Seasons (Pory roku) vs Res Arcana

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Seasons (Pory roku) vs Res Arcana

Post autor: Scamander »

dwaduzepe pisze: 05 paź 2021, 20:39 Mam wrazenie, ze gra sie brzydko zestarzala. Wyszlo tyle karcianek z mieleniem zasobow/generowaniem punktow, ze u mnie Pory Roku sie juz nie bronia. Wole juz wyciagnac taka Res Arcane. Ktos tez ma takie wrazenie, ze o ile kiedys sie gra bronila to teraz juz nie?
Jak dla mnie to Res Arcana nawet przy tym nie stała. Seasons oceniam znacznie wyżej.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Seasons / Pory roku (Régis Bonnessée)

Post autor: seki »

U mnie nigdy nie kliknęło i rzeczywiście dużo lepsze jest Res Arcana. Res Arcana jest bardzo elegancką grą, natomiast Pory roku dają te same odczucia rozwijanie silnika i mielenie zasobów przy jednocześnie dużej upierdliwej księgowości i podatności na losowy dociąg a decyzje są rozwodnione. W Res Arcana każda tura ma duże znaczenie z uwagi na ograniczenia związane z małą talią i intensywnym wyścigiem po punkty. Najbardziej jednak uwiera mnie w Porach roku ta upiedliwa księgowość.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Seasons / Pory roku (Régis Bonnessée)

Post autor: mat_eyo »

W Res Arcana cała gra to draft. Reszta to tylko egzekucja planu, który mieliśmy podczas wybierania kart i ściganie się z przeciwnikami tylko po to, żeby okazało się, że ich draft był lepszy albo karty z talii doszły im w optymalnej kolejności.

W Porach Roku draft kart jest bardzo ważny, ale dochodzi do tego decyzja na podzielenie ich na rundy i przede wszystkim wybór kości. Karty w Porach Roku są ciekawsze, często już dwie albo trzy potrafią robić świetne kombosy, więc regrywalność jest ogromna. Res Arcana nie wyjechała u mnie poza 5 rozgrywek, w Pory Roku zagrałem już 40 razy i dalej mi mało. Na szczęście mam oba dodatki i nie odkryłem w nich jeszcze wszystkiego ;)
ODPOWIEDZ