Gry do baru/knajpy/pubu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: Solmath »

Szukam gier do pubu, szybkich i w miarę prostych tytułów do rozegrania między jednym a drugim piwkiem (a także w trakcie ;)).
Niestety sam nie jestem za bardzo obeznany w temacie gier imprezowych, stąd prośba o pomoc.
Byłoby super, gdyby gry mieściły się w przedziale do ~50zł (co by potem było z czego wybierać, a nie, że dwa tytuły na krzyż).
Sam skłaniałem się głównie ku ofercie G3 (Fasolki, Sabotażysta, 6. Bierze, itp.).

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: Blue »

Motylki, 5 minute dungeon, wirus, sen, 10 minut, list miłosny.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: j_g »

Prezencik, Korsar...
Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: Wojtimen »

Bang! Gra kościana
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: Asurmar »

Do baru polecam grę "Skull" od wydawnictwa Granna. Teraz jest chyba trudno dostępna, ale zamiast oryginalnych żetonów można użyć podkładek pod piwo :wink:
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: ave.crux »

Solmath pisze: 18 cze 2021, 06:30 Szukam gier do pubu, szybkich i w miarę prostych tytułów do rozegrania między jednym a drugim piwkiem (a także w trakcie ;)).
Niestety sam nie jestem za bardzo obeznany w temacie gier imprezowych, stąd prośba o pomoc.
Byłoby super, gdyby gry mieściły się w przedziale do ~50zł (co by potem było z czego wybierać, a nie, że dwa tytuły na krzyż).
Sam skłaniałem się głównie ku ofercie G3 (Fasolki, Sabotażysta, 6. Bierze, itp.).

Z góry dzięki za pomoc.
Gry do baru to w sumie w zależności w jakim barze spędzasz czas. Zdarzało mi się w cyklady w barze grać. Całkiem niedawno przy piwku ze znajomymi rozłożyliśmy nanty narking. rozgrywka ok 20-35minut. Zdziwienie nastąpiło jak inne osoby przechodzące obok stolika podchodziły i mówiły "O nanty narking, nieźle, mam te gre, ale z figurkami"/"O nanty narking, a o ank morpork słyszeliście? Mam w kolekcji". Ogólnie odzew pozytywny, ale to gry powyżej 100zł. Polecam ci kapkę nad twoim przedziałem - Catan. Za ok 80zł można wyrwać, a fajna gierka.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: Blue »

Catan to imho szajs ;), ale ludzie znają i jest ogolnie lubiana, wiec moze automatycznie rozłamywać lody, to nie jest glupi pomysl zeby tam byla.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: ave.crux »

Blue pisze: 18 cze 2021, 08:23 Catan to imho szajs ;), ale ludzie znają i jest ogolnie lubiana, wiec moze automatycznie rozłamywać lody, to nie jest glupi pomysl zeby tam byla.
Samemu nie grałem, ale po wrażeniach ludzi, którzy gdzieś tam się o planszówki obili to zwykle odzew jest bardzo pozytywny na temat tej gierki.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: yaro_ »

Ostatnio miałem okazję zagrać i wydawała się całkiem zabawna i niewielka, tak akurat do piwka: Stwory z obory :)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: roadrunner »

Propozycje budżetowe:
Polska gola!
Sabotażysta

Propozycje kosztowo średnie:
Munchkin (wariant na <10 poziomów, np. 7) - nie w każdym gronie siądzie, ale jak siądzie, to ekipa będzie ciągnąć do grania sama jak pies na spacer.
Survive: Escape from Atlantis! - czyli zabawa w kto kogo utopi.
Cytadela - evergreen, interakcja, frajda z utrudniania życia rywalom, szybka w rozłożeniu i rozegraniu, trochę prostsze zasady niż w...

Propozycje droższe:
Libertalia - będzie dodruk od SG, a do opisanej okazji pasuje imo najlepiej. Masa zabawy, wbijanie noża w plecy (dosłowanie), podwędzanie sobie rzeczy, nieustanna interakcja, skład do 6 osób (najlepiej chodzi na 4-6) i po ograniu 2-3 razy na spokojnie partyka do zamknięcia w ~30 minut.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: arturmarek »

Kartografowie (ewentualnie inny roll&write)
Avalon (albo inna gra social deduction)
Załoga (jeśli grupa 3-5)
Tajniacy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: kwiatosz »

Blef kosciany - można zrobić samemu kupując komplet kostek i drukując plansze. Moja wydrukowana i zalaminowana pozwalała na grę nawet pod wodą, do baru ideolo.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: j_g »

kwiatosz pisze: 18 cze 2021, 11:02 Blef kosciany - można zrobić samemu kupując komplet kostek i drukując plansze. Moja wydrukowana i zalaminowana pozwalała na grę nawet pod wodą, do baru ideolo.
To, zdaje się, jest to co zapowiedziało niedawno LucrumGames, w formie karcianej, tzn. "Gra' (ang. Lie) autorstwa Krisa Hendiego? Dobre to jest w graniu?
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: rutra1992 »

Do piwka polecam Boss Monster (którąkolwiek wersje), jak sie odpali nostalgia do starych gier komputerowych/konsolowych z grafiką w pikselach.

Inny dobry mały tytuł to Red7 - bardzo sprytna karcianka z 3 poziomami zasad, które się robią coraz bardziej skomplikowane, ale na każdym jest spory fun z gry.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: kwiatosz »

j_g pisze: 18 cze 2021, 12:17
kwiatosz pisze: 18 cze 2021, 11:02 Blef kosciany - można zrobić samemu kupując komplet kostek i drukując plansze. Moja wydrukowana i zalaminowana pozwalała na grę nawet pod wodą, do baru ideolo.
To, zdaje się, jest to co zapowiedziało niedawno LucrumGames, w formie karcianej, tzn. "Gra' (ang. Lie) autorstwa Krisa Hendiego? Dobre to jest w graniu?
Nie wiem co to jest Lie, trudno mi tak z głowy porównać. Blef to nieco inna wersja Perudo. Moim zdaniem jest super, szybkie, wymaga szacowania ryzyka, pozwala podpuszczać graczy. To w to grał Davy Jones w drugich Piratach z Karaibów.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: kinioo »

roadrunner pisze: 18 cze 2021, 10:46
Polska gola!
Sabotażysta
Po pierwszym meczu na Euro (oraz przed meczem z Hiszpania) powyższe połączenie ma jaiś taki specyficzny wydzwięk ;)
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: nidhog »

Ja dodam kilka karcianek:
Ekslpodujące Kotki
Origami

Z trudniejszych ( ale tez łatwych)
Splendor i Gremlins INC
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: nakago »

High Society - Rainer Knizia
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Gry do baru/knajpy/pubu

Post autor: gameosx »

Do baru to tylko ta :lol: https://www.kickstarter.com/projects/ro ... f-barcadia - niestety jeszcze trzeba będzie na nią poczekać ;)
ODPOWIEDZ