Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Sylwiano »

mmag pisze: 05 paź 2021, 21:15 CMON uruchomiło przedsprzedaż nowego dodatku - crossovera Zombicide z Ghostbusters:
Fajna sprawa... ale cena ...boooli ;_;
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: tomp »

Hmm fajna rzecz, czy Portal zrobi spolszczenie dodatku ? czy lepiej brać wersje angielską ? Jak myślicie ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Sylwiano pisze: 05 paź 2021, 22:11 Fajna sprawa... ale cena ...boooli ;_;
Przyznaję bez bicia wziąłem...cena owszem boli razem z vatem, transportem itp wychodzi prawie 80$.
Jestem fanem Pogromców i dla mojego pokolenia ten film coś znaczył i wiedziałem, że po prostu chcę ten dodatek w swojej kolekcji. To co na minus - lubię gry w danym klimacie i tutaj Pogromcy i Abominacje będą działać tylko jako całość. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie grając innym teamem twardzieli, wywalając tony amunicji, robiąc akcje niczym Rambo nagle wyskoczy nam...duży bałwanek :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

tomp pisze: 05 paź 2021, 23:35 Hmm fajna rzecz, czy Portal zrobi spolszczenie dodatku ? czy lepiej brać wersje angielską ? Jak myślicie ?
Ten dodatek nie będzie miał prawa być sprzedawany nigdzie indziej niż teraz na przedsprzedaży. Nie ma szans na wersje pl. Podobno niedługo mają wyjść abominacje z cyklu "miejskich legend" ale Portal zlewa nas totalnie i nie informuje o niczym racząc tylko ogólnikami, więc ja też zmieniłem podejście do tego wydawnictwa i po prostu kupiłem już spbie wersje ang.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: tomp »

No właśnie to mnie martwi. W tym właśnie momencie już 3288 sztuk zamówionych. Popyt jest. Cena wygląda na badanie zasobności portfeli.
Ciekawi mnie czy Marek z Portalu jako fan Zombicide już zamówił preorder, bo nie będzie innego wyjścia. Chciałbym, aby w jakiś sposób dał znać.

Jeszcze mam spostrzeżenie, dziwi mnie to, że podzielili całość dodatku na 3 pudełka. Czyżby produkcja odbywa się w 3 różnych fabrykach ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Natrakh »

totalnie kupiły mnie te figurki, ale kurcze koszta sa dosc spore, i jednak waham sie przed ich zakupem ;/ raczej zaden sklep tez nie kupi wiekszej ilosci co by mozna bylo jeszcze pomyslec na spokojnie o zakupie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10982
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3243 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

tomp pisze: 06 paź 2021, 07:55 Jeszcze mam spostrzeżenie, dziwi mnie to, że podzielili całość dodatku na 3 pudełka. Czyżby produkcja odbywa się w 3 różnych fabrykach ?
XD
Wszystko jest produkowane w tej samej - podzielili to na 3 pudelka zeby lepiej to zmonetyzowac
Taki pojedynczy zestaw kosztuje normalnie po 15$, za 40$ masz CAŁA kampanie Fort Hendrix czy Washington ZC
A wiadomo ze nikt nie będzie chciał tylko 2 pogromców duchów, woec ludzie beda musieli kupic oddzielnie

Poza tym to będzie dostepne pewnie w normalnej sprzedazy, ale w limitowanym nakładzie
Na druk po polsku bym nie liczył
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Sylwiano »

Gab pisze: 06 paź 2021, 06:54
Sylwiano pisze: 05 paź 2021, 22:11 Fajna sprawa... ale cena ...boooli ;_;
Przyznaję bez bicia wziąłem...cena owszem boli razem z vatem, transportem itp wychodzi prawie 80$.
Jestem fanem Pogromców i dla mojego pokolenia ten film coś znaczył i wiedziałem, że po prostu chcę ten dodatek w swojej kolekcji. To co na minus - lubię gry w danym klimacie i tutaj Pogromcy i Abominacje będą działać tylko jako całość. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie grając innym teamem twardzieli, wywalając tony amunicji, robiąc akcje niczym Rambo nagle wyskoczy nam...duży bałwanek :)
Wydaje mi się, że możemy być z podobnego pokolenia bo pogromcy dla mnie to artefakt dzieciństwa :D. Niemniej w obliczu tylu KS'ów i innych planszówek.. niestety cena + Vat + wysyłka :( :( .. no cóż czekam na wasze chwali posty! :D
P.s. czy ta przedsprzedaż przewiduje wsparcie grupowe? może wtedy udałoby się dla wszystkich wyrwać lepszą cenę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10982
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3243 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Przsylka rosnie minimalnie orzy kilku sztukach - ja zamowilem do USA jedna sztuke wiecej, zobaczymy jak wyjdzie ostatecznie
lemon_curry
Posty: 280
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 53 times
Been thanked: 22 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: lemon_curry »

Rozumiem, że nie wiadomo do kiedy jest ten preorder Ghostbusters?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10982
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3243 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

lemon_curry pisze: 06 paź 2021, 11:41 Rozumiem, że nie wiadomo do kiedy jest ten preorder Ghostbusters?
Na samej górze strony z preorderem:
Limited Edition at a discounted price! Pre-orders will run until November 5th or until supplies last.
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

Cena jest zbyt kosmiczna. Dostawa jak za 9 figurek. Niestety gdyby wraz z tym były duchy zombi to może tak, narazie nic takiego nie ma, a figurki nie oddają klimatu.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Frozenwar pisze: 07 paź 2021, 21:58 Cena jest zbyt kosmiczna. Dostawa jak za 9 figurek. Niestety gdyby wraz z tym były duchy zombi to może tak, narazie nic takiego nie ma, a figurki nie oddają klimatu.
To po prostu są zestawy kolekcjonerskie i nie ma co ceny porównywać w stosunku do pozostałej zawartości 1:1. Ponadto powiem, że CMON nie robi dodruków takich rzeczy, ja sam swego czasu nabyłem dwa boxy USAGI Yojimbo (figurki do Arcadii Quest) a po dłuższym czasie ceny tak szalały, że drugi egzemplarz sprzedałem w większej cenie niż sam zapłaciłem na przedsprzedaży za dwa boxy.
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

Gab pisze: 08 paź 2021, 06:07
Frozenwar pisze: 07 paź 2021, 21:58 Cena jest zbyt kosmiczna. Dostawa jak za 9 figurek. Niestety gdyby wraz z tym były duchy zombi to może tak, narazie nic takiego nie ma, a figurki nie oddają klimatu.
To po prostu są zestawy kolekcjonerskie i nie ma co ceny porównywać w stosunku do pozostałej zawartości 1:1. Ponadto powiem, że CMON nie robi dodruków takich rzeczy, ja sam swego czasu nabyłem dwa boxy USAGI Yojimbo (figurki do Arcadii Quest) a po dłuższym czasie ceny tak szalały, że drugi egzemplarz sprzedałem w większej cenie niż sam zapłaciłem na przedsprzedaży za dwa boxy.
Dobrze wiedzieć :). Niestety cena nie jest przystępna dla graczy z Polski.

Dodatkowo portal milczy w sprawie serii, kiedy będą dodatki i czy w ogóle będą.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10982
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3243 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Frozenwar pisze: 08 paź 2021, 08:25 Dodatkowo portal milczy w sprawie serii, kiedy będą dodatki i czy w ogóle będą.
Bedą ;-)
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

japanczyk pisze: 08 paź 2021, 09:07
Frozenwar pisze: 08 paź 2021, 08:25 Dodatkowo portal milczy w sprawie serii, kiedy będą dodatki i czy w ogóle będą.
Bedą ;-)
Nigdzie nie znalazłem zapowiedzi, poza tej z instrukcji. Muszę przyznać że, brakuje mi kilku utrudniaczy. Specyficznych przeciwników jak wilki czy silnych abomimacji.
Zdecydowanie przyjemniej gra się niż w czarną plagę, dlatego poza małymi dodatkami czekam na duże rozszerzenia.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 871
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 299 times
Been thanked: 291 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Dla mnie Pogromcy pasują do 2 edycji jak pięść do nosa. Zwyczajny skok na kasę i nic więcej. Dali by to w jednym pudle ale oczywiście monetyzacja... Oczywiście niech każdy głosuje portfelem, jego sprawa, ale lepiej kupić wg. mnie Fort albo Washington. No ale to już kto co lubi...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10982
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3243 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

KOSHI pisze: 09 paź 2021, 09:39 Dla mnie Pogromcy pasują do 2 edycji jak pięść do nosa.
Eeee?
A dlaczego maja nie pasować?
Na pewno nie pasowaliby lepiej do Czarnej Plagi czy Invadera ;-D
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 871
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 299 times
Been thanked: 291 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Pewnie, że z BP, GH czy Invaderem kompletnie by to nie grało klimatycznie. Ja rozumiem że Zombicide to uniwersum do, którego można podpiąć niemal wszystko i to się sprzedaje ale mnie osobiście polityka Cmonu męczy. Już taki urban abomination ssie. Krokodyl będący abo... Litości. Ja oczekuję jednak nieco spójności. Chcieli duchy trzeba było robić Ghostcide na modłę lat 80 z futurystycznymi broniami z filmów typy Ghostbuster czy Powrót do przeszłości a tak mam wrażenie, że polityka jest na zasadzie nie ważne co, ważne że byle hajs się zgadzał. Nie zdziwił bym się jak zaraz by wyszedł pack dodając jakieś gremliny czy critersy. Mi jest tam lotto co wydają bo 2 Ed jest ostatnią z tej serii jak dla mnie. Już mi Invader nie pasował. Skoro ma być Zombicide to niech robią Zombicide a jak chcą coś podobnego w tym systemie to niech zmienią nazwę, puszczą osobny produkt a nie walimy wszystko w jeden wór...
Ostatnio zmieniony 09 paź 2021, 11:01 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10982
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3243 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Znaczy lolz, ale dla mnie Urban Abominations to jeden z lepszych dodatkow xD
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 871
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 299 times
Been thanked: 291 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Jak pisałem, każdy głosuje portfelem.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2021, 14:08 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Frozenwar »

Co do nowych produktów portal ogłosił, że będzie informować o nowych rzeczach ma portal conie.
Mam nadzieję że wydadzą na raz kilka dodatków, innych niż abominacje które różnią się wyglądem.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Frozenwar pisze: 09 paź 2021, 11:47 Co do nowych produktów portal ogłosił, że będzie informować o nowych rzeczach ma portal conie.
Mam nadzieję że wydadzą na raz kilka dodatków, innych niż abominacje które różnią się wyglądem.
Zapewne w pierwszym rzucie wydadzą jeden mały i jeden duży dodatek. Wątpię, aby na jeden raz wydali wszystko co tylko mogą, bo to się niestety zwyczajnie dla nich nie opłaca.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

KOSHI pisze: 09 paź 2021, 09:39 Dla mnie Pogromcy pasują do 2 edycji jak pięść do nosa. Zwyczajny skok na kasę i nic więcej. Dali by to w jednym pudle ale oczywiście monetyzacja... Oczywiście niech każdy głosuje portfelem, jego sprawa, ale lepiej kupić wg. mnie Fort albo Washington. No ale to już kto co lubi...
W mojej wyobraźni druga edycja to post apo, lekko mroczne, w klimacie The Walking Dead. Ten "mrok" jeszcze lepiej wyczuwałem na kaflach Czarnej Plagi. Pogromcy to stara komedia, o nieco komiksowej stylistyce, która bardziej pasuje do Scooby Doo - i tematycznie, i stylistycznie. Czekam cierpliwie na Fort lub Waszyngton po polsku, jeżeli po drodze spolszczone zostanie Urban Abominations (choć dostrzegam pewien zgrzyt w stosunku do wiodącego tematu) to pewnie chwycę. Pogromcy to wg mnie zupełnie inna bajka. Może widziałbym sprawę przychylniej, gdybym lubił film. Ale nie lubiłem. To oczywiście moja subiektywna opinia, każdy kupuje co chce i gra lak lubi.
Tymczasem mój Zombicide powędrował na półkę. Pewnie wróci z okazji dodatków, na razie na stole króluje inne pudło.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Gab »

Prus pisze: 09 paź 2021, 16:36
KOSHI pisze: 09 paź 2021, 09:39 Dla mnie Pogromcy pasują do 2 edycji jak pięść do nosa. Zwyczajny skok na kasę i nic więcej. Dali by to w jednym pudle ale oczywiście monetyzacja... Oczywiście niech każdy głosuje portfelem, jego sprawa, ale lepiej kupić wg. mnie Fort albo Washington. No ale to już kto co lubi...
W mojej wyobraźni druga edycja to post apo, lekko mroczne, w klimacie The Walking Dead. Ten "mrok" jeszcze lepiej wyczuwałem na kaflach Czarnej Plagi. Pogromcy to stara komedia, o nieco komiksowej stylistyce, która bardziej pasuje do Scooby Doo - i tematycznie, i stylistycznie. Czekam cierpliwie na Fort lub Waszyngton po polsku, jeżeli po drodze spolszczone zostanie Urban Abominations (choć dostrzegam pewien zgrzyt w stosunku do wiodącego tematu) to pewnie chwycę. Pogromcy to wg mnie zupełnie inna bajka. Może widziałbym sprawę przychylniej, gdybym lubił film. Ale nie lubiłem. To oczywiście moja subiektywna opinia, każdy kupuje co chce i gra lak lubi.
Tymczasem mój Zombicide powędrował na półkę. Pewnie wróci z okazji dodatków, na razie na stole króluje inne pudło.
No niestety ile można grać te same scenariusze? U mnie też poszedł w odstawkę i raczej nie szybko wróci na stół.
Portal wg mnie źle zaplanował sobie linię Zombicide w naszym kraju. Nie wykorzystują zupełnie koniunktury na tą grę. Wiadomo, że dodatki oraz podstawkę mogą drukować wraz z innymi wersjami językowymi zamawianymi przez innych wydawców, kiedy CMON da na to zielone światło. Problem w tym wszystkim jest taki, że widać sytuację gdzie Portal przespał/nie zareagował w porę i coś poszło nie tak, ponieważ w innych państwach wychodzą już dodatki w retailu. Przy tym wszystkim co napisałem należy wziąć poprawkę na to co się dzieje w Chinach zarówno jeśli chodzi o produkcję jak i transport - tam wiele rzeczy, może pójść nie tak i wpływu na to niestety nie mamy, problem w tym, że Portal milczy po prostu milczy i omija temat...tylko, że w tym wypadku milczenie nie jest złotem.
ODPOWIEDZ