Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: japanczyk »

Beskid pisze: 02 gru 2021, 23:57 Gdyby tak bliżej 100 zł za podstawkę :roll:
No come on - tam naprawde jest sporo contentu - jakbym miał porównać to bym pewnie w okolicach This War of Mine stawiał, moze troche mniej zwykla podstawka ma
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: akahoshi »

Całkiem niedawno (cyber monday) można było wyrwać za 140, więc tak bliżej stówki właśnie.
Poza tym zgadzam się z japanczyk. 100 zł za duże pudło z figurkami, sporą ilością kart, piękną, dużą planszą, customowymi kostkami i książką z kilkuset paragrafami? :lol:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Beskid »

może faktycznie przesadziłem :roll:
zobaczymy jak gra się przyjmie. z tego co czytam, jest raczej pozytywnie i klimatycznie pod solo albo dwie osoby. więcej chyba tej paragrafowej przygody niż możdżenia nad planszą ale jeśli jest fun to warto
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: 612 »

"Móżdżenia" w tej grze nie ma praktycznie wcale. To gra czysto przygodowa, gdzie idziesz za ciosem i zmagasz się z losowymi wydarzeniami, najczęściej negatywnymi. A czytania jest sporo, osobiście poleciłbym tę grę jedynie osobom, które potrafią i lubią wczuwać się w ten paragrafowy, przygodowy klimat. Inaczej będzie to męczarnia.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Yuri »

I które zaakceptują specyficzny, ze tak to ujmę, system walki. Warto się z nim zapoznać przed zakupem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Quba40 »

612 pisze: 07 gru 2021, 09:10 "Móżdżenia" w tej grze nie ma praktycznie wcale. To gra czysto przygodowa, gdzie idziesz za ciosem i zmagasz się z losowymi wydarzeniami, najczęściej negatywnymi. A czytania jest sporo, osobiście poleciłbym tę grę jedynie osobom, które potrafią i lubią wczuwać się w ten paragrafowy, przygodowy klimat. Inaczej będzie to męczarnia.
Nie zgodzę się do końca, planowanie kilku ruchów na przód i zarządzanie zasobami występuje, optymalizacja zdecydowanie się opłaca, a gra na "pałę" szybko się mści. Może nie ma tego za dużo i wybory wydają się w miarę proste, ale jednak trzeba się trochę pilnować i warto ze sobą kooperować.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Beskid »

Yuri pisze: 07 gru 2021, 09:28 I które zaakceptują specyficzny, ze tak to ujmę, system walki. Warto się z nim zapoznać przed zakupem.
w This War of Mine losowość też odgrywa bardzo dużą rolę, chyba bardziej cecha niż wada.

na upartego pod tak prosty system walki można chyba dopiąć jakieś home rules i nawet jakoś go sobie rozbudować?

a może ktoś pokusi się ktoś o porównanie WK2ed z TWoM?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: aduko »

Rozszerzenie? Jakieś domysły?


Obrazek
NeoHex
Posty: 36
Rejestracja: 23 mar 2019, 08:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: NeoHex »

Aplikacja miała być wypuszczona w listopadzie. Obstawiam, że ma to z nią związek. Za wcześnie na płatne dodatki.
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Onishin »

Dzisiaj ogralem 3 raz "Przebudzenie" ostatnia kooperacyjna misję z podstawki i ciągle coś fajnego odkrywam - naprawde polecam.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Beskid »

na BGG pojawiły się ciekawe posty z home rules
I've played a bunch of times now using these house rules that makes the game much more enjoyable for me. Please try them out and post what you think.
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Onishin »

Niektóre wyglądają niezle, ale niektóre bez sensu bo psują zdolności przedmiotów, przykladowo: Focus/Dodge: A Knight in combat can spend 1 resource of any kind to re-roll a white or green die just rolled by the Knight or to force an enemy to re-roll a white or green die (blue and red dice cannot be re-rolled this way).

Wtedy zdolność Seria broni, staje się bezużyteczna.

Jak dla mnie zbędne zmiany, może miałem wystarczająco szczęścia (chociaz nie wydaje mi się bo często czulem się pobity), ale ostatecznie większość scenariuszy wygrywałem. Statystycznie na jakieś 7 rozgrywek, przegrałem 2...

W takim Eldritchu wychodzi zdecydowanie gorzej :p
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Beskid »

2 na 7 brzmi bardzo rozsądnie :) czyli gra jest dobrze przemyślana

aczkolwiek fajnie, że ludziska kombinują przy mechanice aby wykrzesać coś jeszcze. trochę było narzekań na tą warstwę rozgrywki, szczególnie właśnie w kontekście potyczek.

jasne, że nie wszystkie próby będą udane i nie zawsze warto je wdrażać. podrzuciłem jako ciekawostkę i temat do rozkminy jeśli ktoś czuje niedosyt
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: aduko »

I jeszcze aplikacja: https://play.google.com/store/apps/deta ... steKnights
We hope that you will be there with us to check what lies outside Australia, and in the meantime we welcome you to download the first version of Companion Appfor the game. We know you have been asking about it many times, and we have finally managed to prepare the Android version, which you can get for free at Google Play. Soon, we will also finish working on the iPhone version to be downloaded from the App Store
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

aduko pisze: 15 gru 2021, 16:10 I jeszcze aplikacja: https://play.google.com/store/apps/deta ... steKnights
Co warte uwagi - od razu po polsku. Apka do TWOM chyba jeszcze przez te wszystkie lata się wersji PL nie doczekała...
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: wert74 »

Sorry za pytanie, nie jestem jeszcze w temacie. Co daje apka? Nowe scenariusze czy też jest to nieistotny bajer.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Lossentur »

aduko pisze: 15 gru 2021, 16:10 I jeszcze aplikacja: https://play.google.com/store/apps/deta ... steKnights
We hope that you will be there with us to check what lies outside Australia, and in the meantime we welcome you to download the first version of Companion Appfor the game. We know you have been asking about it many times, and we have finally managed to prepare the Android version, which you can get for free at Google Play. Soon, we will also finish working on the iPhone version to be downloaded from the App Store
Bomba! Wertowanie księgi skryptów podczas rozgrywki to była dla mnie chyba największa bolączka i pochłaniacz czasu, jeszcze jak czegoś zapomniałem albo coś mnie rozproszyło i na nowo musiałem szukać tego samego - masakra. Od początku brakowało mi aplikacji na wzór tej do Tainted Grali. Teraz kwestia wybrania scenariusza, wpisania numeru paragrafu i gotowe :D Z tego co widzę same paragrafy jeżeli kierują do innych to mają też do nich odnośniki. Super :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Beskid »

Super :!: robi się z tego tytuł fabularny jakiego brakuje u mnie w kolekcji. Chcę i teraz czuję się przekonany aby rozbić świnkę :D
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Onishin »

Powtórzę po przedmowcy: Bomba!
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: strid3rr »

No i naprawdę potrzeba tutaj Kickstartera żeby wydać dodatek do gry? Powtórzy się sytuacja z podstawką i przyjdzie kolejne dwa lata czekać na niego? Dzięki, postoję...

A Niemcy to już dostali swoją wersję językową w ogóle?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: akahoshi »

Ktoś już testował apkę?
U mnie po wprowadzeniu paragrafu 70, 80 i 90 nie wyświetla się część z przygotowaniem. Tylko sam tekst fabularny.

Pomijając temat aplikacji.
Albo coś źle gram, albo jest cholernie ciężko. W "Dzikiej północy" na 4 gry, raz dotarłem do 4 żetonu wątku, 2 razy do trzeciego i raz drugiego i chwilę potem następował koniec gry (brak czasu, bądź za duża ilość ran).
Ostatnio zmieniony 15 gru 2021, 21:37 przez akahoshi, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Yuri »

strid3rr pisze: 15 gru 2021, 21:17 No i naprawdę potrzeba tutaj Kickstartera żeby wydać dodatek do gry? Powtórzy się sytuacja z podstawką i przyjdzie kolejne dwa lata czekać na niego? Dzięki, postoję...

A Niemcy to już dostali swoją wersję językową w ogóle?
Ja tam poobserwuję, ale zbyt nadal cieszę się, że sprzedałem w dobrych pieniądzach pledge "Veteran of the Wastes", by się jakoś mocno teraz ekscytować. Poza tym masz rację z tym oparciem dodatku o wspieraczkę. Ten model wydawniczy faktycznie ulega chyba coraz mocniejszej mutacji popromiennej :wink:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Torquemada666 »

Wolałbym dodatki z pierwszej kampanii w retailu niż zapowiedź kolejnego na KS. Ciekawe czy wydadzą je przed kampanią Beyond the Horizon.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Beskid »

Nie sądzę, dodatkowa zawartość ma napędzać wspieraczkę, a każdy Veteran dostał jej na tyle sporo, że starczyłoby na osobny dodatek. Będą tym motywować wiarę do sfinansowania kolejnej kampanii.
ODPOWIEDZ