Odin's Ravens (Kruki) czy Konspiracja: Uniwersum Abyss

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Odin's Ravens (Kruki) czy Konspiracja: Uniwersum Abyss

Post autor: Rahu »

Cześć,

czy grał ktoś z Was w obydwie gry?

Jak tak to co lepsze subiektywnie? Powiedzmy że tylko na 2 osoby, bo wiem że Odin's Ravens tylko na tyle jest.

Proszę o argumenty jakby ktoś się zdecydował polecić którąś z gier :wink:

Jakbym się decydował to na angielską wersję a nie na polską, jeśli chodzi o kruki.

Proszę podawajcie inne gry jeśli jakieś są lepsze według Was, a mniej więcej o tej samej wielkości pudełka oraz podobnego kosztu.

Pozdro.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Odin's Ravens (Kruki) czy Konspiracja: Uniwersum Abyss

Post autor: tomwro »

Kruki mam polskie, mimo że oryginał mi się bardziej podobał wizualnie. Nie chciało mi się za używany orginał płacić 3x tyle. Bo za ponad 100 dorwiesz używke. Są spoko na raz czy dwa na szybko. Sen w sumie chyba lepszy, nawet na dwoje. Spoko też Głębia i Krowy na wypasie, Botanik, Kingdomino, pędzące ślimaki.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Odin's Ravens (Kruki) czy Konspiracja: Uniwersum Abyss

Post autor: Blue »

Kruki są w moim odczuciu świetne, choć losowość tam czasem potrafi ostro dać w kość :). Też w końcu skończyłem z polską wersją, mimo że z fajnie zgranej tematyki z ładnymi kartami, zrobili mocniejszy abstrakt.

Sen uważam że jest gorszy jako gra, ale to świetna luźna gierka do grania z dziećmi. W Konspiracje niestety nie grałem.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Odin's Ravens (Kruki) czy Konspiracja: Uniwersum Abyss

Post autor: Rahu »

Dzięki Wam za odpowiedzi :)
tomwro pisze: 28 cze 2021, 19:06 Kruki mam polskie, mimo że oryginał mi się bardziej podobał wizualnie. Nie chciało mi się za używany orginał płacić 3x tyle. Bo za ponad 100 dorwiesz używke. Są spoko na raz czy dwa na szybko. Sen w sumie chyba lepszy, nawet na dwoje. Spoko też Głębia i Krowy na wypasie, Botanik, Kingdomino, pędzące ślimaki.
Akurat reszta gier jakoś nie zaciekawiła mnie, ale dziękuję @tomwro :P
Blue pisze: 28 cze 2021, 20:54 Kruki są w moim odczuciu świetne, choć losowość tam czasem potrafi ostro dać w kość :). Też w końcu skończyłem z polską wersją, mimo że z fajnie zgranej tematyki z ładnymi kartami, zrobili mocniejszy abstrakt.

Sen uważam że jest gorszy jako gra, ale to świetna luźna gierka do grania z dziećmi. W Konspiracje niestety nie grałem.
Może właśnie kupię Kruki ale te angielskie :)
@Blue jakieś inne niewielkie gierki polecasz? coś w stylu tych dwóch. No nie wiem jak sam je określić, chyba interesujące (dla mnie ^^).
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Odin's Ravens (Kruki) czy Konspiracja: Uniwersum Abyss

Post autor: Blue »

Rahu pisze: 28 cze 2021, 21:43 Może właśnie kupię Kruki ale te angielskie :)
@Blue jakieś inne niewielkie gierki polecasz? coś w stylu tych dwóch. No nie wiem jak sam je określić, chyba interesujące (dla mnie ^^).
Zaginione Miasta i Shotten Totten. Obie od Knizii bardzo fajne, szybkie stosunkowo proste, ale nie prostackie dwuosobówki.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Odin's Ravens (Kruki) czy Konspiracja: Uniwersum Abyss

Post autor: Rahu »

Zakupiłem Odin's Raven. Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ