Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: prib4 »

ave.crux pisze: 29 gru 2023, 12:00 Potwierdzam, z tym, że jak jest 4 ogranych + następny gra turę jak poprzedni kupuje to jest znośnie.
Pod tym ja się też podpisuję - tj. najczęściej grałem w różnych składach 4os (niekoniecznie ogranych) i nadal było przyjemnie ale pod koniec już miewałem dość ("rusz się wreszcie, my tu we 2 w sumie grę kończymy w następnym ruchu, pytanie tylko czy walka wyjdzie"). Więc najlepszy skład to 3 osoby, na 4 ograne też będzie bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
LordRegis
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2014, 11:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: LordRegis »

a jak w kwestii dodatku Dziki Gon? Jest to wtedy sensowna gra kooperacyjna? Mam podstawkę + dodatki z KS, zagrałem kilka razy w podstawkę a później brakło czasu na dalsze testy.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Pomnik »

LordRegis pisze: 29 gru 2023, 22:44 a jak w kwestii dodatku Dziki Gon? Jest to wtedy sensowna gra kooperacyjna? Mam podstawkę + dodatki z KS, zagrałem kilka razy w podstawkę a później brakło czasu na dalsze testy.
Downtime zdecydowanie mniejszy ale DG nie był balansowany pod 6 graczy, może być za łatwo.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
LordRegis
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2014, 11:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: LordRegis »

To nie ja pytałem o 6 graczy, ale dzięki ;) U mnie to raczej we 2, czasem może ktoś jeszcze dołączy.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Pomnik »

LordRegis pisze: 29 gru 2023, 22:47 To nie ja pytałem o 6 graczy, ale dzięki ;) U mnie to raczej we 2, czasem może ktoś jeszcze dołączy.
A, wybacz, uznałem to za ciąg dalszy tematu o 6 graczacj :D
Jak ostatnio graliśmy to Nithala pokonaliśmy w godzinę (w 2 osoby), DG jest ogólnie spoko ale czuję że szybko karty wydarzeń zaczną się powtarzać. Innych jeźdzców jeszcze nie próbowaliśmy.
Imho warto spróbować bo to i tak najszybszy tryb w Wiedźminie a na 2 osoby zwykła gra raczej słabo działa :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: litk »

Wiadomo czy dodatki z KS będą dostępne też w retailu, bo to jedyny powód dla którego odpiuściłem sobie ten tytuł?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dako »

litk pisze: 30 gru 2023, 15:49 Wiadomo czy dodatki z KS będą dostępne też w retailu, bo to jedyny powód dla którego odpiuściłem sobie ten tytuł?
Wydaje się, że w retailu będą te same dodatki co obecnie oferowane są w PM Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia:
https://gamefound.com/pl/projects/go-on ... world-8653
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Info z tego linka tlumaczy chyba, skad pytania, czy beda polskie wersje. Na wspieraczce jest tylko eng jako uklon dla partnerow lokalnych i nie psucie im rynku np naszemu rebelowi

Mocno dziwi mnie, ze wciaz sa watpliwosci, co wydadza, a co nie. No ale nie oceniam tego, kazdy ma inny zasob czasu, by przewertowac strone kampanii i najwidoczniej tego czasu zabraklo.

Bylo to widoczne przy targach o Ciri Box, gdzie ludzie mieli bardzo ograniczona wiedze, co jest EX, a co nie. A koszt jednak niemaly, podobnie jak koszt gry.

Oczywiscie do pewnego momentu byla tez jakas niewiadoma, bo moze GoB upadnie, albo zaleje rynek matami do TWOW czy inne cuda. Jednak wg mnie sporo decyzji, o niebagatelnym koszcie, bylo podjetych przy niewystarczajacej wiedzy, ktora to byla dosc jawna.
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sopel82 »

Pomnik pisze: 29 gru 2023, 23:08 DG jest ogólnie spoko ale czuję że szybko karty wydarzeń zaczną się powtarzać. Innych jeźdzców jeszcze nie próbowaliśmy.
Imho warto spróbować bo to i tak najszybszy tryb w Wiedźminie a na 2 osoby zwykła gra raczej słabo działa :D
W pełni się pod tym podpisuję. Dla mnie to najlepszy i naprawdę fajny tryb tej gry (jeśli ktoś nie ma nic przeciwko co-op), przynajmniej na 2 osoby. Standardowy wyścig z podstawki jest dla mnie trochę drętwy (na 2os mało emocji, na więcej duży downtime przy przygodach i walkach). W DG karty robią fajny klimat, limit rund sprawia że gra nigdy nie będzie się dłużyć. Jedyna obawa to właśnie stosunkowo nieduża liczba kart wydarzeń (w grze występuję 6-7 kart na ogółem 35). Na początku nigdy nie wiesz co cię czeka i to fajnie podbija przygodę, ale potem już będzie wiedział co dana karta ci daje. Przydałby się dodatek wzorem z podstawki, albo chociaż jakieś fanowskie rozwinięcie.
psia.kostka pisze: 30 gru 2023, 16:38 Bylo to widoczne przy targach o Ciri Box, gdzie ludzie mieli bardzo ograniczona wiedze, co jest EX, a co nie. A koszt jednak niemaly, podobnie jak koszt gry.
Trochę się ludziom nie dziwię. Szkoda, że GOB nie wrzucił gdzieś jasnej rozpiski. Teraz to nawet do oryginalnej strony kampanii nie jest łatwo dotrzeć.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: DaaV »

Zastanawiam się nad zakupem monet, jako, że brałem tylko Deluxe pledge. Widzę na stronie Rebel'a, że są w przedsprzedaży za 133 zł (taniej, niż na obecnej zbieraczce Ścieżki Przeznaczenia). Myślicie, że wejdą w retail jeszcze w innych miejsach? Może być taniej?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2024, 17:58 przez DaaV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

DaaV pisze: 09 sty 2024, 22:55 Myślicie, że wejdą w retail jeszcze winnych miejsach? Może być taniej?
To jest kolejna partia. Byly poprzednio dosc powszechnie. Obecnie tez sa w zapowiedzach np mepel, amazon.
Cena zalezy jak ich bedzie duzo, ale mysle ze 110 jest realne. Szczegolnie ze w rebelu mozna kupic z rabatem lojalnosciowym i kodem -18%
Nie wiem czy bedzie na nie taki glod, bo hajp troche spadl na Stary Swiat. A jak bedzie towar, to nizsze ceny pozostana dluzej.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: EsperanzaDMV »

DaaV pisze: 09 sty 2024, 22:55 Zastanawiam się nad zakupem monet, jako, że brałem tylko Deluxe pledge. Widzę na stronie Rebel'a, że są w przedsprzedaży za 133 zł (taniej, niż na obecnej zbieraczce Ścieżki Przeznaczenia). Myślicie, że wejdą w retail jeszcze winnych miejsach? Może być taniej?
Pozwolę się delikatnie nie zgodzić w wypowiedzią powyżej, przede wszystkim z tą częścią nt. hajpu. Przy ostatnim rzucie (kosztowały jeśli dobrze pamiętam koło 120zł) rozeszły się w moment - szybciej by chyba zniknęła tylko mata, jakby kiedykolwiek trafiła do sprzedaży ;) i teraz myślę, że może być podobnie, bo biorąc pod uwagę jak Stary Świat cały czas bryluje w rankingach popularności i że zaraz trafi do ludzi dodruk (a zatem pula chętnych na momenty też się zwiększy), to wciąż będzie bardzo dużo chętnych na te monety. Gdybym sam już nie miał, to bym nie zamówił w kampanii Ścieżki Przeznaczenia (bo trzeba by długo czekać), tylko właśnie kupił teraz. Plus nie wiemy tak naprawdę, jaki jest nakład tych monet.
Dużo niższą cenę bym nie obstawiał, widzę już przedsprzedaże w sklepach i cena oscyluje też w granicach 117-120zł - biorąc pod uwagę, że dostaniesz je teraz, a nie przy dostawie Ścieżki Przeznaczenia, to brałbym i nie czekał by oszczędzić kilka złotych, bo możesz zostać z niczym (ew. zaoszczędzonymi 120zł :D). Sam kupiłem swoje podczas kampanii i uważam, że to było najlepiej wydane 60zł :lol: Aż sam się zastanawiam jak to możliwe, że w pierwszej kampanii kosztowały one €15/60zł, a teraz mają aż taką przebitkę.

A same monety są naprawdę dobre, świetnie leżą w dłoni i co tu dużo mówić, zwiększają ogromnie przyjemność obcowania z grą. Jeśli lubisz Stary Świat, to kupiłbym i za te 120zł.
Sebastian2811
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2022, 19:31

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sebastian2811 »

Hej. Szukam instrukcji online. Gdzieś kiedyś widziałem tu na forum, że jakiś użytkownik udostępniał a teraz nie umiem tego znaleźć. Help please :cry:
Dziki1988
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:23
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dziki1988 »

Witam wszystkich mam mały problem z wiedźminem odnośnie maty do gry. Niestety przegapiłem kampanię bo nie słyszałem wcześniej o takich akcjach teraz nowego Wieśka wsparłem na full opcje 😅. Wracając do tematu udało mi się odkupić big boxa w myślę rozsądnej cenie (1700) jednak jak widzę ceny maty (500-600) to się zastanawiam czy ta januszowość biznesu kiedyś przeminie. Sprzedawać coś za 400% ceny to chyba lekkie przegięcie tyle nie dam na pewno. Z tąd rodzi się moje pytanie. Czy ktoś z was posiada matę i mógł by wykonać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości tak aby można było stworzyć grafikę maty? Znalazłem firmę która może wykonać taką matę ale potrzebują pliku grafiki. Szkoda że akurat coś tak fajnego jak matę dali jako ex bo myślę że jest bardziej komfortowa i przydatna niż kartonowa plansza. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź 😁
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Pomnik »

Dziki1988 pisze: 15 sty 2024, 21:27 Witam wszystkich mam mały problem z wiedźminem odnośnie maty do gry. Niestety przegapiłem kampanię bo nie słyszałem wcześniej o takich akcjach teraz nowego Wieśka wsparłem na full opcje 😅. Wracając do tematu udało mi się odkupić big boxa w myślę rozsądnej cenie (1700) jednak jak widzę ceny maty (500-600) to się zastanawiam czy ta januszowość biznesu kiedyś przeminie. Sprzedawać coś za 400% ceny to chyba lekkie przegięcie tyle nie dam na pewno. Z tąd rodzi się moje pytanie. Czy ktoś z was posiada matę i mógł by wykonać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości tak aby można było stworzyć grafikę maty? Znalazłem firmę która może wykonać taką matę ale potrzebują pliku grafiki. Szkoda że akurat coś tak fajnego jak matę dali jako ex bo myślę że jest bardziej komfortowa i przydatna niż kartonowa plansza. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź 😁
Nie wiem czy zdjęcie maty to jest ta grafika o którą im chodzi xD
Na discordzie swego czasu były próby skanowania maty ale nie wypaliły.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Dziki1988
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:23
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dziki1988 »

Bardziej mi chodzi o to żeby stworzyć w programie plik o rzeczywistym wymiarze tak jak mata 120x60 wklejając zdjęcia i złożyć w całość jako jpg.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rav126 »

Sebastian2811 pisze: 15 sty 2024, 21:26 Szukam instrukcji online
wyniki wyszukiwania w google: wiedźmin stary świat instrukcja pdf
pierwszy link...
Dziki1988 pisze: 15 sty 2024, 21:27 wykonać zdjęcia
myślę, że robiąc zdjęcia maty możesz mieć taki problem, że ona ma fakturę, i mogą być odbicia światła. Może spróbuj zrobć zdjęcia mapy + mapy Skellige + planszetki z magów i to połączyć w programie graficznym? Zawsze to jakaś opcja ;)
Dziki1988 pisze: 15 sty 2024, 21:27 myślę że jest bardziej komfortowa i przydatna niż kartonowa plansza
a to już jest dyskusyjne. U mnie powierzchnia do grania na stole to 120x85 i tylko dlatego nie wziąłem maty. Jednak trochę sobie pluję w brodę, że nie wziąłem, bo bez żalu bym teraz sprzedał ;)
Dziki1988
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:23
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dziki1988 »

Hm niezła myśl tylko te wszystkie obrazki w necie mają takie rozmiary że co najwyżej można sobie z nich zdjęcie w ramkę zrobić 😅 postaram się coś ogarnąć chyba że ktoś już coś podobnego próbował wykonać myślę że nie jestem jedynym 🤔
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Pomnik »

Dziki1988 pisze: 15 sty 2024, 22:10 Hm niezła myśl tylko te wszystkie obrazki w necie mają takie rozmiary że co najwyżej można sobie z nich zdjęcie w ramkę zrobić 😅 postaram się coś ogarnąć chyba że ktoś już coś podobnego próbował wykonać myślę że nie jestem jedynym 🤔
Nie jesteś bo już są do kupienia podróbki z Chin xD
Na etsy liczą sobie chyba 300.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Dziki1988
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:23
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dziki1988 »

300 to jest jeszcze w miarę rozsądna cena ciekawe jak z jakością. Masz może link jakiś żeby obejrzeć?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rav126 »

Sama mapa z gry w dużej rozdzielczości, jednak bez oznaczeń akcji w miastach, oznaczenia dróg morskich, planszetki na karty ze skrótem efektów walki - te musiałbyś sobie dokleić z własnego zdjęcia. Na mapie jest też mała zmiana w oznaczeniu drogi na południu, tak żeby była bardziej czytelna, że Dhuwodd łączy się ze Styggą.
Spoiler:
(btw fajnie na niej szczegóły widać, na co nie zwraca się tak uwagi grając :) )

planszetka Skellige w dość dużej rozdzielczości, nie chce mi się sprawdzać czy nic nie zmienili od tego czasu ;)
Spoiler:
Nic więcej w dobrej rozdzielczości nie widzę, jak Ci zależy to sobie musisz jakoś poradzić :)
Dziki1988
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:23
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dziki1988 »

Faktycznie jest po 71 ojro plus vat ale po angielsku niestety 😕
Dziki1988
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:23
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dziki1988 »

Dzięki rav grafiki fajne ale kurde rozmiar kiepski będzie z tego pikseloza. Może pójdą po rozum i jak już są podróby to zrobią mimo wszystko oficjalną. Jak to mówią nadzieja umiera ostatnia 🤣
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rav126 »

Dziki1988 pisze: 15 sty 2024, 22:36 rozmiar kiepski
Przecież ta mapa ma 3090x3300, to wcale nie jest tak mało, a zawsze możesz wrzucić do jakiegoś programu sztucznie podbijającego rozdzielczość i wyostrzającego dzięki AI (nie kojarzę żadnego konkretnego, ale poszukaj, może coś znajdziesz).

Tu masz 20 minut w Gimpie (otwórz sobie w pełnej rozdzielczości), widać miejsce sklejenia, ale zawsze to jakiś start, jak chcesz plik xcf to odezwij się w pw.
Spoiler:
Dziki1988
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2024, 15:23
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dziki1988 »

Kurde grubo zastanawiam się nad kupnem tej maty z etsy niby opinie dobre i koleś zajmuje się tylko matami ale zawsze to ryzyko wtopić 300 u chinola....😅 Zamawiał ktoś z was już na tej platformie?
ODPOWIEDZ