Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Voidfall (Nigel Buckle, David Turczi)

Post autor: AntBehindLeaf »

Obrazek


Od wieków Novarchowie, potomkowie królewskiego rodu Novarchon, rządzili żelazną ręką nad feudalistycznym galaktycznym imperium ludzkości, Domineum. W tym czasie wnieśli do swojej domeny oszałamiające innowacje technologiczne i postęp naukowy. Ten przyspieszony postęp pomógł Domineum dotrzeć – i w końcu zamieszkać – nawet najdalsze segmenty znanej galaktyki, gdzie pojawiły się nowe Domy, by rządzić zewnętrznymi sektorami imperium. Wraz ze wzrostem potęgi Rodu Novarchon rósł otaczający ich kult religijny, głoszący ponure proroctwa o starożytnej istocie kosmicznej z innego wymiaru: Zrodzonych z Pustki.

Wielu uważało, że to tylko mit, ale tak naprawdę to mroczny wpływ Zrodzonych z Pustki zapewnił Novarchom czystą wiedzę umożliwiającą szybką ekspansję imperium. Podczas gdy kult Novarchów przewidywał życie wieczne poprzez istotę z innego świata, jedynym zamiarem Zrodzonych z Pustki było zaspokojenie wiecznego głodu. I tak, kiedy Domineum osiągnęło ogrom pasujący do pragnienia Zrodzonych z Pustki, w sercu Domineum otworzyły się międzywymiarowe szczeliny, by uwolnić kosmiczne zepsucie. Gdy ród Novarchon i jego zwolennicy powitali Zrodzonych z Pustki i szukali ich fałszywego zbawienia, istota zainfekowała, rozprzestrzeniła się i przejęła kontrolę nad wewnętrznymi światami. Teraz nadszedł czas, aby pozostałe Wielkie Rody oczyściły galaktyczną korupcję, zapobiegły pełnej manifestacji Zrodzonych z Pustki w naszym wymiarze i ostatecznie pokonały chaos jako nowi władcy Domineum.

Voidfall to kosmiczna gra 4X, która przenosi ten gatunek na stoły entuzjastów Euro. Łączy napięcie, interakcję gracza i głębokie dostosowywanie imperium gatunku 4X z zarządzaniem zasobami, napiętymi decyzjami i rozgrywką przy minimalnej losowości ekonomicznego euro. Wygraj, odpychając Zrodzonych z Pustki w trybie solo/coop lub przezwyciężając wpływy rywali w przywracaniu Domineum w trybie rywalizacji — zarówno przy użyciu tego samego zestawu reguł, jak i systemu gry. Zmienność zapewnia nie tylko wiele grywalnych klas z własnymi mocnymi i słabymi stronami, ale także wiele różnych ustawień map we wszystkich trybach gry.

Jako przywódca niepokornego Wielkiego Domu, grasz przez trzy cykle, każdy ze zmieniającym grę wydarzeniem galaktycznym, nowym warunkiem punktacji i określoną liczbą kart skupienia, które można zagrać. Decyzje dotyczące kart skupienia i sekwencjonowanie to centralny element rozgrywki. Wybierając dwie z trzech znaczących akcji podczas ich rozgrywania, rozwijasz i ulepszasz technologie; awansuj na trzy tory cywilizacji specyficzne dla domu; zarządzaj infrastrukturą, populacją i produkcją swoich sektorów; i podbijaj nowe sektory z maksymalnie pięcioma różnymi typami flot kosmicznych. Bitwy kosmiczne toczą się albo przeciwko zainfekowanym siłom Voidborn (które są obecne jako neutralni przeciwnicy nawet w trybie rywalizacji) lub przeciwko innym graczom. Zamiast polegać na szczęściu rzutu kostką, bitwy w Voidfall są w pełni deterministyczne i nagradzają staranne przygotowanie i przechytrzenie przeciwników.


Jak tam Panowie i Panie? Zapraszam do hype trainu, zapinamy pasy ! Strasznie jestem ciekawy 4X Turcziego.

Link do strony wydawcy - https://mindclashgames.com/voidfall/
Link do BGG - https://boardgamegeek.com/boardgame/337627/voidfall

Niedługo ruszy kickstarter :)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Seykan »

To ja jeszcze dorzucę, że KS startuje 28 września :)

https://www.kickstarter.com/projects/mi ... =bggforums
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Emil_1 »

Ciu ciu!:)
Chociaż euro-style 4x brzmi jak pół dnia analityka w korpo;)
Miłego dnia! :)
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Hazegiant »

Wjeżdżam jak dzik w żołędzie ;)
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Backero »

Players:
1-4
Serio? Znowu? Zawsze jak trafię na jakiś interesujący nowy tytuł na kickstarterze to odpycha mnie to. No nic, poczekam ne cele i dodatki, może jakiś da chociaż tego 5-ego gracza...
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: kci83 »

A ja jako gracz solo jestem zainteresowany :). Wygląda to całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: XLR8 »

Backero pisze: 01 wrz 2021, 10:01
Players:
1-4
Serio? Znowu? Zawsze jak trafię na jakiś interesujący nowy tytuł na kickstarterze to odpycha mnie to. No nic, poczekam ne cele i dodatki, może jakiś da chociaż tego 5-ego gracza...
Serio, serio. Gry robione pod 5-6 graczy przeważnie kuleją na 3 i czasem nawet 4. W tej kategorii masz Twilight imperium i Eclipse, po co więcej?
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Tachion »

XLR8 pisze: 01 wrz 2021, 12:55
Backero pisze: 01 wrz 2021, 10:01
Players:
1-4
Serio? Znowu? Zawsze jak trafię na jakiś interesujący nowy tytuł na kickstarterze to odpycha mnie to. No nic, poczekam ne cele i dodatki, może jakiś da chociaż tego 5-ego gracza...
Serio, serio. Gry robione pod 5-6 graczy przeważnie kuleją na 3 i czasem nawet 4. W tej kategorii masz Twilight imperium i Eclipse, po co więcej?
Zgodzę się z przedmówcą. Dorzucanie 5 gracza to z reguły dopychanie komponentów na plansze. Gry dla 6. ze względu na czas/gracz i złożoność akcji wymagają najczęściej zmian w mechanice. Podobnie jest z trybem solo. Tutaj też trzeba "dopisać" kawałek gry.
A żeby nie było offtopu to też czekam na grę. Nie wiem czy jest sens kupować, bo wszyscy w koło biorą. Trzeba poczekać na gameplay, bo jeszcze Fractal: Beyond the Void ma być w tym roku. Niby mechanicznie zupełnie inne i legacy, ale wygląda równie imponująco jeśli nie bardziej.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: hamish »

Miło, że pojawił się już wątek o grze. Obserwuję od kilku tygodni i zanim kampania wystartuje to chyba jajo zniosę. Fotki i screeny z gry robią wrażenie, ale to tylko oczy łapczywie spoglądają. Jako miłośnik Anachrony mogę powiedzieć jedno - jest to dla mnie niemal instabuy.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Sloth »

Backero pisze: 01 wrz 2021, 10:01
Players:
1-4
Serio? Znowu? Zawsze jak trafię na jakiś interesujący nowy tytuł na kickstarterze to odpycha mnie to. No nic, poczekam ne cele i dodatki, może jakiś da chociaż tego 5-ego gracza...
Dla mnie jako typowego solisty to jak miód lany na serce.
Gry 2-5 w 99% lecą z automatu do kosza.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Cyel »

Backero pisze: 01 wrz 2021, 10:01
Players:
1-4
Serio? Znowu? Zawsze jak trafię na jakiś interesujący nowy tytuł na kickstarterze to odpycha mnie to. No nic, poczekam ne cele i dodatki, może jakiś da chociaż tego 5-ego gracza...
Pełna zgoda, bez 5 gracza bieda.

To trochę jak z co-opami tylko online, bez split-screena. Nieważne jak fajny jest pomysł na grę, dla mnie momentalnie spada z radaru.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Leinadus »

Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że w kampanii wrzucą jeszcze jakieś mocne bonusy, jak w ich innych grach.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Azel »

Ktoś się orientuje, z kim trwają negocjacje w sprawie polskiej wersji?


Obrazek
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Shodan »

Ciekawe czy będzie opcja wsparcia polskiej wersji przez KS czy trzeba będzie czekać na jakąś wersję retail.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: sin »

Shodan pisze: 28 wrz 2021, 19:18 Ciekawe czy będzie opcja wsparcia polskiej wersji przez KS czy trzeba będzie czekać na jakąś wersję retail.
Nie będzie, znajduje się w to w opisie kampanii - podczas KS dostępne są tylko wersje angielska, niemiecka i francuska, ale 90% gry ma byc niezależne językowo.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: brazylianwisnia »

Shodan pisze: 28 wrz 2021, 19:18 Ciekawe czy będzie opcja wsparcia polskiej wersji przez KS czy trzeba będzie czekać na jakąś wersję retail.
Jest napisane że to chodzi o wersje retail.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: AntBehindLeaf »

Wersja retail, bez figurek statków to strzał w stopę i nikt tego nie kupi.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: rav126 »

no nie wiem. W wersji retail Anachrony nie miało figurek i jednak gra się sprzedała, do tego nie każdy chce płacić za plastik. Obstawiam, że dla takich osób będize dodatek na kształt Anachrony Commander pack, albo obecnie Miniatures set (który też juz został wykupiony).
Edit. A dodam jeszcze, że bardziej klimatycznie wygląda jak statki w wersji tekturowej przewożą kostki na sobie, a nie na podstawkach jak w wersji plastikowej ;) Chociaż ja pewnie wesprę z plastikiem ;)
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: SetkiofRaptors »

AntBehindLeaf pisze: 28 wrz 2021, 23:13 Wersja retail, bez figurek statków to strzał w stopę i nikt tego nie kupi.
Ja preferuje wersje bez figurek. Jest taniej. A jak pokocham grę to mogę dokupić plastik i sobie upiększyć grę.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: krwlng »

Azel pisze: 28 wrz 2021, 18:39 Ktoś się orientuje, z kim trwają negocjacje w sprawie polskiej wersji?
Spoiler:
Patrząc na to, że w wykazie potencjalnych języków jest czeski obok polskiego obstawiałbym Albi - chyba nie ma innego wydawcy na Czechy który by się tego podjął, a przy okazji mogą wynegocjować wersję polską (lub dwujęzyczną jak to było z Anachrony), ale to tylko moje spekulacje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: brazylianwisnia »

SetkiofRaptors pisze: 28 wrz 2021, 23:41
AntBehindLeaf pisze: 28 wrz 2021, 23:13 Wersja retail, bez figurek statków to strzał w stopę i nikt tego nie kupi.
Ja preferuje wersje bez figurek. Jest taniej. A jak pokocham grę to mogę dokupić plastik i sobie upiększyć grę.
Bardziej od plastiku to żal trojwarstwowych planszetek i kafli. Bardziej opłacalne może okazać się kupić deluxe i sprzedać figurki komuś co kupi retail.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Dhel »

Właśnie też bym wolał wersję bez plastiku ale z lepszymi planszetkami, już pomijając to, że figurek w każdej grze nie potrzebuję to po prostu byłoby taniej, a tak kwota jest zaporowa.
A szkoda bo to wyglada na bardzo fajną grę, zarówno Mike z One Stop jak i Mark z Not Bored Gaming się wypowiadają pozytywnie.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: sasquach »

brazylianwisnia pisze: 29 wrz 2021, 07:41 Bardziej opłacalne może okazać się kupić deluxe i sprzedać figurki komuś co kupi retail.

Do the upgraded components in the Galactic Box replace their cardboard counterparts?

Yes. To avoid producing duplicate components that'd likely end up in landfills and to keep the price of the Galactic Box as low as possible, it will only include the upgraded components and not their cardboard versions. This applies to the Trade tokens, the Player Order markers, the Hex tiles, and the Fleets.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: kdsz »

Wypisałem sobie co lepsze kawałki z opisu fabularnego:

- feudalistyczne galaktyczne imperium ludzkości,
- ponure proroctwa,
- mroczny wpływ Zrodzonych z Pustki,
- kosmiczne zepsucie,
- międzywymiarowe szczeliny.

Brakuje już tylko posępnych pustkowi, krzyku potępionych i zagłady cieni. Kto to wymyśla?!
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Voidfall (2022) - Nigel Buckle, Dávid Turczi

Post autor: Haniel »

Co wg Was jest w tej grze takiego wow, że warto wesprzeć? Nie pytam złośliwie, jestem ciekaw po prostu :)
ODPOWIEDZ