Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: KDZ »

Potrzebuję waszej porady, sprawa wygląda tak.
Mam dzieciaki 7 i 9 lat (to znaczy dzieci mam więcej, ale z tymi akurat gram w planszówki) i poszukuję jakiś gier, tak żeby rozgrywka trwała 20-40 minut.
Mam trochę gier, a większość w ogóle nie ograna bo dzieci jeszcze trochę za młode, a te co ogarniają to trochę za długie są i coraz częściej się łapie na tym, że im odmawiam rozgrywki.
Napiszę w co gramy.
Osadnicy: Narodziny Imperium - dzieci bardzo lubią, ja z resztą też, ale rozgrywka wychodzi nam 2h.
Colt express - też lubimy, ale już się trochę ograła.
Szeryf z Nothingham - dzieci lubią, ja nie bardzo, ale za to długość rozgrywki w sam raz.
Talisman: MiM - dzieci uwielbiają, ja mam sentyment do tej gry, dlatego gdyby nie długość rozgrywki to pewnie raz na 2 tygodnie mógłbym z nimi w to zagrać, a tak daje się namówić raz na 2 miesiące :)
Mała kosa - parę razy zagraliśmy, szybko się znudziła.
Hero realms - mi nawet siadła, ale dzieciom szybko się znudziła.
Z czytaniem nie mają problemów, ale jak gra jest zbyt skomplikowana i pozbawiona losowości to muszę się natrudzić, żeby ich nie ograć.
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: Asurmar »

Moja rada jest taka, żeby kupić grę w którą będą grały same. Moje córki (6 i 8 lat) grają same w Liska Urwiska, Smoczy Skarb, Obłędnego Rycerza i Magiczny Labirynt. Często grają też same w gry od Blue Orange: Dr Mikrob, Kraina Lodów i Dr Eureka - ale tutaj to się zwykle kończy kłótnią, bo gry są mocno rywalizacyjne.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 727
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 291 times
Been thanked: 124 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: vder »

konfrontacja, jaipur, cant stop, santiago, azul, san juan, zakazana pustynia, via nebula, laguna,las vegas, wyprawa do eldorado, mysterium, bang kościany, sabotażysta, diamenty ( chociaż do tych ostatnich to lepiej mieć 3+ osób) to tytuły <1h , które w miarę się sprawdzają u mnie (6 i 12 lat)
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: KDZ »

Asurmar pisze: 15 cze 2021, 21:13 Moja rada jest taka, żeby kupić grę w którą będą grały same. Moje córki (6 i 8 lat) grają same w Liska Urwiska, Smoczy Skarb, Obłędnego Rycerza i Magiczny Labirynt. Często grają też same w gry od Blue Orange: Dr Mikrob, Kraina Lodów i Dr Eureka - ale tutaj to się zwykle kończy kłótnią, bo gry są mocno rywalizacyjne.
Oni sami to grają w te gry, co je wymieniłem, na okrągło, ale widzę ile im frajdy sprawia gra ze mną. Grafik jest natomiast mocno napięty :D i dlatego szukam czegoś do 40 minut, tak żebym mógł z nimi częściej pograć.
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: KDZ »

vder pisze: 15 cze 2021, 21:14 konfrontacja, jaipur, cant stop, santiago, azul, san juan, zakazana pustynia, via nebula, laguna,las vegas, wyprawa do eldorado, mysterium, bang kościany, sabotażysta, diamenty ( chociaż do tych ostatnich to lepiej mieć 3+ osób) to tytuły <1h , które w miarę się sprawdzają u mnie (6 i 12 lat)
Ta konfrontacja wygląda fajnie, ale szukam raczej czegoś na 3 osoby, zakazana pustynia to pewnie jak zakazana wyspa, która średnio nam przypasowała. Na resztę chętnie rzucę okiem, także dzięki za propozycje :)
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: Asurmar »

To faktycznie nie zrozumiałem pytania :lol: :lol: :lol:
W takim razie polecam 2 gry które moje córki uwielbiają i są szybkie. FUSE i 5 Minute Dungeon. W każdą z tych gier gramy ze stoperem, w pierwszą 10 minut, w drugą 5 minut.
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: KDZ »

Asurmar pisze: 15 cze 2021, 21:36 To faktycznie nie zrozumiałem pytania :lol: :lol: :lol:
W takim razie polecam 2 gry które moje córki uwielbiają i są szybkie. FUSE i 5 Minute Dungeon. W każdą z tych gier gramy ze stoperem, w pierwszą 10 minut, w drugą 5 minut.
Dzięki, szybko sprawdziłem i 5 Minute Dungeon już mam w koszyku :)
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: Asurmar »

vder pisze: 15 cze 2021, 21:14 konfrontacja, jaipur, cant stop, santiago, azul, san juan, zakazana pustynia, via nebula, laguna,las vegas, wyprawa do eldorado, mysterium, bang kościany, sabotażysta, diamenty ( chociaż do tych ostatnich to lepiej mieć 3+ osób) to tytuły <1h , które w miarę się sprawdzają u mnie (6 i 12 lat)
+1 dla Can’t stop - z tego co się orientuję, to ta gra nie jest teraz do kupienia. Ale można wydrukować planszę z BGG i do gry wystarczą 4 kości i dowolne znaczniki z innej gry.

+1 dla Las Vegas - szybka gra, która udaje turlankę w stylu kasyna, a tak naprawdę to bardzo cwane area control. I dzieci potrafią w to ograć dorosłych, bo w tej grze mamy losowość w postaci ostatniego rzutu.
Awatar użytkownika
VoytWGM
Posty: 38
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 21 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: VoytWGM »

U mnie chlopak i dziewczynka po 9 lat.
Na szybkie granie ostatnio na stole: 5 Minute Dungeon, hitem jest Palec Boży. Sięgamy często po Sen, Karak, Diamenty, Sushi Go, King Domino, Wilki i Owce. Duzo zabawy daje też Odyseja.
Na pewno coś znajdziecie...
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: km007tbg12 »

Jak Hero realms to może pojedynek superbohaterów z dodatkiem kryzys.
Natomiast coś szybkiego to myślę że wojownicy podziemi Wam powinno podpasowac.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: helloween85 »

A ja polecę klasyk: 7 cudów świata. Jak już to trochę ogracie to w 40 minut zdąrzycie sobie 2 partyjki zagrać :wink:
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: arturmarek »

Sushi Party Go!
Azul lub Sagrada
Kartografowie lub Welcome to
Załoga
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: KDZ »

helloween85 pisze: 16 cze 2021, 07:37 A ja polecę klasyk: 7 cudów świata. Jak już to trochę ogracie to w 40 minut zdąrzycie sobie 2 partyjki zagrać :wink:
O proszę, niedawno zamówiłem, nawet jeszcze z pudła nie wyjąłem, myślałem że to dłuższa gra.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 727
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 291 times
Been thanked: 124 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: vder »

Asurmar pisze: 15 cze 2021, 22:01
vder pisze: 15 cze 2021, 21:14 konfrontacja, jaipur, cant stop, santiago, azul, san juan, zakazana pustynia, via nebula, laguna,las vegas, wyprawa do eldorado, mysterium, bang kościany, sabotażysta, diamenty ( chociaż do tych ostatnich to lepiej mieć 3+ osób) to tytuły <1h , które w miarę się sprawdzają u mnie (6 i 12 lat)
+1 dla Can’t stop - z tego co się orientuję, to ta gra nie jest teraz do kupienia. Ale można wydrukować planszę z BGG i do gry wystarczą 4 kości i dowolne znaczniki z innej gry.

+1 dla Las Vegas - szybka gra, która udaje turlankę w stylu kasyna, a tak naprawdę to bardzo cwane area control. I dzieci potrafią w to ograć dorosłych, bo w tej grze mamy losowość w postaci ostatniego rzutu.
Las Vegas cały czas jest empiku za 30 zł, co jest bardzo przyzwoitą ceną.
a no i jeszcze fantastyczne światy też dużo męczyliśmy, chociaż u nas trochę problemem była umiejętność czytania.
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 133 times
Been thanked: 245 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: foxikos »

Sprawdzone z dzieckiem (7 latka)
- Wirus (tutaj z Wirusa 2 lub sama)
- Silver Gold
- Lisek Urwisek
- Karciane Podziemia (to może trochę więcej niż 20 minut)
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: KDZ »

Dzięki serdeczne, naprawdę masa fajnych propozycji. Na razie zamówiłem 5 minute dungeon i kupię jeszcze Fantastyczne światy. No i 7 cudów w końcu rozpakuję :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: RUNner »

Warto wziąć pod uwagę jeszcze 2 tytuły:
- Little Big Fish: bardzo składna gra logiczna z elementami losowości. Szybka i dynamiczna rozgrywka.
- Karak: taki trochę Talisman Lajt, mocno okrojony ale fajnie oddający rozwój postaci zbierającej coraz lepszy sprzęt. Losowość spora, ale też dużo frajdy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3450
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 441 times
Been thanked: 1049 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: psia.kostka »

A takie kafelkowe budowanie? Budowac mozna i bez regul, samymi kafelkami. Sprawdzone, dziala!
Proste (bierzesz kafel, kladziesz kafel, lub odwrotnie ;)) i szybkie (30-40min)
-Park niedzwiedzi
-Carcassonne
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: anna26 »

U mnie trochę młodsze prawie 7 i 8,5
gramy
Sen, Smoki,
Sushi go party
Wybuchowa mieszankę
Azul, Sagrada
Splendor
Abyss
Spacer po Burano
Najlepsza gra o kotach
Bukiet
Via nebule
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: KDZ »

RUNner pisze: 16 cze 2021, 12:56 Warto wziąć pod uwagę jeszcze 2 tytuły:
- Little Big Fish: bardzo składna gra logiczna z elementami losowości. Szybka i dynamiczna rozgrywka.
- Karak: taki trochę Talisman Lajt, mocno okrojony ale fajnie oddający rozwój postaci zbierającej coraz lepszy sprzęt. Losowość spora, ale też dużo frajdy.
Karak wpisuję na listę :) chociaż te rybki też spoko wyglądają.
psia.kostka pisze: 16 cze 2021, 16:40 A takie kafelkowe budowanie? Budowac mozna i bez regul, samymi kafelkami. Sprawdzone, dziala!
Proste (bierzesz kafel, kladziesz kafel, lub odwrotnie ;)) i szybkie (30-40min)
-Park niedzwiedzi
-Carcassonne
No my od kafelków zaczynaliśmy, dokładnie to Dzici z Carcassonne. Teraz z córką w to cisnę :D
anna26 pisze: 16 cze 2021, 19:23 U mnie trochę młodsze prawie 7 i 8,5
gramy
Sen, Smoki,
Sushi go party
Wybuchowa mieszankę
Azul, Sagrada
Splendor
Abyss
Spacer po Burano
Najlepsza gra o kotach
Bukiet
Via nebule
Nie wiem co i jak, ale te Smoki już mi się podobają :)
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: Archaniol101 »

+1 do Carcassonne, chociaż jak włączysz dodatki może się już czas wydłużyć. Teraz jakaś jubileuszowa edycja wyszła z odświeżonymi ilustracjami i może czymś jeszcze.

+1 do Wyprawa do Eldorado - ostatnio poznałem tą grę na wieczorku u kolegi i cisnęliśmy kilka partii pod rząd, tak się spodobała. Zasady są proste, dzieci powinny załapać. Jak nie będziesz ich ciągle blokował na pewno się spodoba.
Monini
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:05
Been thanked: 3 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: Monini »

- Sen
- Smoki
- Kruki
- Wsiąść do pociągu (zwykłe lub pierwsza podróż)
- Spacer po Burano
- Takenoko
- Koncept (Junior)
- Najlepsza gra o kotach/Najlepsza gra o psach
- Tajniacy (jeśli mieliby grać sami to może wersja duet)
xrdg
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:58
Been thanked: 1 time

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: xrdg »

KDZ pisze: 15 cze 2021, 21:48
Asurmar pisze: 15 cze 2021, 21:36 To faktycznie nie zrozumiałem pytania :lol: :lol: :lol:
W takim razie polecam 2 gry które moje córki uwielbiają i są szybkie. FUSE i 5 Minute Dungeon. W każdą z tych gier gramy ze stoperem, w pierwszą 10 minut, w drugą 5 minut.
Dzięki, szybko sprawdziłem i 5 Minute Dungeon już mam w koszyku :)
Zarówno moja córka 10lvl jak i żona są wielkimi fankami tej gry. Niewielkim mankamentem jest trudność gry przy małej liczbie uczestników - zdarza się, że brakuje nam kart pod koniec danej partii. Nie zmienia to mojej oceny - gierka jest świetna.

Na szybkie granie u nas sprawdza się również Dixit.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: Dazir »

KDZ pisze: 16 cze 2021, 12:43 Dzięki serdeczne, naprawdę masa fajnych propozycji. Na razie zamówiłem 5 minute dungeon i kupię jeszcze Fantastyczne światy. No i 7 cudów w końcu rozpakuję :)
Jak ci się spodoba 5 minute dungeon to polecam 5 minute mystery - moje dzieciaki uwielbiają!
blacksad77
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwie 2019, 08:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 8 times

Re: Nie mam czasu grać z dziećmi :)

Post autor: blacksad77 »

KDZ pisze: 15 cze 2021, 20:49 Potrzebuję waszej porady, sprawa wygląda tak.
Mam dzieciaki 7 i 9 lat (to znaczy dzieci mam więcej, ale z tymi akurat gram w planszówki) i poszukuję jakiś gier, tak żeby rozgrywka trwała 20-40 minut.
Mam trochę gier, a większość w ogóle nie ograna bo dzieci jeszcze trochę za młode, a te co ogarniają to trochę za długie są i coraz częściej się łapie na tym, że im odmawiam rozgrywki.
Napiszę w co gramy.
Osadnicy: Narodziny Imperium - dzieci bardzo lubią, ja z resztą też, ale rozgrywka wychodzi nam 2h.
Colt express - też lubimy, ale już się trochę ograła.
Szeryf z Nothingham - dzieci lubią, ja nie bardzo, ale za to długość rozgrywki w sam raz.
Talisman: MiM - dzieci uwielbiają, ja mam sentyment do tej gry, dlatego gdyby nie długość rozgrywki to pewnie raz na 2 tygodnie mógłbym z nimi w to zagrać, a tak daje się namówić raz na 2 miesiące :)
Mała kosa - parę razy zagraliśmy, szybko się znudziła.
Hero realms - mi nawet siadła, ale dzieciom szybko się znudziła.
Z czytaniem nie mają problemów, ale jak gra jest zbyt skomplikowana i pozbawiona losowości to muszę się natrudzić, żeby ich nie ograć.
A może od klasyka: Fasolki?
ODPOWIEDZ