Kapitalizm

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
3,2,1...Wolność
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2021, 18:49
Been thanked: 5 times

Kapitalizm

Post autor: 3,2,1...Wolność »

Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o autorskiej planszówce, którą właśnie otrzymałem z drukarni, to śmiało może pytać.

https://www.olx.pl/d/oferta/gra-planszo ... JmSjc.html
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Kapitalizm

Post autor: everan »

Kapitalizm? Dosyć niefajna gra, nie polecam - duży efekt kuli śnieżnej, bogaci robią się bogatsi i tak dalej. Startuje się też z bardzo nierównych pozycji, więc albo wylosujesz postać z bogatymi rodzicami, albo często od samego początku masz pod górkę. Jest trochę catch-up mechanics w rodzaju wsparcia socjalnego i tak dalej, ale wtedy ci losujący bogate postacie strasznie marudzą przy stole.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Kapitalizm

Post autor: alpha »

everan pisze: 10 kwie 2021, 15:47 Kapitalizm? Dosyć niefajna gra, nie polecam - duży efekt kuli śnieżnej, bogaci robią się bogatsi i tak dalej. Startuje się też z bardzo nierównych pozycji, więc albo wylosujesz postać z bogatymi rodzicami, albo często od samego początku masz pod górkę. Jest trochę catch-up mechanics w rodzaju wsparcia socjalnego i tak dalej, ale wtedy ci losujący bogate postacie strasznie marudzą przy stole.
Czyli wszystko się zgadza. Gra oparta na faktach :lol:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
3,2,1...Wolność
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2021, 18:49
Been thanked: 5 times

Re: Kapitalizm

Post autor: 3,2,1...Wolność »

everan pisze: 10 kwie 2021, 15:47 Kapitalizm? Dosyć niefajna gra, nie polecam - duży efekt kuli śnieżnej, bogaci robią się bogatsi i tak dalej. Startuje się też z bardzo nierównych pozycji, więc albo wylosujesz postać z bogatymi rodzicami, albo często od samego początku masz pod górkę. Jest trochę catch-up mechanics w rodzaju wsparcia socjalnego i tak dalej, ale wtedy ci losujący bogate postacie strasznie marudzą przy stole.
Trollujesz, albo mówisz o jakiejś innej grze, bo nic się nie zgadza.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Kapitalizm

Post autor: everan »

Tłumaczyć dowcip, nie tłumaczyć? Ot, codzienne dylematy :D
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: grzeslaw90 »

3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 16:00
everan pisze: 10 kwie 2021, 15:47 Kapitalizm? Dosyć niefajna gra, nie polecam - duży efekt kuli śnieżnej, bogaci robią się bogatsi i tak dalej. Startuje się też z bardzo nierównych pozycji, więc albo wylosujesz postać z bogatymi rodzicami, albo często od samego początku masz pod górkę. Jest trochę catch-up mechanics w rodzaju wsparcia socjalnego i tak dalej, ale wtedy ci losujący bogate postacie strasznie marudzą przy stole.
Trollujesz, albo mówisz o jakiejś innej grze, bo nic się nie zgadza.
Ty tak serio? :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: Gambit »

3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 15:41 Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o autorskiej planszówce, którą właśnie otrzymałem z drukarni, to śmiało może pytać.

https://www.olx.pl/d/oferta/gra-planszo ... JmSjc.html
Jeśli jesteś autorem, to gratuluję podejścia do ewentualnych kupujących Twoją grę:
Zamiast pisać, dla kogo jest ta gra, zrobię coś innego: napiszę dla kogo ona nie jest.

- dla lewaków i mentalnych niewolników ( narracja wolnościowa i podmiotowa ).
- dla ludzi niecierpliwych ( 3-5 godzin wyjęte z życiorysu ).
- dla ludzi z małym stołem ( plansza ma 86cm/62cm ).
- dla ludzi uzależnionych od "smartfona" - nie chcemy ich tutaj.
- dla ludzi obrażalskich i bez powodu wrażliwych na swoim punkcie.
- dla policjantów - bo kostka ma aż 20 ścian.
- dla nauczycielek - bo można się z niej czegoś nauczyć.
- dla Kowidian - bo pudło nie będzie dezynfekowane.
Awatar użytkownika
3,2,1...Wolność
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2021, 18:49
Been thanked: 5 times

Re: Kapitalizm

Post autor: 3,2,1...Wolność »

grzeslaw90 pisze: 10 kwie 2021, 16:02
3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 16:00
everan pisze: 10 kwie 2021, 15:47 Kapitalizm? Dosyć niefajna gra, nie polecam - duży efekt kuli śnieżnej, bogaci robią się bogatsi i tak dalej. Startuje się też z bardzo nierównych pozycji, więc albo wylosujesz postać z bogatymi rodzicami, albo często od samego początku masz pod górkę. Jest trochę catch-up mechanics w rodzaju wsparcia socjalnego i tak dalej, ale wtedy ci losujący bogate postacie strasznie marudzą przy stole.
Trollujesz, albo mówisz o jakiejś innej grze, bo nic się nie zgadza.
Ty tak serio? :D
A mało jest lewych, którzy dostają gorączki na słowo kapitalizm?
Awatar użytkownika
3,2,1...Wolność
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2021, 18:49
Been thanked: 5 times

Re: Kapitalizm

Post autor: 3,2,1...Wolność »

Gambit pisze: 10 kwie 2021, 16:06
3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 15:41 Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o autorskiej planszówce, którą właśnie otrzymałem z drukarni, to śmiało może pytać.

https://www.olx.pl/d/oferta/gra-planszo ... JmSjc.html
Jeśli jesteś autorem, to gratuluję podejścia do ewentualnych kupujących Twoją grę:

A dziękuje.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: Gambit »

3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 15:41 Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o autorskiej planszówce, którą właśnie otrzymałem z drukarni, to śmiało może pytać.

https://www.olx.pl/d/oferta/gra-planszo ... JmSjc.html
I jeszcze jedno. Jeśli wrzucasz na to podforum ofertę sprzedażową (co jest kiepskim pomysłem, bo do tego jest inna część tego forum) swojej gry, to wysil się choć trochę i napisz co stworzyłeś. A nie oczekujesz, że inni przyjdą do Ciebie z pytaniami. To Tobie powinno zależeć, a nie nam :D No chyba, że Ci nie zależy...to wtedy po grzyba tu się pojawiłeś :)
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: mistrz_yon »

Gambit pisze: 10 kwie 2021, 16:06
3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 15:41 Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o autorskiej planszówce, którą właśnie otrzymałem z drukarni, to śmiało może pytać.

https://www.olx.pl/d/oferta/gra-planszo ... JmSjc.html
Jeśli jesteś autorem, to gratuluję podejścia do ewentualnych kupujących Twoją grę:
Zamiast pisać, dla kogo jest ta gra, zrobię coś innego: napiszę dla kogo ona nie jest.

- dla lewaków i mentalnych niewolników ( narracja wolnościowa i podmiotowa ).
- dla ludzi niecierpliwych ( 3-5 godzin wyjęte z życiorysu ).
- dla ludzi z małym stołem ( plansza ma 86cm/62cm ).
- dla ludzi uzależnionych od "smartfona" - nie chcemy ich tutaj.
- dla ludzi obrażalskich i bez powodu wrażliwych na swoim punkcie.
- dla policjantów - bo kostka ma aż 20 ścian.
- dla nauczycielek - bo można się z niej czegoś nauczyć.
- dla Kowidian - bo pudło nie będzie dezynfekowane.
Jezu, jakie to jest złoto :lol: :lol: :lol: Koniecznie polecam zajrzeć. :mrgreen:
I Korwin obok Friedmana i Hayeka. Chyba wybory idą, i zaczyna się „pozycjonowanie” :lol:
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kapitalizm

Post autor: Probe9 »

Gambit pisze: 10 kwie 2021, 16:13
I jeszcze jedno. Jeśli wrzucasz na to podforum ofertę sprzedażową (co jest kiepskim pomysłem, bo do tego jest inna część tego forum) swojej gry, to wysil się choć trochę i napisz co stworzyłeś. A nie oczekujesz, że inni przyjdą do Ciebie z pytaniami. To Tobie powinno zależeć, a nie nam :D No chyba, że Ci nie zależy...to wtedy po grzyba tu się pojawiłeś :)
Jeżeli w grze banknot o najwyższym nominale jest z Korwinem to taka gra się będzie sama sprzedawać ! :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: mistrz_yon »

alpha pisze: 10 kwie 2021, 15:50
everan pisze: 10 kwie 2021, 15:47 Kapitalizm? Dosyć niefajna gra, nie polecam - duży efekt kuli śnieżnej, bogaci robią się bogatsi i tak dalej. Startuje się też z bardzo nierównych pozycji, więc albo wylosujesz postać z bogatymi rodzicami, albo często od samego początku masz pod górkę. Jest trochę catch-up mechanics w rodzaju wsparcia socjalnego i tak dalej, ale wtedy ci losujący bogate postacie strasznie marudzą przy stole.
Czyli wszystko się zgadza. Gra oparta na faktach :lol:
Friedmann Friese lubi to 8)
Awatar użytkownika
3,2,1...Wolność
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2021, 18:49
Been thanked: 5 times

Re: Kapitalizm

Post autor: 3,2,1...Wolność »

Gambit pisze: 10 kwie 2021, 16:13
3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 15:41 Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o autorskiej planszówce, którą właśnie otrzymałem z drukarni, to śmiało może pytać.

https://www.olx.pl/d/oferta/gra-planszo ... JmSjc.html
I jeszcze jedno. Jeśli wrzucasz na to podforum ofertę sprzedażową (co jest kiepskim pomysłem, bo do tego jest inna część tego forum) swojej gry, to wysil się choć trochę i napisz co stworzyłeś. A nie oczekujesz, że inni przyjdą do Ciebie z pytaniami. To Tobie powinno zależeć, a nie nam :D No chyba, że Ci nie zależy...to wtedy po grzyba tu się pojawiłeś :)
Kierujesz się jakimiś wydumanymi założeniami. Ja się wysiliłem robiąc planszówkę - jej zdjęcia i krótki opis znajdują się w ofercie. Jeżeli to będzie dla kogoś punktem zaczepienia, to ma mnie do dyspozycji. Odpowiadanie na pytania jest swoją drogą większym wysiłkiem, niż stworzenie elaboratu i wklejanie go wszędzie. Interesują mnie świadomi klienci, a nie sprzedaż byle komu, byle tylko zeszło.
Awatar użytkownika
3,2,1...Wolność
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2021, 18:49
Been thanked: 5 times

Re: Kapitalizm

Post autor: 3,2,1...Wolność »

[/quote]
I Korwin obok Friedmana i Hayeka. Chyba wybory idą, i zaczyna się „pozycjonowanie” :lol:
[/quote]

Na pewno wszystko rozgryzłeś, mistrzu.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: MichalStajszczak »

Może podam pewną podpowiedź, bo może nie wszyscy znają prehistorię forum. Otóż autor gry już blisko 15 lat temu przedstawił na forum koncepcję gry ekonomicznej, stanowiącej z grubsza monstrualnie rozbudowany Eurobusiness. Ale ponieważ jego koncepcja została przyjęta dość chłodno, zlikwidował swoje konto i usunął dyskusję o grze.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: anitroche »

Weszłam w link, przejrzałam zdjęcia, zobaczyłam planszę i banknoty i kostkę i pierwsza myśl to było "kolejna edycja Monopoly?" Potem przeczytałam opis, który nie powiedział mi nic o grze, tylko o autorze, który poobrażał część swoich potencjalnych klientów myśląc chyba, że to będzie zabawne? i ostatecznie nie mam nawet ochoty zadać autorowi żadnego pytania. Zniechęcił mnie samymi zdjęciami i opisem. Za dużo mam do przejrzenia innych gier, które chociaż graficznie mnie zainteresowały, żeby bawić się w dopytywanie autora, bo jak Gambit napisał, to nie mi jako graczowi zależy na kupnie tej gry dopóki autor mnie czymś nie zainteresuje.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: Gambit »

To może być coś na skalę LUDO21 :)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Kapitalizm

Post autor: sliff »

Jak to jest, że te wszystkie "niezależn"e gry muszą się operać o roll&move ? mamy XXI wiek mogli by już zacząć chociaż osadników z catanu podrabiać.

A banktony z korwinem brałbym w ciemno tyko żeby wzór był taki bardziej walczący o wolność np.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2021, 16:49 przez sliff, łącznie zmieniany 1 raz.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Kapitalizm

Post autor: feniks_ciapek »

Przepraszam, czy dobrze widzę, że teksty na kartach są napisane czcionką Comic Sans?
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Kapitalizm

Post autor: everan »

Krótko mówiąc kapitalizm w formie patologicznej: skopiował cudzy pomysł, zrobił chałupniczo po swojemu z odpiłowanym trademarkiem, po czym klientów zwyzywał, sam się obraził i poprawił portret Korwina na ścianie, bo się przekrzywił aż od tego lewactwa na forum :D
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
3,2,1...Wolność
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2021, 18:49
Been thanked: 5 times

Re: Kapitalizm

Post autor: 3,2,1...Wolność »

anitroche pisze: 10 kwie 2021, 16:30 Weszłam w link, przejrzałam zdjęcia, zobaczyłam planszę i banknoty i kostkę i pierwsza myśl to było "kolejna edycja Monopoly?" Potem przeczytałam opis, który nie powiedział mi nic o grze, tylko o autorze, który poobrażał część swoich potencjalnych klientów myśląc chyba, że to będzie zabawne? i ostatecznie nie mam nawet ochoty zadać autorowi żadnego pytania. Zniechęcił mnie samymi zdjęciami i opisem. Za dużo mam do przejrzenia innych gier, które chociaż graficznie mnie zainteresowały, żeby bawić się w dopytywanie autora, bo jak Gambit napisał, to nie mi jako graczowi zależy na kupnie tej gry dopóki autor mnie czymś nie zainteresuje.
Właśnie taka jest idea - żeby nie mieć przypadkowych klientów. A Gambit napisał zupełną głupotę. Bo jeśli towar jest dobry, to na transakcji powinno zależeć obu stronom. Jeśli sprzedawca samochodów ma dobry wóz do sprzedania, to idiotyzmem jest mówić, że nie kupuję, bo sprzedawca nie wycałował mnie po tyłku.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kapitalizm

Post autor: Probe9 »

anitroche pisze: 10 kwie 2021, 16:30 Za dużo mam do przejrzenia innych gier, które chociaż graficznie mnie zainteresowały, żeby bawić się w dopytywanie autora, bo jak Gambit napisał, to nie mi jako graczowi zależy na kupnie tej gry dopóki autor mnie czymś nie zainteresuje.
Ale przecież autor już zaznaczył, że on byle komu gry nie chce sprzedać 8) To potencjalnemu klientowi powinno zależeć :) Obawiam się, że z takim podejściem w prawdziwym kapitalizmie ciężko byłoby się autorowi odnaleźć, ot taki paradkos :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Kapitalizm

Post autor: everan »

sliff pisze: 10 kwie 2021, 16:39 Jak to jest, że te wszystkie "niezależne gry muszą się operać o roll&move ? mamy XXI wiek mogli by już zacząć chociaż osadników catanu podrabiać.
Był chyba też Risk z bajerami raz!
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: Gambit »

3,2,1...Wolność pisze: 10 kwie 2021, 16:42 Właśnie taka jest idea - żeby nie mieć przypadkowych klientów. A Gambit napisał zupełną głupotę. Bo jeśli towar jest dobry, to na transakcji powinno zależeć obu stronom. Jeśli sprzedawca samochodów ma dobry wóz do sprzedania, to idiotyzmem jest mówić, że nie kupuję, bo sprzedawca nie wycałował mnie po tyłku.
Skąd ktokolwiek ma wiedzieć, czy towar jest dobry, jak nigdzie nie ma o nim ani słowa. Opis w ogłoszeniu, nie jest w żadnym wypadku informacją o grze, tylko antyreklamą sprzedającego/twórcy. Warto napisać choć jakie są mechaniki, o co chodzi w grze, ile trwa, dla ilu jest osób. Zdjęcia pokazują większy Eurobiznes, czyli coś zupełnie innego niż "dobry towar". Z takim podejściem i na tym forum możesz liczyć tylko i wyłącznie na przypadkowego klienta. Takiego, który ani nie przeczyta wątku, ani nie obejrzy zdjęć, ani nie przeczyta opisu.
ODPOWIEDZ