Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

Część ! :)
Poszukuję jakiejś fajnej gry w uniwersum Warhammer fantasy lub 40k, ale zastrzegam sobie, żeby nie były to bitewniaki, bo na razie w to nie wchodzę. Ostatnio grałem w podstawkę Space Hulk: Anioł Śmierci i super klimat i fajnie się grało. Szkoda, że dodatki nie są już do niej dostępne, a z chęcią bym przygarnął :P Nie wiem czy chaos w starym świecie to nie jest już zbyt stary i oklepany temat a sam nie wiem czy lcg w stylu Warhammer podbój do mnie przemawia, ale to muszę sam sobie uzmysłowić :D Najlepiej coś co nie jest bitewniakiem, a może ktoś kto to czyta będzie miał do sprzedaży dodatki do Space Hulk'a w super stanie/folia to chętnie się dogadamy :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Cyel »

Na pewno super gra w świecie 40k to Forbidden Stars.

Lżejszymi i szybszymi pozycjami będą Warhammer:Conquest i Warhammer:Invasion - karcianki.

Space Hulk i Blood Bowl to legendarne konfrontacyjne evergreeny dla 2 graczy od samego Games Workshop.

Ich nowszymi kooperacyjnymi "dungeon" crawlerami są Black Fortress lub Cursed City (acz to nie prawdziwy Warhammer Fantasy tylko Age of Sigmar).

W tym nowym, pseudo-WH świecie są osadzone takie gry jak WH:Underworlds czy karcianka WH:Champions.

Jeśli chcesz nurzać się po szyję w światach Warhammera Fantasy i 40.000 bez wchodzenia w bitewniaki to oczywiście najlepiej będzie grać w Warhammer Fantasy Rpg lub któryś jego odpowiednik dla WH40k (są różne settingi, dla Space Marines, dla Gwardii, dla Rogue Traderów, ale najlepszy moim zdaniem full grimdark experience dostaniecie w Dark Heresy z Inkwizycją).

Z powyższych osobiście bardzo polecam Forbidden Stars, RPGi, Space Hulka i, jeśli macie odpowiedni dystans do swoich rozgrywek -Blood Bowl. Osobiście odradzam WH: Underworlds.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

Właśnie myślałem nad Forbidden Stars tylko to jest teraz mega niedostępne, a nie chcę dawać jakimś Januszom biznesu 1000 zł za tę grę i to Jeszcze za używkę albo za wersję francuską. Pluje sobie w brodę, że nie wszedłem w to hobby wcześniej, żeby bez problemu zakupić ten tytuł :/ Ale dziękuję za rady, przyjrzę się tym tytułom co wymieniłeś :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Cyel »

antonio3333 pisze: 25 lip 2021, 10:25 Właśnie myślałem nad Forbidden Stars tylko to jest teraz mega niedostępne, a nie chcę dawać jakimś Januszom biznesu 1000 zł za tę grę i to Jeszcze za używkę albo za wersję francuską. Pluje sobie w brodę, że nie wszedłem w to hobby wcześniej, żeby bez problemu zakupić ten tytuł :/ Ale dziękuję za rady, przyjrzę się tym tytułom co wymieniłeś :)
1000 to przesada gruba, tu na forum ktoś sprzedaje za 600. Oczywiście 600 to też bardzo dużo, jak na jedną grę, choć jeśli masz z kim w nią grać to moim zdaniem warto ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

Na razie to tych nawet 600 zł nie mam, ale jakby udało mi się znaleźć w bardzo dobrym stanie egzemplarz, a w sumie w folii to by była bajka to może się skuszę. Też słyszałem, że coś planują wydać podobną grę jak zakazane gwiazdy tylko w innym uniwersum. Dzięki za radę :D
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: dicer »

Jeśli lubisz kości, to możesz też przyjrzeć się grze Warhammer 40,000 Dice Masters: Battle for Ultramar
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Speedy_new »

Polecam Blood Bowl Team Manager. To chyba najlepsza gra na miare Twoich mozliwosci finansowych
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Grellenort »

Niestety, większość uznanych gier w tym uniwersum jest już wycofana ze sprzedaży i osiąga zawrotne (w stosunku do swojej SCD) ceny na rynku wtórnym. Taki los spotkał nie tylko Zakazane Gwiazdy, ale także Inwazję czy Chaos w Starym Świecie. Obecnie da się tanio kupić karciankę Warhammer Podbój i tę właśnie opcję mocno polecam. Dwuosobowa, strategicznie niebanalna gra pojedynkowa, dająca namiastkę bitewniakowego pierwowzoru. Dostępne są (uwzględniając dodatki) wszystkie główne frakcje uniwersum, a sama gra jest niczym Imperator ludzkości - zawieszona między życiem a śmiercią, z uwagi na niby oficjalnie zakończony cykl wydawniczy, ale też twórczość fanowską, dzielnie tworzącą raz po raz wartościowe rozszerzenia.

Jeśli karty to nie to, wtedy dobrą opcją wydaje się seria Warhammer Underworlds. Planszowy bitewniak w kameralnej skali i bez potrzeby wydawania fortuny na modele, makiety, farby itp.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

Właśnie myślałem nad blood bowlem i underworlds tylko jak się zabrać za oba ? Myślałem żeby z blood bowl kupić ten sezon drugi i grać a potem może dokupić resztę drużyn a z underworlds ? No widziałem że są zwykle underworlds, jakieś jeszcze shadespire i nightvault i na które się nastawić ? Macie jakieś rady w tym kierunku ?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Cyel »

Underworlds to bezczelne Pay to Win i słaba, prosta gierka w przerzucanie się kartami "take that!" w tle. Bardzo słabe moim zdaniem, nawet jak na standardy GW. Próbowałem, dla mnie straszna nędza. Są lepsze małe skirmishe na rynku.

Blood Bowl jest też rozkosznie głupawy i losowy ale w pełni chwali się tą swoją naturą a nie udaje "ultimate competitive experience" za co ma u mnie ogromny plus :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

A sam Warhammer Podbój wart grania ? Trochę szkoda, że jest on tylko na 2 osoby. Tam są już przygotowane talie czy trzeba samemu sobie wszystko przygotować ?
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Grellenort »

Czy wart, to już subiektywna kwestia, ja z pewnością polecam :wink:
Talie są do samodzielnego konstruowania, jednak system ten jest poniekąd uproszczony w stosunku do klasycznych kolekcjonerskich karcianek (lider plus jego karty startowe jako podstawa talii, więc składania nie zaczyna się zupełnie od zera). Na plus jest też feeling turowych walk i dość specyficzna mechanika karcianego area control.
Jeżeli planowanie talii nie jest czymś, co Cię kręci (bo mnie w zasadzie też nie), to na podstronie cardgame.db poświęconej grze lub sektorze Traxis, czyli dedykowanemu jej portalowi jest mnóstwo gotowych i sprawdzonych receptur na talie. Nic tylko złożyć po jednej/dwie na frakcje i jest grania nia kilka(dziesiąt) partii.
Minusem jest to, że obydwie strony nie uwzględniają (chyba) kart fanowskich.
A skoro już o twórczości fanowskiej mowa, to ekipa za nią odpowiedzialna opracowała specjalny wariant czteroosobowy, choć nie miałem okazji go przetestować.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

A co do składania talii, to jak to jest z duplikatami? Bo trochę grałem w hearthstone no i tam można było mieć duplikaty kart i czy tu można i czy to się tyczy, że trzeba kupować więcej niż jeden pakiet kart jakiegoś rozszerzenia ? Czy wystarczy jedno rozszerzenie kupić i to daje duże pole manewru ?
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Grellenort »

W talii możesz mieć do 3 kopii danej karty, wyjątkiem są karta lidera i karty z nią powiązane. W dodatkach każdy wzór występuje w trzech egzemplarzach, jednak gra powstała w czasach, gdy wydawnictwo nie obejmowało tą regułą zestawu podstawowego i tu niemal każda karta występuje w jednej (!) sztuce. Żeby więc stworzyć poprawnie działające talie należy mieć nawet trzy zestawy startowe, co jest bez wątpienia wadą gry. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że z uwagi na pojedyńcze karty, kupując drugi, a nawet trzeci zestaw startowy, liczba elementów zbędnych jest stosunkowo niewielka. W przypadku pełnej ceny gry byłoby to i tak oburzające, jednak z uwagi na to, że gra jest obecnie wyprzedawana jako kolejne martwe LCG, taki potrójny komplet jest w cenie porównywalnej do niejednej "normalnej" planszówki.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: MsbS »

A tutaj znajdziesz 28 talii do Podboju, które możesz złożyć jednocześnie (karty nie pokrywają się), mając 'complete set': 3 podstawki i wszystkie dodatki. Twórca starał się, żeby były zbalansowane.
https://boardgamegeek.com/thread/182760 ... mplete-set
Ogmios
Posty: 32
Rejestracja: 14 sie 2020, 17:09
Been thanked: 4 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Ogmios »

Przekornie ja jednak polecę "bitewniaki", w cudzysłowiu, bo wcale nie trzeba mieć wielu figurek aby zacząć, bo są zasady skirmishowe, np. obecny wh40k ma Kill Team, Warhammer Fantasy Battle miał Skirmish i Warbands, do tego był miodny Mordheim, obecnie przerobiony na fanowską wersję Warheim z prężną sceną graczy; zasady do WFBowych wariantów i Mordheima możesz sobie przejrzeć np. tu:
http://whfbnarratives.blogspot.com/p/mo ... burgh.html
Jeśli masz więcej osób do zabawy, to koszty się rozłożą, bo potrzebujesz wtedy tylko swojej bandy. W gruncie rzeczy jak faktycznie nie chcesz wchodzić w figurki, to nic nie stoi na przeszkodzie przerobić zasady na heksy i żetony, sam próbowałem za młodu; ale jednak wizualnie figsów nie przebijesz.

Z innej beczki to proponuję pomyśleć o Warhammer Fantasy RPG (druga edycja nadal jest dostępna, z późniejszymi nie miałem kontaktu, poza nieprzychylnymi opiniami), czy coś rpgowego do wh40k: Deathwatch, Dark Heresy, Only War - tu jednak cenowo będzie sporo wyżej, a i nie łatwo znaleźć core booki.

Warhammer Podbój IMHO jest taki sobie, ale sam nadal go trzymam, aby pyknąć okazjonalnie, a Inwazji się pozbyłem, gorzej podeszła. Na pewno nie wykosztujesz się, aby zapoznać się z tą grą, bo starczy pojedyncza podstawka.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Mr_Fisq »

Ogmios pisze: 30 lip 2021, 10:33 Z innej beczki to proponuję pomyśleć o Warhammer Fantasy RPG (druga edycja nadal jest dostępna, z późniejszymi nie miałem kontaktu, poza nieprzychylnymi opiniami), czy coś rpgowego do wh40k: Deathwatch, Dark Heresy, Only War - tu jednak cenowo będzie sporo wyżej, a i nie łatwo znaleźć core booki.
Akurat 4 edycja WFRP zbiera pozytywne opinie i prężnie się rozwija zarówno na rynku zagranicznym, jak i u nas dzięki Copernicus Corporation (i graczom którzy kupują polskie wydania).
Do 4 jest też dość przyjemny starter.

Ciekawym pomysłem jest też Blitz Bowl - tu problemem jest głównie zakup w PL.
https://www.bloodbowl.com/blitzbowl/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Cyel »

4 edycja Warhammer RPG ocieka klimatem, zgoda!
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Mr_Fisq »

Z ciekawostek:
- nadciąga mała karcianka ze świata Warhammera Fantasy - Elector Counts:
https://www.cubicle7games.com/product/elector-counts/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
MindFlyer
Posty: 17
Rejestracja: 27 kwie 2021, 16:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: MindFlyer »

Aż dziw bierze, że nikt nie zaproponował TALISMAN (fantasy a'la Warhammer ) lub RELIC (Warhammer 40k) :D
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Cyel »

Jeśli koledze tak podobał się tak teaser Space Hulka w postaci karcianki Anioł Śmierci to może najlepiej będzie po prostu pograć w prawdziwego Space Hulka
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Fenrisek83 »

Necromunda jest bardzo przyjemna.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: Sloth »

Skoro Anioł Śmierci tak podszedł to jego prosta wersja figurkowa.
Niestety w Polszy niedostępny.

Space Marine Adventures.
https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... th-necrons

Koszt poniżej 30$
https://www.amazon.com/WAEHAMMER-40-000 ... B07J3PG964
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

Szukam czegoś takiego raczej bez scenariuszy, a jak już jest scenariusz to taki co łatwo można odtworzyć i coś się dzieje nowego. Coś ala The Others i jego rozwiązanie ze scenariuszem na daną grę. To mi się bardzo podobało. Wciąż szukam, ale wciąż dajecie bardzo fajne przykłady i nie wiem co wybrać, bo jednak niektóre cen gierek z tego uniwersum są lekko zatrważające, dlatego to musi być coś ala "To jest to" i kupuję. Wiem trudno mi trochę dogodzić :D
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry w świecie Warhammer fantasy lub 40k

Post autor: antonio3333 »

A polecacie Blackstone fortress? Koncepcyjne chyba wygląda jak the Others czyli 1 kontra wielu. Czy można po prostu machnąć jeden scenariusz i z czystym sumieniem pójść sobie o 2 scenariusze dalej czy raczej sensu nie ma ?
ODPOWIEDZ