Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Xardas123 »

Nie wiedzialem gdzie pisać, więc postanowiłem skrobnąć tu w planach wydawcy, bo nie widziałem jeszcze takiego wątku...
Niestety otrzymałem poprawioną planszę do Toskanii i nie wiem czy mój egzemplarz tylko tak wygląda, ale jakościowo ta stara z błędem i nowa to dwa różne światy...Stara była dużo lepiej wykonana.

1. Gorszy materiał planszy... Nie jest już taki przyjemny w dotyku, jest inna jego faktura.

2.Powiększenie pól, rysunków i inne kolory np. Tor pk w starej jest fioletowy tu granatowy.

3. Inne cięcie planszy przez co widać po rozłożeniu szczeliny.

4. I najgorsze moja plansza jest już tak poprzecierana na zgięciach jakby miała za sobą kilkanascie partii... A przypomnę przed chwilą ją rozpakowałem.

Ja zostaje przy starej, ciekawi mnie jak na to spojrzy orygianalny wydawca czyli SM, nie od dziś wiadomo, że ich gry są trochę droższe, ale jakościowo to zawsze ekstraklasa i pewniak... Szczerze to tą planszę porównałbym do hejtowanej w reedycji Lewis i clark choć ta wyglądała o 1 poziom gorzej.

Na górze na zdjęciu stara plansza na dole nowa. Sami oceńcie.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 sty 2021, 17:26 przez Xardas123, łącznie zmieniany 2 razy.
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AFM »

Xardas123 pisze: 27 sty 2021, 11:47 Nie wiedzialem gdzie pisać więc postanowiłem skrobnąć tu w watkubwydawcy bo bie widzialem jeszcze takiego wątku...
Niestety otrzymałem poprawioną planszę do Toskanii i nie wiem czy mój egzemplarz tylko tak wygląda, ale jakościowo ta stara z błędem i nowa to dwa różne światy...Stara była dużo lepiej wykonana.
Niestety moja również tak wygląda. Wydaje mi się, że wykonanie zlecono innej drukarni, a na równie estetyczne co oryginalne plansze można liczyć dopiero przy ewentualnym dodruku dodatku. Tylko czy my takowe otrzymamy, biorąc pod uwagę obecną akcję dosyłania plansz? Wątpię...

Jakość planszy jest tragiczna... Trudno mi uwierzyć, że coś takiego można wysłać jako "poprawione" i zastanawiam się czy ktokolwiek z wydawnictwa przyjrzał się jej jakości zanim nastąpiła wysyłka...
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Xardas123 »

Czyli z tego wychodzi że większość dostała taką słabą planszę... Z tego co się orientuję i co zapowiadali to te plansze miały właśnie dotrzeć przy dodruku dodatku, natomiast jeśli tak nie jest to wolałbym poczekać jeszcze i dostać produkt dobry jakościowo niż to drukowane gdzieś na szybko bo póki co będę grał na starej z błędem A nowa? Sam nie wiem co z nią zrobić... naprawdę zastanawia mnie co na to oryginalny wydawca na taki obrót rzeczy...
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Atk pisze: 27 sty 2021, 12:51 jak mi pozniej przypomnisz to moge zrobic scan i podeslac na maila jesli faktycznie nie ma jej w plikach
Jest, tylko trzeba pogrzebać, jest taki folder multilanguage.

Małe spostrzeżenia co do nowej planszy bo dziś dostałem.
Poszła na śmietnik.
Miała walnięty róg. Inpost się nie postarał.
Ale co do samej planszy to rozkłada się inaczej i mam wrażenie jakby była gorszej jakości, ale to już sami oceńcie.
Generalnie zostałem przy tej z naklejką i jestem z niej zadowolony. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
nadmanganian
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2010, 16:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: nadmanganian »

Dr. Nikczemniuk pisze: 27 sty 2021, 13:19
Małe spostrzeżenia co do nowej planszy bo dziś dostałem.
Poszła na śmietnik.
Miała walnięty róg. Inpost się nie postarał.
Ale co do samej planszy to rozkłada się inaczej i mam wrażenie jakby była gorszej jakości, ale to już sami oceńcie.
To nie Inpost się nie postarał, tylko Phalanx/ Vertima się nie postarali, pakując gołą planszę wyłącznie w tekturową kopertę, zwłaszcza przy obecnych warunkach pogodowych (zmiany temperatur i wilgoć).

Nowa plansza jest zauważalnie gorszej jakości - zaczynając od (chyba przesadnie) nasyconych kolorów, na białych śladach w miejscu przecięć skończywszy. Wydawnictwo niestety po raz kolejny nie dostarczyło pełnoprawnego produktu, za który klient zapłacił pełnoprawną cenę i to jest przykre.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Atk »

Kłamałem jednak wysłali wczoraj a przyszła dzisiaj Już odebrałem ale jeszcze nie otwierałem Później porównam i też dam znać
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jakmis83 »

Do mnie plansza do Toskanii doszła dzisiaj.
Drogi Phalanxie: sposób w jaki spakowaliście planszę, to skandal.
Żadnego zabezpieczenia, nie zdziwię się jak mój egzemplarz będzie gdzieś walnięty(sprawdzę).
Pracuję w logistyce i wiem w jaki sposób się zabezpiecza przesyłki najróżniejsze.
Plansza, za którą dziękuję nie miała nic, co by ją uchroniło przed zniszczeniem.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Nilis »

Dr. Nikczemniuk pisze: 27 sty 2021, 13:19
Małe spostrzeżenia co do nowej planszy bo dziś dostałem.
Poszła na śmietnik.
Miała walnięty róg. Inpost się nie postarał.
Ale co do samej planszy to rozkłada się inaczej i mam wrażenie jakby była gorszej jakości, ale to już sami oceńcie.
Generalnie zostałem przy tej z naklejką i jestem z niej zadowolony. :D
Aż mi ręce opadają jak czytam takie komentarze. Czyli Phalanx(jedno z moich ulubionych wydawnictw) chce na siłę abyśmy ich znienawidzili? Na ten moment historia planszy Toskanii to jakaś chora historia.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: jakmis83 »

Nilis pisze: 27 sty 2021, 21:55
Dr. Nikczemniuk pisze: 27 sty 2021, 13:19
Małe spostrzeżenia co do nowej planszy bo dziś dostałem.
Poszła na śmietnik.
Miała walnięty róg. Inpost się nie postarał.
Ale co do samej planszy to rozkłada się inaczej i mam wrażenie jakby była gorszej jakości, ale to już sami oceńcie.
Generalnie zostałem przy tej z naklejką i jestem z niej zadowolony. :D
Aż mi ręce opadają jak czytam takie komentarze. Czyli Phalanx(jedno z moich ulubionych wydawnictw) chce na siłę abyśmy ich znienawidzili? Na ten moment historia planszy Toskanii to jakaś chora historia.
Ja do planszy nie mam negatywnych uwag, mam i się cieszę.
Natomiast sposób spakowania bez ŻADNYCH zabezpieczeń zasługuje na osobny wątek.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: autopaga »

Moja o dziwo doszła cała, ale też byłem przerażony jak zobaczyłem sposób pakowania.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Kin@a »

Xardas123 pisze: 27 sty 2021, 13:19 Czyli z tego wychodzi że większość dostała taką słabą planszę... Z tego co się orientuję i co zapowiadali to te plansze miały właśnie dotrzeć przy dodruku dodatku, natomiast jeśli tak nie jest to wolałbym poczekać jeszcze i dostać produkt dobry jakościowo niż to drukowane gdzieś na szybko bo póki co będę grał na starej z błędem A nowa? Sam nie wiem co z nią zrobić... naprawdę zastanawia mnie co na to oryginalny wydawca na taki obrót rzeczy...
Ja też wolę poczekać na identyczną jakościowo, jak ta w oryginale. :?
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Atk »

chyba majac naklejke kazdy wolalby poczekac na dostac dobre a nie pseudo wykonanie
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: aaxxee »

Plansza dotarła. Faktycznie jest gorszej jakości niż oryginał. Szkoda.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: dawid »

Przyznam, że po pierwszych komentarzach spodziewałem się większej tragedii.
No ale fakt, że plansza jest bardzo niskiej jakości.

Faktem jest, że powierzchnia jest całkiem inna i błyszczy się dużo bardziej niż oryginał.
Zagięcia też są bardzo brzydkie a do tego moja jest jakoś krzywo polaminowana i po rozłożeniu mam szczeline.

Viticulture zachwycało mnie jakością wydania, teraz jakość jest akceptowalna, ale efekt WOW zaginął.

Trochę dziwne podejście ze strony wydawcy.
Na początku mieli wkurzoną część graczy, postanowili to jakoś naprawić (sama komunikacja i proces był świetny), ale trochę zaoszczędzili i wyszedł kolejny bubel. Teraz nadal mają wkurzonych graczy i do tego stracili dużo pieniędzy na dodruk tych plansz. Nie wiem czy te plansze i poniesiony koszt naprawiły ich wizerunek.
JoruslofKimKuczoński

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

Przecież to chyba oczywiste. To Polska. Możesz wydoić, doisz (dobre komponenty), trzeba naprawić błąd, niedochodowe, to olewasz sprawę i paru maruderów nie zamgli pijaru. Tak to działa w tym kraju. To nie Zachód. Swoją drogą, nie lubię tego wydawnictwa, ale jedno musiałem oddać, gry są bardzo dobrze wykonane, jakościowo robią robotę. A tu taka niespodzianka i zarazem kontrteza. Dopóki portfelami nie będziecie umieli głosować, dopóty będziecie goleni jak dzieci. Potrzeba świadomości konsumenckiej, a i tu jest średnio. To moja opinia.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Rozumiem, koszty.
To i tak o niebo lepiej niż Lacerta która za poprawione karty do Le Havre każe sobie płacić :roll:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Shodan »

Nowa plansza w rezerwie, a ja zostaję przy tej z naklejką, bo jest lepszej jakości i już się przyzwyczaiłem :-)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: mikeyoski »

Z drugiej strony dosłali za darmo poprawioną (powiedzmy) planszę do dodatku do GWT. W identycznej jakości jak ta zła.
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: k4sper »

Również wolałbym jeszcze poczekać na właściwą i identyczną jakościowo wersję z oryginałem.
Kolorystyka przejaskrawiona, wykończenie i sam karton zupełnie inne niż były. I te nieszczęsne przetarcia w miejscach zgięcia + tragiczne cięcie planszy.
U mnie jest kilka małych przetarć nawet tam gdzie nie ma zgięć.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: dominGeS »

Podtrzymuje powyższe uwagi. W pierwszej chwili po rozpakowaniu poprawionej toskanii myślałem, że plansza jest lepszej jakosci, taki linefinish. Niestety po rozłożeniu na stole pozostaje wygięta. Gramatura mniejsza, a na łaczeniach wygląda jakby była rozkładana juz ze 20 razy przynajmniej. Zostaje przy starej z naklejka, ta idzie do pudełka z plansza z podstawki.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Xardas123 »

Ciekawe czy wydawca nam coś odpowie:/
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: dawid »

Dr. Nikczemniuk pisze: 28 sty 2021, 13:03 Rozumiem, koszty.
To i tak o niebo lepiej niż Lacerta która za poprawione karty do Le Havre każe sobie płacić :roll:
No właśnie nie rozumiem tego patrząc na koszty.
Jak widać po niektórych komentarzach, dużo graczy ma zamiar wywalić nową planszę na śmietnik i duża część preferuje planszę z naklejką.
Skoro tak, to wyprodukowanie tego babola była wyrzuceniem pieniędzy w błoto bo nie zmieniło nic.
Jak widać zła jakość kosztuje sporo.

Mi osobiście naklejka w ogóle nie przeszkadza i będę się trzymał wersji z naklejką.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: fitzroy »

Czy na chwilę obecną wszystkie dostępne w sklepach egzemplarze Toskanii mają ten sam problem z planszą ? Rozumiem, że dosyłane poprawione plansze również nie spełniają oczekiwań. Planuje kupić ten dodatek i nie wiem czy czekać na jakiś poprawiony dodruk czy brać co jest bo dodruków nie będzie ? Jak to wygląda ?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Propi »

Jeśli w dodruku do Toskanii dołączona będzie poprawiona plansza, ale zgodna z pierwotnym standardem - to będzie powód do srogiego niezadowolenia.

Jeśli w drodruku dołączą planszę zgodną ze standardem rozesłanych właśnie plansz - to dopiero będzie powód do srogiego niezadowolenia.

Na moje firma ma stopę na minie i żadnego dobrego wyjścia z sytuacji.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

fitzroy pisze: 28 sty 2021, 15:33 Czy na chwilę obecną wszystkie dostępne w sklepach egzemplarze Toskanii mają ten sam problem z planszą ? Rozumiem, że dosyłane poprawione plansze również nie spełniają oczekiwań. Planuje kupić ten dodatek i nie wiem czy czekać na jakiś poprawiony dodruk czy brać co jest bo dodruków nie będzie ? Jak to wygląda ?
Ja uważam że dodatek jest bardzo dobry. Bierz co jest. Naklejka jest spoko. Ludzie robią sobie tatuaże to naklejki nie może być? :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ