Niepopularne opinie o popularnych grach

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: XLR8 »

Wszyscy tak słodzą na tym forum więc może zróbmy mały roast nahajpowanych gier?

Pax Pamir 2nd ed - fajna gra ale do grania turowo przez neta. W rzeczywistości możesz zrobić swój ruch i wyjść z psem albo do sklepu, bo sytuacja zmienia się tak bardzo, że nie masz co planować.

Gallerist - na 4 graczy przez akcje kick out robi się taki bajzel, że nie wiadomo co się dzieje i kto co ma robić. Pewnie po wielu partiach się można przyzwyczaić ale komu by się chciało. Poprawił to w Lisboa.

Kawerna - jakby ktoś starł stół po Agricoli i wycisnął szmatę. Połowa gry to ziew i ciągle to samo.

FCM - czyli przegrałeś grę na starcie ale dowiesz się o tym za około 150min, jako szachy multiplayer ujdzie, ale tylko dla najtwardszych zawodników
Ostatnio zmieniony 23 sie 2021, 08:12 przez XLR8, łącznie zmieniany 1 raz.
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: Tirith »

Może nie jest to jakaś wybitna gra, ani też nie ma na nią maga hajpa, ale to gra która ma na BGG 7.6, opinie też ma jako gra dobra. Niestety dla mnie ta gra jest jedną ze słabszych które grałem. Nie widziałem tam jakiejś większej głębi czy decyzyjności która daje mi świadomość że to ja kontroluje rozgrywkę. Gra też próbuje oddać klimat sci-fi, ale i tu nie spełnia moich oczekiwań. Dałem jej kilka szans po czym sprzedałem :)
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: ckbucu »

Cywilizacja poprzez Wieki - grasz na stole trzy godziny tylko po to, aby uświadomić sobie, że to samo mogłeś zrobić w aplikacji mobilnej podczas porannej "dwójki" :) (aczkolwiek to żadna niepopularna opinia, ale traktuję temat z przymrużeniem oka)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: RUNner »

Tirith pisze: 22 sie 2021, 15:42 Może nie jest to jakaś wybitna gra, ani też nie ma na nią maga hajpa, ale to gra która ma na BGG 7.6, opinie też ma jako gra dobra. Niestety dla mnie ta gra jest jedną ze słabszych które grałem. Nie widziałem tam jakiejś większej głębi czy decyzyjności która daje mi świadomość że to ja kontroluje rozgrywkę. Gra też próbuje oddać klimat sci-fi, ale i tu nie spełnia moich oczekiwań. Dałem jej kilka szans po czym sprzedałem :)
To ja pojadę teleturniejem VaBank i odpowiem: co można powiedzieć o New Frontiers? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: ckbucu »

RUNner pisze: 22 sie 2021, 15:49
Tirith pisze: 22 sie 2021, 15:42 Może nie jest to jakaś wybitna gra, ani też nie ma na nią maga hajpa, ale to gra która ma na BGG 7.6, opinie też ma jako gra dobra. Niestety dla mnie ta gra jest jedną ze słabszych które grałem. Nie widziałem tam jakiejś większej głębi czy decyzyjności która daje mi świadomość że to ja kontroluje rozgrywkę. Gra też próbuje oddać klimat sci-fi, ale i tu nie spełnia moich oczekiwań. Dałem jej kilka szans po czym sprzedałem :)
To ja pojadę teleturniejem VaBank i odpowiem: co można powiedzieć o New Frontiers? ;)
W sumie dobry pomysł na kolejny temat i zabawę na forum :D
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: Tirith »

O mamo. Miałem w pamięci żeby w końcu napisać o jaką grę chodzi i zapomniałem :D Ale gratuluje temu kto odgadł :D Tak, New Frontiers
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: kastration »

XLR8 pisze: 22 sie 2021, 15:22
FCM - czyli przegrałeś grę na starcie ale dowiesz się o tym za około 90min, jako szachy multiplayer sztos ale tylko dla najtwardszych zawodników
Niemal dobrze. Choć mam uwagę. Założyłeś, że ludzie przy stole myślą, jak zaprogramowane cyborgi. Zmieniłbym na "dowiesz się o tym za około 150 minut". A przy okazji poczujesz, jak to jest obcować z grafikami i wykonaniem na poziomie painta :D

GOT - w grupie 6 zapalonych facetów, którzy przeczytali książki po 5 razy, serial znają na pamięć, konfrontacja to ich druga natura, no i koniecznie zaprogramowali ruchy tak, że wykonanie każdego to parę sekund, to może chwycić. Dla mnie jedyna 1/10 w historii.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: XLR8 »

kastration pisze: 22 sie 2021, 16:13
XLR8 pisze: 22 sie 2021, 15:22
FCM - czyli przegrałeś grę na starcie ale dowiesz się o tym za około 90min, jako szachy multiplayer sztos ale tylko dla najtwardszych zawodników
Niemal dobrze. Choć mam uwagę. Założyłeś, że ludzie przy stole myślą, jak zaprogramowane cyborgi. Zmieniłbym na "dowiesz się o tym za około 150 minut". A przy okazji poczujesz, jak to jest obcować z grafikami i wykonaniem na poziomie painta :D
Masz rację :p

Można jeszcze dopisać Barrage. Taki FCM ale tutaj o przegranej dowiemy się dużo szybciej. Gra, w którą jeśli grasz w zaawansowanym gronie, najlepiej resetować 10 razy po drugiej rundzie żeby zrozumieć jak dobrze zacząć i nie być szarym graczem :p
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: Szewa »

Nie bylo juz kiedys podobnego tematu?
Ahh nie wiem czy wypada tak glosno hejtowac gry, bo jeszcze trafi sie na czarna liste wielu osob :D a do hejtowania TI, Rising sun i inne :lol:
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: lotheg »

Brass: Birmingham - niezła gra euro, nic ponad to. 6,5-7,0/10, a nie takie ochy i achy jak wszędzie słychać :P Argumentacja? Nikt nie napisał, że trzeba argumentować :P
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: karawanken »

Chaos w Starym Świecie. Ło matko jaki się ta gra nie podobała. Brzydka plansza, figurki, karty. Wynudziłem się straszliwie podczas rozgrywki. Makabra
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: Shodan »

Posiadłość Szaleństwa 2ed. - taki Talisman z apką. Losowe bieganie po planszy od pytajnika do wykrzyknika, losowe walki z potworkami, w dodatku opisy ataków potworów w apce tak grafomańskie, nudne i powtarzalne, że aż chce się ziewać. Do tego niska regrywalność (po pozytywnym przejściu scenariusza brak motywacji do jego powtarzania).
Oczywiście posiadam podstawkę i wszystkie dodatki :mrgreen: Może sprzedam je za miliony monet jak akurat nie będzie dodruku ;-)
Awatar użytkownika
bridge_fan
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2020, 00:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 194 times
Been thanked: 57 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: bridge_fan »

XLR8 pisze: 22 sie 2021, 15:22 Wszyscy tak słodzą na tym forum więc może zróbmy mały roast nahajpowanych gier?
...koniec ze słodzeniem, chcesz hardkorowego roast'a? - proszę bardzo...

Po [co] ograniczać się do krytykowania jakiś pojedyńczych gierek, to dobre dla miękiszonów (if you know, what I mean). Całe to granie w planszóweczki to dobre dla wyalienowanych chłopaczków
(wystarczy spojrzeć, jakie powodzenie ma tryb solo) albo zdziecinniałych facetów z kryzysem wieku średniego...
Zamiast rozwijać się intelektualnie, czytać Harrariego czy Hawkinga, rozwijać fizycznie biegając, grając w tenisa czy wspinając się po ściankach, wolicie godzinami [gadać] o jakimś tekturowym żetoniku,
który ma zły odcien w dziesiątym dodruku. Zamiast zająć się rodziną, dziećmi, wolicie spędzać kilkadziesiąt godzin w miesiącu na przekładaniu drewnianych kolorowych kosteczek z jednego miejsca na drugie... A ile to wszystko kosztuje? Lepiej kupcie żonie/ dziewczynie jakiś prezent, dzieciom zafundujcie wycieczkę zagraniczną, a nie ciągle nowe gry, kalaxy i pusta kasa przed pierwszym.
Nie przypadkiem większość grających to faceci, którzy w dzieciństwie nie dostali od rodziców kolejki czy armii rycerzyków. teraz to sobie odbijają, śliniąc się przy otwieranu kolejnego pudelka z gierką, wypełnionego plastikowymi figurkami... Oczywiście trzeba je pomalować i kupić kolejny pierdylion akcesoriów, a żona od trzech lat nie może doprosić się odmalowania pokoju.
Nie łudźcie się, kobiety grają w większości z wami tylko dlatego, żeby sprawić WAM przyjemność, one są mądrzejsze, na pewno wolały by w tym czasie spotkac się z koleżanką albo obejrzeć ulubiony serial.
A teraz spójrzcie na siebie, na te wielkie brzuchy wyrosłe od ciągłego siedzenia przy stole, żłopania piwa i obżerania się czipsami. Tak, do tego doprowadziło was to infantylne "hobby".
Kolega chce heroicznie skrytykować jakieś nahajpowane gierki... to tylko erzatz prawdziwej krytyki, ja krytykuje wszystkie gry jako takie, jako złodzieja czasu, pieniędzy i normalnego życia.
Precz z planszówkami...
KONIEC

...to był roast, a właściwie mały roaścik ku uciesze, a może i refleksji tych najbardziej przesłodzonych :D
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: Szewa »

Twilight imperium- Siedzisz od 6 do 10 godzin nad niepotrzebnie rozdmuchana plansza, zarzadzajac dziesiatka malo rozniacych sie wojsk, a polowe tego czasu zajmuje glosowanie nad polityka, ktora ma tak duze znaczenie jak decyzja ktora reka podetrzec dzis tylek.

Rising Sun - area control stawiajace na sojusze, gdzie pewne kombinacje sojuszy i ich akcji potrafia wylaczyc reszte graczy z rozgrywki. A i mozna wygrac nie kontrolujac zadnego terenu.

Hero/Star realms - krotkie, nudne karcianki, ktore po 10 minutach gry zamieniaja sie w festiwal przegietych kombosow ala "bije Cie za 40/lecze sie za 40".
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
tommyray
Posty: 1305
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: tommyray »

bridge_fan pisze: 22 sie 2021, 19:02 Zamiast rozwijać się intelektualnie, czytać Harrariego(...)
Dziękuje, do widzenia, dobranoc. "21 lekcji..." doprowadziło mnie do pełnej utraty szacunku dla tego autora.

Ale, ale...

Trajan, albo jak to mówią youtubowi Amerykanie : Tradżan... absurdalny mechanizm mankali plus kilka innych wyciągniętych z kapelusza gierek logicznych wsadzonych do jednego pudła i udających spójny tytuł. Wielki designerski wypadek przy pracy.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: azazelmo »

O, cieszę się, że ktoś odkopał temat, bo jakoś wcześniej go nie zauważyłem.

Poniżej moje subiektywne opinie:

Wyprawa do Eldorado - Nie znoszę. Kupiłem sugerując się opiniami z forum. Odchudzam talię ile mogę i mielę w kółko te same karty. Nuda. Plus ten mechanizm, że karty to nogi jakoś gryzie mi się strasznie.

Robinson - Gram czasem. Mam 15 czy 20 rozgrywek, ale to nie jest dobra gra. Ułożenie tego zajmuje wieki, satysfakcja z gry niewielka. Nieintuicyjna - zaglądam do instrukcji przy każdej partii, chociaż FAQ i wątek z zasadami już czytałem. Akcji zawsze za mało. Może nie 4/10, ale nie polecam. Wolę już This War of Mine.

Smallworld - na ludzi, którzy polecają tę grę na początek czeka już specjalny krąg w piekle. U mnie właśnie była to jedna z pierwszych gier i mocno zgasiła mój entuzjazm. Ilustracje (postaci) brzydkie, mechanika wymierania mnie totalnie nie leży. Wygrywa grę ten, kto natłukł najwięcej monet. pff!

Survive! Escape form Atlantis. Irytuje mnie, że wszystko robi się takimi małymi kroczkami. Robisz dwa ruchy na krzyż i już następna osoba. W ogóle mnie nie porwała niestety. Niby mogłaby to być imprmprezówka, ale chodzi tylko na 4. Zresztą są lepsze pozycje. A, i moja plansza niemiłosiernie się rysuje.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: Bruno »

Root - gra, z której będziesz czerpał przyjemność tylko, jeśli przestudiowałeś wszystkie możliwe frakcje, bo każda rządzi się swoimi, zupełnie różnymi od pozostałych, regułami.
Brzydka plansza, a estetyka całości bliska paskudnej i chorej konwencji Krainy Grzybów.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: raj »

Roastujcie sobie ale pamiętajcie, że wulgaryzmy, również wykropkowane, są zakazane.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: XLR8 »

Bruno pisze: 22 sie 2021, 21:33 Root - gra, z której będziesz czerpał przyjemność tylko, jeśli przestudiowałeś wszystkie możliwe frakcje, bo każda rządzi się swoimi, zupełnie różnymi od pozostałych, regułami.
Brzydka plansza, a estetyka całości bliska paskudnej i chorej konwencji Krainy Grzybów.
Nawet to nie daje żadnej gwarancji jakiejkolwiek przyjemności.
Każdy dostaje 25% gry, a w czasie rozgrywki totalnie nie interesuje go, co kto dłubie na swojej planszetce (czasem ewentualnie Włóczęga może kogoś zainteresować żeby mu coś popsuć). Reszta gameplayu to próba wciśnięcia reszcie osób przy stole, że to nie my wygrywamy, tylko ktoś inny, i to jemu trzeba teraz dowalić.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2021, 08:10 przez XLR8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: VivoBrezo »

XLR8 pisze: 23 sie 2021, 07:39
Spoiler:
Spokojnie można podpiąć pod to każdego COINa :D

Wiedeński Łącznik - Gra paragrafowa, która udaje że nie jest grą paragrafową i pokazuje Ci, że ,,hallo ja tu mam gamerskie rozwiązania, zobacz jaka fajna mechanika". Po czym się okazuje, że to płytkie, nic nie wnoszące, użyjesz tego może ze 2 razy, a i tak jedziesz na szynach. Na końcu gra sama podaje Ci rozwiązania, więc nawet nie musisz bawić się w dedukcję :) (Detektyw też ma troszkę tych grzeszków).
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 862
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: konradstpn »

Wojna Szeptów - ależ to jest nowatorskie ! Zakulisowa kontrola, spiskujemy, knujemy, przechytrzamy, blefujemy... (każdy dorzuci sobie co tam jeszcze chce) Taplamy się w tym dobrą godzinę, by pod koniec pociągnąć wajchę i obrócić wszystko o 900 stopni po czym patrzymy kto wygrał. Gra ma jeszcze wariant friendly przy zbliżonym ułożeniu żetonów i wtedy gwarantuje prze całą rozgrywkę emocje jak przy czytaniu Syzyfowych prac. Miód.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: japanczyk »

Detektyw/Wiedeński łącznik - paragrafowa gra solo, która udaje, że jest grą dla wiecej niz jednego gracza, mając kulawą mechanike, ktora jest jedynie limitem kart jakie mozna przeczytac z piekielnym upkeepem potrzebnym do wklepywania cyferek w Antaresie

7th Continent - Gra eksploracyjna, pełna exploitów i grindu - ciekawa na raz gdzie mozna pozwiedzac sobie kontynent, ale to tyle

Dice Throne - kościany poker z umiejętnościami - no skill, only luck

Eldritch Horror - talisman na sterydach, pozbawione emocji chodzenie po planszy zeby przeczytac karteczke i rzucic koscia czy test akurat wszedł

Everdell - losowy as hell tableu builder, w którym wyjscie kart, ktore kombia sie z twoimi kartami, a nie kartami przeciwnika to kompletny łut szczescia bo deck jest tak rozwodniony, a rotacji łąki nie ma

Posiadłość Szaleńśtwa 2Ed - jesli amsz dobra wyobraznie przestrzenna to nawet nie trzeba gry rozkladac - wystarczy Ci ekwipunek bohatera, a reszte klikasz w apce... w dodatku WSZYSTKO w tej grze jest losowe

Tainted Grail - cóż to za abominacja, tu karcianka, tam eksploracja, w dodatku jeszcze upierdliwa w obsłudze księga skryptów - wszystko razem tworzy ostatecznie grę, która na początku cieszyła, a ostatecznie znużyła
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: Ardel12 »

Robinson Crusoe - gra, w której należy ryzykować, ale kary za złe rzuty są tak drakońskie, że można przegrać w pierwszej rundzie.

Zimna Wojna - 3h grania w przeciąganie liny, których wynik zależy od farta

Scythe - euro z mapą, które niczym nie zachwyca.

Uczta dla Odyna - sałatka punktowa ze sklejonych przez przypadek elementów. Równie dobrze można zagrać w dwa euro i zsumować wyniki
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: seki »

TIME Stories - historyjki bez rozsądnej fabuły. Szukasz wątków po omacku a jak stracisz założony czas na rozwiązanie zagadki to... Powtarzasz wszystko od początku bez możliwości przeskoczenia rozegranych wcześniej wątków.

Nowe pokolenia - brzydkie, ogromne i z kiepską mechaniką wymierania.

Small World - przepychanka z kontrolą terenu, aby dobrze się bawić wymaga znajomości "setki" kombinacji ras i umiejętności.

Magia i myszy - gra o turlaniu kośćmi bez ciekawych decyzji. Turlaj za ruch swój, za ruch przeciwników, turlaj w walce za siebie, turlaj za przeciwników, turlaj za testy umiejętności. "Świetna zabawa'.

Tainted grail - biegaj, zbieraj zasoby a może przypadkiem ruszysz fabułę do przodu. Brak emocji w walce, dopasowywanie znaczków - emocje jak w układaniu pasjansa.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Niepopularne opinie o popularnych grach

Post autor: XLR8 »

Scythe - świetna gra dopóki nie zrozumiesz, że gdyby nie losowe karty spotkań to mógłbyś ustawić skrypt, który grałby za Ciebie przez większość rund. Potem jedna, a może dwie walki i koniec.
ODPOWIEDZ