Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
themref
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2020, 06:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: themref »

Dante pisze: 21 lut 2024, 08:37
themref pisze: 21 lut 2024, 06:35
Hardkor pisze: 21 lut 2024, 00:26 Czy karty w koszulkach oryginalnych od AR mieszczą się w normalnie?
Zmiescic sie zmieszcza, ale jesli masz dodatki to sa rozrzucone po wszystkich pudelkach , bo w core boxie tylko karty z podstawki sie zmieszcza. Nie wiem czy to praktyczne bo od razu insert zamawialem, zeby sie nie pierdzielic z tym. 😂
Jaki Insert i skąd? :)
Tinkering Paws. 😃 Swietne inserty z druku 3D. Z 7 pudelek AllIn zrobily mi sie tylko 2. 😂 Wszystkie karty w koszulkach premium od Awakeniw sie mieszcza.
https://tinkeringpaws.de/products/lords ... s=e&_v=1.0
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

themref pisze: 21 lut 2024, 06:35
Hardkor pisze: 21 lut 2024, 00:26 Czy karty w koszulkach oryginalnych od AR mieszczą się w normalnie?
Zmiescic sie zmieszcza, ale jesli masz dodatki to sa rozrzucone po wszystkich pudelkach , bo w core boxie tylko karty z podstawki sie zmieszcza. Nie wiem czy to praktyczne bo od razu insert zamawialem, zeby sie nie pierdzielic z tym. 😂
Nie no o to bym ich nie posądzał, że dodatki mają się zmieścić w podstawowym pudełku. Wystarczy jak się mieszczą karty danego pudełka w tym pudełku.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

themref pisze: 21 lut 2024, 09:15 Tinkering Paws. 😃 Swietne inserty z druku 3D. Z 7 pudelek AllIn zrobily mi sie tylko 2. 😂 Wszystkie karty w koszulkach premium od Awakeniw sie mieszcza.
https://tinkeringpaws.de/products/lords ... s=e&_v=1.0
Designy maja fajne - ale cena miażdży okrutnie
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Diserve pisze: 21 lut 2024, 09:21
themref pisze: 21 lut 2024, 09:15 Tinkering Paws. 😃 Swietne inserty z druku 3D. Z 7 pudelek AllIn zrobily mi sie tylko 2. 😂 Wszystkie karty w koszulkach premium od Awakeniw sie mieszcza.
https://tinkeringpaws.de/products/lords ... s=e&_v=1.0
Designy maja fajne - ale cena miażdży okrutnie
Dokładnie xD Przecież inserty na drukarce 3D cechują się właśnie niską ceną...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

Hardkor pisze: 21 lut 2024, 09:22 Dokładnie xD Przecież inserty na drukarce 3D cechują się właśnie niską ceną...
Drukowany ale chociaż drogo :) żarty na bok - niestety nie widziałem na razie innego sensownego, Tinkering Paws ma też fajny do Wieśka ale też cena podobna - a nasi lokalni nie chcą podejmować tematu. Może do LoR ktoś zrobi sensowny...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Hardkor pisze: 21 lut 2024, 09:22 Dokładnie xD Przecież inserty na drukarce 3D cechują się właśnie niską ceną...
No nie takie
Tinkering Paws maja swietny design, imho chyba najlepszy z druku 3d
konkuter
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2021, 16:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: konkuter »

Jak się gra dobrze przyjmie to pewnie ktoś na naszym polskim podwórku tez się pokusi o wyprodukowanie. Póki co mam wrażenie ze LOR to dość niszowy tytuł w porównaniu do innych zbieraczek. Na bgg dopiero 700+ ocen pomimo ze angielska wersja już parę msc na rynku jest.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Torquemada666 »

Czy ktoś kojarzy jakaś recenzję PL ale aktualną? Nie z zamierzchłych czasów 2021/2022 tylko po wydaniu gry np. z przełomu 2023/2024.
Vasquez
Posty: 39
Rejestracja: 09 kwie 2020, 10:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 21 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Vasquez »

Chyba nic nowego nie wyszło odnośnie recenzji. Sam na taką czekam.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Na dniach powinienem dostać paczkę, więc może wrzucę z rozpakowania jakąś opinie, a z gry to najszybciej w następnym tygodniu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

Pierwsze wrażenia od strony wizualnej są baaardzo pozytywne. Karty mogłyby być płótnowane, ale koszulkuje więc nie jest to aż taki ekstra problem.

Figurki wyglądaja bdb (wersja sundrop) ciesze się, że wybrałem sundrop bo o ile w wiedźminie na przykład nie żałuję, że z tego zrezygnowałem to tu bym żałował.

Karton gruby i solidny. Teraz walka jak zmieścić core z dodatkowymi potworami i terenami. Żeby ograniczyć całość do dwóch pudeł.
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: medzix »

Muszę przyznać, że pakiet figurek "terenu" i całość w sundropie robi efekt na stole.

Co nie robi efektu to instrukcja - dawno nie miałem takiego problemu z ogarnięciem zasad. Niby 12 stron, ale męczę się z tym dłużej niż z zasadami do Voidfall'a.
Przede wszystkim mam wrażenie, że jest źle ułożona, tak jakoś nie po kolei i przez to cały czas kartuje w jedną i drugą stronę. Jest trochę niespójna, np. przy opisie bitew jest wzmianka o wycofaniu, jako przeniesieniu armii na sąsiedni region i kropka, a szczegóły "wycofania" są na początku instrukcji w sekcji "Kluczowe założenia rozgrywki". Mogła by być chociaż wzmianka w opisie bitwy przy wycofaniu "Patrz strona xxx." Podobnie miałem z kapłanami i tym kiedy są w puli, kiedy w zasobach i co do znaczy "otrzymać kapłana". Dopiero po kilku iteracjach czytania wszystkiego zarządzanie kapłanami stało się jaśniejsze.
W opisie przygotowania rozgrywki, moim zdaniem, jest problem wynikający z tłumaczenia - karty potworów wg opisu należy pogrupować runami i losowo umieścić jedna NA drugiej co u mnie poskutkowało przygotowaniem trzech stosów kart obok planszy i tylko do widocznych trzech potworów na górze stosu przygotowałem figurki i artefakty.
Nie wiem też po co przygotowanie bohaterów jest przeniesione do rozdziału z opisem rozgrywki, a nie z przygotowaniem gry.

To oczywiście moje zdanie i może za bardzo się czepiam, ale dawno nie miałem takich problemów z przejściem przez instrukcję (ostatnio przy Robinsonie, 7 lat temu, na początku przygody z planszówkami :P)

PS. Nie grałem wcześniej w Lords of Hellas.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Rozpakowałem grę i muszę przyznać parę rzeczy:
1. Sundrop miodzio
2. W końcu AR zrobiło porządną wypraskę, w której jest miejsce na wszystko, a szczególnie na karty w koszulkach. Wręcz w dodatkach tego miejsca jest za dużo czasami (SG).
3. Czy wam też runy premium wydają się takie biedne? Kartonowe może i nie platikowe, ale takie kolorowe i nie wiem czy się lepiej nie prezentują.
4. Nie wiem czy oni odchodzą od porządnych pudełek czy LoR im biedniej wyszedł, ale żeby wszystkie prawie dodatki dawać w tych biednych kartonowych pudełkach to żart
5. Plus za to, że free gift (walkiria) mieści się do pudełka z podstawką (jest miejsce na figurke w wyprasce)
6. Do czego służą te figurki realmów z Terrain Expansion?
7. Moim zdaniem tej grze mocno brakuje jakiegoś insertu na dodatki. Trzymanie tego w tych małych pudłach wydaje mi się bez sensu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

Hardkor pisze: 25 lut 2024, 23:55 Rozpakowałem grę i muszę przyznać parę rzeczy:
[...]
3. Czy wam też runy premium wydają się takie biedne? Kartonowe może i nie platikowe, ale takie kolorowe i nie wiem czy się lepiej nie prezentują.
6. Do czego służą te figurki realmów z Terrain Expansion?
[...]
Co do 3 to tak, też mam takie wrażenie, że kolory kartonowych są radośniejsze i czytelniejsze. Myślę, czy chociaż w symbol runy nie puścić białego dla czytelności. Niestety nie mam aero żeby zrobić fajny glow w jakimś kolorze.

6. No tu troche to lipa - myślałem, że zastąpią te kartony ale przez nadruk co daje dany realm chyba i tak jest to konieczne. Szkoda, że nie ma np możliwości wsadzenia jakiejś małej karty z nazwą i efektem czy czegoś takiego.
konkuter
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2021, 16:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: konkuter »

medzix pisze: 25 lut 2024, 17:32 Muszę przyznać, że pakiet figurek "terenu" i całość w sundropie robi efekt na stole.

Co nie robi efektu to instrukcja - dawno nie miałem takiego problemu z ogarnięciem zasad. Niby 12 stron, ale męczę się z tym dłużej niż z zasadami do Voidfall'a.
Po raz kolejny AR pokazuje, że o ile gry produkują piękne to instrukcja wprowadza więcej zamętu niż wyjaśnień, to samo miałem przy etherfieldsach, przy vanguardzie lepiej (głównie ze względu na scenariusz wprowadzający), chociaż też pozostaje dużo niedopowiedzeń już w kolejnym scenariuszu.
Przy LoR pierwszy zgryz miałem już przy rozłożeniu realmów, brak oznaczonych miejsc gdzie dopasować kafelki i chwilę trzeba było pobawić się w tetrisa.
Efekt na stole jest zacny- sam core + tereny w sundropie sprawia że cały stół zastawiony jest figurkami, które prezentują się wspaniale, poza oczywiście runami- zbyt wiele razy zadane było pytanie "co tam jest? rybka czy igrek?".
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Kowal04 »

Podobne mam zdanie o instrukcji. Wszystko jest strasznie rozrzucone. Nawet samo przejmowanie regionów nie jest wspomniane w opisie akcji tylko na początku przy opisie zagadnień, a później nic. Część istotnych zasad nie jest podkreślona, a mniej ważne są wrzucone w wyróżniające się ramki.

Nie rozumiem też czemu domeny nie są po prostu nadrukowane na mapie tylko trzeba je dokładać. Spowalnia to setup niepotrzebnie.
konkuter
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2021, 16:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: konkuter »

Kowal04 pisze: 26 lut 2024, 11:40 Nie rozumiem też czemu domeny nie są po prostu nadrukowane na mapie tylko trzeba je dokładać. Spowalnia to setup niepotrzebnie.
bo musieliby drukować różne mapy na różne wersje lang, a tak wystarczyła jedna mapa na wszystkie wersje językowe i jedynie dodatkowe małe kafelki ;)
ceerha
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:15
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: ceerha »

konkuter pisze: 26 lut 2024, 11:44
Kowal04 pisze: 26 lut 2024, 11:40 Nie rozumiem też czemu domeny nie są po prostu nadrukowane na mapie tylko trzeba je dokładać. Spowalnia to setup niepotrzebnie.
bo musieliby drukować różne mapy na różne wersje lang, a tak wystarczyła jedna mapa na wszystkie wersje językowe i jedynie dodatkowe małe kafelki ;)
Plus są alternatywne wersje domen w SG (i może w dodatkach? Chociaż tego nie wiem)


Instrukcja faktycznie jest tragicznie napisana ale jak już się zagra i przejdzie przez każdą możliwość to na szczęście znika potrzeba wracania do niej.

Polecam też uważać na figurkę Fafnira, jest bardzo niefortunnie umiejscowiona w wyprawce, u mnie już zdążyło jedno skrzydełko ucierpieć, ale podejrzewam, że przyszło już naruszone.

Jak myślę o LoH z perspektywy czasu to wydaje mi się ładnie wykonaną sklejka bardzo umownie powiązanych ze sobą mechanik. Po pierwszej rozgrywce w LoR (4 osoby) mam wrażenie, że jest pod tym kątem zdecydowanie lepiej, wszystko się bardziej zazębia.
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Kowal04 »

Już bez przesady. Nawet w takiej dużo tańszej Terraformacji Marsa jest lokalizowana plansza.
Alternatywne domeny mogłyby być oddzielnie i wtedy zasłaniałyby nadrukowane.

Jeszcze moim zdaniem karty pomocy raczej powinny być na pojedynczej karcie wielkości tych od potworów niż 3x standard CCG.

Niemniej jednak, zagrałem w wersję z Terrain Extension i to jest sztos. Świątynie zwłaszcza wyglądają super i osady pomagają zorientować się gdzie można werbować armie.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Moonday »

Ile macie kart Ataku Potwora? U mnie jest 12 szt. ale wg. instrukcji powinno być 14. Zastanawiam się, czy to ja mam braki, czy jest błąd w instrukcji.
Hoppy
Posty: 24
Rejestracja: 23 cze 2021, 12:33
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hoppy »

Czy macie cyfry poziomów na czerwonej planszetce gracza? U mnie niestety na tym kolorze ich brakuje 😞
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Marek.F »

Cześć,
Odpowiedzi na powyższe: 14 i tak, są poziomy.



Obrazek
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 227 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: gabens29 »

Hej, u Was ten posąg ma też podczepiona rękę z włócznia (mam to skleić, jeżeli tak to czym:p )
Zz

Obrazek
Ianixius
Posty: 81
Rejestracja: 06 lut 2021, 22:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Ianixius »

gabens29 pisze: 05 mar 2024, 14:30 Hej, u Was ten posąg ma też podczepiona rękę z włócznia (mam to skleić, jeżeli tak to czym:p )
Zz

Obrazek
Powinieneś wcisnąć tę rękę trzymającą włócznię, powinno się trzymać bez klejenia.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

gabens29 pisze: 05 mar 2024, 14:30 Hej, u Was ten posąg ma też podczepiona rękę z włócznia (mam to skleić, jeżeli tak to czym:p )
Zz
Spoiler:
Odpadło Ci. Powinien ją normalnie trzymać :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ