Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Vinhos Deluxe Edition
14
23%
Kanban EV
8
13%
Kanban DE
6
10%
On Mars
5
8%
Lisboa
5
8%
The Gallerist
22
37%
 
Liczba głosów: 60

Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: arturmarek »

Hej, od dłuższego czasu chodzi za mną kupno jakiejś gry Vitala Lacerdy. W ciężkie tytuły gram jedynie dwuosobowo z żoną. Gry Vitala są bardzo drogie, nie mam możliwości zagrania bez zakupu, stąd poniższa ankieta. Jeśli mielibyście polecić jedną grę Lacerdy, do gry w stałym dwuosobowym składzie, co by to było? Dla kontekstu, z ciężkich gier lubimy Cywilizację Poprzez Wieki, Spirit Island, z trochę lżejszych Terraformację Marsa. jeśli dobrze widzę, to aktualnie dostępne są:
Vinhos Deluxe Edition 385zł
Kanban EV 420zł
Kanban DE 250zł
On Mars 420zł
Lisboa 510zł
The Gallerist 520zł

Ceny sprawdzałem na i-szopie, więc może są gdzieś tańsze, a może te ceny są niedostępne. Z tego co rozumiem, CO2 i Escape Plan znacznie odbiegają od tych, więc ich nie rozważam. Chciałbym sprawdzić "typowego Lacerdę". Będę wdzięczny za uargumentowanie wyboru w komentarzu.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: lotheg »

Kanban, bo to najlepszy Lacerda wg mnie (Vinhos mu niewiele ustępuje, ale Kanban jest dynamiczniejszy) (Gallerist też jest świetny, ale mechanizm wypychania potrafi dłużyć partię i temat nie do końca do mnie trafia :) ), a i sprawdza się w każdym składzie osobowym. Jeśli nie jesteś pewny czy gry Vitala Ci podejdą to nie inwestowałbym od razu w drogiego nowego Kanbana tylko dorwał gdzieś wersję wcześniejszą.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: dave8 »

Vinhos i gallerist są ok na 2 osoby.
Vijas
Posty: 58
Rejestracja: 02 kwie 2020, 10:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: Vijas »

Dla utrudnienia dodam, że On Mars ma zapowiedziany dodatek. :D

Sam mam podobny problem i zastanawiam się między Vinhosem, Kanbanem i Marsem. Chociaż Kanban jest na ostatnim miejscu, ze względu na tematykę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: detrytusek »

Tu na forum masz Kanbana Dr.Ed. za 150/160 zł. Za taką grę to cena jest wielce atrakcyjna. Teraz porównaj sobie do najnowszej wersji za którą musiałbyś wywalić z 400 zł. Warto?
Przecież za podobną cenę znajdziesz starego Vinhosa i jeszcze Ci 100 zł zostanie, a masz 2 fantastyczne gry. Jak chcesz kupować pierwszego Vitala bo nie wiesz czy podejdzie to wywalanie 500 zł jest hmmm...nieoptymalne...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: dave8 »

detrytusek pisze: 17 mar 2021, 23:05 Tu na forum masz Kanbana Dr.Ed. za 150/160 zł. Za taką grę to cena jest wielce atrakcyjna. Teraz porównaj sobie do najnowszej wersji za którą musiałbyś wywalić z 400 zł. Warto?
Przecież za podobną cenę znajdziesz starego Vinhosa i jeszcze Ci 100 zł zostanie, a masz 2 fantastyczne gry. Jak chcesz kupować pierwszego Vitala bo nie wiesz czy podejdzie to wywalanie 500 zł jest hmmm...nieoptymalne...
Ja bym osobiście ani starego Vinhosa ani Kanbana nigdy nie kupił. Jak Ci nie podejdzie to sprzedasz za 20-40 PLN mniej (albo tak jak ja Gallerista za 100PLN więcej bo był brak w sklepach) i tyle.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: Abizaas »

On Mars jest świetny, ale to najcięższa gra Lacerdy.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: helloween85 »

Chciałem tylko podziękować autorowi wątku oraz wszystkim głosującym. Sam szukałem ciężkiego dwuosobowego euro, więc skorzystałem z Waszych porad i zakupiłem przed momentem Vinhos :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: Ardel12 »

Ja uwielbiam partie 2os w The Gallerist. Własnie na 2os mechanika wypychania działa najlepiej i nie powoduje takich dłużyzn jak przy 3 i 4 graczach. Przy skalowaniu powiedziałbym, że Vinhos wygrywa, bo działa tak samo dobrze przy każdym składzie. On Mars moim zdaniem zyskuje przy większej ekipie niż 2os. Dodatek wprowadza wariant kooperacji głównie, więc nie wiem czy tego autor wątku poszukuje w euro. W Kanbana wciąż nie grałem i się tego wstydzę :( Jak się trafi luźniejszy miesiąc, to pewnie kupie w końcu najnowszą edycję(jeśli będzie wciąż dostępna)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: detrytusek »

dave8 pisze: 18 mar 2021, 08:43
detrytusek pisze: 17 mar 2021, 23:05 Tu na forum masz Kanbana Dr.Ed. za 150/160 zł. Za taką grę to cena jest wielce atrakcyjna. Teraz porównaj sobie do najnowszej wersji za którą musiałbyś wywalić z 400 zł. Warto?
Przecież za podobną cenę znajdziesz starego Vinhosa i jeszcze Ci 100 zł zostanie, a masz 2 fantastyczne gry. Jak chcesz kupować pierwszego Vitala bo nie wiesz czy podejdzie to wywalanie 500 zł jest hmmm...nieoptymalne...
Ja bym osobiście ani starego Vinhosa ani Kanbana nigdy nie kupił. Jak Ci nie podejdzie to sprzedasz za 20-40 PLN mniej (albo tak jak ja Gallerista za 100PLN więcej bo był brak w sklepach) i tyle.
Spoko, ja bym nigdy nie kupił tych nowszych, paskudowatych wersji😊
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: staniach21 »

Co do Vinhosa to chyba najlepszy moment, bo w planszostrefie mają fajny all-in pack dodatków za ~200zl ja od razu wyłączyłem przeglądarkę, bo tak kusiło, a już Kanban EV wpadł w tym miesiącu. Zważając jak wielkim anty-fanem O'toole'a jest Detrytusek stwierdziłem, że w końcu czas się pogodzić z stwierdzeniem, że nie ma rzeczy, która każdemu bedzie pasowała. Wydawało mi się, że O'toole to idealny Grafik i często po prostu szukam jego tytułów, które ilustrował, a za to w/w kolega wyraża swoją negatywna opinie o jego grafice, gdzie tylko się da :p Wracając The Gallerist na 2 osoby jest 10/10 :)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: Abizaas »

Kurcze ledwo zamówiłem Lisboę Deluxe a teraz widzę że wiszą te dodatki do Vinhos i w głowie mam że zaraz znikną :)

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: karmazynowy »

I co autorze tematu wybrałeś? Stoję przed podobnym dylematem i najbliżej mi do Vinhos ponieważ temat mi pasuje, podobno najlżejsza i dobrze się skaluje. Kuszą też Gallerist, Lisboa oraz Kanban. Ten ostatni najmniej ze względu na temat. On Mars mimo najbardziej pasującego tematu wolę odłożyć w czasie.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: detrytusek »

Nie powiedziałbym, że Vinhos jest lżejszy od G. Raczej odwrotnie. Chyba, że mówisz o V. wersja light ale ona nie ma sensu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: lotheg »

detrytusek pisze: 20 kwie 2021, 10:59 Nie powiedziałbym, że Vinhos jest lżejszy od G. Raczej odwrotnie. Chyba, że mówisz o V. wersja light ale ona nie ma sensu.
Hmm...każdy ograny gracz chyba tak powie, że Vinhos cięższy decyzyjnie niż Gallerist, ale już parę razy przekonałem się, że dla świeżych graczy łatwiej wejść mimo wszystko w Vinhosa, bo jest bardziej intuicyjny. Przy Galleriście nie raz widziałem męki nowych graczy.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: karmazynowy »

detrytusek pisze: 20 kwie 2021, 10:59 Nie powiedziałbym, że Vinhos jest lżejszy od G. Raczej odwrotnie. Chyba, że mówisz o V. wersja light ale ona nie ma sensu.
Nie wiem, takie można odnieść wrażenie jak się szuka info o tych grach, że Vinhos ma mechaniki spotykane w innych grach więc najłatwiej w niego "wejść". Nie oznacza to oczywiście, że decyzje podejmowane w samej grze są najłatwiejsze. Jak gramy w Maracaibo, Brassy, Projekt Gaję, Terra Mysticę, Barrage, Civkę to chyba Lacerda nie będzie aż taki straszny?

Żadnego głosu na Lisboa? Źle się skaluje na 2?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: lotheg »

karmazynowy pisze: 20 kwie 2021, 20:14
detrytusek pisze: 20 kwie 2021, 10:59 Nie powiedziałbym, że Vinhos jest lżejszy od G. Raczej odwrotnie. Chyba, że mówisz o V. wersja light ale ona nie ma sensu.
Nie wiem, takie można odnieść wrażenie jak się szuka info o tych grach, że Vinhos ma mechaniki spotykane w innych grach więc najłatwiej w niego "wejść". Nie oznacza to oczywiście, że decyzje podejmowane w samej grze są najłatwiejsze. Jak gramy w Maracaibo, Brassy, Projekt Gaję, Terra Mysticę, Barrage, Civkę to chyba Lacerda nie będzie aż taki straszny?

Żadnego głosu na Lisboa? Źle się skaluje na 2?
Jedynie odrobinę będzie, kwestia przyzwyczajenia do wykonywania akcji i zbierania bonusów prawie wszędzie. Ale gracie w dość wymagające tytuły, więc dacie spokojnie radę :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
olo_marcin
Posty: 52
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: olo_marcin »

Pytanie techniczne, która gra zabiera mniej czasu przy złożeniu / rozłożeniu Vinhos czy Gallerist ? Możliwe że odpowiedź końcu pchnie mnie w kierunku zakupu odpowiedniej gry rozwijając niepewności :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: lotheg »

olo_marcin pisze: 21 kwie 2021, 08:00 Pytanie techniczne, która gra zabiera mniej czasu przy złożeniu / rozłożeniu Vinhos czy Gallerist ? Możliwe że odpowiedź końcu pchnie mnie w kierunku zakupu odpowiedniej gry rozwijając niepewności :)
Gdyby miały różne czasy to specjalnie napisałbym, że tyle samo czasu, bo nie chciałbym, żeby taki banał decydował o wyborze u kogokolwiek, ale, że faktycznie są to podobne czasy to nie muszę nawet kłamać :D
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: detrytusek »

karmazynowy pisze: 20 kwie 2021, 20:14
detrytusek pisze: 20 kwie 2021, 10:59 Nie powiedziałbym, że Vinhos jest lżejszy od G. Raczej odwrotnie. Chyba, że mówisz o V. wersja light ale ona nie ma sensu.
Nie wiem, takie można odnieść wrażenie jak się szuka info o tych grach, że Vinhos ma mechaniki spotykane w innych grach więc najłatwiej w niego "wejść". Nie oznacza to oczywiście, że decyzje podejmowane w samej grze są najłatwiejsze. Jak gramy w Maracaibo, Brassy, Projekt Gaję, Terra Mysticę, Barrage, Civkę to chyba Lacerda nie będzie aż taki straszny?

Żadnego głosu na Lisboa? Źle się skaluje na 2?
Dacie radę, spokojnie. Głosu na L. nie ma bo to gorsza gra jest. Skaluje się dobrze jak chyba wszystkie jego gry.
Co do trudności to wypychanie w G. może na początku stwarzać pewne problemy w ogarnianiu gry ale z drugiej strony koncepcja banku w V. i targów też.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: Abizaas »

Lisboa to najlepszy Lacerda zaraz po On Marsie :)

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: Pan_K »

To nie jest wątek o najlepszej grze Lacerdy. Bo gdyby był, to byś się srogo pomylił. A tak to po prostu napisałeś nie na temat ;) 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: detrytusek »

To samo zresztą się tyczy odnośnie drugiej najlepszej gry :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: roadrunner »

Polecam @ arturmarek Kanban DE.

Lisboa na 2 imo słaba, Escape Plan chyba najciekawszy w pełnym składzie, Gallerist tylko na 3-4 (acz 4 wyłącznie wśród ogranych osób, inaczej czas czekania na ruch > frajda), a On Mars jest uniwersalnie uznawany za jedną ze słabszych w dorobku autora.
W grach lubimy i szukamy różnych rzeczy, więc zachęcam zrób szybką wycieczkę przez anglojęzyczne recki z kilku top wyników google'a, aby wyrobić sobie opinię, co oferuje każdy z tytułów. Jest też szeroki wybór recek dedykowanych graniu dwuosobowemu. Polskich w tym przypadku nie polecam, bo nie ma ich wiele w przypadku gier tego typu (swoje robi deficyt polskich wydań), a poza tym wg większości polskich recenzji każda gra jest super-chruper-ubercool.

Dla mnie Kanban jest modelową grą Lacerdy, a jednocześnie szeroką bramą do innych jego tytułów. Od innych ciężkich euro na rynku wyróżnia się mechaniką i tym, co nazywam konceptem gry. Mam na myśli zamysł stojący za poszczególnymi rozwiązaniami mechanicznymi, logikę determinującą akcje & "budowanie swojego silnika" (nomen omen) oraz ogólną spójność rozgrywki. Moim zdaniem fajnie oddaje mechanizm zarządzania przedsiębiorstwem, co stanowi dla mnie duży plus tego tytułu. Tematyka jest umowna w tym sensie, że równie dobrze moglibyśmy produkować zegarki albo klapki Kubota.
Dodatkowo pierwsza edycja bardzo pasuje mi graficznie. Wygląd nowego EV mi się nie podoba.

Poza tym kwestia ceny. Jak już powiedziano Kanban DE kosztuje w drugim obiegu 140-150 ziko (trochę poszukasz, to znajdziesz egzemplarz niegrany), czyli ponad połowę tego, co nówki innych tytułów w sklepach. Świetnie chodzi na 2 i więcej osób, bo cały czas śledzisz, co się dzieje na planszy = jesteś stale zaangażowany w rozgrywkę, fajniej mija czas. Nie daje tego Gallerist, gdzie downtime bywa silniej odczuwalny, choć akurat dla mnie nie stanowi to wady galerzysty, bo lubię go za inne rzeczy (np. wygląd, temat i zawsze mile u mnie widziany w grach euro erzac klimatu).

Po zagraniu 2-3 razy w każdego z 4 "kanonicznych" Lacerd Kanban stał się dla mnie ulubioną grą tego autora i pierwszą, jaką postanowiłem kupić (w międzyczasie doszły 2 kolejne).
Zbliżona do Lacerd ciężkość (zwłascza modułu Dark Alley), głębia rozgrywki, fajne rozwiązania mechaniczne, 10/10 poziom graficzny, unikatowy temat, silny klimat i potwierdzona miodność rozgrywki w duecie sprawiają, że muszę Ci przy okazji polecić Trickeriona. Kupiłem, gdy był dużo mniej popularny niż dziś i stanowi jedno z moich najprzyjemniejszych planszowych odkryć. Na polskie wydanie nie licz :) a regrywalność warta jest imo każdej ceny. Popularniejsze u nas (bo wydane w pl-ce przez Albi) Anachrony tego samego wydawnictwa jest imo grywalne na 2, ale rozwija skrzydła tylko w składzie 3-4 os.
Udanego grania!
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pierwszy Lacerda, do gry dwuosobowej.

Post autor: Pan_K »

Zagłosowałem na Gallerista. WM system wykopywania działa na 2 osoby również. W końcu zostawia się swoich robotników. Choć na 3 osoby będzie ciaśniej. Przy tym jest to niewątpliwie gra ze świetnie wygładzoną mechaniką: intuicyjna i tematyczna, jak na Lacerdę nieskomplikowana, a daje bardzo dużą głębię rozgrywki. Stanowczo mój ulubiony tytuł tego autora.

On Mars z pewnością NIE należy do najsłabszych tytułów. Równie stanowczo nie jest też jednak najlepszy. Jest wysoko, ale nie polecałbym go na początek, bo jest jedną z najbardziej złożonych gier Lacerdy. Lisboa również jest dość złożona i nie do końca intuicyjna.

Najsłabsze są niewątpliwie CO2 i Escape Plan. Żadnej nie polecam. Szczególnie na początek, bo można się zniechęcić.

Kanbana (EV) dopiero ogrywam i wygląda obiecująco, wiec chyba zaufałbym tym, którzy go polecają. Edycja EV jest w miarę dostępna chyba jeszcze i jest elegancka graficznie (nie ufaj hejterom O’Toole’a) ;) więc pewnie bym się skusił.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ODPOWIEDZ