RPG solo/paragrafy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

RPG solo/paragrafy

Post autor: Alextasha »

Cześć, spodobały mi się gry paragrafowe i moją uwagę przykuła przygoda Zew Cthulhu - Samotnie przeciw ciemności. Ogarniam już sobie starter, który ma podobno wystarczyć do przejścia tej mini kampanii. Nie wydaje się skomplikowany i raczej książkę zakupię.

Czy jest natomiast coś w świecie D&D 5e? Te klimaty mi się bardziej podobają. Po polsku raczej nic nie znalazłam, ale może jest coś po ang?

Macie ew. do poleciena jakieś fajne gry paragrafowe? Nie chcę horrorowatych XD ani labiryntów, komiksy od Foxgames są mi znane. Tkacze Burz już też ogarnięte.

Najlepiej polskie wydania ewentualnie angielskie, które by były łatwo dostępne
SPRZEDAM >> *click*
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: adman »

Jeżeli interesują cię gry paragrafowe, to możesz zacząć od strony:
http://masz-wybor.com.pl
znajdziesz tam wszystkie istotne informacje, a także masę darmowych pozycji do czytania/grania
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Alextasha »

Dzięki, na pewno tam zajrzę.

W planie mam też kupno Sherlock Holmes Detektyw Doradczy (wiem że są też inne części po ang) także jak ktoś ma propozycje podobne do tej gry to też chętnie sprawdzę ^^
SPRZEDAM >> *click*
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Cyel »

Wojownik Autostrady !
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: tommyray »

Spire's End - bardzo ciekawy tytul. Z drugiej ręki lub ze sklepu wydawcy, Jima Favro.
Spire's End: Hildegard - prequel SE na KS aktualnie
I...
...
...
Detektywy Portalowe. To akurat przypadek paragrafówki bez losowości. Nie ma co udawać ze to coś więcej niż idziesz w lewo/idziesz w prawo.
Love it or hate it.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: japanczyk »

Tainted Grail - można olać mechanike walki i grać tylko pod fabułę "story mode"
Detektyw od Portal Games, Wiedeński Łącznik - obie to paragrafówki, które udają, że są grą planszową :P
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Alextasha »

Detektyw jakoś do mnie nie przemawia. Sherlock bardziej mi się podoba, bo mam słabość do tego klimatu (testowałam próbny scenariusz i chcę więcej :D)

Tainted Grail - brat ma grę i nie gra (kupił bo "podobały mi się grafiki i figurki" :lol: to może mu podwędzę i przetestuję)

Wojownika Autostrady chyba wydaje Nowa Baśń, ile to ma mieć w sumie tomów?

Czy macie jakąś grę do polecenia właśnie coś w stylu solo rpg, z tworzeniem postaci (ew. Jakieś gotowe) + kostki?
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: vder »

Chciałbym tylko zauważyć, ze solo rpg to jednak nie paragrafówki jak wojownik autostrady czy sherlock.
Wiem, że to nisza w niszy, ale jednak istnieje i teoretycznie można zagrać w dowolne rpg - polecam rzucić okiem przykładowo na kanał 'me,myself and die' na YT. O solo rpg ocierają się też gry polegające na tworzeniu historii,dzienników itp., przykładowo Thousand Year Old Vampire: https://timhutchings.itch.io/tyov.
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Alextasha »

Właśnie dokształcam się więcej nt solo rpg i teoretycznie w każdy system dałoby się zagrać jeśli będzie się miało odpowiednie narzędzia do symulacji DM.

Mnie się jednak podoba mechanika paragrafów ale też nie chcę samego tekstu. Bajery jak mapki, testy kości, figurki, listy itp są jak najbardziej na plus (dlatego Sherlock czy Tkacze Burz tak mi się soodobaly). Samotnie przeciwko ciemności mimo że horrorowate, to daje mi namiastkę typowego rpg z różnymi kośćmi i faktycznym "systemem" (nawet jeśli uproszczony).

Nie sądzę żebym ogarnęła kilka narzędzi naraz żeby symulować DM dlatego wolałabym gotowe rozwiązanie.
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Gromb »

Jest cykl Lone Wolf (Samotny wilk) wydany przez Copernicus Corporation. W sprzedaży dostępne pierwsze 6 tomów z 10.
W sumie wydano 10 tomów. 7, 8, 9, 10 to obecnie białe kruki. Wydawca miał je dodrukowac z 2 lata temu, ale coś nie pykneło, nabrał wody w usta i usunął z planów wydawniczych.
To Opus Magnum Joe Devera liczący w wersji angielskiej dużo tomów.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 19:09 przez Gromb, łącznie zmieniany 1 raz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: azazelmo »

Właśnie też miałem pisać o Thousand year old vampire. Bardzo przyjemna "gra", ale paragrafy tworzy się samemu. Swego czasu było do ściągnięcia za darmo. Ale to trzeba lubić i poświęcić trochę czasu. Przydaje się też dobra znajomość jakiegoś okresu historycznego.
Drugą ciekawą opcją jest DELVE: A Solo Map Drawing Game. Jest trochę rysowania, ale ta gra znacznie bardziej przypomina mi grę planszową. Kartkę dzielisz na obszary i "kopiesz" w dół. Ciągnie się karty z tali 52. Kiery i Karo to zasoby, które służą do stawiania budynków i rekrutowania jednostek, trefle to formacje skalne i wydarzenia (lawa, trujący gaz, lokalsi), a piki to stwory. W połowie gry wtasowujesz jockery - wydarzenia specjalne. Wszystkie karty opisane w tabelce. Pdf do ściągnięcia za 21zł, także można spróbować. Jest też wersja w komosie. Ogólnie niby polecam, ale też jakoś nie skończyłem żadnej mapy. Może to brak czasu.
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Alextasha »

Poczytałam o Thousand year old vampire i chyba tworzenie własnego dziennika nie jest dla mnie. Na starej stronie KS jest demo to sobie przetestuję i zobaczę, ale sceptycznie do tego podchodzę.
SPRZEDAM >> *click*
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: tommyray »

To dodam jeszcze takie tytuly:
Four Against Darkness - wiele różnych tomów.
D100 Dungeon
Dethroners (to akurat nie jest solo)

No i miejsce w sieci warte odwiedzenia:
https://www.drivethrurpg.com/

Polecam także Geek Gamers na YT, babka bardzo ciekawie opowiada o różnych RPG solo albo o planszowkach które można tak potraktować.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Yuri »

Alextasha pisze: 05 sie 2021, 11:24 ....
Wojownika Autostrady chyba wydaje Nowa Baśń, ile to ma mieć w sumie tomów?...
4, wyszły bodajże 2 w tym wydaniu. Możesz poszukać starego kompletu z wydania z lat 90tych, ale pewnie troszkę teraz za nie zapłacisz, tzn ok. 200-300.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Quba40 »

Ze swojej strony polecam gry bardziej zbliżone do prawdziwych RPG:

1. Disciples of Bone & Shadow: Conquered Sun Edition - nie ma wg. mnie nic lepszego, to świat dark fantasy, gdzie stal jest na wagę złota a ludzie żyją na wąskim paśmie zalokowanej planety - pomiędzy spalonymi ziemiami a ciemnymi i zlodowaciałymi.
2. Seekers Beyond The Shroud - tego samego autora co DoB&S ale w świecie współczesnym, bohater wciela się w maga i walczy z różnymi nadnaturalnymi istotami i zgłębia wiedzę, uczy się nowych zaklęć, eksploruje tajemnicze lokacje.
3. Four Against Darkness - jest dużo dodatków do tej gry - klimat starego D&D, trzeba jednak prowadzić 4 postacie, są też odrębne settingi, które nie wymagają dodatków jak:
- Four Against Titans - herosi w mitycznej Grecji
- Four Against Ragnarok - bohaterowie sagi w mitycznej Skandynawii
- Four Against Old Ones - badacze kontra mity Cthulhu
- Four Against Mars - zwykli ludzie kontra pulpowa inwazja obcych rodem z tanich SF z lat 50-tych.
- Alone Against Fear - samotnie przeciwko koszmarom ze wszystkich horrorów i slasherów jakie tylko powstały
4. The Drifter - wcielamy się w poszukiwanego rewolwerowca i przeżywamy przygody na dzikim zachodzie
5. Corny Groń - po polsku, wcielamy się praktycznie w Janosika :D
6. D100 Dungeon - nieco bardziej skomplikowana mechanicznie od 4AD, ale prowadzi się tylko jedną postać - uważam ją za słabszą niż DoB&S, które jest bardziej rozbudowane.

Jeśli chodzi o gry paragrafowe w które grałem to polecam:
1. Wojownik Autostrady
2. Przygody Samotnego Wilka (seria Lone Wolf)
3. Tkacze Burz

- w te nie grałem ale ponoć te są świetne:
1. seria Legendary Kingdoms
2. Rider of The Black Sun
3. seria Destiny Quest
4. HeroesofUrowen: Gamebook
5. Steam Highwayman

Jeśli chodzi o gry planszowe łączące ze sobą RPG/pragrafówki:
1. Tainted Grail
2. This War of Mine
3. Waste Knights 2ed
4. Posiadłość Szaleństwa 2ed

- z gier w które nie grałem ale ponoć są świetne:
1. Dungeon Degenerates
2. Hunters AD 2114
3. Middara
4. Folklore: The Affliction
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 17:50 przez Quba40, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Quba40 »

Alextasha pisze: 05 sie 2021, 12:31 Poczytałam o Thousand year old vampire i chyba tworzenie własnego dziennika nie jest dla mnie. Na starej stronie KS jest demo to sobie przetestuję i zobaczę, ale sceptycznie do tego podchodzę.
Mam w PDF-ie i zdecydowanie zgadzam się z Twoją opinią, że tworzenie dziennika to specyficzna forma rozrywki, która również do mnie nie przemawia.
Yuri pisze: 05 sie 2021, 17:22
Alextasha pisze: 05 sie 2021, 11:24 ....
Wojownika Autostrady chyba wydaje Nowa Baśń, ile to ma mieć w sumie tomów?...
4, wyszły bodajże 2 w tym wydaniu. Możesz poszukać starego kompletu z wydania z lat 90tych, ale pewnie troszkę teraz za nie zapłacisz, tzn ok. 200-300.
2 tom ma wyjść w tym miesiącu.
Alextasha pisze: 05 sie 2021, 11:51 Właśnie dokształcam się więcej nt solo rpg i teoretycznie w każdy system dałoby się zagrać jeśli będzie się miało odpowiednie narzędzia do symulacji DM.

Mnie się jednak podoba mechanika paragrafów ale też nie chcę samego tekstu. Bajery jak mapki, testy kości, figurki, listy itp są jak najbardziej na plus (dlatego Sherlock czy Tkacze Burz tak mi się soodobaly). Samotnie przeciwko ciemności mimo że horrorowate, to daje mi namiastkę typowego rpg z różnymi kośćmi i faktycznym "systemem" (nawet jeśli uproszczony).

Nie sądzę żebym ogarnęła kilka narzędzi naraz żeby symulować DM dlatego wolałabym gotowe rozwiązanie.
Zgłębiam ten temat od ponad roku, nie jest to łatwe prowadzić tylko sobie - są różne emulatory Mistrza Gry, które lepiej lub gorzej sobie z tym radzą.
Najbardziej znany (ale wg. mnie przestarzały) jest Mythic Game Master Emulator. Lepiej sięgnąć po pełny system z wbudowanym emulatorem, bardzo popularny jest darmowy Ironsworn, po Polsku jest również Poradnik Gier Solowych http://wydawnictwogramel.pl/download/Po ... jJL7I93Sck.

Jak chcesz się nauczyć jak grać w solo RPG to polecam kanał na YT: Me, Myself and Die! https://www.youtube.com/channel/UCtiBzk ... 5Ag/videos w którym znany kanadyjski aktor dubbingowy gra solo w Savage Worlds i wspiera się właśnie Mythic GME oraz w drugim sezonie graw Ironsworn.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: strid3rr »

Quba40 pisze: 05 sie 2021, 17:41
- z gier w które nie grałem ale ponoć są świetne:
1. Dungeon Degenerates
2. Hunters AD 2114
3. Middara
4. Folklore: The Affliction
Zarówno Folklore: The Affliction jak i Łowcy A.D. 2114 (Hunters AD 2114) są bardzo dobrymi grami, które mają wplecioną mechanikę gry paragrafowej, szczerze polecam oba tytuły.
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Alextasha »

Na stronie oryginalnego wydawcy znalazłam darmowy PDF ze scenariuszem Alone against the flames (ten z zestawu startowego do Zewu Cthulhu) także zobaczę jak mi pójdzie i wtedy zdecyduję czy inwestować w samotnie przeciwko ciemności.

Z innych co znalazłam to Legacy of Dragonholt opinie ma dobre a czasami skrajne, ale to co innym się nie podobało, dla mnie jest na plus :D

Graala będę testować w ten weekend.

This war of mine posiadam, razem z dodatkami - świetna gra

Obejrzałam pierwszy odcinek Me, Myself and Die - wygląda to tak prosto XD ale wiem że nie jest. Zobaczę jak będzie dalej.

Spodobało mi się D100 Dungeon. Pytanie, czy macie do polecenia jakieś sklepy w Polsce, które miałyby tego typu podręczniki w wersji fizycznej? Wolę po prostu książki mieć w łapce niż pdf czy ew go drukować. Jak nie ma to w ostateczności biorę pdf
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Quba40 »

Alextasha pisze: 06 sie 2021, 08:54 Na stronie oryginalnego wydawcy znalazłam darmowy PDF ze scenariuszem Alone against the flames (ten z zestawu startowego do Zewu Cthulhu) także zobaczę jak mi pójdzie i wtedy zdecyduję czy inwestować w samotnie przeciwko ciemności.

Z innych co znalazłam to Legacy of Dragonholt opinie ma dobre a czasami skrajne, ale to co innym się nie podobało, dla mnie jest na plus :D

Graala będę testować w ten weekend.

This war of mine posiadam, razem z dodatkami - świetna gra

Obejrzałam pierwszy odcinek Me, Myself and Die - wygląda to tak prosto XD ale wiem że nie jest. Zobaczę jak będzie dalej.

Spodobało mi się D100 Dungeon. Pytanie, czy macie do polecenia jakieś sklepy w Polsce, które miałyby tego typu podręczniki w wersji fizycznej? Wolę po prostu książki mieć w łapce niż pdf czy ew go drukować. Jak nie ma to w ostateczności biorę pdf
Legacy of Dragonholt to dobra gra, ale ponoć źle zbalansowano umiejętności i niektóre są zupełnie nieprzydatne - jedne buildy bohaterów są lepsze niż inne.

D100 Dungeon można zamówić przez DriveThruRPG jako druk na żądanie, idzie to z USA ale wysyłka nie jest droga więc warto. Czeka się z 4 tygodnie i niestety czasem przesyłka potrafi zaginąć, ale nie ma żadnego prolbemu z reklamacją i dosłaniem (miałem już tak dwa razy :D) https://www.drivethrurpg.com/product/24 ... 00-Dungeon
voo
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: voo »

Quba40 pisze: 05 sie 2021, 17:41 1. Disciples of Bone & Shadow: Conquered Sun Edition - nie ma wg. mnie nic lepszego, to świat dark fantasy, gdzie stal jest na wagę złota a ludzie żyją na wąskim paśmie zalokowanej planety - pomiędzy spalonymi ziemiami a ciemnymi i zlodowaciałymi.
Napiszesz coś więcej o tej pozycji, szczególne pod kątem samej rozgrywki? Orientujesz się gdzie można ją dostać?
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: tommyray »

Co do d100 jest również wariant zwany D100 Mapping Game - wygląda zacnie, Geek Gamers bardzo chwaliła sobie, ale to już jest kosztowna zabawa.

Mamy tu wtedy takie opcje: pnp z DTRPG ($20) albo pudełkową wersję z GameCraftera - $60.

pnp/druk:
https://www.drivethrurpg.com/product/31 ... t-and-Play
https://www.drivethrurpg.com/product/27 ... t_filtered

Pudełkowa wersja:
https://www.thegamecrafter.com/games/d1 ... pping-game

Do obu potrzebna jest podstawka
https://www.drivethrurpg.com/product/24 ... 00-Dungeon

Sam wydawca jest z uk: https://www.mk-games.co.uk/d100dungeon i trochę dziwne, że brak opcji druku i wysyłki w europie.
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: tommyray »

voo pisze: 06 sie 2021, 10:33
Quba40 pisze: 05 sie 2021, 17:41 1. Disciples of Bone & Shadow: Conquered Sun Edition - nie ma wg. mnie nic lepszego, to świat dark fantasy, gdzie stal jest na wagę złota a ludzie żyją na wąskim paśmie zalokowanej planety - pomiędzy spalonymi ziemiami a ciemnymi i zlodowaciałymi.
Napiszesz coś więcej o tej pozycji, szczególne pod kątem samej rozgrywki? Orientujesz się gdzie można ją dostać?
Do dostania tu na stronie wydawcy: https://www.exaltedfuneral.com/
Ostatnio zmieniony 06 sie 2021, 18:08 przez tommyray, łącznie zmieniany 1 raz.
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Alextasha »

Co do D100 zirytował mnie fakt, że pdf nie ma możliwości wydruku... I sporo tego już wyszło haha także na początku wezmę chyba tylko podstawkę i Game Tracker który potem wydrukuje sobie z playmatami. Mapping game nie jest mi potrzebny bo chcę sobie sama mapy rysować :D
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: RPG solo/paragrafy

Post autor: Quba40 »

voo pisze: 06 sie 2021, 10:33
Quba40 pisze: 05 sie 2021, 17:41 1. Disciples of Bone & Shadow: Conquered Sun Edition - nie ma wg. mnie nic lepszego, to świat dark fantasy, gdzie stal jest na wagę złota a ludzie żyją na wąskim paśmie zalokowanej planety - pomiędzy spalonymi ziemiami a ciemnymi i zlodowaciałymi.
Napiszesz coś więcej o tej pozycji, szczególne pod kątem samej rozgrywki? Orientujesz się gdzie można ją dostać?
Tworzysz postać i wędrujesz po krainie używając mapy hexagonalnej, eksplorujesz ją i zaznaczasz różne odkrycia, musisz polować, bo jedzenie się kończy, dochodzi do różnych wydarzeń losowych. Jak napotkasz wioskę/miasto to możesz wykonywać różne questy, jak napotkasz podziemia to przenosisz się na inną mapę, na której rysujesz rozkład napotkanych pomieszczeń, musisz uważać na pułapki i potwory oraz pilnować źródła światła. Zdobywa się punkty doświadczenia za które rozwijamy nasze umiejętności i zdolności. Gra jest dość rozbudowana, posiada również wbudowaną wyrocznię, która zastępuje Mistrza Gry.
Grę zakupiłem tutaj https://www.exaltedfuneral.com/products ... 0881317990, z tym że brałem PDF i go drukowałem w Polsce bo nie było wtedy wersji fizycznej.
Alextasha pisze: 06 sie 2021, 12:04 Co do D100 zirytował mnie fakt, że pdf nie ma możliwości wydruku... I sporo tego już wyszło haha także na początku wezmę chyba tylko podstawkę i Game Tracker który potem wydrukuje sobie z playmatami. Mapping game nie jest mi potrzebny bo chcę sobie sama mapy rysować :D
Autor specjalnie wystawia PDF bez możliwości druku, aby zmusić do kupowania wersji książkowej. Trochę słabe podejście ponieważ podręcznik nie jest dobrze zaprojektowany - wygląda raczej na pracę amatora/zapaleńca - pełno tu tabelek i średnich grafik.
Zdecydowanie polecam zapoznać się z podręcznikiem podstawowym, a jak się przyjmie to dopiero myśleć o dodatkach :)
ODPOWIEDZ