Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Czara goryczy się wylała. Pewnie dlatego że się tak kumulowało i kumulowało...no nic pękło.

Obejrzałem dziś kolejny odcinek Gambita (Tomcio jesteś mi winien kilkadziesiąt dni życia nawet jak oglądam na x1,5 szybkości) i już po czołówce wiedziałem że to będzie dobry odcinek , ale i zarazem kontrowersyjny pomimo że nie znałem jego zakończenia. Wiem że Gambit i Portal bardzo dobrze ze sobą żyją dlatego tym dokładniej go obejrzałem.
Tomek "Gambit" brawo!!! Masz u mnie szacunek. Tak i ty ja też lubię Portal, nawet bardzo bym powiedział. Oglądam Live, udzielam się , promuję ich gry, wspieram, jestem na łączach z ludzmi z Portalu itd ale wystarczy już tego przymykania oka i machanie ręką.

Nie tak dawno Ignacy w porozumieniu ze mną nagrał odcinek o spleśniałym Nemezis Rebela. Chyba nawet był to rekordowy odcinek jak kojarzę. I teraz karma wróciła ze zdwojoną siłą. Gra za grą to babole, braki i złe tłumaczenia. O problemach z instrukcjami już nie powiem bo to jest notoryczne. Kupiłem Terror of London karta zła. Mezo to już szkoda gadać (Gambit za mnie podsumował) Aeons End o którym wiedziałem że karty się różnią odcieniem, Cry Havoc dodatek złe żetony, 51Stan Instrukcja i tłumaczenie zasad odnośnie akcji dramat, Robinson ma już ponad 100stron na forum odnośnie wątpliwości. Prezes tylko ciągle przeprasza i udaje że mu przykro. Ja nie wiem kto tam u was jest od tego ale ewidentnie nie ogarnia bo gra za grą to zawsze coś. Czy wy nie możecie wydać czegoś od początku do końca dobrze? Ja wiem że to nie wasza zła wola no ale kurcze kogo to obchodzi taka naprawdę?

Piotek Piechowiak i jego Nanaki też miało braki w postaci naklejek. Nie przewidział tego. Ale on zaczyna i nie umie jeszcze w gry jak to się chełpicie że wy umiecie.
Nie umiecie bo jest wtopa za wtopą. Z 8 gier na 2021 w przed premierze wykreśliłem już 6 pozycji po obawiam się czegoś.

Ja wiem że ten wpis się zemści jak ja się kiedyś potknę z moją grą (kto wie może kiedyś coś stworze jak Bóg da) ale chciałem wam wskazać że mi nie jest obojętne jaką drogą idziecie. Kibicuję wam jak mogę dlatego upominam. Wasze instrukcje to już internetowe virale, pięta Achillesa, czuły punkt więc dlaczego skoro tyle ludzi wam to wytyka nie potraficie się za to wziąć? Dlaczego wytykacie innym wydawnictwom a nie widzicie baboli u siebie. Kajanie się przed kamerami to słaba opcja.

Piszę po bratersku upominając . Możecie oczywiście to olać bo jestem tylko dla was pionkiem ale jestem też graczem i konsumentem który wpakował ciężkie pieniądze w waszą firmę. Czego oczekuję zatem?
Spoiler:
wysłane do siedziby Portalu
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Neoptolemos »

#PrzestańcieSzkalowaćWydawnictwoPortal!
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mat_eyo »

Neoptolemos pisze: 23 lut 2021, 13:45 #PrzestańcieSzkalowaćWydawnictwoPortal!
Po tym poście to bardziej #PrzestańcieGwałcićJęzykPolski!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

mat_eyo pisze: 23 lut 2021, 13:50
Neoptolemos pisze: 23 lut 2021, 13:45 #PrzestańcieSzkalowaćWydawnictwoPortal!
Po tym poście to bardziej #PrzestańcieGwałcićJęzykPolski!
Nie przesadzaj i uwierz że naprawdę się starałem. Dobrze że jest tu zainstalowany jakiś program co na czerwono podkreśla bo nie dałbyś rady przebrnąć przez text :lol:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mat_eyo »

BOLLO pisze: 23 lut 2021, 13:58
mat_eyo pisze: 23 lut 2021, 13:50
Neoptolemos pisze: 23 lut 2021, 13:45 #PrzestańcieSzkalowaćWydawnictwoPortal!
Po tym poście to bardziej #PrzestańcieGwałcićJęzykPolski!
Nie przesadzaj i uwierz że naprawdę się starałem. Dobrze że jest tu zainstalowany jakiś program co na czerwono podkreśla bo nie dałbyś rady przebrnąć przez text :lol:
Teraz też ledwo przebrnąłem, uwierz mi. Może się czepiam, bo forum i luźna forma, ale mam wrażenie, że jakbym wziął garść przecinków i wielkich liter i rzucił nimi na oślep w Twój post, to bym go językowo poprawił ;)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Neoptolemos »

BOLLO pisze: 23 lut 2021, 13:58 Nie przesadzaj i uwierz że naprawdę się starałem. Dobrze że jest tu zainstalowany jakiś program co na czerwono podkreśla bo nie dałbyś rady przebrnąć przez text :lol:
A, to spoko.

No nic, skoro ostatnio namówiłeś Ignacego do nagrania odcinka o spleśniałym Nemesis, nie wątpię, że w następnych PlanszówkachTV Trzewiczek się odniesie do twojego pisma. Chyba że wysłałeś je Pocztą Polską, wówczas może nie dojść do piątku i będziemy zmuszeni poczekać.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Szewa »

Nie uwierzysz, zadzwonił do mnie Trzewiczek i powiedział, że nie był świadom swojego nieogarnięcia i Twój post dał mu do myślenia, obiecał poprawę :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kisun »

Każdego, kto uważa, że Portal robi jakieś błędy, odsyłam do filmiku na ten temat: "Planszówki TV - Skąd te błędy w grach Portalu" https://youtu.be/95zUKHHXYtI i po obejrzeniu nie będzie mieć już wątpliwości, że żadnych błędów nie ma ;)
A jak dobrze pójdzie, to wkrótce Portal nagra jeszcze jeden film potwierdzający powyższe.
Ps. Po cichu mam nadzieję, że jednak to błędy, bo alternatywa jak: dywersja konkurencji, specyficzny marketing czy wpływ cthulhu na prezesa, jest mocno niepokojąca ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Szewa pisze: 23 lut 2021, 14:14 Nie uwierzysz, zadzwonił do mnie Trzewiczek i powiedział, że nie był świadom swojego nieogarnięcia i Twój post dał mu do myślenia, obiecał poprawę :D
Wy tu smichy i heheszki a temat jest poważny. Rebel i Portal ostatnimi czasy [...] z wydawaniem gier. Nie twierdzę że to ich wina ale jest coraz więcej takich niepotrzebnych sytuacji jak te i szkoda byłoby własne firmy w taki sposób pogrążać.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Neoptolemos »

Kolega nowy, jak widzę ;) Portal chrzani niemal wszystkie swoje instrukcje od zarania dziejów i jakoś funkcjonują, ba, rozwijają się. Nie mówię, że to godne pochwały (wpadka z pudełkiem od Wicehrabiów jest moim zdaniem na maksa kompromitująca), ale jakoś piekielnie wątpię, żeby to się teraz z dnia na dzień zmieniło.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kisun »

Nie liczę już, że się jakoś ogarną. I by się nie denerwować, kupuję ich gry raczej z wyprzedaży lub drugiej ręki. Kiedy już wiem czego się spodziewać. Ostatnio nawet kupiłem pierwszych marsjan tuż zanim zaczęli puszczać filmy z gameplayem. Przeszło mi, to zacząłem czytać instrukcję i almanach więc pierwsze czytanie tych 100 stron poszło szybko i bezboleśnie ;) Jeszcze tylko forum tu i na BGG i koło wakacji może nawet zagram. Co zrobić?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Neoptolemos pisze: 23 lut 2021, 14:51 Kolega nowy, jak widzę ;) Portal chrzani niemal wszystkie swoje instrukcje od zarania dziejów i jakoś funkcjonują, ba, rozwijają się. Nie mówię, że to godne pochwały (wpadka z pudełkiem od Wicehrabiów jest moim zdaniem na maksa kompromitująca), ale jakoś piekielnie wątpię, żeby to się teraz z dnia na dzień zmieniło.
No tak nowy i dlatego nie ma we mnie jeszcze wewnętrznej zgody na takie babole. Zapewne za jakiś czas machnę ręką zagryzę zęby i jakoś będę grał tak jak do tej pory. Ale czy naprawdę tak trudno jest zrobić chociaż dobrą i czytelną instrukcję żeby było jasne ze tura to tura a runda to zbiór tur?
Spoiler:
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: jnowaczy »

Przeciez Prezes wyraznie powiedział, ze Portal błędów nie robi bo on tak mówi i tym samym temat zamknął
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Marek.gdansk »

BOLLO pisze: 23 lut 2021, 14:59
Neoptolemos pisze: 23 lut 2021, 14:51 Kolega nowy, jak widzę ;) Portal chrzani niemal wszystkie swoje instrukcje od zarania dziejów i jakoś funkcjonują, ba, rozwijają się. Nie mówię, że to godne pochwały (wpadka z pudełkiem od Wicehrabiów jest moim zdaniem na maksa kompromitująca), ale jakoś piekielnie wątpię, żeby to się teraz z dnia na dzień zmieniło.
No tak nowy i dlatego nie ma we mnie jeszcze wewnętrznej zgody na takie babole. Zapewne za jakiś czas machnę ręką zagryzę zęby i jakoś będę grał tak jak do tej pory. Ale czy naprawdę tak trudno jest zrobić chociaż dobrą i czytelną instrukcję żeby było jasne ze tura to tura a runda to zbiór tur?
Spoiler:
Ale z tym to już jaja se robisz? Chyba jeszcze osoby z portalu potrafią pisać po polsku? Jakbym tak odpisał w firmie, to następnego dnia ze śmiechu padła połowa załogi.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: rastula »

BOLLO pisze: 23 lut 2021, 14:45 [Rebel i Portal ostatnimi czasy [...] z wydawaniem gier.

kolega w hobby od niedawna :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Kisun pisze: 23 lut 2021, 14:45 Każdego, kto uważa, że Portal robi jakieś błędy, odsyłam do filmiku na ten temat: "Planszówki TV - Skąd te błędy w grach Portalu" https://youtu.be/95zUKHHXYtI i po obejrzeniu nie będzie mieć już wątpliwości, że żadnych błędów nie ma ;)
A jak dobrze pójdzie, to wkrótce Portal nagra jeszcze jeden film potwierdzający powyższe.
Ps. Po cichu mam nadzieję, że jednak to błędy, bo alternatywa jak: dywersja konkurencji, specyficzny marketing czy wpływ cthulhu na prezesa, jest mocno niepokojąca ;)
Obejrzalem calutki dzieki. I kurcze mam takie odczucia ze Ignacy bronil sie argumentami niczym Putin ktoremu pokazywali zabitych Rosyjskich żołnierzy na Urkainie a on w zaparte że to nie jego armia. Najpierw przepraszal później tłumaczył a potem agresja do ludzi z czatu ze maja pytania i nadal zastrzezenia wiec kwitowal i ucinał pogawędke. Fakty sa jednak inne niz te co przytaczal. Gry Portalu maja braki i bledy i wiele z tych gier mam....nadal z bledami bo sobie nie zalatwilem sprostowan. Moj wpis i watek nikogo nie ma zamiaru szkalowac i obsmarowywac. Po prostu Gambit uswiadomil mi ze mam racje i nie jestem sam. Tu nie ma co sie obrazac tylko trzeba przyjac krytyke i stanac w prawdzie.
PORTAL JAK I INNE WYDAWNICTWA ROBI BŁĘDY.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

A ja do dziś pamiętam jak prezes rzekł, że nie da się wydrukować tych kilku poprawionych kart do Osadników. W stosunku do pierwszych druków nastąpiły pewne zmiany. No, ale się nie dało i koniec.

A instrukcje Portalu to loteria. Potrafią to zrobić dobrze, a potrafią strasznie spartolić i mieć to głęboko w 4 literach. Ten film na yt niestety to potwierdza.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: autopaga »

Z tego też powodu nie kupuję w przedsprzedaży tytułów których nie muszę jak np. najeźdzców z scythii biorę co by tam nie nawywijali i tak biorę. Natomiast z bonfire się wstrzymuje. Z wicehrabiami to było żenujące ile wtop w tej grze, potem słyszałem co się działo z terrors, następnie teraz mezo, koleżanka kupiła aeon's end legacy ciekawe co tam znajdziemy.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: KonradT »

BOLLO pisze: 23 lut 2021, 14:59
No tak nowy i dlatego nie ma we mnie jeszcze wewnętrznej zgody na takie babole. Zapewne za jakiś czas machnę ręką zagryzę zęby i jakoś będę grał tak jak do tej pory.
Nie zgadzam się na takie błędy, więc ostatnią grą Portalu, którą kupiłem w pierwszym druku był Robinson. Teraz nie mam powodów, by narzekać na Portal.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: MichalStajszczak »

Neoptolemos pisze: 23 lut 2021, 14:51 Kolega nowy, jak widzę ;) Portal chrzani niemal wszystkie swoje instrukcje od zarania dziejów i jakoś funkcjonują, ba, rozwijają się. Nie mówię, że to godne pochwały (wpadka z pudełkiem od Wicehrabiów jest moim zdaniem na maksa kompromitująca), ale jakoś piekielnie wątpię, żeby to się teraz z dnia na dzień zmieniło.
Oczywiście jesteś na forum dłużej niż BOLLO ale najstarszych dyskusji na temat gier Portalu i tak nie pamiętasz :D A już tak mniej więcej w roku 2007 uważano na forum, że przede wszystkim ze względu na instrukcje należy kupować dopiero drugie wydania gier tej firmy.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Elemenek »

W przypadku Portalu pierwszy druk to na 95% beda problemy. Babole jezykowe, zawila instrukcja, zle wyrdukowane karty, i wiele innych. Prosta zasada- chcesz cos bardziej dopracowanego-poczekaj na dodruk / druga edycje.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Neoptolemos »

Wiem, siedziałem w planszówkach i śledziłem Games Fanatic trochę wcześniej, niż się zarejestrowałem :D pierwszą moją instrukcją Portalu była trzecia edycja Robinsona, od której się bardzo odbiłem WIEDZĄC, że poprzednie były dużo gorsze :D
Ze dwa lata temu grałem w starą wersję Pret-a-porter. Oj. Oj.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Banan2 »

:D Ooooo, widzę, że temat wraca jak bumerang. Nie wiem z czego wynikają te problemy. Natomiast pamiętam pewną wypowiedź Merry (małżonki Prezesa), nie pamiętam gdzie to było, chyba w podcaście 2 Pionki, że jak np czegoś brakuje (żetonu, pionka, itd) to się bierze z innej gry i gra się dalej. A tak w ogóle to nie należy robić problemów tylko cieszyć się graniem :D
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: rastula »

Banan2 pisze: 23 lut 2021, 19:13 :D Ooooo, widzę, że temat wraca jak bumerang. Nie wiem z czego wynikają te problemy. Natomiast pamiętam pewną wypowiedź Merry (małżonki Prezesa), nie pamiętam gdzie to było, chyba w podcaście 2 Pionki, że jak np czegoś brakuje (żetonu, pionka, itd) to się bierze z innej gry i gra się dalej. A tak w ogóle to nie należy robić problemów tylko cieszyć się graniem :D
Pozdrawiam

W sumie , to ma trochę racji. Oczywiście zapleśniałe elementy to jest dla mnie granica tolerancji - ale po latach przestałem się już przejmować takimi drobiazgami jak błędy w tłumaczeniu , czy odcień kart* - oczywiście nie wymagam tego od innych ...

PS. ostatnio Rebel zaskoczył mnie błędem w Harry Potter Hogwarts Battle - całą grę z synem przegraliśmy na pomylonym tłumaczeniu ... nic tylko się powiesić ;)...but wait - bawiliśmy się dobrze...

* Co nie znaczy , że pochwalam i że nie ma to wpływu na kolejne zakupy do danego wydawcy - ale nie toczę już wojen o te sprawy i nie wzbudza to tych emocji co kiedyś :D
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, 20:01 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: dannte »

BOLLO pisze: 23 lut 2021, 13:42ja też lubię Portal, nawet bardzo bym powiedział. Oglądam Live, udzielam się , promuję ich gry, wspieram, jestem na łączach z ludzmi z Portalu itd ale wystarczy już tego przymykania oka i machanie ręką.
A ja zadam takie naiwne, ale fundamentalne pytanie: za co lubisz Portal Games, skoro przymykasz oko na tyle ich błędów? Inni w tym wątku wymienili podobne/dodatkowe problemy, w innym wątku są narzekania na obsługę klienta. Ja nie rozumiem jak można czegoś nie lubić, ale mimo wszystko twierdzić, że się to uwielbia i że trzeba tylko przymykać oko na wszelkie wady.

To tak jakby mieć żonę, która jest brzydka, głupia, ma fatalny charakter, nie chce mieć dzieci (i tutaj dopisz jeszcze inne "nie", które Ci nie pasują), ale za to gotuje dobre obiady, za które Ty płacisz. I w związku z tym uwielbiasz ją, bo można przymknąć oko na wszelkie wady. Nie wiem, może nietrafione porównanie, ale jedyne jakie mi do głowy przyszło, gdy próbowałem zobrazować sobie to, co próbujesz przekazać.
Taki trochę toksyczny związek masz z Portalem, hę?

Oczywiście nie zniechęcam do zakładania takich wątków - tylko jakie są oczekiwania autora po czymś takim?
Zablokowany