Diora- Dice Worker Placement

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Marbel pisze: 10 lip 2023, 14:46 Gratulacje.
No to kiedy premiera?
Tego nawet wydawca nie wie bo jest okres urlopowy i drukarnie pracuja na pół gwizdka z przerwami a Diora weszła akurat w kolejkę do druku. Z tego co rozmawiałem z drukarnią i dowiadywałem się to jest szansa że będzie to koniec września/październik. Sama data już dla mnie nie jest tak istotna jak sam fakt że będziecie mogli jeszcze w tym roku zagrać w Diorę. :mrgreen:

Miałem już wcześniej zrobic gameplay na prototypie oraz pokazać oficjalnie produkt i jego komponenty na swoim kanale jak i na FB czy nawet tutaj ale wydawca się nie zgodził abym robił wcześniej promocję produktu więc z ostateczną wersją musicie się jeszcze wstrzymać troszkę.

Natomiast jezeli macie jakies pytania to smialo piszcie, chętnie odpowiem.

Bardzo sie cieszę.....to wiele dla mnie znaczy.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Marbel »

No to napisz coś więcej - rozumiem, że to Euro. Jakie mechaniki, czas gry, trudność wg Ciebie w skali BGG. Już wiem że na Spodku nie zagramy, ale gdzie planujesz być? Roześlesz do jakichś recenzentów?
Gra nie ma być w szerokiej dystrybucji tylko w UM Dzierzoniow? Jakie SCD? Jakieś dodatki Deluxe? ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Tak Diora to gra Euro o mechanice dice placement gdzie za pomocą kości ktore to imituja pracownikow wykonujemy akcje na planszy. Gra toczy sie na przestrzeni 5 rund gdzie kazdy gracz w zaleznosci od ilosci posiadanych pracownikow moze wykonac tyle akcji.

W tym roku planuje byc jeszcze na GameFest Wroclaw.

Co do ciężkości gry to obstawiam mocne 3.0 BGG. Gra sama w sobie nie jest trudna ale ograniczona liczba akcji zmusza gracza do jeszcze wiekszego myslenia.

Bede sie staral aby gre mogli zrecenzowac ci ktorzy tego chca i beda mieli na nią czas. Chcialbym zeby gra powedrowala do Wojennika Gambita Gradanie i Gamesfanatic. Sa to osoby ktore sa bezstronne i uczciwe w subiektywnych ocenach. Ale tak jak pisalem jezeli ktos inny bedzie chcial to smialo mozna sie zglaszac bo egzemplarze ktore beda krazyc po PL

Dystrybucja bedzie jedynie w UM Dzierzoniow ale nie ma obaw bo ja sam zajme sie rowniez wysylkami. Postaram sie rowniez kilka egzemplarzy dac do sklepow o ile bedzie to prawnie mozliwe.

SCD nie jest znane ale nie bedzie nizsze od 100pln.

Co do Deluxe wersji to do kazdego egzemplarza dolaczony bedzie oryginalny komiks.

Druk bedzie bardzo limitowany z nieplanowanym dodrukiem.

O dodatkach bede myslal jak sie gra przyjmie
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

A wiec Diora juz wyprodukowana i czeka na magazynie u wydawcy!!

Dlaczego czeka? UM zdecydowal ze przed szałem wyborczym taka premiera po prostu zginie i byłoby szkoda zmarnować taki potencjał z czym sie zgadzam.

Premiera zostala przeniesiona na listopad w ktorym to przypada rocznica przyjazdy pionierow ktorzy to zapoczatkowali istnienie samej fabryki w Dzierżoniowie.

Oczywiscie szkoda ze premiera sie przesunęła ale dzieki temu będzie mozna ja powiazac z świętami i napewno lepiej zostanie przyjeta.

Co do samego druku, jakosci i zawartosci to na te chwile sie nie wypowiem bo wiem ze trwaja jakies dyskusje w tym temacie ( nie wszystko jest takie jakie mialo byc).

Na pewno na kanale i tu bede juz po premierze pisal wiecej i informowal o aktualnosciach.

Najwazniejsze że projekt dojechal do konca😁
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: MichalStajszczak »

Trzeba było napisać, że premiera gry została przesunięta, bo mogłaby wpłynąć na wynik wyborów. I teraz wszyscy by się zaczęli zastanawiać dlaczego i gra zyskałaby ogromne zainteresowanie. :lol:
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BartP »

Namacalny przykład, że polityka wpływa na planszówki.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

MichalStajszczak pisze: 20 wrz 2023, 11:05 Trzeba było napisać, że premiera gry została przesunięta, bo mogłaby wpłynąć na wynik wyborów. I teraz wszyscy by się zaczęli zastanawiać dlaczego i gra zyskałaby ogromne zainteresowanie. :lol:
Szczególnie jak wyjda wydarzenia typu " załamanie sie gospodarki" "masowe zwolnienia" " zamknięta stołówka" czy "strajk".... :mrgreen:
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: michcic »

BOLLO pisze: 10 lip 2023, 22:30 Druk bedzie bardzo limitowany z nieplanowanym dodrukiem.

O dodatkach bede myslal jak sie gra przyjmie
Czy te dwie rzeczy się nie wykluczają?
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

michcic pisze: 28 wrz 2023, 08:08
BOLLO pisze: 10 lip 2023, 22:30 Druk bedzie bardzo limitowany z nieplanowanym dodrukiem.

O dodatkach bede myslal jak sie gra przyjmie
Czy te dwie rzeczy się nie wykluczają?
W jakim sensie?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Propi »

Jak gra ma się przyjąć w super ograniczonym nakładzie i dostępności? ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Propi pisze: 02 paź 2023, 09:06 Jak gra ma się przyjąć w super ograniczonym nakładzie i dostępności? ;-)
Chodzilo o to ze nawet tak niski naklad 500szt moze byc problemem jezeli gra okaze sie graczy gniotem (co mam nadzieje sie nie wydarzy). Stąd wychodzę z założenia że jej pozytywne przyjęcie to brak problemu z jej promocją i późniejszą sprzedażą. Może źle to ująłem wczesniej w słowa. Co do planowanego dodatku to o takowym na tę chwile nie myślę....wszystko zależy od tego czy będzie taka potrzeba i czy będą chętni.

A premiera juz za miesiac.


Obrazek
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: michcic »

Wybacz, ale po Twojej odpowiedzi wciąż nie do końca rozumiem. Gra wyjdzie w nakładzie 500 sztuk i nie będzie miała dodruku, ale jak się sprzeda całość (lub większość) to wtedy zechcesz zaprojektować dodatek, zgadza się?

Z ciekawości: jak wyglądały testy gry? Jak szeroką grupę testerów miałeś i czy korzystałeś z pomocy jakichś grup testerskich?
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Kolejna dobra informacja!

Ponieważ podstawowa wersja gry nie posiada żadnej wypraski ( o czym będę szerzej mówił na kanale) to z własnych funduszy postanowiłem dla chętnych zrobić własny projekt i wpasować ją w oryginalne pudło. Producent ogarnięty ale wycinanie już chałupniczo w domu. Koszt nie będzie duży a myślę że opcja z wypraska będzie zdecydowanie lepsza.


Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

michcic pisze: 05 paź 2023, 08:20 Wybacz, ale po Twojej odpowiedzi wciąż nie do końca rozumiem. Gra wyjdzie w nakładzie 500 sztuk i nie będzie miała dodruku, ale jak się sprzeda całość (lub większość) to wtedy zechcesz zaprojektować dodatek, zgadza się?

Z ciekawości: jak wyglądały testy gry? Jak szeroką grupę testerów miałeś i czy korzystałeś z pomocy jakichś grup testerskich?
Dokladnie jest tak jak piszesz. Aczkolwiek dodatek jak pisałem na te chwile nie jest planowany i będę o nim dopiero myślał kiedy zajdzie taka potrzeba ( będą chętni).

Nie zapisywalem ilość testerów bo nie mialem takiej potrzeby przy tym projekcie. Gra była dosyć zamknietym projektem ( umowa mnie blokowała) i była testowana w wąskiej grupie graczy. Pojawilem sie z gra na 3 konwentach gdzie gra zebrała bardzo pozytywny feedback. Gra była również testowana przez Bractwo Kości. Główne testy i zmiany były jednak prowadzone w grupie 3 osobowej. Wszelkie zmiany poddawalem do osądu osobom nie wtajemniczonym w pierwotny zarys po to aby nic nie sugerować.
Bardzo chcialem przyjechac z grą do Was ale zawsze coś po drodze wypadało...moze przy innym projekcie się uda. :mrgreen:
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: michcic »

Dzięki za odpowiedź. W takim razie powodzenia i zapraszamy przy kolejnej okazji. :)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

To już ostatni wpis w tym temacie :cry:

Ale zapraszam do nowego :mrgreen:
viewtopic.php?t=80748#p1603610
ODPOWIEDZ