Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: Sloth »

Obrazek


Nie znalazłem na forum to wrzucam.
Wizualnie bardzo przyzwoicie się przedstawia.
No i będzie można klepać solo :)
Natomiast sama gra to chyba takie przeniesienie karcianej wojny.
Przygotowujemy talię i wykładamy zakryte karty, kto ma lepszy układ ten wygrywa.
Przynajmniej tak zrozumiałem.

https://boardgamegeek.com/boardgame/343 ... ttle-japan

https://www.stoneswordgames.com/senjustu
Ostatnio zmieniony 23 lis 2023, 07:42 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa tytułu.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Casiliasplp »

Oby tak nie było z tą mechaniką jak piszesz xD.
Bo figurki super się prezentują :D
kupiłbym ale nie z taką mechanika.
Hala Madrid
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Sloth »

Casiliasplp pisze: 22 wrz 2021, 00:23 Oby tak nie było z tą mechaniką jak piszesz xD.
Bo figurki super się prezentują :D
kupiłbym ale nie z taką mechanika.
Gameplay Summary:

- Position your Samurai on the Battlefield.
- Draw a hand of Ability Cards from your 40 Card Ability Deck.
- Choose an Ability Card to use and place it facedown with the opponent's card.
- Reveal the cards simultaneously and check the initiatives.
- Resolve the card and its effects.

Any Samurai who takes 5 wounds will fall... leaving the vanquisher victorious.

Tak to niby wygląda, opis z BGG.
Po wyłożeniu karty liczę że będzie możliwość dużych modyfikacji. Dokładanie innych wzmacniających, combo, obronne itp. Pierwsza karta wyznacza taktykę. Tak bym to chętnie widział.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: khuba »

Kampania wystartowała, cena nie jest przesadzona więc wsparłem - jakby kogoś gameplay interesował (w tym przypadku solo, ale zakładam że 1vs 1 będzie to działało podobnie) :
https://www.youtube.com/watch?v=D8MM-c56xSw

Trochę mi przypomina Exceed ale z dodatkowym wymiarem
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
cheshiek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2014, 09:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: cheshiek »

W pierwszym momencie rzuciłem sie na ta gre jak dzik w żołędzi. Plegde złożony. Ale im dalej w las tym mniej tych żołędzi...

Sama rozgrywka niestety nie zachwyca - blokować czy atakowac oto jest pytanie.... mialy byc jakies specjalne karty, mechaniki, ale jak na razie nic nie zapowiada poprawy. Gdzie jeszcze w 1v1 mozna sobie wyobrazić dreszczyk emocji, to solo juz kompletnie przypomina wojne. Moze jednak kryje sie tutaj jakas strategia/głębszy sens który mi umyka?

Jak na kilka figurek, płytki gameplay, nie jasną solo kampanie, zero informacji o coopie, to zebrali naprawdę pokaźna sumkę.

Ktos jeszcze trzyma plegde'a? Ja jeszcze im daje chwilę na ujawnienie wszystkich elementów, choc na ten moment plegde cancel jest bardzo prawdopodobny.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Dhel »

Ja trzymam, ale właśnie zastanawiam się czy solo to będzie śmigać, bo mam pewnie obawy że o ile na 1vs 1 to będzie dosyć ciekawe tak solo po paru rozgrywkach niekoniecznie. Kurcze, wolałbym robić jakieś kombo z kart, że np. do 3 kart można zagrać i mieszać, ruch, kontra, pchnięcie, by było troszkę więcej w tej 1 rundzie do zrobienia, tak to naprawdę stareńką wojnę przypomina, tylko z planszą, figurkami i ruchem.
cheshiek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2014, 09:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: cheshiek »

Dokładnie mam te same obawy.

I jest jeszcze jedna kwestia. Autorzy twierdzą ze gra jest 90% gotowa, a dopiero po zbiórce planuje testy i balance... no dla mnie to nie jest nawet w takim razie wersja beta :)
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Dhel »

O to to.

Plus trochę mi się nie spina, pokazali karty Jade, jakieś takie kolorowe, focus, cuda wianki. A na rozgrywce na Not bored gaming widziałem tylko te podstawowe karty. Czyli albo wymyślają dopiero co nowe mechaniki, które są kompletnie nieprzetestowane albo to już było tylko zapomnieli dać recenzentom czy co?

Już w komentarzach były teksty o home rule, zamiast grać karty w ciemno to przykładowo przygotować po 2 i wtedy próbować zgadnąć ruch przeciwnika. Co jest o wiele wg mnie ciekawsze, no i można bardziej przygotować się na parowanie. Przy czym widziałbym, że po udanej kontrze, dodajemy możliwość natychmiastowej kontry i wtedy przeciwnik w ciemno może zagrać kartę bloku. Kurcze, ale nie po to płacę tyle pieniędzy by wymyślać od razu lepsze zasady. :?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Sloth »

Powiem tak, mnie na początku wcisnęło i stwierdziłem muszę mieć.
Byłem już na granicy potwierdzenia zapłaty za deluxe.
Ale .....
1.Solo dwie kampanie tylko w deluxe
2.350 zł z wysylką to dla mnie trochę dużo jak za zwykłą naparzankę( od miesiąca gram w Tiny Epic Mechs solo i gra ma niezwykłý potencjał. 2-3 rozgrywki dziennie przy homerules i zero znudzenia. Koszt gry 70 zł)
3.Byłby to pierwszy kickstarter (pomijam Serce lodu bo tam koszt był 79 zł). Kurcze rok czekania. Mam zakupione 2 gry w przedsprzedazy i już zaczyna mnie nieco irytować czas oczekiwania.
4. Język polski keszcze nie potwierdzony. Walczę obecnie z jedną grą po angielsku i czuję się zmęczony. Mój średni angielski odbiera mi mocno radosc z gry, więc nie mając 100% potwierdzenia wersji polskiej nie zakupię.

Także na chwilę obecną mówię nie, pomimo że gra mnie bardzo interesuje.
Jak wpadnie mi dodatkowe 350 zł to pewnie się skuszę jak jeszcze będzie taka możliwosć, jak nie to trudno się mówi.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, 12:17 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: khuba »

Ja zostaje, spodobało mi się ostatnio Exceed i widzę tu sporo podobieństw. Cena nie jest przesadzona - jak się mimo wszystko nie spodoba jestem w stanie przeboleć taką stratę.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: jnowaczy »

Mnie ta gra bardzo interesowała, czekałem tylko na start kampanii by ją wesprzeć i już mieć zarezerwowaną swoją kopię ale...zbiegło się to z czasem kampanii Prusage a od tej wybitnej karcianki pozostałe tytuły schodza na czwarty plan
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: kolosm »

Ogry games ma wydać to po polsku. Ktoś coś wie kiedy? Jest id niedawna genialny mod na tts najnowszymi zasadami, może jakieś wieczorne próby?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: khuba »

kolosm pisze: 09 paź 2022, 23:38 Ogry games ma wydać to po polsku. Ktoś coś wie kiedy? Jest id niedawna genialny mod na tts najnowszymi zasadami, może jakieś wieczorne próby?
Na KSie mają obsówę i podejrzewam że Ogry nie wyrwą się przed szereg - w najlepszym przypadku początek 2023.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: samuraj1369 »

Wystartowała przedsprzedaż polskiej wersji. Co sądzicie o tej grze w tej cenie? Opłaca się? Tematyka mi bardzo leży, ale boje się, że mechanicznie znudzi się po paru rundach :(
https://sklep.ogrygames.com/pl/p/Senjut ... ZESTAW/182
Obrazek
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Podłączam się do pytania. Tematyka super, mechanizm walki bardzo interesujący, ale ciekawe na ile jest regrywalny - podobno różne postaci mają dość podobne karty.

EDIT:
Po zobaczeniu kilku "recenzji", a bardziej wrażeń, mam pewne obawy, co do losowości tej gry. Czy przy tak precyzyjnym określaniu ataków o mocno ograniczonym i zdefiniowanym zasięgu, które dodatkowo należy zaprogramować w ciemno (dość w ciemno), nie jest to zwykłe machanie na oślep i blokowanie na oślep - aż komuś się poszczęści i trafi?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2023, 16:45 przez eson83, łącznie zmieniany 2 razy.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: lazarro »

Do czego można by porównać ten tytuł?
hulagi
Posty: 47
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: hulagi »

Obserwowałem grę w trakcie kampanii i chyba najbliżej jej do Exceed, z tym, że tutaj mamy więcej ruchu na planszy i może być bardziej taktyczna, ale to się okaże w praniu.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: MiXB »

Mnie zastanawia zestawienie Senjutsu vs Unmatched, bo obie gry są wydawane przez Ogry, obie gry polegające na wybraniu bohatera, zagrywaniu kart i pobiciu przeciwnika w jakieś 30 minut top. Obie piękne wydane z ładnymi figurkami.

Wiadomo, są różnice mechanicznie. Walka jest trochę inna, mapa w Senjutsu bardziej otwarta, a nie stworzona z korytarzy. Mimo to się zastanawiam jaki jest sens pchać w Senjutsu jeśli mam Unmatched?

Co innego jak ktoś jeszcze nie ma Unmatched i teraz się zastanawia co wybrać. Tu ciekaw jestem jak się opinie rozkładają co lepsze?
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: samuraj1369 »

Nie wiem jak Unmatched wypada cenowo, ale 600 zł za all-ina gry pojedynkowej na 15-20 minut, to trochę za dużo moim zdaniem
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Sloth »

samuraj1369 pisze: 28 lip 2023, 22:36 Nie wiem jak Unmatched wypada cenowo, ale 600 zł za all-ina gry pojedynkowej na 15-20 minut, to trochę za dużo moim zdaniem
Za te 600 zł masz chyba tutaj naprawdę przeogromną ilość staffu urozmaicajacego rozgrywkę. Porównaj Sobie może z innymi grami pojedynkowymi. Zbierz wszystkie zestawy do Unmatched itp. Wtedy dopiero zobaczysz ile wyniesie Ciebie gra pojedynkowa. Poza tym ile wedle Ciebie ma trwać gra pojedynkowa. 2h latania po planszy i pojedynkowania się ????? Chcialbym to zobaczyc, albo w sumie nie .....
Ja akurat all-ina nie kupię gdyż nie wydaję tyle floty na jedną grę. Natomiast Retail jest w moim koszyku już jest gdyż gra kupiła mnie jakiś czas temu. Jeszcze gdybym był fanem gatunku/epoki to dla samych figurek przytulilbym all-ina
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: samuraj1369 »

Sloth pisze: 29 lip 2023, 10:45
samuraj1369 pisze: 28 lip 2023, 22:36 Nie wiem jak Unmatched wypada cenowo, ale 600 zł za all-ina gry pojedynkowej na 15-20 minut, to trochę za dużo moim zdaniem
Za te 600 zł masz chyba tutaj naprawdę przeogromną ilość staffu urozmaicajacego rozgrywkę. Porównaj Sobie może z innymi grami pojedynkowymi. Zbierz wszystkie zestawy do Unmatched itp. Wtedy dopiero zobaczysz ile wyniesie Ciebie gra pojedynkowa. Poza tym ile wedle Ciebie ma trwać gra pojedynkowa. 2h latania po planszy i pojedynkowania się ????? Chcialbym to zobaczyc, albo w sumie nie .....
Ja akurat all-ina nie kupię gdyż nie wydaję tyle floty na jedną grę. Natomiast Retail jest w moim koszyku już jest gdyż gra kupiła mnie jakiś czas temu. Jeszcze gdybym był fanem gatunku/epoki to dla samych figurek przytulilbym all-ina
Tak jak wspominałem. Gry pojedynkowe to dla mnie totalna nowość, w jedyne co grałem co można by nazwać pojedynkoem to Radlands. Jestem strasznym fanem tej tematyki i ciągle biję się z myślami, ale chyba core box to będzie taki złoty środek :D
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Torquemada666 »

Sloth pisze: 29 lip 2023, 10:45
samuraj1369 pisze: 28 lip 2023, 22:36 Nie wiem jak Unmatched wypada cenowo, ale 600 zł za all-ina gry pojedynkowej na 15-20 minut, to trochę za dużo moim zdaniem
Za te 600 zł masz chyba tutaj naprawdę przeogromną ilość staffu urozmaicajacego rozgrywkę. Porównaj Sobie może z innymi grami pojedynkowymi. Zbierz wszystkie zestawy do Unmatched itp. Wtedy dopiero zobaczysz ile wyniesie Ciebie gra pojedynkowa. Poza tym ile wedle Ciebie ma trwać gra pojedynkowa. 2h latania po planszy i pojedynkowania się ????? Chcialbym to zobaczyc, albo w sumie nie .....
Ja akurat all-ina nie kupię gdyż nie wydaję tyle floty na jedną grę. Natomiast Retail jest w moim koszyku już jest gdyż gra kupiła mnie jakiś czas temu. Jeszcze gdybym był fanem gatunku/epoki to dla samych figurek przytulilbym all-ina
Mage Wars Arena :) Na kilkanaście gier, chyba raz udało nam się zejść poniżej 2h podczas pojedynkowania i latania po planszy 😁
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Sloth »

Spoiler:
Mage Wars Arena :) Na kilkanaście gier, chyba raz udało nam się zejść poniżej 2h podczas pojedynkowania i latania po planszy 😁
[/quote]

Rozumiem w dużej strategii, przemarsze, kawaleria, łucznicy itp, jakiś Total War. Nie znam MWA ale jeżeli to po prostu pojedynek na zasadzie cios, unik itp to ja mógłbym się poddać 😁
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: RUNner »

Zastanawiam się, ale najpierw musiałbym zobaczyć instrukcję. Na bogato raczej nie wejdę, bo mam już jedną grę pojedynkową w którą włożyłem trochę kasy. Ale sam core mnie kusi :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: loaru »

Instrukcję po angielsku znajdziecie tutaj
ODPOWIEDZ