Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: Bartoszeg02 »

Witajcie!
Zbliża mi się wyjazd w 4 osobowym gronie (2 panie i 2 panów). Poziom zaawansowania graczy średni - w terraformacje marsa graliśmy aczkolwiek zasad tam było już dosyć sporo.
Co więcej powierzchnia do gry jest dosyć ograniczona; będziemy mieć dosyć ograniczoną powierzchnię stołu (ze 130 x 70, może trochę więcej) i gra ma bawić przez 4 wieczory tak więc będzie grana całkiem intensywnie.
Czy możecie coś polecić? :)
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: trixon »

Może tzolkin? Zasad chyba trochę mniej niż w terraformacji, a rozmiar gry to w zasadzie plansza. Działa fajnie na 4 osoby i nie powinna sie znudzić w 4 wieczory.
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: Alextasha »

Karczma pod Pękatym kuflem :D powinno się zmieścić bez problemów na takim stole a gra jest świetna
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: arturmarek »

W dwie pary to obowiązkowo Tajniacy.

W Karczmę nie grałem, ale mogę polecić Szarlatanów z Pasikurowic tego samego autora. Dużym plusem jest jednoczesne wykonywanie akcji. Mi przy rozgrywkach 4-osobowych przeszkadza downtime w większości grach.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: Fojtu »

Może Istanbul? Klasyka średniej wagi z dużą regrywalnością ze zmiennej planszy . Big box jest w świetnej cenie i będą dodatki na później.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki serdeczne za propozycje. Jeszcze nie wiem którą ale jedną z nich na pewno zakupię! :)
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: wildatheart »

A może Na Skrzydłach? Niby te planszetki są dość spore, ale można je jakoś mądrze ulokować i mogą wystawać trochę poza stół. Plus jest troszkę podobnie w pewnych kwestiach do Terraformacji, ale jednak sporo prościej/lżej.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: Bartoszeg02 »

wildatheart pisze: 10 lut 2021, 08:43 A może Na Skrzydłach? Niby te planszetki są dość spore, ale można je jakoś mądrze ulokować i mogą wystawać trochę poza stół. Plus jest troszkę podobnie w pewnych kwestiach do Terraformacji, ale jednak sporo prościej/lżej.
Nadałoby się, aczkolwiek miałem i sprzedałem bo my raczej gramy w bardziej zaawansowane tytuły a nie lubię wchodzić 2 razy do tej samej rzeki ^^
Ale faktycznie to byłoby dobre
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: Mortinista »

Z gier regrywalnych, które świetnie się sprawdzą na 4 osoby, nie zajmą za dużo miejsca a tłumaczenie zasad to co najwyżej 5 min. polecę :

- Calico
- Capital
- Pandemia
- Minerały
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: wujek2114 »

Może
Azul / Azul Witraże Sintry
Palec Boży
O mój zboże
omnibus01
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:23
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: omnibus01 »

Jak lubicie posiedzieć trochę przy grze to warto pomyśleć nad grą Lombard od Alexandra. W grze wcielamy się w bohaterów popularnego serialu telewizyjnego. Celem gry jest zarobić jak najwięcej pieniędzy i podejmować jak najlepsze decyzje, aby zyskać uznanie szefa. Strategiczne myślenie bardzo się przydaje :)
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: WieszKto »

Azul Letni Pawilon
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: dave8 »

Podwodne Miasta
Keyflower
GWT
Blackout Hongkong
Zamki Burgundii
Troyes
Lelord
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2020, 02:42

Re: Gra dla 4 osób, ograniczona powierzchnia stołu, niezbyt wysoki poziom trudności

Post autor: Lelord »

Polecam Little Town małe pudełko, banalne zasady, a sporo kombinowania.
ODPOWIEDZ