zakupy w USA

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

zakupy w USA

Post autor: Lukić »

Wpadła mi w oko jedna gra, która kosztuje 49 USD. Do zakupienia w USA w sklepie GMT. Poklikałem wszystko na stronie i zatrzymałem się na ostatnim slajdzie, gdzie dostałem informację, że choć jest to oferta "EURO FRIENDLY P500 ORDERS VIA SCG - VAT PREPAID TO EU $0.00", do ceny zostaną doliczone koszty przesyłki oraz "taxes and fees".

Czy ktoś, kto ma doświadczenie z kupowaniem gier w Stanach, może powiedzieć, z jakiego rzędu dodatkowymi kosztami trzeba się liczyć?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: zakupy w USA

Post autor: Hardkor »

Zamówiłem na KS promki z Dice Tower, wysyłali ze stanów. Doszło, odpuscili cło ale 23% vat zaplacilem (+23% vat shipping).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: zakupy w USA

Post autor: khuba »

Duzo zależy od samego sklepu (jaki rodzaj przesyłki wybiera i czy nie wyśle przypadkiem z lokalnych magazynów), sam ostatnio zamawiałem w sklepie Skybound (USA) i od razu dali 2 mozliwosci przy opłacaniu:
- oplacasz przesyłke od razu z przedpłaconymi podatkami (VAT)
- nie płacisz podatków - bierzesz na siebie odpowiedzialnośc/opłaty w przypadku oclenia

Ja wybrałem 1 opcję żeby nie użerać się z celnikami + zdawać się na ich przelicznik walut/ jakieś dodatkowe opłaty.
zapłaciłem równe 23% extra od całego zamówienia z wysyłką włącznie.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: zakupy w USA

Post autor: Probe9 »

Kolega pyta o program P500 realizowany przez GMT, więc tu sprawa jest prosta.

Masz tabelkę z kosztami wysyłki - https://www.gmtgames.com/topic.aspx?nam ... ppingTable i tabela International.

W kolumnie Weights in Pounds masz przedział wagowy w funtach. Na stronie konkretnej gry masz wskazaną przybliżoną wagę w pozycji "Weight", więc można sobie dopasować. Patrzysz oczywiście na koszt z kolumny "Euro FriendlyEE P500 Orders VAT PREPAID UPS & Fulfillment".

Ale praktyka jest taka, że gry od GMT są akurat w naszych sklepach łatwo dostępne, w cenach bardzo zbliżonych jak te w ramach programu P500, więc nie wiem czy jest sens bawić się w zamawianie u wydawcy.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ