HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: khuba »

Czwarta odsłona Hexplore It, tak jak poprzednie części - ma być kompatybilna z wszystkimi częściami serii.
Kampania rusza 7 kwietnia, gra ma być dostępna w 2022

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/331 ... rza-noctis
link do draftu kampanii na gamefound: https://gamefound.com/projects/draft/fx ... ject-story

krótki opis:
Spoiler:
Obrazek
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Gambit »

Ostatnio wjechał mi do domu komplet HEXplore It, czyli poprzednie trzy części z dodatkami (bez living decks). No i coś czuję, że za chwilę trzeba będzie kupić kolejną :P
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Emil_1 »

Taktyczny post do obserwowania tematu ;)
Miłego dnia! :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Mr_Fisq »

Gambit pisze: 25 lut 2021, 13:49 Ostatnio wjechał mi do domu komplet HEXplore It, czyli poprzednie trzy części z dodatkami (bez living decks). No i coś czuję, że za chwilę trzeba będzie kupić kolejną :P
Jest szansa na jakąś małą recenzję przed startem kampanii?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Szewa »

Mr_Fisq pisze: 25 lut 2021, 14:46
Gambit pisze: 25 lut 2021, 13:49 Ostatnio wjechał mi do domu komplet HEXplore It, czyli poprzednie trzy części z dodatkami (bez living decks). No i coś czuję, że za chwilę trzeba będzie kupić kolejną :P
Jest szansa na jakąś małą recenzję przed startem kampanii?
WojennikTV zrobił parę materiałów o HEXplore It, warto rzucić okiem ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Gambit »

Mr_Fisq pisze: 25 lut 2021, 14:46
Gambit pisze: 25 lut 2021, 13:49 Ostatnio wjechał mi do domu komplet HEXplore It, czyli poprzednie trzy części z dodatkami (bez living decks). No i coś czuję, że za chwilę trzeba będzie kupić kolejną :P
Jest szansa na jakąś małą recenzję przed startem kampanii?
40 dni do kampanii...może zdążę ogarnąć jedną z tych trzech części. Bo to cholernie duże rzeczy są :) A jak nie to u Wojennika znajdziesz o dwóch pierwszych częściach. On mnie "namówił" do zainteresowania się tym tytułem
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: ArnhemHorror »

Ma trzy części, jeszcze nieogarnięte, ale już wie że potrzebuje czwartej. Swój chłop! :)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Gambit »

wilecki pisze: 25 lut 2021, 16:48 Ma trzy części, jeszcze nieogarnięte, ale już wie że potrzebuje czwartej. Swój chłop! :)
Najwyżej potem będzie płacz i zgrzytanie zębów. Ale gra wygląda na taką, która trafia w moje przygodowe potrzeby, jak lewy sierpowy w szczękę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Mr_Fisq »

Recenzje Wojennika obejrzałem wzdłuż i wszerz, ale chętnie poznałbym jeszcze opinię innego zaufanego recenzenta. Trzymam kciuki, żeby udało się ogarnąć jeden tytuł przed kampanią.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Leviathan »

The Domain of Mirza Noctis to dla mnie MUST BUY.
Dwie pierwsze części się świetne, trzecia leży i czeka, ale niedługo i ją odpalę :D
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:54 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Hardkor »

Głosowanie na tłumaczenie na inne języki : https://www.surveymonkey.com/r/RF85MP8

Zaznaczcie. Nawet jak nie planujecie kupić to pomóżcie innym :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: sitfun »

Hardkor pisze: 20 kwie 2021, 12:50 Głosowanie na tłumaczenie na inne języki : https://www.surveymonkey.com/r/RF85MP8

Zaznaczcie. Nawet jak nie planujecie kupić to pomóżcie innym :)
Wszędzie ten francuski na topie, lenie jedne...
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Emil_1 »

Other - Polish
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Hardkor »

Emil_1 pisze: 20 kwie 2021, 13:09 Other - Polish
Przecież jest normalnie wymieniony polski xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Leviathan »

sitfun pisze: 20 kwie 2021, 12:59
Hardkor pisze: 20 kwie 2021, 12:50 Głosowanie na tłumaczenie na inne języki : https://www.surveymonkey.com/r/RF85MP8

Zaznaczcie. Nawet jak nie planujecie kupić to pomóżcie innym :)
Wszędzie ten francuski na topie, lenie jedne...
Ja Ci dam lenie! :x
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: sitfun »

Leviathan pisze: 20 kwie 2021, 13:38
sitfun pisze: 20 kwie 2021, 12:59
Hardkor pisze: 20 kwie 2021, 12:50 Głosowanie na tłumaczenie na inne języki : https://www.surveymonkey.com/r/RF85MP8

Zaznaczcie. Nawet jak nie planujecie kupić to pomóżcie innym :)
Wszędzie ten francuski na topie, lenie jedne...
Ja Ci dam lenie! :x
Aj, nie gniewaj się, to przecież tylko stereotyp dotyczący Francuzów w kwestii posługiwania się językiem angielskim :roll:
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Leviathan »

Wiem. Spokojnie. W tym stereotypie jest zresztą sporo prawdy :wink:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: (gf) HEXplore It: The Domain Of Mirza Noctis

Post autor: Irr3versible »

U mnie wszystko tip top, zrobiłem na szybko pseudo insert na karty w koszulkach, pewnie jak się człowiek postara to i dodatek spokojnie zmieści - choć wtedy będzie trzeba ciąć fragmenty plastikowego insertu. Na razie dodałem tylko LCG do głównego pudełka.
Dzięki za zbiórkę :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: (gf) HEXplore It: The Domain Of Mirza Noctis

Post autor: garg »

Irr3versible pisze: 13 wrz 2022, 02:14 U mnie wszystko tip top, zrobiłem na szybko pseudo insert na karty w koszulkach, pewnie jak się człowiek postara to i dodatek spokojnie zmieści - choć wtedy będzie trzeba ciąć fragmenty plastikowego insertu. Na razie dodałem tylko LCG do głównego pudełka.
Dzięki za zbiórkę :)
Pokażesz? :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: (gf) HEXplore It: The Domain Of Mirza Noctis

Post autor: Irr3versible »

garg pisze: 13 wrz 2022, 10:03
Irr3versible pisze: 13 wrz 2022, 02:14 U mnie wszystko tip top, zrobiłem na szybko pseudo insert na karty w koszulkach, pewnie jak się człowiek postara to i dodatek spokojnie zmieści - choć wtedy będzie trzeba ciąć fragmenty plastikowego insertu. Na razie dodałem tylko LCG do głównego pudełka.
Dzięki za zbiórkę :)
Pokażesz? :)
Ważne to wydłużone boki większego pojemnika na górnej części ścianek bocznych, dzięki temu zyskujemy te 3mm na karty I mamy komfortowe 2 rzędy - zdjęcie trochę oszukuję, karty mają ok 3mm odstępu między sobą więc pewnie jakieś cienkie separatory jeszcze dorzucę. Wszystko w paladinach plus jakaś sloyca 70x110 na karty ras itp.

Figurki dałem z boku, bezpieczna strefa, gdyż pojemnik z kartami nie przesuwa się - dopasowane do płaskiego insertu na dnie pudełka.

Obrazek
Spoiler:
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: (gf) HEXplore It: The Domain Of Mirza Noctis

Post autor: Liarus »

Graliście? Wiem, że może nie jest to temat na zbiórkę ale tutaj preczytacie.

Podchodziłem 2 razy na 2 graczy. Zasady to mordęga. Obejrzałem ze 2 filmy na yt ale i tak pierwsza gra to nos w instrukcji i przez 3.5h zrobiliśmy setup, drużynę i ze 2 tury (w tym jedna zwykłą walkę) i daliśmy spokój bo późno było. Drugiej też nie skończyliśmy ale już flow lepszy. Nos w instrukcji był ale głównie przez kilka walk i jak zeszliśmy do podziemi. Graliśmy że 3h. Dice fest, ale jestem zauroczony. Nie przeżyłem takiej przygody dawno. Od razu czuć że się jest w tym świecie że lore bogate. Testy co turę, tylko tutaj inaczej iż w innych grach - zakładaliśmy że oblewamy je i trzeba się przygotować na konsekwencje. Zdanie testu to niespodzianka a nie odwrotnie. Inaczej niż w typowych dungeon crawlerach. Walka fajna bo nie ma testów i trzeba się przygotować co wróg zrobi i kalkulować ryzyko. Najbardziej przeszkadzała nam losowość w określaniu czy dołożymy kosteczkę do clue czy jednak wejdzie event. Tutaj przydałaby się większa kontrola.

Mam wrażenia jak razy Machina Arcana. Dużo zostało przemyślane i widać, że system jest rozwijany przez bardzo długi czas. Nie wiem czy kiedykolwiek rozegram do końca bo bardzo długa się wydaje ale może następnym razem pójdzie szybciej. Jestem bardzo zaskoczony.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2022, 12:39 przez Liarus, łącznie zmieniany 1 raz.
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: (gf) HEXplore It: The Domain Of Mirza Noctis

Post autor: ckbucu »

Liarus pisze: 09 paź 2022, 12:05 Graliście?
Grałem trzy razy. Wcześniej grałem kilka razy w Sand of Shurax, więc może mi było łatwiej z zasadami. Rewelacyjny klimat i przygoda, bardzo dobre poczucie rozwoju bohatera, ciekawe potyczki, które czasem dają sporo do myślenia i kombinowania. Jak dla mnie na ten moment chyba najlepsza gra przygodowa, jaką mam w kolekcji. Tylko wymaga ona dużo czasu i skupienia, aby rozegrać partię.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: (gf) HEXplore It: The Domain Of Mirza Noctis (prawie dostarczone)

Post autor: Pynio »

Tak dołączę do Twojej odpowiedzi FYEI. Mam obecnie Sands of shurax full (return to sands of shurax i mini deck) + Forests of adrimon bez dodatków. Zakładam, że Domain of mirza noctis mechanicznie niewiele się rózni od tych tytułów. Niestety to co napisałeś na końcu opisu gry pokrywa się z moimi doświadczeniami.

Instrukcja - istna katastrofa, jak jest w formacie tej małej książeczki, to po tygodniu będziesz mieć każdą kartkę osobno. Dodatkowo bardzo wiele niedopowiedzeń i problemów z interpretacją zasad. Wiele jakby tylko powierzchownie opisanych, natomiast jak już przyjdzie do rozegrania jakiejś karty to się zaczynają problemy. W sands of shurax najlepszym przykładem jest podróżowanie i mechanika karawan. Niby wszystko jest logiczne, ale jak się przejdzie do szczegółów i niektórych kart to kompletnie nie wiadomo jak grać.

Wielka losowość, no dla mnie praktycznie 100%... tu trzeba przywyknąć, bo to chyba taki typ gry i albo się to akceptuje i kocha, albo nienawidzi :)

Generalnie dla mnie to taki baaardzo nieoszlifowany diament. Jakby tam dopracować, tak naprawdę mnóstwo rzeczy, to byłby super zacny tytuł.

ps.
Na podstawie dwóch tytułów i instrukcji do nich, czyli foresta i sandsa stwierdzam, że pewnie wszystkie główne mechaniki w Noctis są identyczne i niezmienione (czyli także nic nie "wyprostowane"). Sands powiela te same niedopowiedzenia i zagwozdki, które były w Forescie, a przecież to następny tytuł i można by się pokusić o napisanie lepiej tej instrukcji.

Obecnie oba tytuły u mnie kurzą się na półce i zastanawiam się czy kiedykolwiek będę miał siłę przedzierać się przez te potworki (instrukcje) i całe strony pytań na BGG... a szkoda :(
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: HEXplore It: The Domain of Mirza Noctis (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Pierrnik »

Po przeczytaniu instrukcji polecam filmy z rozgrywki na kanale Hexplore it. Wiem, że to blisko 10h oglądania, ale podczas grania wyjaśnione zostaje wiele niuansów. Dla mnie Mirza to było pierwsze spotkanie z systemem Hexplore i powiem szczerze, że po przeczytaniu i rozłożeniu gierki siadłem i żałowałem zakupu. To tak jakby kupić wahadłowiec od NASA wejść do kokpitu i nie wiedzieć za co się wziąć bo tyle wszystkiego a kosmos czeka. Teraz mam pewnie już ze 20 rozgrywek na liczniku (pełnych z 10, reszta to albo 3 rundowe śmierci albo porzuciłem grę bo na kartach dnia lub nocy było samo badziewie)i mogę powiedzieć, że to najlepsze odwzorowanie RPG na planszy. Zainwestowany wcześniej na zasady czas procentuje świetna przygodą, poczuciem rozwoju bohatera, emocjami podczas walki, mnóstwem wyborów i przede wszystkim wolnością w sumie we wszystkim co się chce lub można robić.

Żeby nie było tak pięknie kilka moich spostrzeżeń:
-startowy (losowy)układ kart dnia i nocy ma bardzo duży wpływ na początek gry
-bossowie z niskich poziomów (zwłaszcza summonerzy) potrafią być mocniejsi niż ci z wyższych
-niektóre czary i skarby są przegięte lub odwrotnie
-moim zdaniem tylko jedna postać (z dodatku) może być bohaterem true solo
-czasami na karcie potwora nagroda nie jest warta poświęconych zasobów lub czasu i grając najbardziej optymalnie większość spotkań kończy się strategiczna ucieczką
-po ograniu kilku partii można odkryć niezawodny sposób na early game, co potem niestety definiuje nawyk na następne rozgrywki
-tak naprawdę nigdy do końca nie wiadomo czy gra się lub interpretuje coś dobrze, według zasad

Reasumując, jeśli nie zrazisz się po przeczytaniu instrukcji, pierwszych kilku rundach to gra oferuje otwarty, pełen różności świat z prawdziwym poczuciem RPG w rozwoju bohatera i questach.
ODPOWIEDZ