Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: maslopi »

niwlak pisze: 12 lut 2024, 13:10
Pompa85 pisze: 12 lut 2024, 13:07 Czy w oryginalnej wyprawce z pudełka mieszczą się zakoszulkowane karty?
Wejdą, ale trzeba będzie część umieścić w dużej przegródce. I mówię tutaj o zwykłych koszulkach. Przy premium mogą być problemy.
90micro grubości wchodzi no problem. I to już taki max raczej bez ściskania kart
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: 612 »

"Mieszczą się tylko nie w miejscach na karty" xD
Nie no ludzie, nie mieszczą się ni hu hu i jak się chce grać w koszulkach to ta wypraska jest do utylizacji. Lepiej dokupić jakieś pojemniczki i zorganizować przestrzeń w pudełku samemu, tym bardziej że jest jej sporo.
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: maslopi »

612 pisze: 12 lut 2024, 13:21 "Mieszczą się tylko nie w miejscach na karty" xD
Nie no ludzie, nie mieszczą się ni hu hu i jak się chce grać w koszulkach to ta wypraska jest do utylizacji. Lepiej dokupić jakieś pojemniczki i zorganizować przestrzeń w pudełku samemu, tym bardziej że jest jej sporo.
Całkowicie się nie zgadzam, nie mam z tym insertem żadnego problemu. Karty w trzech stosach leżą w komorze na elementy (+ karty królestw na swoim miejscu). Można nawet 3 pojemniki na karty wrzucić do tej głównej komory a do reszty insertu spokojnie wrzucić posegregowane piony, co też się sprawdza. Można też sobie dodrukować wkładkę na karty do tej głównej komory i wtedy to już imo jest w pełni dobrze. Taką o: https://www.thingiverse.com/thing:5422103 (ja mam zresztą tak wsadzone karty, ale bez tego druku)
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: Pompa85 »

maslopi pisze: 12 lut 2024, 13:12
ave.crux pisze: 12 lut 2024, 13:09
Pompa85 pisze: 12 lut 2024, 13:07 Czy w oryginalnej wyprawce z pudełka mieszczą się zakoszulkowane karty?
Nie, nie mieszczą się.
A to ja dementuję - mieszczą się bez problemu, ale nie w przewidzianych sekcjach na karty, tylko w środkowej „komorze”. Inne elementy (piony i sztony) zostają wtedy w miejscach na karty. Nie jest idealnie, ale jak nie rzucasz pudełkiem to wszystko zostaje w porządku :)
To mi wystarczy. Dzięki
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: niwlak »

Jak już jesteśmy przy temacie organizacji to podziele się moją próbą zmieszczenia wszystkiego w oryginalnej wyprasce tak, żeby setup był jak najkrótszy.
Spoiler:
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: maslopi »

niwlak pisze: 12 lut 2024, 13:35 Jak już jesteśmy przy temacie organizacji to podziele się moją próbą zmieszczenia wszystkiego w oryginalnej wyprasce tak, żeby setup był jak najkrótszy.
Spoiler:
O jakie zajebiste!
Awatar użytkownika
Darth Kristoff
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2021, 12:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: Darth Kristoff »

mrozigor pisze: 02 lut 2024, 12:04
flissak pisze: 02 lut 2024, 10:30 a jak znajdujecie tryb solo? Oddaje prawdziwą partię i można w ten sposób się nauczyć na tyle, żeby wprowadzić inną osobę bez dodatkowych reguł?
Tak, bo w zasadzie bot to mapa wyboru. Stara się przeszkodzić graczowi lub 'nadganiać' w kierunku aktualnego celu. Akcje i tak musisz wykonać sam, więc zasady musisz znać (lub sobie przećwiczysz w trakcie). W zasadzie jedyną różnicą jest to, że nie zaneguje swoich akcji (np. w pierwszej stawia piona, a w drugiej go zdejmuje) oraz przy odpaleniu akcji tableau wykona tylko konieczne minimum (+ ew. akcje Commerce).

Ogólnie jest spoko, bo nie musisz udawać że nie wie lewa, co gra prawa ;) Do nauki całkiem spoko tryb.
Witam, od dwóch tygodni cieszę się posiadaniem Pax Ren, ale rozegrałem na razie tylko dwie partie (raz na dwie ręce, raz solo). Dwa tygodnie spędziłem na kwestiach technicznych, tzn. zamówienie koszulek w odpowiednim rozmiarze do obu rodzajów kart i malowanie figur odnoszących się do katolicyzmu na złoty kolor, bo to co zaproponował wydawca, to jakaś kpina... nie mówiąc o tym, że chyba nie tylko ja mam "problemy" z rozpoznawaniem kolorów... Ale kwestie techniczne to tylko parę dni zabawy, natomiast tak naprawdę przeleciałem na YTube praktycznie wszystko po polsku i to co byłem w stanie zrozumieć (po angielsku i rosyjsku nawet - wreszcie do czegoś na chwilę się ten język z podstawówki przydał...). Oczywiście, skrupulatnie przestudiowałem instrukcję i przewodnik gracza. Szczególnie mocno cisnąłem temat trybu solo, bo niestety w najbliższym gronie rodzinnym i znajomych trudno mi namówić ludzi do zagrania w Pax Pamir, a tym bardziej pewnie będzie z Pax Ren. Tryb solo w Pax Ren jest niewątpliwie trudniejszy od tego w Pax Pamir, chociaż pod koniec mojej partii chyba już zacząłem jarzyć pomysł autorów na tego samotnika. Mam oczywiście jeszcze wiele przed sobą, zastanawia mnie wiele szczegółów, ale szczególnie dwa na razie mnie męczą.

Może coś przegapiłem w przewodniku, może zbłądziłem w domysłach, więc chętnie bym skorzystał w czyjejś podpowiedzi w takich kwestiach:
[1] Jak interpretować stwierdzenie w Przewodniku gracza (tabela O9): "WYJĄTEK: przeciwnik NIGDY nie umieści florenów na odkrytej karcie, na której znajdują się już floreny" ? Załączam przykładową sytuację, w której "przeciwnik" powinien kupić kartę z rynku. Ale na odkrytych kartach z lewej są już położone floreny. Co należy zrobić w imieniu "przeciwnika"? Kupić którąś z pierwszych odkrytych kart, płacąc tylko 1 floren, czy też "przeciwnik" może "przeskoczyć" karty z florenami i sięgnąć po którąś odkrytą bez florenów? Czy jeszcze inaczej...?
[2] Według jakiego klucza mam wybrać figurę, którą "przeciwnik" zabije w działaniu "Oblężenie"? Wczoraj miałem taką sytuację, że mogłem w Aragonii zabić albo katolickiego rycerza, albo islamski zamek. I co powinienem wybrać...? Figurę wyznania najliczniej reprezentowanego w danym momencie na mapie...?
Obrazek
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: sinuhePL »

Do wejścia w klimat gry polecam książkę Mikael Karvajalka autorstwa Mika Waltari:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/288100/ ... karvajalka
oraz jej kontynuację czyli Mikael Hakim:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/288101/mikael-hakim
Uwaga, to beletrystyka a nie książki popularno-naukowe i pisane ponad 70 lat temu więc historycznie mogą być nieaktualne.

Z nowszych polecam też Rodzinę Borgiów Mario Puzo (koleś od Ojca Chrzestnego) - również beletrystyka

Jeżeli chodzi o popularno-naukowe to chętnie poznam rekomendacje jakiś przekrojowych opracowań, ja znam tylko bardziej szczegółowe, zajmujące się jednym aspektem tego bogatego w wydarzenia okresu. Z tych bardziej szczegółowych mogę polecić:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/155609/ ... o-kolumbie
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/57492/k ... nryka-viii
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5060499/konkwistadorzy
mrozigor
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 20:29
Has thanked: 109 times
Been thanked: 35 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: mrozigor »

Darth Kristoff pisze: 12 lut 2024, 13:41 [1] Jak interpretować stwierdzenie w Przewodniku gracza (tabela O9): "WYJĄTEK: przeciwnik NIGDY nie umieści florenów na odkrytej karcie, na której znajdują się już floreny" ? Załączam przykładową sytuację, w której "przeciwnik" powinien kupić kartę z rynku. Ale na odkrytych kartach z lewej są już położone floreny. Co należy zrobić w imieniu "przeciwnika"? Kupić którąś z pierwszych odkrytych kart, płacąc tylko 1 floren, czy też "przeciwnik" może "przeskoczyć" karty z florenami i sięgnąć po którąś odkrytą bez florenów? Czy jeszcze inaczej...?
To zasada działania bota - po prostu nie płaci na odkrytą kartę, na której już jest floren.
O4. OPPONENT’S ACTIONS & OPS (TABLE O9) pisze: a. Purchase & Play Market Card (spends 2 actions). Per E1 and E2 except the opponent can
purchase only when it has 2 actions and uses them to purchase a card, immediately place Agents
and then play the card to its Tableau. The opponent never keeps cards in a Hand. Moreover, the
opponent does not place a Florin on any faceup Market Card with any Florins already on it
Darth Kristoff pisze: 12 lut 2024, 13:41 [2] Według jakiego klucza mam wybrać figurę, którą "przeciwnik" zabije w działaniu "Oblężenie"? Wczoraj miałem taką sytuację, że mogłem w Aragonii zabić albo katolickiego rycerza, albo islamski zamek. I co powinienem wybrać...? Figurę wyznania najliczniej reprezentowanego w danym momencie na mapie...?
Tutaj bym się sugerował zdrowym rozsądkiem - co z punktu widzenia bota najbardziej zaszkodzi tobie lub odsunie widmo przegranej dla bota? No i trzeba pamiętać, żeby ta akcja nie anulowała tego co bot zrobił w pierwszej akcji (np. jak postawił wcześniej figurę, to nie może jej teraz usunąć).
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: NeXuS AlphA »

niwlak pisze: 12 lut 2024, 13:10
Pompa85 pisze: 12 lut 2024, 13:07 Czy w oryginalnej wyprawce z pudełka mieszczą się zakoszulkowane karty?
Wejdą, ale trzeba będzie część umieścić w dużej przegródce. I mówię tutaj o zwykłych koszulkach. Przy premium mogą być problemy.
Ja mam wszystko w premiumach Rebela i wszystko wchodzi - oczywiście w trzech stosach w dużej przegródce. Małe karty tez w premium, ale spokojnie leza w swojej dedykowanej przegrodzie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: warlock »

NeXuS AlphA pisze: 12 lut 2024, 17:26 Ja mam wszystko w premiumach Rebela i wszystko wchodzi - oczywiście w trzech stosach w dużej przegródce. Małe karty tez w premium, ale spokojnie leza w swojej dedykowanej przegrodzie.
Jakim cudem? Stary angielski egzemplarz mam bez koszulek i karty w trzech stosach sięgają w zasadzie do krawędzi. A w premium to przynajmniej z połowę objętości więcej zajmuje.
Obrazek
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: NeXuS AlphA »

Jak wspominałem, w dużej przegrodzie; no jedyne co to dla wygody karty mapy trzymam w malej ale można i razem jako 4 stos.
Spoiler:
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: 612 »

"Karty mieszczą się w insercie tylko w innym miejscu niż miejsce na karty". xD, nie mogę.
A wiecie, że jak wywalicie ten insert, to w pudełku będzie jeszcze więcej miejsca na karty i jeszcze bardziej będą się mieścić?
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: maslopi »

612 pisze: 12 lut 2024, 19:33 "Karty mieszczą się w insercie tylko w innym miejscu niż miejsce na karty". xD, nie mogę.
A wiecie, że jak wywalicie ten insert, to w pudełku będzie jeszcze więcej miejsca na karty i jeszcze bardziej będą się mieścić?
A wiesz, że jak wywalisz insert to połowa pudełka będzie pusta i wszystko będzie latać?

EDIT: XD, nie mogę.
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 212 times
Been thanked: 89 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: inny_89 »

Obrazek


Ja swój insert wywaliłem. Trochę za nim tęsknię ale generalnie teraz wszystko elegancko się mieści :D

Polecam ten styl życia.

A tak serio to patrzyłem na insert Sloyca do Dzikiego Serenegeti i wydaje mi się, że po małym przycięciu w miejscu gdzie jest logo Sloyca to by pasował.

Ktoś może potwierdzić jako jest rozmiar kart i pudła od tej gry?
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: Odi »

Nie no nie wywalajcie insertów! Wrzuciłem karty w koszulki sloyca zwykłe (premium za grube, zwykłe wystarczą) i wszystko się mieści. Karty w komorze głównej, a pionki w woreczkach, w slotach na karty.
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: pike »

A u mnie tylko karty zachodu których jest 100 są w miejscu na karty, wschodnich jest 72 chyba, więc w tym miejscu ogólnym i też się wszystko mieści razem z minidodatkiem. Oczywiście w grubych sloykach :D
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: maslopi »

Dokładnie, insert, mimo, że nie idealny dla kart w koszulkach, jest wg. mnie dużo lepszy niż puste pudło :D Wszystko ma swoje miejsce
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: Elo »

Przebijam! Zmieściłem karty w grubych koszulkach, do tego w woreczkach strunowych. Pionki też w woreczkach. Po zakupie od razu wywaliłem insert i nawet nie próbowałem zmieścić, ale po waszych postach musiałem sprawdzić bo nie dowierzałem, ale faktycznie się da. Bardzo na styk, wręcz prawie na wcisk :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: BOLLO »

inny_89 pisze: 12 lut 2024, 20:07 Obrazek


Ja swój insert wywaliłem. Trochę za nim tęsknię ale generalnie teraz wszystko elegancko się mieści :D

Polecam ten styl życia.

A tak serio to patrzyłem na insert Sloyca do Dzikiego Serenegeti i wydaje mi się, że po małym przycięciu w miejscu gdzie jest logo Sloyca to by pasował.

Ktoś może potwierdzić jako jest rozmiar kart i pudła od tej gry?
Za miesiąc gumki się utlenią i będzie płacz.......
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 212 times
Been thanked: 89 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: inny_89 »

BOLLO pisze: 12 lut 2024, 21:53
inny_89 pisze: 12 lut 2024, 20:07 Obrazek


Ja swój insert wywaliłem. Trochę za nim tęsknię ale generalnie teraz wszystko elegancko się mieści :D

Polecam ten styl życia.

A tak serio to patrzyłem na insert Sloyca do Dzikiego Serenegeti i wydaje mi się, że po małym przycięciu w miejscu gdzie jest logo Sloyca to by pasował.

Ktoś może potwierdzić jako jest rozmiar kart i pudła od tej gry?
Za miesiąc gumki się utlenią i będzie płacz.......
Właśnie zdjęcie jest z chwili kiedy zniszczyłem insert. Tak to jest jak się chce bawić w wycinanie denka xD

Gumek już nie ma. Trzymam karty w workach strunowych na razie. Wykombinuje sobie jakiś pojemnik na karty i wkleję go sobie w dno pudła. Ale generalnie bez Insertu jest spoko.
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: buhaj »

Ja trzymam karty w największej komorze, a pionki w komórkach po kartach i wszystko gra
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: 612 »

maslopi pisze: 12 lut 2024, 19:49
612 pisze: 12 lut 2024, 19:33 "Karty mieszczą się w insercie tylko w innym miejscu niż miejsce na karty". xD, nie mogę.
A wiecie, że jak wywalicie ten insert, to w pudełku będzie jeszcze więcej miejsca na karty i jeszcze bardziej będą się mieścić?
A wiesz, że jak wywalisz insert to połowa pudełka będzie pusta i wszystko będzie latać?

EDIT: XD, nie mogę.
Spoko, wyzłośliwiaj się dalej i wypisuj złote rady wprowadzając pytających w błąd. Na pewno ktoś się ucieszy dostając info że koszulki w kartach się mieszczą w insercie, po czym sam radośnie stwierdzi, że przecież się mieszczą ale nie w dedykowanych miejscach na karty tylko gdzie indziej, a w dedykowanych może sobie rzeżuchę zasadzić.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: flissak »

inny_89 pisze: 12 lut 2024, 22:41 Właśnie zdjęcie jest z chwili kiedy zniszczyłem insert. Tak to jest jak się chce bawić w wycinanie denka xD

Gumek już nie ma. Trzymam karty w workach strunowych na razie. Wykombinuje sobie jakiś pojemnik na karty i wkleję go sobie w dno pudła. Ale generalnie bez Insertu jest spoko.
Ja polecam Gamebox i Gamegenic, specjalne opakowania/pojemniki na karty-kiedy kupowałem to kosztowały 5/8zł dla 80-100kart zakoszulkowanych.
niwlak pisze: 12 lut 2024, 13:35 Jak już jesteśmy przy temacie organizacji to podziele się moją próbą zmieszczenia wszystkiego w oryginalnej wyprasce tak, żeby setup był jak najkrótszy.
Spoiler:
Hej, a jakieś namiary na te pojemniczki i ten obciążnik na kwadratowe karty?
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Renaissance (Phil Eklund, Matt Eklund)

Post autor: maslopi »

612 pisze: 13 lut 2024, 11:55
maslopi pisze: 12 lut 2024, 19:49
612 pisze: 12 lut 2024, 19:33 "Karty mieszczą się w insercie tylko w innym miejscu niż miejsce na karty". xD, nie mogę.
A wiecie, że jak wywalicie ten insert, to w pudełku będzie jeszcze więcej miejsca na karty i jeszcze bardziej będą się mieścić?
A wiesz, że jak wywalisz insert to połowa pudełka będzie pusta i wszystko będzie latać?

EDIT: XD, nie mogę.
Spoko, wyzłośliwiaj się dalej i wypisuj złote rady wprowadzając pytających w błąd. Na pewno ktoś się ucieszy dostając info że koszulki w kartach się mieszczą w insercie, po czym sam radośnie stwierdzi, że przecież się mieszczą ale nie w dedykowanych miejscach na karty tylko gdzie indziej, a w dedykowanych może sobie rzeżuchę zasadzić.
Jak widać wyżej sporo ludzi ma karty w koszulkach i zmieściło je w insert. Więc wytłumacz mi jak odpowiedź, że mieszczą się w insert, z wyraźnym wytłumaczeniem w jaki sposób, wprowadza pytającego w błąd?
ODPOWIEDZ