World of Warcraft: Wrath of the Lich King (J. Kemppainen, A. Ortloff, M. Sanfilippo)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

World of Warcraft: Wrath of the Lich King (J. Kemppainen, A. Ortloff, M. Sanfilippo)

Post autor: me-to »

Natrafiłem na informacje o planowanym na jesień wydaniu polskiej (i angielskiej) wersji językowej gry World of Warcraft: Wrath of the Lich King. Jako fana uniwersum tytuł i okładka przyciągnęły moją uwagę :) Grę wydaje u nas Rebel. Mechanicznie bazuje na zasadach Pandemica.

Opis na stronie wydawcy:
https://www.wydawnictworebel.pl/pages/z ... -1577.html

Instrukcja:
https://www.wydawnictworebel.pl/reposit ... h-King.pdf

Link do BGG:
https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... -lich-king

Patrząc na zwartość (47 figurek, kartonowa Icecrown Citadel :D ) cena wydaje się OK - poniżej 170zł w przedsprzedaży.

Co sądzicie o tej grze? Osobiście patrzę na nią od strony osoby nieznającej Pandemica i lubiącej uniwersum więc pewnie spróbuję zagrać. Jednak dla zaznajomionych z systemem Pandemica pewnie będzie to odgrzewany kotlet - podobnie jak Small World of Warcraft.

Obrazek
Obrazek
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Dhel »

Ja tam kupie z sentymentu do Lich Kinga, super czasy kiedy jeszcze był czas na granie w MMO. A że o pandemicu tylko słyszałem, ale nie miałem okazji zagrać to dla mnie będzie to jak nowość w grach :D
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: EVOCATVS »

W Pandemica z Cthulu grałem i mi się podobało, także tutaj mechanicznie też będzie git. Co do świata Warcrafta, to bardzo lubię, zwłaszcza wątek Arthasa. Widziałem też, że Thrall będzie grywalny, więc gra raczej na pewno do kupienia :D
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: gogovsky »

Gwałt zgłoszony na policję, mam nadzieję, że zawiną całe studio. A tych błaznów z Blizzarda to serio powinni zamknąć, Starcrafta II nie zrobili wyszło Ryzyko Starcraft, nie odnowili WoWa WoWego zrobili Pandemica, no brawo. Gra planszowa Warcraft to też tragedia w stosunku do potencjału, który drzemał w oryginale. Czekamy jeszcze na gre Overwatch w systemie Adrenaliny będzie komplet.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Jools »

Też kompletnie nie rozumiem jak można było zmieszać tak potężną markę jak World of Warcraft z Pandemikiem...
Zwyczajne dojenie marki, ale casuale i tak będą to kupować.
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: promykx »

Dojenie to będzie jak wlecą pociągi z wowem :) Kto ma pandemie to nie musi mieć wow-pandemie. A kto nie ma... to dobre wejście w temat, podobnie jak ze smallwow.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Sloth »

Mam zwykłą Pandemię i Cthulhu. Obydwie solidnie ograne. Cthulhu poszedł na sprzedaż, zresztą tematycznie jest dla mnie mniej ciekawy, zmęczony (co by nie było, czytałem chyba wszystkie dostępne opowiadania i widziałem filmy z świata Lovercrafta).

Pandemia WoW jest bardziej kolorowa, wsadzono full figurek. Dodano karty akcji jakiś tam 🤔
Każdy coś z tego wyciągnie dla siebie a $ zostaną zarobione. 😁

Edit. Tylko cena mknie w górę szybciej niż Orient Express 😕
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Emil_1 »

A moim zdaniem to może być fajna gra. Taki pandemic ale na sterydach( plus są kości) :)
Miłego dnia! :)
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Sloth »

Emil_1 pisze: 26 lip 2021, 14:15 A moim zdaniem to może być fajna gra. Taki pandemic ale na sterydach( plus są kości) :)
Ale kości to były już wcześniej, ja tylko nie kojarzę jakiś super kart akcji. Przynajmniej w wersjach jakie posiadam.

Edit. Co by nie mniemać. Ładnie wygląda 😁
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: me-to »

Dhel pisze: 25 lip 2021, 22:03 Ja tam kupie z sentymentu do Lich Kinga, super czasy kiedy jeszcze był czas na granie w MMO. A że o pandemicu tylko słyszałem, ale nie miałem okazji zagrać to dla mnie będzie to jak nowość w grach :D
Skłaniam się ku podobnemu działaniu :) Również nie grałem w Pandemica, a Wrath of the Lich King to najdłużej przeze mnie ogrywany dodatek do WoWa :)

Co do innych gier z uniwersum to w pełni zgadzam się z przedmówcami. Potencjał świata zmarnowany. Karcianka padła, WoW Board Game to fajnie wyglądająca kobyła która nudzi mnie po godzinie gry. Small World - mogłoby mieć namalowane cokolwiek innego i grałoby się tak samo. Aż się prosi porządny dungeon craweler odwzorowujący najpopularniejsze instancje rajdowe z WoWa - Naxxramas, Ulduar, ICC - potencjał jest ogromny.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: shaigan »

Aj tam, mi się marzy Too many bones w świecie wow :oops: .

A w temacie, to jakoś przez lata udało mi się unikać pandemii, a ten temat plagi, inwazji, całkiem nieźle dobrali, powieka mi nie drgnęła jak zamawiałem.
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: gogovsky »

Ja to bym zobaczył coś epickiego ala Middara, albo area control jednostki + bohater.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: BOLLO »

No i ćwiek kupić nie kupić bo Pandemic Cthulhu nawet się podobał.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Backero »

No przyznam, że area control dudes on maps mógłby być spoko, choć świat WoWa stał się teraz mocno bipolarny: dwie główne frakcje raczej pozbawione obecnie tak dużych podziałów, by mogło to działać na więcej niż 2 graczy / 2 drużyny. RPG jakiś jak najbardziej, choć na pewno wymagałby odświeżenia zważywszy na znaczny rozwój świata i mechanik WoWa, na którym by prawdopodobnie bazował.

Jeśli chodzi zaś o inne gry Blizzarda, chciałbym zobaczyć naprawdę fajną planszówkę ze świata Starcrafta i "w końcu" coś ze świata Diablo, który moim zdaniem bardziej by chyba pasował do dung crawlera. Mam nadzieję, że kiedyś Blizzard będzie pisał się na tak zakrojoną współpracę jak Paradox, który wszystkie swoje marki gier komputerowych chce z czasem wydać w wersji planszowej, nawet jeśli na razie idzie im to z różnym skutkiem.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Zaan84 »

Gdyby chociaż Legacy, a tak to szkoda licencji na taką mechanikę. No ale pewnie się sprzeda jak Smallworld
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: BOLLO »

Backero pisze: 27 lip 2021, 09:50

Jeśli chodzi zaś o inne gry Blizzarda, chciałbym zobaczyć naprawdę fajną planszówkę ze świata Starcrafta i "w końcu" coś ze świata Diablo, który moim zdaniem bardziej by chyba pasował do dung crawlera.
Sanctum już było...dziękuję postoję. :mrgreen:
Kiedyś ją zrobię ale bez licencji.
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: gogovsky »

Backero pisze: 27 lip 2021, 09:50 No przyznam, że area control dudes on maps mógłby być spoko
Wystarczą frakcje z Frozen Throne plus nagi plus demony i masz git rasy. Bo obecny podział to abominacja dosłownie i w przenośni.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: mikeyoski »

Że źródeł, które w to grały otrzymałem wieści, że to najprostszy z Pandemików. Ale ładnie wygląda, na figurki i WoW w tytule ;-)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Emil_1 »

mikeyoski pisze: 27 lip 2021, 23:51 Że źródeł, które w to grały otrzymałem wieści, że to najprostszy z Pandemików. Ale ładnie wygląda, na figurki i WoW w tytule ;-)
Coś więcej?:) prostsza niż bazowa?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Evokenx »

Czy ktoś może wie czy ten pandemic WoWowy będzie również posiadał trochę więcej mechanik niż zwykła wersja? Mechanik podkradzionych z innych części Pandemica tak jak Smallworld WoW miał trochę rzeczy z dodatków zwykłych smallworldów, tak żeby wszystko było skupione w jednym "produkcie" :)
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: dannte »

Evokenx pisze: 28 lip 2021, 01:39 Czy ktoś może wie czy ten pandemic WoWowy będzie również posiadał trochę więcej mechanik niż zwykła wersja? Mechanik podkradzionych z innych części Pandemica tak jak Smallworld WoW miał trochę rzeczy z dodatków zwykłych smallworldów, tak żeby wszystko było skupione w jednym "produkcie" :)
Przecież masz link do instrukcji w OP, przeczytaj sobie :)

Generalnie jest bardzo podobne do Pandemic: Czas Cthulhu, ale spełnia się questy (przy pomocy kart na ręce), a bohaterowie mają HP (nie kojarzę tego z innych pandemiców).
Gra wydaje się prostsza.
Nie zrozumiałem tylko po co jest wieża na planszy (ale czytałem tylko pobieżnie) - wygląda jak nic nieznaczący bajer.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: Evokenx »

Tylko że właśnie nigdy nie miałem doczynienia z Pandemicami i instrukcja nie za wiele mi da, dlatego wolałem zapytać. Czyli jest coś więcej... :)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: bartekb8 »

Na BGG ktoś już założył temat z pytaniem czy okładka nie jest przeseksualizowana https://boardgamegeek.com/thread/269675 ... sexualized. Nie wiem czy będziecie mieć podobne czy odmienne zdanie ale ja jak zobaczyłem ten wątek i zacząłem czytać posty to ręce mi opadły. Jedno jest pewne, obrońców tzw. moralności przybywa w zastraszającym tempie, bo w ostatnich latach co i rusz dostaje się twórcom w różnych mediach za "nieodpowiednie treści". Niech mi ktoś wytłumaczy czy odsłonięty brzuch i dekolt kreskówkowej postaci fantasy na okładce gry planszowej jest faktycznie zagrożeniem dla psychiki dzieci, bo może to ja czegoś nie rozumiem...
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: bartekb8 »

Evokenx pisze: 28 lip 2021, 22:32 Tylko że właśnie nigdy nie miałem doczynienia z Pandemicami i instrukcja nie za wiele mi da, dlatego wolałem zapytać. Czyli jest coś więcej... :)
W zeszłym roku kupiłem swojego pierwszego Pandemica z podtytułem Upadek Rzymu i jest to moja ulubiona gra solo, którą będę wszystkim polecał. Z kolei WoW:WotLK ma przewagę w postaci cudnych grafik no i tematu, więc jeśli tylko posiada równie angażującą/trudną rozgrywkę co UR (i podobnie udany tryb solo - ale to już mój wyznacznik wartości tej gry), to myślę że warto się nim zainteresować.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Post autor: ave.crux »

Zgodzę się z przedmówcą, że wow ma zmarnowany potencjał. Z tego uniwersum możnaby zrobić bitewniaka na miarę Warhammerowych czy właśnie dungeon crawlera z najpopularniejszymi bohaterami uniwersum. Żeby ludzie kupili wowa nawet nie trzeba się starać, ot stworzyć "The Descent: World of Warcraft" z odrębnymi lokacjami i bohaterami na tych samych/lekko zmodyfikowanych zasadach i jest hit, który często ląduje na stole.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ