Dostępność gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Dostępność gier

Post autor: Melafir »

Hej

Covid covidem, ale czy to jest normalne w tej branży że znalezienie pozycji w sklepie jest bardzo trudne, bądź ceny gier używanych są większe niż w sklepie?

Przypomina mi to stare czasy, gdzie towary były dobrego deficytowym.

Mówię oczywiście o popularnych grach, jak brzdek czy blood rage, a nie udziwnionych. :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Dostępność gier

Post autor: kwiatosz »

Z Brzdękiem to absolutnie normalne, jest podejrzenie, że zamawiający produkcję gry polski wydawca wpisuje kropki jako separatory 000, a chiński producent rozumie to jako separator dziesiętny.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Dostępność gier

Post autor: bobiaczek »

Zalanie rynku produktem jest nierozsądne z punktu widzenia wydawcy. Wygodniej produkować w relatywnie małych transzach, tak by towar schodził z półek a nie na nich zalegał. Szczególnie, że nie ma żadnej ale to żadnej gwarancji sprzedaży danej pozycji, a potencjalnie większą cenę jednostkową gry wynikającą z małych nakładów i tak zapłaci nabywca. Wydawnictwa nie mają jakiś niebotycznych zapasów finansowych, które mogą mieć zamrożone w towarze na długi czas.
Niedosyt podtrzymuje zainteresowanie i zmusza tych wahających do sięgnięcia do kabzy. Tu i teraz. Gdyby towar zalegał decyzja potencjalnego kupującego mogła by być konktatorska - poczekam jeszcze trochę, zmiękną i obniżą cenę.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dostępność gier

Post autor: Blue »

bobiaczek pisze: 19 maja 2021, 10:29 Zalanie rynku produktem jest nierozsądne z punktu widzenia wydawcy.
Brak dostępnego towaru na rynku to też strata. No ale nigdy nie wiadomo kiedy jest pora na "ostatni nakład".

Ja próbuję kupić rower dla syna i sie nie da ;D, przesuwali z miesiąc na miesiąc date dostawy, a teraz info że prawdopodobnie w ogóle nie będzie w 2021 ;). Super.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dostępność gier

Post autor: Leser »

Jak wspomniano powyżej: zalanie rynku niekoniecznie jest dobre, a poza tym nie każde wydawnictwo może sobie pozwolić na jednorazowy nakład w jakiejś astronomicznej wysokości niezależnie od tego jakim gra jest hitem - to raczej mogą tylko najwięksi.
Co do Brzdęka konkretnie - dodruk byłby już dawno, gdyby właśnie nie kowidowe cyrki w Chinach. Oprócz problemów transportowych mają tam obecnie problem z dostępem do "raw materials", czyli m.in. papieru.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Dostępność gier

Post autor: eveni »

A nie jest też trochę tak, że ostatnio coraz więcej osób dołączą do naszego hobby? Ja ponad dwa lata temu zaczynałam budować kolekcję to nie miałam problemu z zakupem Terraformacji, Brzdęka, Wsiąść do pociągu, Concordii czy Pięciu Klanów itd. Zdecydowana większość polecanych gier na forum była od ręki dostępna, w dużej ilości i w normalnych cenach.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Dostępność gier

Post autor: Kin@a »

Blue pisze: 19 maja 2021, 12:26 Ja próbuję kupić rower dla syna i sie nie da ;D, przesuwali z miesiąc na miesiąc date dostawy, a teraz info że prawdopodobnie w ogóle nie będzie w 2021 ;). Super.
O dobre rowery jest trudniej, niż się wydaje :wink:
bobiaczek pisze: 19 maja 2021, 10:29 Zalanie rynku produktem jest nierozsądne z punktu widzenia wydawcy. Wygodniej produkować w relatywnie małych transzach, tak by towar schodził z półek a nie na nich zalegał. Szczególnie, że nie ma żadnej ale to żadnej gwarancji sprzedaży danej pozycji, a potencjalnie większą cenę jednostkową gry wynikającą z małych nakładów i tak zapłaci nabywca.
Niedosyt podtrzymuje zainteresowanie i zmusza tych wahających do sięgnięcia do kabzy. Tu i teraz. Gdyby towar zalegał decyzja potencjalnego kupującego mogła by być konktatorska - poczekam jeszcze trochę, zmiękną i obniżą cenę.
Powiedz to wydawcy Monopoly - chyba nie ma drugiego równie ''zalewowego" tytułu od lat.
Zależy o jakich kupujących mówisz, czekanie na grę jest irytujące i zazwyczaj się wtedy kupuje inną, dostępną, a potem zapomina na co się czeka lub dochodzi do wniosku, że nie warto przepłacać, zwłaszcza że pojawiają się nowe tytuły :wink:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Dostępność gier

Post autor: hipcio_stg »

bobiaczek pisze: 19 maja 2021, 10:29 ... czekanie na grę jest irytujące i zazwyczaj się wtedy kupuje inną, dostępną, a potem zapomina na co się czeka lub dochodzi do wniosku, że nie warto przepłacać, zwłaszcza że pojawiają się nowe tytuły :wink:
Nie zgodzę się. Wszystkie gry w mojej kolekcji to przemyślane zakupy. Nie kupuję czegokolwiek na zapchaj dziurę.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Dostępność gier

Post autor: Kin@a »

hipcio_stg pisze: 19 maja 2021, 23:11 Nie zgodzę się. Wszystkie gry w mojej kolekcji to przemyślane zakupy. Nie kupuję czegokolwiek na zapchaj dziurę.
U mnie też wszystkie zakupy są przemyślane, czasem niedostępność tytułu temu sprzyja bo się można gruntownie nad nim zastanowić. :wink: Na szczęście, póki co, nie ma sytuacji, w której na półkach jest tylko "pięć gier na krzyż". Jest (jeszcze :wink: ) wybór i to dobrych tytułów.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Dostępność gier

Post autor: hipcio_stg »

Kin@a pisze: 19 maja 2021, 23:33
hipcio_stg pisze: 19 maja 2021, 23:11 Nie zgodzę się. Wszystkie gry w mojej kolekcji to przemyślane zakupy. Nie kupuję czegokolwiek na zapchaj dziurę.
U mnie też wszystkie zakupy są przemyślane, czasem niedostępność tytułu temu sprzyja bo się można gruntownie nad nim zastanowić. :wink: Na szczęście, póki co, nie ma sytuacji, w której na półkach jest tylko "pięć gier na krzyż". Jest (jeszcze :wink: ) wybór i to dobrych tytułów.
Ja nic nie kupiłem przez ostatnie pół roku. Jest nadal w co grać, jest nadal co odkrywać i testować. Kasiorka w portfelu :D
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Dostępność gier

Post autor: Kin@a »

hipcio_stg pisze: 19 maja 2021, 23:46 Ja nic nie kupiłem przez ostatnie pół roku. Jest nadal w co grać, jest nadal co odkrywać i testować. Kasiorka w portfelu :D
To też jest sposób na przeczekanie kryzysu :wink:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Dostępność gier

Post autor: Nilis »

hipcio_stg pisze: 19 maja 2021, 23:11
bobiaczek pisze: 19 maja 2021, 10:29 ... czekanie na grę jest irytujące i zazwyczaj się wtedy kupuje inną, dostępną, a potem zapomina na co się czeka lub dochodzi do wniosku, że nie warto przepłacać, zwłaszcza że pojawiają się nowe tytuły :wink:
Nie zgodzę się. Wszystkie gry w mojej kolekcji to przemyślane zakupy. Nie kupuję czegokolwiek na zapchaj dziurę.
I we wszystkie udaje Ci się znaleźć czas na zagranie?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Dostępność gier

Post autor: hipcio_stg »

Nilis pisze: 20 maja 2021, 19:42
hipcio_stg pisze: 19 maja 2021, 23:11
bobiaczek pisze: 19 maja 2021, 10:29 ... czekanie na grę jest irytujące i zazwyczaj się wtedy kupuje inną, dostępną, a potem zapomina na co się czeka lub dochodzi do wniosku, że nie warto przepłacać, zwłaszcza że pojawiają się nowe tytuły :wink:
Nie zgodzę się. Wszystkie gry w mojej kolekcji to przemyślane zakupy. Nie kupuję czegokolwiek na zapchaj dziurę.
I we wszystkie udaje Ci się znaleźć czas na zagranie?
Oczywiście nie jest to możliwe na raz, ale wszystkie tytuły są regularnie wyciągane. Żadnych "pułkowników".
ODPOWIEDZ