Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
bourbon
Posty: 109
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: bourbon »

1) gram np Krolem Arturem
Akcja: Manewr , krok 2: przesuniecie walczacych

czy moge wzmocnic ruch Artura i druga karta wzmocnic ruch Merlina?


2) co myslicie o homerulsach dot Artura:

- zamiast Lady of the Lake drugi Excalibur w talii
- przeciwnik najpierw decyduje jaką kartę obrony zagrywa, a dopiero Artur zdradza czy boostuje czy nie
- Excalibur w startowej ręce
- Anulowane boosty wracają na rękę zamiast być odrzucanymi
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 423 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: dannte »

bourbon pisze: 21 mar 2021, 10:58 1) gram np Krolem Arturem
Akcja: Manewr , krok 2: przesuniecie walczacych

czy moge wzmocnic ruch Artura i druga karta wzmocnic ruch Merlina?
Podczas manewru możesz wzmocnić ruch, który masz nadrukowany na karcie postaci (w przypadku Artura i Merlina = 2) - w ten sposób zarówno Artur jak i Merlin mogą się poruszyć aż do 2+X pól, gdzie X to wzmocnienie. Nigdy nie zagrywasz dwóch wzmocnień podczas jednego manewru.

bourbon pisze: 21 mar 2021, 10:58 2) co myslicie o homerulsach dot Artura:

- zamiast Lady of the Lake drugi Excalibur w talii
- przeciwnik najpierw decyduje jaką kartę obrony zagrywa, a dopiero Artur zdradza czy boostuje czy nie
- Excalibur w startowej ręce
- Anulowane boosty wracają na rękę zamiast być odrzucanymi
Znane i dobre home rules, graj z nimi jeśli sprawi Ci to przyjemność. Ja gram Arturem bez tych zmian i mi pasuje.
bourbon
Posty: 109
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: bourbon »

jeszcze sie zastanawiam nad opcja pominiecia tej czesci z karty:

Obrazek

czyli feint nie usuwa karty boostu, boost zawsze sie dodaje do liczby ataku
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 423 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: dannte »

bourbon pisze: 28 mar 2021, 22:38 czyli feint nie usuwa karty boostu, boost zawsze sie dodaje do liczby ataku
To by było za mocne i zbyt statyczne - zawsze zbierałbyś karty, by potem atakować kartą o wartości od 6 do 9, tzn. większość kart+boost mógłbyś zagrać jako przynajmniej szóstkę. Tak naprawdę nigdy byś nie miał powodu żeby nie boostować... Nawet Bigfoot ma tylko 3 takie karty (o wartości 6) w talii i nigdy nie ma pewności, że je dobierze.

Nie polecam w taki sposób "upraszczać" tej talii.

Poza tym to nie wiem czy forum dot. wątpliwości co do zasad jest dobrym miejscem żeby rozważać house rule.
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: Grzegorzx »

Cześć
Mam kilka pytań odnośnie rozumienia słowa walczący na kartach
1. Wielka Stopa. Wybierz puste pole w strefie tego walczącego i umieść go na tym polu - tego walczącego tzn tego na którego użyłem tę kartę ?
2. Król Artur. Przesuń swojego walczącego maksymalnie o 4 pola - czy tę kartę można wykorzystać nawet do przesunięcia innej postaci niż ta, na którą była zagrana ta karta?
3. Robin Hood. Jeżeli Twój walczący sąsiaduje z wrogim walczącym dobierz 1 kartę - jeżeli tę kartę zagram na Robin Hooda, który robi atak dystansowy, ale mój banita sąsiaduje z innym wrogim walczącym to i tak mogę dobrać kartę?
4. Robin Hood. Zadaj 1 obrażenie każdemu wrogiemu walczącemu sąsiadującemu z Twoim walczącym - podobna sytuacja, walczę Robinem dystansowo, zagrywam tę kartę i mam banitę, który sąsiaduje z wrogim walczącym, czy zadam mu obrażenie?
5. Wielka Stopa. Jeżeli twój walczący zaczynał turę na innym polu wartość tej karty wzrasta do 5 - jak rozumieć ten tekst gry w przypadku zagrania jako obrońca? Czy ona w ogóle wtedy działa?
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: kiniol1 »

Grzegorzx pisze: 05 wrz 2021, 14:20 Cześć
Mam kilka pytań odnośnie rozumienia słowa walczący na kartach
1. Wielka Stopa. Wybierz puste pole w strefie tego walczącego i umieść go na tym polu - tego walczącego tzn tego na którego użyłem tę kartę ?
2. Król Artur. Przesuń swojego walczącego maksymalnie o 4 pola - czy tę kartę można wykorzystać nawet do przesunięcia innej postaci niż ta, na którą była zagrana ta karta?
3. Robin Hood. Jeżeli Twój walczący sąsiaduje z wrogim walczącym dobierz 1 kartę - jeżeli tę kartę zagram na Robin Hooda, który robi atak dystansowy, ale mój banita sąsiaduje z innym wrogim walczącym to i tak mogę dobrać kartę?
4. Robin Hood. Zadaj 1 obrażenie każdemu wrogiemu walczącemu sąsiadującemu z Twoim walczącym - podobna sytuacja, walczę Robinem dystansowo, zagrywam tę kartę i mam banitę, który sąsiaduje z wrogim walczącym, czy zadam mu obrażenie?
5. Wielka Stopa. Jeżeli twój walczący zaczynał turę na innym polu wartość tej karty wzrasta do 5 - jak rozumieć ten tekst gry w przypadku zagrania jako obrońca? Czy ona w ogóle wtedy działa?
Nie jestem ekspertem ale ja to interpretuję następująco:
1. Tak przesuwasz w tym przypadku swojego walczącego. Unikasz w ten sposób riposty ze strony przeciwnika.
2. Moim zdaniem nie
3. Moim zdaniem musi sąsiadować z Robin hoodem.
4. Jak wyżej.
5. W przypadku obrony to oczywiście nie działa
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: czarny kapelusz »

Instrukcja wprowadza wyraźny podział na "walczących" i "aktywnych walczących". Co za tym idzie ja bym na pytania 2,3 i4 odpowiedział, że tak.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 423 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: dannte »

Grzegorzx pisze: 05 wrz 2021, 14:20 Cześć
Mam kilka pytań odnośnie rozumienia słowa walczący na kartach
1. Wielka Stopa. Wybierz puste pole w strefie tego walczącego i umieść go na tym polu - tego walczącego tzn tego na którego użyłem tę kartę ?
2. Król Artur. Przesuń swojego walczącego maksymalnie o 4 pola - czy tę kartę można wykorzystać nawet do przesunięcia innej postaci niż ta, na którą była zagrana ta karta?
3. Robin Hood. Jeżeli Twój walczący sąsiaduje z wrogim walczącym dobierz 1 kartę - jeżeli tę kartę zagram na Robin Hooda, który robi atak dystansowy, ale mój banita sąsiaduje z innym wrogim walczącym to i tak mogę dobrać kartę?
4. Robin Hood. Zadaj 1 obrażenie każdemu wrogiemu walczącemu sąsiadującemu z Twoim walczącym - podobna sytuacja, walczę Robinem dystansowo, zagrywam tę kartę i mam banitę, który sąsiaduje z wrogim walczącym, czy zadam mu obrażenie?
5. Wielka Stopa. Jeżeli twój walczący zaczynał turę na innym polu wartość tej karty wzrasta do 5 - jak rozumieć ten tekst gry w przypadku zagrania jako obrońca? Czy ona w ogóle wtedy działa?
Ok, to może ja wyjaśnię, bo koledzy wyżej nie są przekonani. Przytoczę przykłady angielskich kart, bo nie znam polskiego przekładu. Karty, które wspominam umieszczę na dole posta.

ad1. Tak, chodzi o biorącego udział w walce.
ad2. Nie, nie można. Chodzi pewnie o kartę Swift Strike.
ad3. Tylko i wyłącznie chodzi o postać, na którą kartę zagrałeś.
ad4. Tak jak wyżej.
ad5. Działa normalnie - efekt tej karty się aktywuje jeśli np. twój przeciwnik atakuje Cię dwa razy: na pierwszy atak odpowiedziałeś kartą, która Cię przesuwa (np. Skirmish), a na drugi kartą Momentous Shift, której wartość wynosi 5 zamiast 3 (także w obronie), bo zacząłeś turę przeciwnika w innym miejscu.
czarny kapelusz pisze: 06 wrz 2021, 10:13 Instrukcja wprowadza wyraźny podział na "walczących" i "aktywnych walczących". Co za tym idzie ja bym na pytania 2,3 i4 odpowiedział, że tak.
Tak, instrukcja wprowadza takie rozróżnienie, ale nigdy na żadnej karcie nie odnosi się do "aktywnie walczącego". Ten podział ma na celu rozróżnienie to, że twój pozostały walczący tylko stoi z boku i się przygląda, a nie uczestniczy w walce.
Efekty, które dotyczyłyby walczącego, który w walce nie uczestniczy brzmiałyby np. "jeden z twoich walczących" albo "każdy z twoich walczących". Bo zakładam, że w polskiej wersji "fighter" zostało przełożone na "walczący", prawda? Przykładem takiej karty może być karta z talii Muldoona (zestaw z Raptorami) o nazwie "I've Hunted..."

PS: Tutaj podobne wyjaśnienie jak działa karta Swift Strike: https://boardgamegeek.com/thread/245821 ... term-cards

Dla jasności, wspomniane przeze mnie karty to:
Spoiler:
Mam nadzieję, że to rozjaśnia wszystkie wątpliwości?
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: czarny kapelusz »

Dzięki. Nie da się z tym nie zgodzić :)
Mogło by to być troszkę lepiej wyjaśnione w instrukcji ale co tam, nie będę się czepiał.
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: kiniol1 »

Well done 👍
Rzeczywiście nie wpadłem na to, że podczas obrony walczący też może zmienić swoją pozycję między atakami przeciwnika.
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: thorus197 »

czołem wszystkim!

Bardzo bym prosił aby potwierdzić poniższe, niestety mam małego goblina z tyłu głowy który sieje wątpliwości w mojej głowie - chce go uśpić :D

ad1. Wzmocnienie (na przykład ruchu) - musi być ona związana z Walczącym zdolnym do użycia karty czy na przykład król Artur może się wzmocnić kartą Merlina? Rozumiem że przy obronie/ataku karta musi się zgadzać z wybranym bohaterem/pomocnikiem inaczej inaczej treść na karcie i wartość obrony/ataku jest ignorowana.
ad2. Czy atakujący MUSI zadeklarować którą postać będzie atakować (w zasadach widziałem tylko że musi zadeklarować kim atakuje )? - miało by to wpływ dosyć duży na obronność przeciwnika
ad3. Czy jeśli użyje przykładowo karty Merlina do obrony, ale umrze on w wyniku ataku przeciwnika - opis na karcie "po walce" już nie będzie działać ani nie będzie rozpatrzony?


Dzięki! :)
ckbucu
Posty: 357
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: ckbucu »

thorus197 pisze: 15 wrz 2021, 08:29 ad1. Wzmocnienie (na przykład ruchu) - musi być ona związana z Walczącym zdolnym do użycia karty czy na przykład król Artur może się wzmocnić kartą Merlina? Rozumiem że przy obronie/ataku karta musi się zgadzać z wybranym bohaterem/pomocnikiem inaczej inaczej treść na karcie i wartość obrony/ataku jest ignorowana.
ad2. Czy atakujący MUSI zadeklarować którą postać będzie atakować (w zasadach widziałem tylko że musi zadeklarować kim atakuje )? - miało by to wpływ dosyć duży na obronność przeciwnika
ad3. Czy jeśli użyje przykładowo karty Merlina do obrony, ale umrze on w wyniku ataku przeciwnika - opis na karcie "po walce" już nie będzie działać ani nie będzie rozpatrzony?
1. Podczas boostu nie patrzysz na to, czyja to karta, możesz wzmocnić atak Artura kartą Merlina.
2. Musi.
3. Wg mnie będzie działać, chyba, że efekt odnosił się będzie bezpośrednio do Twojego pomocnika, który zginął (np. zadaj obrażenie jeśli sąsiadujesz z innym walczącym - wtedy już nie sąsiadujesz, bo zginąłeś).
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: thorus197 »

Witajcie!

Chciałbym tylko się upewnić że graliśmy dobrze..

Jeśli wyrzucę kartę w czasie bitwy która mówi o anulowaniu efektu karty przeciwnika to tylko anuluję efekt karty w bitwie a zdolność specjalna już się w to nie wlicza ? Jak na przykład boostowanie ataku czy obony dla Alicji, czy dodatkowy ruch dla Robina
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 423 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: dannte »

thorus197 pisze: 07 lis 2021, 17:00 Witajcie!

Chciałbym tylko się upewnić że graliśmy dobrze..

Jeśli wyrzucę kartę w czasie bitwy która mówi o anulowaniu efektu karty przeciwnika to tylko anuluję efekt karty w bitwie a zdolność specjalna już się w to nie wlicza ? Jak na przykład boostowanie ataku czy obony dla Alicji, czy dodatkowy ruch dla Robina
Tak, nie wlicza się.
opulentus
Posty: 520
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: opulentus »

Witam,
Broniący się może zadać obrażenia atakującemu, np. atakujący zagrywa kartę ataku z wartością 2, natomiast broniący się zagrywa kartę o wartości 4 ?
Te 2 punkty więcej zadadzą obrażenia atakującemu?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: omas »

opulentus pisze: 12 lis 2021, 22:41 Witam,
Broniący się może zadać obrażenia atakującemu, np. atakujący zagrywa kartę ataku z wartością 2, natomiast broniący się zagrywa kartę o wartości 4 ?
Te 2 punkty więcej zadadzą obrażenia atakującemu?
Nie.
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: Benson »

Czy kolejność akcji musi być taka jak w instrukcji, tzn.:
1. Manewr.
2. Fortel.
3. Atak?
Oczywiście wiem,że może być 1+2, 1+ 3 albo 1+1.
Ale czy można najpierw zaatakować, a potem wykonać manewr?
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 423 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: dannte »

Benson pisze: 30 gru 2021, 22:13 Czy kolejność akcji musi być taka jak w instrukcji, tzn.:
1. Manewr.
2. Fortel.
3. Atak?
Oczywiście wiem,że może być 1+2, 1+ 3 albo 1+1.
Ale czy można najpierw zaatakować, a potem wykonać manewr?
Jak najbardziej można. Nie ma żadnej narzuconej kolejności. Oczywiście musisz zacząć turę mając przeciwnika w zasięgu, żeby móc od razu zaatakować.

Narzucona kolejność nie miałaby sensu, ponieważ są karty ataku, które dają Ci dodatkowe akcje - możesz je wykorzystać na dowolną z 3 akcji, a nie tylko na następny atak ;)
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: jazzy »

Cześć.
Mam wątpliwości dotyczące zagranego efektu - "anuluj wszystkie efekty na karcie przeciwnika".
Czy wtedy anuluje się również efekt PO WALCE.
I jeszcze - czy efekt: "jeśli twój walczący zaczynał turę na innym polu, wartość tej karty wzrasta do 5"
Czy dotyczy to także obrony? (w zasadzie broniąc się nie bardzo widzę sytuację że broniący zmienia pole.
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: thorus197 »

1) tak, anuluje wszystkie efekty z karty bitwy przeciwnika
2) są karty czy umiejętności które pozwalają ruszyć wojownika w czasie obrony :)
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: jazzy »

Super, dzięki za odpowiedź.Czyli w przypadku jeśli podczas obrony przeciwnik zmieni pozycję to również jego obrony dotyczy większa ilość punktów wynikająca z efektu karty tak?
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: thorus197 »

Przykładem mogłoby być :

1 dostajesz atak - używasz zdolności karty gdzie się przesuwasz po wyniku walki
2 - przeciwnik doskakuje do Ciebie chce Cię bić dalej - bronisz się ową kartą i wtedy ta karta do obrony zwiększa się do X

Mam nadzieje że napisałem to z sensem :)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: bobule »

Obrazek
pytanie za 100 punktów.
Meduza zaatakowała Dżambersmoka (prawy górny róg). Rozumiem, że w takim wypadku rozpatrujemy efekt "po walce" najpierw Dżambersmoka, a potem z karty Meduzy? Czy tylko z karty Alicji / zwycięzcy?
Rozumiem, że bonus z efektu Alicji (+2 do ataku/ +1 do obrony) dotyczy tylko kart Alicji?
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 423 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: dannte »

bobule pisze: 30 sty 2022, 10:20Meduza zaatakowała Dżambersmoka (prawy górny róg). Rozumiem, że w takim wypadku rozpatrujemy efekt "po walce" najpierw Dżambersmoka, a potem z karty Meduzy?
Tak.
bobule pisze: 30 sty 2022, 10:20Rozumiem, że bonus z efektu Alicji (+2 do ataku/ +1 do obrony) dotyczy tylko kart Alicji?
Nie, ten bonus dotyczy karty Alicji lub karty dowolnej, ale zagranej przez Alicję (tylko wtedy gdy ona uczestniczy w danej walce).
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 834
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 193 times

Re: Unmatched: Battle of Legends - pytania o zasady

Post autor: Seraphic_Seal »

Dotarło do nas ostatnio pudło "Robin Hood vs Wielka Stopa" w ramach poczty planszówkowej Rebela. Gra zrobiła świetnie pierwsze wrażenie i pewnie sporo w nią przez ten tydzień pogramy, ale pojawiło się kilka wątpliwości co do interpretacji zasad. Poniżej zdjęcia "wątpliwych kart" oraz przykładowa sytuacja na polu bitwy, żeby było łatwiej rozmawiać.

karty:
Spoiler:
W instrukcji, w opisie akcji "fortel" i "atak" wprost pada określenie aktywnego atakującego. Tak samo w umiejętności specjalnej Robin Hooda, w której treści pojawia się właśnie słowo aktywny. Więc po ataku Robin Hooda nie możemy sobie przesunąć o 2 pola jednego z banitów. I vice versa. W treści dwóch pierwszych załączonych kart pojawiają się określenia "ten walczący" oraz wskazana wprost Wielka Stopa. Trzecie używa określenia "jeden z uczestniczących w walce walczących". No i teraz pojawiają się pewne wątpliwości do 3 kolejnych kart, w których wytłumaczeniu pomoże zdjęcie pola bitwy.

Plansza:
Spoiler:
Karty Robin Hooda: "Cięta Riposta" oraz "Skryte Pchnięcie". No właśnie brakuje mi tu gdzieś słowa "aktywny" czy "ten". Spójrzmy teraz na rozmieszczenie figurek. Użyłem tych kart aby Robin Hood zaatakował Wielką Stopę. Wielka Stopa sąsiaduje z jednym z moich banitów, a Szakalop z dwomia banitami. Według mnie obie te sytuacje spełniają efekt "po walce" na obu kartach. Bo mój walczący (bo jeśli dobrze rozumiem, pod słowem walczącym rozumie się wszystkie figurki oraz żetony na planszy) sąsiaduje z wrogim walczącym. Ba, nawet 3 z moich walczących sąsiaduje łącznie z dwoma różnymi walczącymi. Czyli, jeśli dobrze rozumiem dobrałbym jedną kartę, ale zarówno WIelka Stopa jak i Szakalop otrzymaliby 1 punkt obrażeń?

No i jeszcze karta Wielkiej Stopy "Przyśpieszenie". Czy jeśli pierwszą akcję poświęcę na manewr ale ruszę się tylko Wielką Stopą (Szakalop z resztą ruszyć się nawet nie może), a potem drugą akcją Szakalop zaatakuje jednego z banitów kartą "Przyśpieszenie", to zada on 5 obrażeń?

Może to jest jakaś moja nadinterpretacja, może nie doczytałem czegoś w instrukcji, a może coś uciekło z treści tych kart w tłumaczeniu. Ale no strasznie mnie to teraz męczy, jak to kurcze powinno być grane, więc liczę na jakieś sprostowanie : )
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ