Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Coen »

Obrazek

Z youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=L1rAILDBSRM

Opis gry:
Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie.
Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

By zwalczyć magiczne plugastwa, pięć rywalizujących ze sobą szkół szkoliło adeptów wiedźmińskiego fachu. Po zakończeniu treningu wiedźmini wyruszali w świat w poszukiwaniu przygód i zarobku.

Rozgrywka:
Wiedźmin: Stary Świat to gra dla 2-5 graczy, którzy mogą wędrować po rozległej mapie, wykonywać ciekawe i wciągające zadania, podejmować trudne wybory moralne oraz walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem!

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

Zostań najpotężniejszym wiedźminem na Kontynencie. Wielka przygoda czeka!



Czyżbyśmy w końcu dostali porządną grę przygodową w świecie wiedźmina.
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale pierwsze opinie recenzentów wyglądają bardzo zachęcająco.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Neoptolemos »

Gambit, Bartek Chlebicki, Piotrek Piechowiak. Nie nazwałbym ich ziomeczkami autora.

Podziwiam i szanuję decyzję, żeby do uniwersum Wiedźmina ponownie podszedł polski twórca.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
drzewko
Posty: 293
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 295 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: drzewko »

Parafrazując ten wpis na język filmowy: Dlaczego reżyseruje to Vega... mogli dać Michaelowi Bayowi :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Coen »

Gatherey pisze: 10 lut 2021, 15:11
Coen pisze: 10 lut 2021, 15:09 Czyżbyśmy w końcu dostali porządną grę przygodową w świecie wiedźmina.
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale pierwsze opinie recenzentów wyglądają bardzo zachęcająco.
Jakich recenzentów? Ziomeczków autora? Super wiarygodne recenzje. Nie rozumiem, dlaczego taki super "autor" dostał taką grę do wydania. Dlaczego nie wzięli kogoś z zagranicy (np. CMON?)?
Ziomeczków??? Gambit, Geek Factor, Bartosz Chlebicki, Granie w Chmurach.
To, które recenzje będą według Ciebie wiarygodne?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Deem »

No tak, bo w innych krajach nie istnieją żadne relacje między recenzentami a wydawnictwami :roll:

Już widzę tę genialną mechanikę od CMONa: "zagraj wiedźminem i zabijaj zombie w kompletnie nowatorskiej kolejnej części cyklu Zombicide" :lol:

Ja tam się cieszę. Do tej pory w grach Wookiego zawsze brakowało mi ostatniego sznytu, który przekonałby mnie do zakupu, a projekt wiedźminowy jest związany z niewielkim ryzykiem - nawet jak mi się nie spodoba łatwo będzie odsprzedać z niewielką stratą albo nawet i bez.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Mortinista »

Gatherey pisze: 10 lut 2021, 15:11
Coen pisze: 10 lut 2021, 15:09 Czyżbyśmy w końcu dostali porządną grę przygodową w świecie wiedźmina.
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale pierwsze opinie recenzentów wyglądają bardzo zachęcająco.
Jakich recenzentów? Ziomeczków autora? Super wiarygodne recenzje. Nie rozumiem, dlaczego taki super "autor" dostał taką grę do wydania. Dlaczego nie wzięli kogoś z zagranicy (np. CMON?)?
Cz forum GF przeżywa wysyp malkontentów i marud. Fajnie, że wreszcie ktoś porządnie weźmie się za Uniwersum Wiedzmina. I to ktoś z Polski - obyty z kulturą Słowian i polska mentalnością.
Mam nadzieję, że promocja CD Projekt Red i dobry nos Wookie go pozwolą mu się wybić na poziom Trzewiczka, Oracza czy Kwapińskiego. Super wiadomość - ten 2021 może być lepszy, a i 2022 dobrze się zapowiada 😉
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Trolliszcze »

@Gatherey
A co to w ogóle znaczy, "dostał grę do wydania"? Jak masz kasę, to idziesz negocjować licencję, a jak się z właścicielem licencji dogadasz i mu zapłacisz, to robisz grę. Nikt tu niczego za piękne oczy nie dostaje.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Świetna zapowiedź, przebiła wszystko do tej pory. Patrząc na wcześniejsze gry Łukasza Woźniaka, to już wiadomo, że komponenty będą wysokiej jakości. Teraz czekam na więcej informacji o samej grze. Tak czy inaczej już wiem, że wesprę, choć wiem, że to znowu z 1,5 roku czekania...
Dlaczego nie wzięli kogoś z zagranicy (np. CMON?)?
Na szczęście nie stoi za tym CMON, bo dostalibyśmy kolejnego Zombiecide.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 15:25 przez Moonday, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Neoptolemos »

Mortinista pisze: 10 lut 2021, 15:19 I to ktoś z Polski - obyty z kulturą Słowian i polska mentalnością.
Fajnie że z Polski, ale przestańmy już wałkować tę bzdurę o kulturze Słowian, z którą Wiedźmin ma tyle samo wspólnego, co z kulturą Celtów czy wikingów (tj. całkiem sporo, ale to dlatego, że Sapkowski czerpał ze WSZYSTKICH możliwych tropów kulturowych).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Deem »

Mortinista pisze: 10 lut 2021, 15:19

...Fajnie, że wreszcie ktoś porządnie weźmie się za Uniwersum Wiedzmina. I to ktoś z Polski - obyty z kulturą Słowian i polska mentalnością.
Mam nadzieję, że promocja CD Projekt Red i dobry nos Wookie go pozwolą mu się wybić na poziom Trzewiczka, Oracza czy Kwapińskiego. Super wiadomość - ten 2021 może być lepszy, a i 2022 dobrze się zapowiada 😉
A co ma polska mentalność i słowiańszczyzna do Wiedźmina? :shock: Trochę muzyki i kilka słomianych strzech nie zmienia faktu, że podstawą książek pozostają nawiązania do mitów arturiańskich, a gry są mocnym tyglem elementów z różnych zakątków Europy.

Już widzę oczami wyobraźni wiedźmina Ziemowita ze szkoły Żytniej :twisted:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Mortinista »

Deem pisze: 10 lut 2021, 15:28
Mortinista pisze: 10 lut 2021, 15:19

...Fajnie, że wreszcie ktoś porządnie weźmie się za Uniwersum Wiedzmina. I to ktoś z Polski - obyty z kulturą Słowian i polska mentalnością.
Mam nadzieję, że promocja CD Projekt Red i dobry nos Wookie go pozwolą mu się wybić na poziom Trzewiczka, Oracza czy Kwapińskiego. Super wiadomość - ten 2021 może być lepszy, a i 2022 dobrze się zapowiada 😉
A co ma polska mentalność i słowiańszczyzna do Wiedźmina? :shock: Trochę muzyki i kilka słomianych strzech nie zmienia faktu, że podstawą książek pozostają nawiązania do mitów arturiańskich, a gry są mocnym tyglem elementów z różnych zakątków Europy.

Już widzę oczami wyobraźni wiedźmina Ziemowita ze szkoły Żytniej :twisted:
A tyle, że to współpraca z CD Projekt Red a nie z Sapkowskim. Gra była nafaszerowana Slowianszczyzna od gwary po muzykę. I to grafiki z Wieśka 3 będą zdobić karty/plansze/okładkę 😉
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ArnhemHorror »

Post-covidowa gra przygodowa bez trybu solo? Nawet wciśniętego na siłę? Odważnie, ale być może rozsądnie. Sam projektu ciekaw jestem, świat lubię, innych gier autora nie znam, więc nie jestem stronniczy.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: _leigam_ »

Mortinista pisze: 10 lut 2021, 15:19 Fajnie, że wreszcie ktoś porządnie weźmie się za Uniwersum Wiedzmina.
Czy porządnie to zobaczymy. Oby nikt się nie wziął porządnie za podbijanie oceny na bgg jak to było z Valhalla.

Gambit niby coś kiedyś wspomniał że następna gra Woźniaka wygląda interesująco, rozumiem że o to chodziło?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

Gatherey pisze: 10 lut 2021, 15:11 Jakich recenzentów? Ziomeczków autora? Super wiarygodne recenzje. Nie rozumiem, dlaczego taki super "autor" dostał taką grę do wydania. Dlaczego nie wzięli kogoś z zagranicy (np. CMON?)?
Nie ma żadnej wiarygodnej recenzji tej gry. Ba nie ma ŻADNEJ recenzji tej gry. Są opinie po jednej, lub dwóch rozgrywkach, czego nikt nie kryje. Ja jestem potężnie zajarany grą. Klimatem, mechanikami, tym co można robić. Ale nie jest tak, że nie zobaczyłem w niej żadnych uwierających mnie rzeczy. Zobaczyłem i przekazałem je Łukaszowi. Nie wiem jeszcze czy coś z nimi zrobił, bo drugie podejście do gry rozwalił mi covid.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Coen »

_leigam_ pisze: 10 lut 2021, 15:33
Mortinista pisze: 10 lut 2021, 15:19 Fajnie, że wreszcie ktoś porządnie weźmie się za Uniwersum Wiedzmina.
Czy porządnie to zobaczymy. Oby nikt się nie wziął porządnie za podbijanie oceny na bgg jak to było z Valhalla.

Gambit niby coś kiedyś wspomniał że następna gra Woźniaka wygląda interesująco, rozumiem że o to chodziło?
Tak to było o tej grze.
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: addekk »

A ja tam mimo że żadnej gry Wookiego nie mam, osobiście nie lubię go oglądać, życzę mu jak najlepiej, mam nadzieję że będzie to dobra gra, i cieszę się że będzie naklejka CDP Red bo to zagwarantuje spory sukces kampanii na Kickstarterze, a co za tym idzie nie będziemy się musieli martwić o jakość itd.
Byleby tylko kampanię prowadzili lepiej niż poprzednie :)
Weźże chodźże grać BGG
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: janekb »

Gambit pisze: 10 lut 2021, 15:37 Nie ma żadnej wiarygodnej recenzji tej gry. Ba nie ma ŻADNEJ recenzji tej gry. Są opinie po jednej, lub dwóch rozgrywkach, czego nikt nie kryje. Ja jestem potężnie zajarany grą. Klimatem, mechanikami, tym co można robić. Ale nie jest tak, że nie zobaczyłem w niej żadnych uwierających mnie rzeczy. Zobaczyłem i przekazałem je Łukaszowi. Nie wiem jeszcze czy coś z nimi zrobił, bo drugie podejście do gry rozwalił mi covid.
Jak Cię lubię tak tutaj troszkę kręcisz ;-) Pamiętam zachwyt Twój po rozgrywce, nawet ktoś wrzucił screena powyżej. To mnie bardzo zaskoczyło, bo jak Łukasza lubię tak jego gry uważam, za półkę raczej średnią, a tu słyszę od Ciebie, że gra jest WOOOW. Co prawda pisałeś, że jedna rozgrywka i chciałeś, ale choroba, ale dałeś 6/5. Więc jak to jest? ;-)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

janekb pisze: 10 lut 2021, 15:52
Gambit pisze: 10 lut 2021, 15:37 Nie ma żadnej wiarygodnej recenzji tej gry. Ba nie ma ŻADNEJ recenzji tej gry. Są opinie po jednej, lub dwóch rozgrywkach, czego nikt nie kryje. Ja jestem potężnie zajarany grą. Klimatem, mechanikami, tym co można robić. Ale nie jest tak, że nie zobaczyłem w niej żadnych uwierających mnie rzeczy. Zobaczyłem i przekazałem je Łukaszowi. Nie wiem jeszcze czy coś z nimi zrobił, bo drugie podejście do gry rozwalił mi covid.
Jak Cię lubię tak tutaj troszkę kręcisz ;-) Pamiętam zachwyt Twój po rozgrywce, nawet ktoś wrzucił screena powyżej. To mnie bardzo zaskoczyło, bo jak Łukasza lubię tak jego gry uważam, za półkę raczej średnią, a tu słyszę od Ciebie, że gra jest WOOOW. Co prawda pisałeś, że jedna rozgrywka i chciałeś, ale choroba, ale dałeś 6/5. Więc jak to jest? ;-)
Po skończonej rozgrywce Łukasz zapytał jak oceniamy grę w skali 1-5. Jak już wspomniałem mimo kilku irytujących mnie rzeczy, które byłoby fajnie poprawić, bardzo mi się spodobało. Gdyby był czas, usiadłbym do gry jeszcze raz i grał. I wcale nie przez to, że to świat oparty o Wiedźmina. Zasmakowały mi mechaniki i ogólne odczucie płynące z rozgrywki. Dlatego powiedziałem, że daję 6 :)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Neysmeey »

Ciekawa wiadomość, z jednej strony rozgrzała me serduszko, z drugiej jednak informacja podana w nawiasie szybciutko owiała je lodowym podmuchem. Zwijcie mnie marudą, ale nazwisko Łukasza na pudełkach z grami nie daje żadnych podstaw na hurraoptymistyczne nastawienie. Żadna z jego gier nie wywarła na mnie wrażenia (jakiegokolwiek) ot, średniaki jakich pełno, czy to Mercurius, czy Valhalla, czy też Nehemiasz.
Chciałbym by lubiany świat Wiedźmina doczekał się dobrej i ciekawej gry planszowej, mam też nadzieję, że pomoże w rozwoju twórczości Wookiego. Czy to wystarczy by dostać dobry produkt, szczerze wątpię. Świat Wiedźmina zasługuje w moim odczuciu na dużo więcej, bacznie jednak zamierzam obserwować dalsze losy tego tytułu i oby mnie zaskoczył tak jak covid zaskoczył cały świat (tylko oczywiście na innym biegunie emocjonalnym).

A wiadomość to dla mnie tak czy inaczej jedna z ważniejszych w tym roku planszówkowym.
Profil na: Boardgamegeek
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

janekb pisze: 10 lut 2021, 15:52 Jak Cię lubię tak tutaj troszkę kręcisz ;-) Pamiętam zachwyt Twój po rozgrywce, nawet ktoś wrzucił screena powyżej. To mnie bardzo zaskoczyło, bo jak Łukasza lubię tak jego gry uważam, za półkę raczej średnią, a tu słyszę od Ciebie, że gra jest WOOOW. Co prawda pisałeś, że jedna rozgrywka i chciałeś, ale choroba, ale dałeś 6/5. Więc jak to jest? ;-)
Otóż to, tak jak cenię Gambita za szczere opinie tak tutaj coś za szybko z tym hype'em (i pytanie czy tak by było gdyby za tytułem stał kto inny).
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tomp »

Gambit pisze: 10 lut 2021, 15:58 (...) Dlatego powiedziałem, że daję 6 :)
Trzymam za słowo. Mam nadzieje, że powiedziałeś autorowi, że używasz skali bgg :wink:


Brawo dla Łukasz Woźniaka ! :)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 16:08 przez tomp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gambit »

pcyzm pisze: 10 lut 2021, 16:03
janekb pisze: 10 lut 2021, 15:52 Jak Cię lubię tak tutaj troszkę kręcisz ;-) Pamiętam zachwyt Twój po rozgrywce, nawet ktoś wrzucił screena powyżej. To mnie bardzo zaskoczyło, bo jak Łukasza lubię tak jego gry uważam, za półkę raczej średnią, a tu słyszę od Ciebie, że gra jest WOOOW. Co prawda pisałeś, że jedna rozgrywka i chciałeś, ale choroba, ale dałeś 6/5. Więc jak to jest? ;-)
Otóż to, tak jak cenię Gambita za szczere opinie tak tutaj coś za szybko z tym hype'em (i pytanie czy tak by było gdyby za tytułem stał kto inny).
Well...mój hurraoptymizm w stosunku do gier Łukasza jest powszechnie znany...a nie, czekaj...:D
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: _leigam_ »

janekb pisze: 10 lut 2021, 15:52
Gambit pisze: 10 lut 2021, 15:37 Nie ma żadnej wiarygodnej recenzji tej gry. Ba nie ma ŻADNEJ recenzji tej gry. Są opinie po jednej, lub dwóch rozgrywkach, czego nikt nie kryje. Ja jestem potężnie zajarany grą. Klimatem, mechanikami, tym co można robić. Ale nie jest tak, że nie zobaczyłem w niej żadnych uwierających mnie rzeczy. Zobaczyłem i przekazałem je Łukaszowi. Nie wiem jeszcze czy coś z nimi zrobił, bo drugie podejście do gry rozwalił mi covid.
Jak Cię lubię tak tutaj troszkę kręcisz ;-) Pamiętam zachwyt Twój po rozgrywce, nawet ktoś wrzucił screena powyżej. To mnie bardzo zaskoczyło, bo jak Łukasza lubię tak jego gry uważam, za półkę raczej średnią, a tu słyszę od Ciebie, że gra jest WOOOW. Co prawda pisałeś, że jedna rozgrywka i chciałeś, ale choroba, ale dałeś 6/5. Więc jak to jest? ;-)
Valhalli dał niską ocene (6.5), chociaż dużo wyższą niż Gloomhaven, może po koleżeńsku :wink: :wink: :lol: :lol:
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Portal: super zapowiedzi
Galakta: jeszcze lepsze zapowiedzi
Go on Board : HOLD MY BEER
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: trixon »

Wydaje mi się, ze nie ważne jaki autor byłby autorem gry, i tak znalazły by się głosy, że się do tego nie nadaje.
Na pewno gra będzie miała ciężkie zadanie, bo świat Wiedźmina zawsze wiąże się z wysokimi oczekiwaniami, które często są nie do spełnienia, bo gracze będą się spodziewać świętego Grala.
Czekam póki co na więcej szczegółów. Na pewno będę obserwował, chciał zagrać i samemu ocenić.
Zablokowany