Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 108
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: spongePepp »

Ruszyły przedsprzedaże polskiej wersji językowej.

https://www.gandalf.com.pl/p/gloomhaven ... -the-lion/

Nie ukrywam, że myślałem że cena będzie bliższa 200 zł...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Mr_Fisq »

Ze zniżkami mam za 180PLN wersję angielską, a za 270PLN wersję z angielską + insert (drewniany, piankowy wyjdzie jeszcze taniej)...

Ja zostanę przy wersji angielskiej.

Edit:
Ale trzeba oddać, że wersja polska bywa i poniżej 250PLN:
https://planszove.pl/product/search?typ ... 4%99ki+Lwa
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: polwac »

No tego to się nie spodziewałem. Polska wersja droższa od EN :o
Niemiła niespodzianka...
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: RUNner »

spongePepp pisze: 10 maja 2021, 11:10 Nie ukrywam, że myślałem że cena będzie bliższa 200 zł...
Też liczyłem na podobną cenę. W sumie cena nie jest dla mnie aż tak ważna gdy wpadnie mi coś w oko. Muszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy Gloomhaven jest mi naprawdę potrzebny do szczęścia? Od pełnego Gloomhavena się odbiłem po kilkunastu misjach i w sumie teraz mam dylemat czy druga próba będzie udana.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: gnysek »

Teoretycznie gra jest przystępniejsza i prostsza pod względem zasad, więc odbić się trudniej.

Co do ceny... cóż, trzeba wziąć pod uwagę, że nie wiemy jaka jest opłata licencyjna (być może i duży i mały GH ma tę samą opłatę od pudełka a nie procentową), nie wiemy w jakiej drukarni drukowano (może tym razem dogodne terminy miała jakaś droższa niż poprzednia), nie znamy nakładów które też mogą mieć na to wpływ - no wiele czynników jest, nie mówiąc, że angielskie wersje to jednak były drukowane jeszcze przed czasami chwilowych zastojów w gospodarkach świata, do tego inflacje czy kursy walut też na wszystko mają wpływ. Generalnie - za dużo czynników, żeby zgadywać, ale wyższa cena wersji PL prawie na pewno wynika jedynie z późniejszego jej wydania i mniej sprzyjających warunków gospodarczych, wykluczam tu chciwość Albi :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Shodan »

Ha ha, na aleplanszówki.pl jest już wykupione w przedsprzedaży (produkt niedostępny)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Michito »

Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: 13thSON »

gnysek pisze: 10 maja 2021, 12:05 Teoretycznie gra jest przystępniejsza i prostsza pod względem zasad, więc odbić się trudniej.

Co do ceny... cóż, trzeba wziąć pod uwagę, że nie wiemy jaka jest opłata licencyjna (być może i duży i mały GH ma tę samą opłatę od pudełka a nie procentową), nie wiemy w jakiej drukarni drukowano (może tym razem dogodne terminy miała jakaś droższa niż poprzednia), nie znamy nakładów które też mogą mieć na to wpływ - no wiele czynników jest, nie mówiąc, że angielskie wersje to jednak były drukowane jeszcze przed czasami chwilowych zastojów w gospodarkach świata, do tego inflacje czy kursy walut też na wszystko mają wpływ. Generalnie - za dużo czynników, żeby zgadywać, ale wyższa cena wersji PL prawie na pewno wynika jedynie z późniejszego jej wydania i mniej sprzyjających warunków gospodarczych, wykluczam tu chciwość Albi :)

Jeśli z Chin to dodatkowo bardzo mocno wzrosła cena transportu morskiego.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: gnysek »

Shodan pisze: 10 maja 2021, 12:35 Ha ha, na aleplanszówki.pl jest już wykupione w przedsprzedaży (produkt niedostępny)
Poniżej 30 minut zeszły. Generalnie, dla każdego kto nie miał/nie grał w dużego GH, albo przerażała go wielkość tej gry, zakup tej mniejszej wersji wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem i finansowo i żeby "sprawdzić" i żeby się tak szybko nie odbić, więc się nie dziwię, że będzie lepiej schodzić. Tu też może być ciekawy efekt, że kto się wciągnie, to potem jednak sięgnie i po duży karton albo od razu Frosthaven (chociaż skoro angielska wersja jest opóźniona to i nasza pewnie jeszcze bardziej).

Niestety, takie zainteresowanie oznacza, że promocji za szybko nie będzie :)

Edit: @13thSON o właśnie, czyli różnice ceny transportu i kursów walut to już pewnie wystarczające dwa powody na taką a nie inną różnicę.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: polwac »

OK czyli czekam na dodruk. Nie ma zamiaru walczyć o PRE-ORDER :mrgreen:

Wolę poczekać i na spokojnie kupić kiedy będzie mi pasować.
Przynajmniej ewentualne błędy będą poprawione.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: gnysek »

Niby w okolicach 20 maja ma być kolejna pula już (zapewne jakieś pertraktacje z wydawcą, po tym jak już opchnęli sporo, na jeszcze większą partię).
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 187 times
Been thanked: 29 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Mankoslaw »

gnysek pisze: 10 maja 2021, 13:01 Niby w okolicach 20 maja ma być kolejna pula już (zapewne jakieś pertraktacje z wydawcą, po tym jak już opchnęli sporo, na jeszcze większą partię).
Podobnie jest także na stronie mepel.pl gdzie nawet jeszcze nie było "1fali" przedsprzedaży ... nieźle wyhypowany tytuł choć w sumie bez jakiejś większej akcji marketingowej :?: ale i tak trzeba się ustawić w kolejce jak po papier za komuny :lol:
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Fiacik »

Ktoś może napisać jak z regrywalnością? Widzę jakieś pudełeczka. Czy to jednostrzałowiec?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Moonday »

Poniżej 30 minut zeszły
No właśnie... Można narzekać na cenę, ale ludzie i tak kupią. Przy takim tytule, to pewnie poszłoby i za 300 zł. To jest jak uzależnienie :) Ja się ustawiam w kolejce, pomimo relatywnie wysokiej ceny, bo chcę sprawdzić mini wersję zanim w ogóle siądę do głównego dania. Grę można później sprzedać.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: tomekmani3k »

Dziś to chyba poszła paczka na wyczucie rynku bo nigdzie nie widzę. I cena też dziwna. SCD jest na poziomie jakim się spodziewałem ale ceny sklepowe już są wyższe niż to co myślałem. Zostało mi dużo zwykłego gloomhavena to zawsze mogę poczekać na jakąś używkę :)
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: bobiaczek »

tomekmani3k pisze: 10 maja 2021, 15:44 Dziś to chyba poszła paczka na wyczucie rynku bo nigdzie nie widzę. I cena też dziwna. SCD jest na poziomie jakim się spodziewałem ale ceny sklepowe już są wyższe niż to co myślałem. Zostało mi dużo zwykłego gloomhavena to zawsze mogę poczekać na jakąś używkę :)
Raczej bym stawiał na targanie rynkiem na wzór "lodów ekipy". Taki znikający w ciągu 30 minut nakład poważnie zmotywuje wszystkich wahających się w zakresie KIEDY kupić (a nie CZY kupić), do zaklepania towaru w pierwszym możliwym terminie. Poza tym, znikający towar jednak generuje hype albo przynajmniej zainteresowanie osób, które nie znają tematu. Marketingowo dobry ruch :)
Niestety nie załapałem się ... LOL
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: tomekmani3k »

bobiaczek pisze: 10 maja 2021, 18:15
tomekmani3k pisze: 10 maja 2021, 15:44 Dziś to chyba poszła paczka na wyczucie rynku bo nigdzie nie widzę. I cena też dziwna. SCD jest na poziomie jakim się spodziewałem ale ceny sklepowe już są wyższe niż to co myślałem. Zostało mi dużo zwykłego gloomhavena to zawsze mogę poczekać na jakąś używkę :)
Raczej bym stawiał na targanie rynkiem na wzór "lodów ekipy". Taki znikający w ciągu 30 minut nakład poważnie zmotywuje wszystkich wahających się w zakresie KIEDY kupić (a nie CZY kupić), do zaklepania towaru w pierwszym możliwym terminie. Poza tym, znikający towar jednak generuje hype albo przynajmniej zainteresowanie osób, które nie znają tematu. Marketingowo dobry ruch :)
Niestety nie załapałem się ... LOL
Właśnie o czymś takim myślałem. Czego to już marketingowcy nie wymyśla. Za chwilę dojdziemy do etapu że wydawnictwo powie "wydamy grę" i albo kupisz w ciemno ale czekaj na kolejne dodruki które będą we wtorek i piątek a w poniedziałek i czwartek będą wielkie hasła nakład wyczerpany i nie wiadomo kiedy dodruk. Ale jak zdążycie to przez 30 sekund będzie można jeszcze kupić grę u naszych partnerów. Jak gloomhaven wróci na normalnych zasadach to może kupię. A jak nie to mówi się trudno i wyciąga z półki inna grę :)
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Matek173 »

Czekałem strasznie na tę grę i muszę powiedzieć, że jestem wkurzony. Widziałem rano informację o przedsprzedaży i chciałem na spokojnie wieczorem porównać oferty kilku sklepów i zamówić, ale jak się okazało, nakład wyczerpał się w 1 dniu przedsprzedaży! Mam tylko nadzieję, że jeszcze gdzieś się pojawi, ale pokazuje to niestety szerszy trend panuje dzieje na rynku polskich planszówek. To już po prostu patologia, że nakłady są tak małe, że kończą się w ciągu jednego dnia, potem czekanie dosłownie LATAMI na dodruki. Jest to tym bardziej upierdliwe, że zniechęca, a czasem wręcz uniemożliwia kupowania jakichkolwiek gier LCG, czy kompletowania dodatków i wynosi planszówki (koniec końców kawał kartonu) do rangi dobra luksusowego. Chyba zmuszony będę kupić wersję w języku angielskim, przez co polski wydawca (z własnej winy) ucierpi, bo nie potrafił odpowiednio oszacować zapotrzebowania. A wystarczyło zamówić większy nakład - owszem wiąże się to z kosztami i ryzykiem, ale nie oszukujmy się - to ryzyko w czasie tak szybkiej ekspansji tego hobby jest minimalne, a ceny gier i tak rosną w zabójczym tempie, więc sądzę, że jest to po prostu sztucznie hamowanie rynku w celu windowania cel na wzór praktyk monopolistycznych. Sorki za offtop, ale z drugiej strony może wywoła to ciekawą dyskusję.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: mementomoris »

tomekmani3k pisze: 10 maja 2021, 20:14 Za chwilę dojdziemy do etapu że wydawnictwo powie "wydamy grę" i albo kupisz w ciemno ale czekaj na kolejne dodruki które będą we wtorek i piątek a w poniedziałek i czwartek będą wielkie hasła nakład wyczerpany i nie wiadomo kiedy dodruk. Ale jak zdążycie to przez 30 sekund będzie można jeszcze kupić grę u naszych partnerów. Jak gloomhaven wróci na normalnych zasadach to może kupię. A jak nie to mówi się trudno i wyciąga z półki inna grę :)
Obawiam się, że to może być nie tylko chwyt marketingowy. O to samo oskarżano Sony ostatnio. Jak zniknęły egzemplarze przedsprzedażowe PS5, ludzie śmiali się, że spokojnie wezmą z półki w sklepie na premierę. Gdy w premierę okazało się, że podaż jest niewystarczająca, twierdzili, że w kwietniu na spokojnie kupią. Przyszedł maj, konsoli w swobodnej sprzedaży nie ma i prawdopodobnie w tym roku nie będzie. Kto się uparł, ten koniec końców kupił, ale wiązało się z przepłacaniem, albo przymusem wzięcia kilku gier albo akcesoriów (co akurat w sklepie zalegało) w pakiecie. I nie jest to wina Sony - dwoili się i troili, żeby zaspokoić popyt. Ale nie dość, że tenże popyt był o wiele większy niż na poprzednią konsolę, to jeszcze fabryki nie nadążały z produkcją części. Nie mówię, że tu jest tak samo, ale jest to możliwe. Hype na tę grę jest gigantyczny, a drukarnie mają ograniczony przerób. Do tego wydawców gier jest masa, bo granie w gry planszowe stało się popularne, więc każdy próbuje wypchnąć swoją grę na produkcję. Być może mieli do wyboru albo puścić teraz ograniczony nakład, albo czekać jeszcze pół roku albo rok, aż zwolnią się kolejki w drukarniach, żeby przygotować większą partię. To wszystko moje spekulacje, ale patrząc na sytuację na ogólnoświatowych rynkach (ludzie, na złość przewidywaniom ekonomistów, zamiast oszczędzać, zaczęli kupować), myślę, że nie bezpodstawne.
Gatzky
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Gatzky »

Matek173 pisze: 10 maja 2021, 21:00 Czekałem strasznie na tę grę i muszę powiedzieć, że jestem wkurzony. Widziałem rano informację o przedsprzedaży i chciałem na spokojnie wieczorem porównać oferty kilku sklepów i zamówić, ale jak się okazało, nakład wyczerpał się w 1 dniu przedsprzedaży! Mam tylko nadzieję, że jeszcze gdzieś się pojawi, ale pokazuje to niestety szerszy trend panuje dzieje na rynku polskich planszówek. To już po prostu patologia, że nakłady są tak małe, że kończą się w ciągu jednego dnia, potem czekanie dosłownie LATAMI na dodruki. Jest to tym bardziej upierdliwe, że zniechęca, a czasem wręcz uniemożliwia kupowania jakichkolwiek gier LCG, czy kompletowania dodatków i wynosi planszówki (koniec końców kawał kartonu) do rangi dobra luksusowego. Chyba zmuszony będę kupić wersję w języku angielskim, przez co polski wydawca (z własnej winy) ucierpi, bo nie potrafił odpowiednio oszacować zapotrzebowania. A wystarczyło zamówić większy nakład - owszem wiąże się to z kosztami i ryzykiem, ale nie oszukujmy się - to ryzyko w czasie tak szybkiej ekspansji tego hobby jest minimalne, a ceny gier i tak rosną w zabójczym tempie, więc sądzę, że jest to po prostu sztucznie hamowanie rynku w celu windowania cel na wzór praktyk monopolistycznych. Sorki za offtop, ale z drugiej strony może wywoła to ciekawą dyskusję.
Moim zdaniem tu nie było aż tak małego nakładu, jak piszecie. Zauważcie że SCD wyglądało na 270 zł (wnoszę po cenie na start na Gandalfie i w planszomanii oraz Aleplanszówkach, gdzie wynosiła 243 zł i była tańsza o 27 zł, czyli 10%). Pierwszy raz widziałem aby w tak zwanych dobrych sklepach z planszówkami przedsprzedaż szła po 90% SCD (jeśli moje przypuszczenia są trafne). Bardziej bym obstawiał przypadek jak z Brzdękiem, gdzie każdy nakład jak wielki by nie był schodzi przed wejściem nowego. (Argumenty gdybym chciał kupić już dziś mode on) W końcu jest to mała wersja "najlepszej gry na świecie", która nie kosztuje 500 zł a połowę. W końcu 6 miejsce na bgg dla tak świeżej gry nie bierze się znikąd. (mode off)
Bardziej jestem ciekaw jak wiele ofert pojawi się we wrześniu typu "sprzedam Szczęki Lwa. Nietrafiony prezent 350 zł"
Podejrzewam że nakład był niemały, ale zainteresowanych było więcej niż ktokolwiek przypuszczał. Zarówno Albo, jak i sklepy zostały zaskoczone już w pierwszych godzinach.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: mmag »

Biorąc pod uwagę, że większość sklepów nawet nie wrzuciła tego do swojej oferty, mam wrażenie że mieliśmy tu do czynienia raczej z jakimś przedsprzedażowym falstartem aniżeli rekordowo niskim nakładem, w postaci 30 sztuk gry, rozdzielonych na trzy sklepy które je wystawiły dzisiaj do sprzedaży...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: polwac »

Też mam wrażenie, że to przedsprzedaż przedsprzedaży. Mam nadzieję, że już normalne ilości pojawią się 20 maja.

Teraz niby było dużo więcej niż 25sztuk, ale samo porównanie do tak małej liczby jak 25 jest zastanawiające.
Jak na tak duży sklep i taki hit to powinni raczej mówić "nie było tego 200sztuk, ale dużo więcej"
ALEplanszowki.pl pisze: No i wszystko sprzedane i zapewniamy, że nie było tego 25 sztuk, ale dużo więcej 🙂 Tempo sprzedaży było kosmiczne! Dobra wiadomość jest taka, że w okolicach 20 maja powinno udać się nam odpalić kolejną transzę tego tytułu!
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: japanczyk »

Te 25 sztuk to było do komentarza pod tym samym postem
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 10 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Mp02 »

mementomoris pisze: 10 maja 2021, 21:01
tomekmani3k pisze: 10 maja 2021, 20:14 Za chwilę dojdziemy do etapu że wydawnictwo powie "wydamy grę" i albo kupisz w ciemno ale czekaj na kolejne dodruki które będą we wtorek i piątek a w poniedziałek i czwartek będą wielkie hasła nakład wyczerpany i nie wiadomo kiedy dodruk. Ale jak zdążycie to przez 30 sekund będzie można jeszcze kupić grę u naszych partnerów. Jak gloomhaven wróci na normalnych zasadach to może kupię. A jak nie to mówi się trudno i wyciąga z półki inna grę :)
Obawiam się, że to może być nie tylko chwyt marketingowy. O to samo oskarżano Sony ostatnio. Jak zniknęły egzemplarze przedsprzedażowe PS5, ludzie śmiali się, że spokojnie wezmą z półki w sklepie na premierę. Gdy w premierę okazało się, że podaż jest niewystarczająca, twierdzili, że w kwietniu na spokojnie kupią. Przyszedł maj, konsoli w swobodnej sprzedaży nie ma i prawdopodobnie w tym roku nie będzie. Kto się uparł, ten koniec końców kupił, ale wiązało się z przepłacaniem, albo przymusem wzięcia kilku gier albo akcesoriów (co akurat w sklepie zalegało) w pakiecie. I nie jest to wina Sony - dwoili się i troili, żeby zaspokoić popyt. Ale nie dość, że tenże popyt był o wiele większy niż na poprzednią konsolę, to jeszcze fabryki nie nadążały z produkcją części. Nie mówię, że tu jest tak samo, ale jest to możliwe. Hype na tę grę jest gigantyczny, a drukarnie mają ograniczony przerób. Do tego wydawców gier jest masa, bo granie w gry planszowe stało się popularne, więc każdy próbuje wypchnąć swoją grę na produkcję. Być może mieli do wyboru albo puścić teraz ograniczony nakład, albo czekać jeszcze pół roku albo rok, aż zwolnią się kolejki w drukarniach, żeby przygotować większą partię. To wszystko moje spekulacje, ale patrząc na sytuację na ogólnoświatowych rynkach (ludzie, na złość przewidywaniom ekonomistów, zamiast oszczędzać, zaczęli kupować), myślę, że nie bezpodstawne.
To samo zostało zrobione z GW Cursed City, na sprzedaż poszła niewielką liczba egzemplarzy i ludzie się rzucili....
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Post autor: Moonday »

O to samo oskarżano Sony ostatnio
Z elektroniką w ogóle jest problem. To jednak nie to samo, co wyprodukowanie gry planszowej. Popyt też zupełnie inny. Oczywiście rynek gier planszowych też ma swoje problemy, ale patrząc na to ile pojawia się tytułów, to ten problem chyba nie jest aż tak wielki. Gloomhaven pojawiło się w innych sklepach poza aleplanszówkami? Może dogadali się z Albi, że ci będą mogli uruchomić preorder jako pierwsi? Nie wiem. Tak czy inaczej za chwilę najpewniej pojawi się wysyp pudełek u innych sprzedawców. Nie po to Albi włożyło tyle energii w tłumaczenie gry żeby sprzedać kilka pudeł. Każdy głupi wie, że gra będzie szła, jak ciepłe bułeczki, nawet pomimo wysokiej ceny.
Zablokowany