aczkolwiek przyznaję że np. Azul jakoś mnie na razie odstręcza przez wizualia i totalną abstrakcyjność, ale mechaniki jeszcze nie znam kompletnie.

Za to NWŚ wygląda bardzo intrygująco, karty trochę jak z RftG 😊
ODPOWIEDZ