Nowy tytuł do gry solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Nowy tytuł do gry solo

Post autor: mecenas »

W sumie jak tak myślę, to poza obsession (które jest w tej chwili jeszcze niedostępne), to nie mam na celowniku żadnego tytułu, a więc...

Szukam gry pod SOLO. Zdecydowanie jestem graczem euro, ale nie pogardzę grą z klimatem, o ile nie będzie w środku walki opartej na kościach (to dyskwalifikuje tytuł kompletnie), gry LCG również mnie nie kręcą (próbowałem i LOTR'a i Marvel Champions)
Gra z AI również wskazana.
Najlepiej by gra była na 1h - 1,5h.
Z najbardziej popularnych tytułów mam chyba ograne z 95%, więc niekoniecznie mnie zainteresuje to co znane.

Może żeby łatwiej było. Z gier, które lubię:
Teotihuacan
Projekt Gaja
Spirit Island
Mage Knight
This War of Mine
Uczta dla Odyna
Szklany Szlak
Gloomhaven
Aeon's end (TOP)
Scythe

Gry, które nie utrzymały się na półce:
Terraformacja Marsa
Marvel Champions
The Lord of the Rings: The Card Game
Viticulture
Maracaibo
Anachrony
Robinos Crusoe
Roll Player
Renegade

Więc w sumie, szukam może mniej oczywistego tytułu - nawet droższego, trudniej do dostania.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: KurikDeVolay »

Z eurasów sprawdzałeś Paladynów Zachodniego królestwa? Wielu solistów chwali sobie ten tytuł. A klimat+optymalizacja... Może Machina Arcana? Klimat kapie, gra patrząc po poprzednich gameplayach potrafi dokopać, ale i jest satysfakcjonująca.
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Palmer »

Rzuć okiem na Under falling skies, wygląda niepozornie, ale tam jest upchane dużo gry.

Jest też tytuł, który ja mam na radarze pod granie solo, ale "skręca" on trochę w stronę przygody, ale zajrzeć na bgg nie szkodzi - mowa o Paleo.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 08:58 przez Palmer, łącznie zmieniany 1 raz.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: mecenas »

KurikDeVolay pisze: 23 lut 2021, 08:41 Z eurasów sprawdzałeś Paladynów Zachodniego królestwa? Wielu solistów chwali sobie ten tytuł.
Zapomniałem dodać do listy, bo schował się między pudełkami :mrgreen:
Palmer pisze: 23 lut 2021, 08:55 Rzuć okiem na Under falling skies, wygląda niepozornie, ale tam jest upchane dużo gry.
Grałem w wersję P'n'P i jakoś nie chwyciło za serduszko.
KurikDeVolay pisze: 23 lut 2021, 08:41 Może Machina Arcana?
Aż muszę spojrzeć co to :)
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: vder »

A z ciekawości, czemu renegade nie podszedł?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: mecenas »

vder pisze: 23 lut 2021, 08:59 A z ciekawości, czemu renegade nie podszedł?
W głównej mierze coś nie zagrało (nawet chyba nie jestem do końca w stanie powiedzieć co, choć zagrałem kilka partii). Mage Knight jest jakoś zdecydowanie lepszym tytułem moim zdaniem jak mam je dwa porównać, a i jakoś tematyka mnie nie złapała.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: vder »

a z tytułów, to dungeon alliance- imho to coś pomiędzy mage knight, a renegade właśnie, lub moze coś z tytułow kosmicznych, które ostatnio wyszły High frontier/Stellar Horizons/Space corp. A no i loyang miał dobry tryb solo, ale dawno nie testowalem.

Edit: w sumie shadowrun crossfire też jest przyzwoity, chociaż opinie u nas to rożne ma.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 09:15 przez vder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: ArnhemHorror »

Skoro lubisz Ucztę i Szklany Szlak, to może sprawdzi się inny tytuł tego autora: Nusfjord. Aktualnie moje ulubione euro do solo, idealnie sprawdza sie jak mam maks. godzinkę gry (z rozłożeniem i złożeniem!). A w 1.5h można się chyba nawet zmieścić z rozgrywką "kampanijną", gdzie grasz trzy razy pod rząd jedną talią (a w pudełku są ich trzy). Myk jest taki, że nie możesz używać ponownie tych samych kart w kolejnych gierkach, więc jeśli trafiłeś na dobry kombos na przykład w grze nr 1, to w następnych musisz się bardziej napocić. Niestety nie ma AI i trzeba zdobyć odpowiednią liczbę punktów, ale jest fajna łamigłówka, bo workerzy z poprzedniej rundy blokują pola w następnej (bodajże tak jak w Uczcie).
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Cyel »

mecenas pisze: 23 lut 2021, 08:57
KurikDeVolay pisze: 23 lut 2021, 08:41 Może Machina Arcana?
Aż muszę spojrzeć co to :)
To akurat dungeon crawler z walką z użyciem kostek więc niekoniecznie trafia w Twoje potrzeby (choć gra klimatyczna i zacna).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Yuri »

Nemos War Ultimate Edition
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: garg »

Ja uwielbiam D-Day Dice i choć jest nieco prostszy, niż wymienione przez Ciebie, to emocji daje mnóstwo :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: seki »

To dość popularne tytuły więc jest ryzyko, że grałeś ale nie ma ich na liście. Miałbym mniej oczywiste i popularne propozycje ale Twoje założenia je dyskwalifikują.

Skoro chwycił Spirit island to może Pandemic Upadek Rzymu. Mechanika narastającego zagrożenia w innym wydaniu.

Urbanisty przedstawiać pewnie nie trzeba. Ciekawa i szybka łamigłówka. Wypełnia fajnie niszę szybkich małych gier solo.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: autopaga »

Wicehrabiowie mają równie dobrą automę i jest dużo bardziej wymagająca od paladynów.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Sroczka »

Ja zaproponuję Zonę - fajny klimat Stalkera
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: mecenas »

Yuri pisze: 23 lut 2021, 09:25 Nemos War Ultimate Edition
Tak bardzo mnie korci ten tytuł... zwłaszcza jak wyjdzie PL w jakiejś dobrej cenie, ale te kości... jak nienawidzę losowości tak mam wrażenie, że przy drugiej partii z kiepskimi rzutami tutaj wyrzucę pudło za okno... Czy jednak da się ciężką pracą zapanować nad kośćmi w tej grze?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Yuri »

mecenas pisze: 23 lut 2021, 19:53
Yuri pisze: 23 lut 2021, 09:25 Nemos War Ultimate Edition
Tak bardzo mnie korci ten tytuł... zwłaszcza jak wyjdzie PL w jakiejś dobrej cenie, ale te kości... jak nienawidzę losowości tak mam wrażenie, że przy drugiej partii z kiepskimi rzutami tutaj wyrzucę pudło za okno... Czy jednak da się ciężką pracą zapanować nad kośćmi w tej grze?
Da. Poczytaj o samej firmie jakie robi w 90% gry :) Plus kilka recenzji, ten aspekt jest mocno poruszany.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: mecenas »

Yuri pisze: 23 lut 2021, 20:00
mecenas pisze: 23 lut 2021, 19:53
Yuri pisze: 23 lut 2021, 09:25 Nemos War Ultimate Edition
Tak bardzo mnie korci ten tytuł... zwłaszcza jak wyjdzie PL w jakiejś dobrej cenie, ale te kości... jak nienawidzę losowości tak mam wrażenie, że przy drugiej partii z kiepskimi rzutami tutaj wyrzucę pudło za okno... Czy jednak da się ciężką pracą zapanować nad kośćmi w tej grze?
Da. Poczytaj o samej firmie jakie robi w 90% gry :) Plus kilka recenzji, ten aspekt jest mocno poruszany.
Dobra, to muszę się przyjrzeć. VPG znam ;) sam mam healthy heart hospital na półce, które jest dla mnie świetną zabawą ;) ugh... a miałem nadzieję, na prostą decyzję ;)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: elayeth »

Zobacz sobie Cloudspire. Ma świetnie zaprojektowane scenariusze do gry solo. Gra taktyczna, z klimatem, wymagająca „eurowego” móżdżenia... Świetne AI...
Chyba też idealnie spełnia postulat gry nietaniej i nieoczywistej. Mamy dość podobny gust, patrząc po tym co lubisz, a Cloudspire uznaję za moje top solo, właśnie dlatego, że ktoś stworzył scenariusze do gry tylko solo. Nie lubię grać solo, tego co mogę zagrać z kimś...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Yuri »

mecenas pisze: 23 lut 2021, 20:02 ...
Dobra, to muszę się przyjrzeć. VPG znam ;) sam mam healthy heart hospital na półce, które jest dla mnie świetną zabawą ;) ugh... a miałem nadzieję, na prostą decyzję ;)
Dla mnie to brzmi jakbyś sobie właśnie sam odpowiedział na pytanie :) :) :) Bierz na moja odpowiedzialność :)
p.s. w razie czego mogę pożyczyć jak przyjdzie z KSa wersja ANG, noł problemos.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: mecenas »

Yuri pisze: 23 lut 2021, 21:20 p.s. w razie czego mogę pożyczyć jak przyjdzie z KSa wersja ANG, noł problemos.
Cieszę się, że zakładasz iż mam tyle cierpliwości, że poczekam 10 miesięcy na ten tytuł ;) na forum widziałem kilka interesujących ofert już :)
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: barbados »

Jeśli mogę, podepnę się, gdyż przeglądam gry planszowe, karciane i w oko wpadła mi gra co tutaj polecano. Mowa o Wicehrabowie zachodniego królestwa, paladyni zachodniego królestwa i architekci zachodniego królestwa. Czy one są bardzo wymagającymi grami? Jestem początkującym graczem. Dopiero co ogarnęłam Osadników Narodziny imperium. Czy w następną grę warto iść w tym kierunku? Z tego co tak na szybko sprawdziłam to Paladynów ciężko już dostać. Która z nich byłaby na początek prostsza?
Ogólnie podoba mi się mechanika jak w tych osadnikach narodziny imperium. Patrzę też pod kątem aby wariant solo też był.
7 cudów świata pojedynek zastanawiałam się ale nakłady się skończyły. Trzeba czekać chyba do kwietnia.
Przyglądałam się też grze Wyspa przygód, Hadara, Londyn, Nowy wspaniały świat, Pandemic lekarstwo, Istanbuł i z kafelkami jak i kościaną, Dice city, Agricola, Alchemicy, Everdell. Choć są min dwuosobowe. I sama już nie wiem co wybrać, tyle tego jest. A nie chciałabym na głęboką wodę iść, że gra mnie przerośnie🙂
Co byście polecili po Osadnikach?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Yuri »

mecenas pisze: 23 lut 2021, 21:41
Yuri pisze: 23 lut 2021, 21:20 p.s. w razie czego mogę pożyczyć jak przyjdzie z KSa wersja ANG, noł problemos.
Cieszę się, że zakładasz iż mam tyle cierpliwości, że poczekam 10 miesięcy na ten tytuł ;) na forum widziałem kilka interesujących ofert już :)
Sądzę warto skorzystać, bo są w dobrych cenach. Podejrzewam że wpłynęła na to informacja o wersji PL i aktualnym KSie.😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: kci83 »

barbados pisze: 23 lut 2021, 21:50 Jeśli mogę, podepnę się, gdyż przeglądam gry planszowe, karciane i w oko wpadła mi gra co tutaj polecano. Mowa o Wicehrabowie zachodniego królestwa, paladyni zachodniego królestwa i architekci zachodniego królestwa. Czy one są bardzo wymagającymi grami? Jestem początkującym graczem. Dopiero co ogarnęłam Osadników Narodziny imperium. Czy w następną grę warto iść w tym kierunku? Z tego co tak na szybko sprawdziłam to Paladynów ciężko już dostać. Która z nich byłaby na początek prostsza?
Ogólnie podoba mi się mechanika jak w tych osadnikach narodziny imperium. Patrzę też pod kątem aby wariant solo też był.
7 cudów świata pojedynek zastanawiałam się ale nakłady się skończyły. Trzeba czekać chyba do kwietnia.
Przyglądałam się też grze Wyspa przygód, Hadara, Londyn, Nowy wspaniały świat, Pandemic lekarstwo, Istanbuł i z kafelkami jak i kościaną, Dice city, Agricola, Alchemicy, Everdell. Choć są min dwuosobowe. I sama już nie wiem co wybrać, tyle tego jest. A nie chciałabym na głęboką wodę iść, że gra mnie przerośnie🙂
Co byście polecili po Osadnikach?
Z całej serii Zachodniego Królestwa, to właśnie Architekci są najłatwiejsi, i jest to zdecydowanie dobra gra na początek przygody z planszówkami, wydaje mi się (chociaż nie grałem, oglądałem kilka rozgrywek i przymierzam się do zakupu ;) ), że osadnicy są bardziej skomplikowani (lub na bardzo podobnym poziomie co architekci). Jeżeli chodzi o Pandemic lekarstwo (bo z tych co wymieniłaś właśnie mam) można bez problemu grać solo i również jest bardzo prosty do opanowania.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: barbados »

kci83 pisze: 23 lut 2021, 22:58
barbados pisze: 23 lut 2021, 21:50 Jeśli mogę, podepnę się, gdyż przeglądam gry planszowe, karciane i w oko wpadła mi gra co tutaj polecano. Mowa o Wicehrabowie zachodniego królestwa, paladyni zachodniego królestwa i architekci zachodniego królestwa. Czy one są bardzo wymagającymi grami? Jestem początkującym graczem. Dopiero co ogarnęłam Osadników Narodziny imperium. Czy w następną grę warto iść w tym kierunku? Z tego co tak na szybko sprawdziłam to Paladynów ciężko już dostać. Która z nich byłaby na początek prostsza?
Ogólnie podoba mi się mechanika jak w tych osadnikach narodziny imperium. Patrzę też pod kątem aby wariant solo też był.
7 cudów świata pojedynek zastanawiałam się ale nakłady się skończyły. Trzeba czekać chyba do kwietnia.
Przyglądałam się też grze Wyspa przygód, Hadara, Londyn, Nowy wspaniały świat, Pandemic lekarstwo, Istanbuł i z kafelkami jak i kościaną, Dice city, Agricola, Alchemicy, Everdell. Choć są min dwuosobowe. I sama już nie wiem co wybrać, tyle tego jest. A nie chciałabym na głęboką wodę iść, że gra mnie przerośnie🙂
Co byście polecili po Osadnikach?
Z całej serii Zachodniego Królestwa, to właśnie Architekci są najłatwiejsi, i jest to zdecydowanie dobra gra na początek przygody z planszówkami, wydaje mi się (chociaż nie grałem, oglądałem kilka rozgrywek i przymierzam się do zakupu ;) ), że osadnicy są bardziej skomplikowani (lub na bardzo podobnym poziomie co architekci). Jeżeli chodzi o Pandemic lekarstwo (bo z tych co wymieniłaś właśnie mam) można bez problemu grać solo i również jest bardzo prosty do opanowania.
A jak się ma np Everdell czy Wyspa przygód do poziomu opanowania czy trudności, do gry np Architekci? Bądź osadników? Wiesz może?
Muszę na spokojnie całą rozgrywkę Architektów obejrzeć i zdecyduje. Ale będę wiedzieć że to jedna z lżejszych jeśli chodzi o ich serie.
Mówisz że Osadnicy są bardziej skomplikowana od Architektów? Skoro tak to raczej nie powinnam mieć trudności z opanowaniem Architektów. Choć tak na szybko jak na YT przeglądałam to plansze bardziej z Paladynów mi się podobały. Ale nie wniosłam już w poziomy trudności tylko pobieżnie patrzyłam jak na początku rozgrywka wygląda. No przy Paladynach długo rozkładał te karty itd. Więc może być trudna.
To są karciane. A coś z kościanych? Polecilbys coś?
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: kci83 »

Nie grałem w Everdell czy Wyspe przygód, ale chyba (z tego co widziałem) to Everdell jest bardziej skomplikowany od Architektów.
Z kościanych to jak wspominałem, mam tylko Pandemic Lekarstwo ale na wishliście u mnie są również Zamki Burgundii: BIG BOX (dodatki + tryb solo) , które wydają się dosyć ciekawe i są wysoko oceniane.
ODPOWIEDZ