Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1023
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 758 times
Been thanked: 237 times

Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: Beskid »

oprawa graficzna wygląda rewelacyjnie, a mechanicznie ponoć rozwala klasyki takich układanek. może Kaczki ogarną i będzie szansa spróbować bo zapowiada się zacnie ale trzeba czekać

Unfortunately we cannot get to Spiel 2021 due to covid travel restrictions from Australia so we won't have stock there. You might find it in a retail booth or 2 by then maaaaybe, but honestly you are best off ordering it from your favourite English language stockist (Asmodee are distributing the English version throughout Europe). Best get to the front of the queue Sacha!

It is largely language independent except for the rules, and there is a lot of interest in localization. We expect it to be widely available in many other languages through our partnership with Lucky Duck Games.
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: Lehu89 »

Na planszomani można już zamawiać ;)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: Legun »

Zapowiada się rzeczywiście sprytnie. Parę myków jest zgrabnych (np. dwustronne kafelki i kafelki dające dodatkowy ruch). Jeśli chodzi o interakcje, to najwyraźniej jest bardzo korelacyjne, natomiast konfrontacja jest regulowana: chcesz - masz, nie chcesz - można sobie odpuścić. Szata graficzna pomysłowa, choć w szczegółach chyba lepszy byłby jednak profesjonalny grafik... Na pewno jednak nie zniechęca a nawet może się podobać. Czy rzeczywiście nie ma szans na polskie wydanie?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1023
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 758 times
Been thanked: 237 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: Beskid »

pytałem Kaczki w wątku wydawniczym, zerknij tam proszę
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: staniach21 »

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 21 lis 2021, 09:41 przez staniach21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: playerator »

staniach21 pisze: 20 lis 2021, 23:18 Nowa wersja w oprawie "zwierzęcej" czyli lepszej pod docelowego klienta Lucky Duck Games. Jeśli nie teraz to nigdy :P

https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... itters-war
Nie ta gra... :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: Legun »

Beskid pisze: 20 lis 2021, 23:06 pytałem Kaczki w wątku wydawniczym, zerknij tam proszę
Mówisz o tych deklaracjach z października? Cóż - optymistyczne to nie jest, lecz może zmiękną? Na razie mam w co grać a ten tytuł nadaje się na flagowy wyjazd w przyszłoroczne wakacje. Jak się nie doczekam, to kupię angielską wersję.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1023
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 758 times
Been thanked: 237 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: Beskid »

nawet angielskiej nie mają w swoim sklepie niestety
ale jest możliwość zamówienia w Planszomania
https://www.planszomania.pl/strategiczn ... s-Sea.html

Kaczki mają już w portfolio spolszczone Calico, w podobnym targecie jest też Nova Luna, a teraz doszła jeszcze Kaskadia więc nie sądzę aby szybko zaproponowali ten tytuł

pamiętaj, że według wielu źródeł sweet spot to rozgrywka dwuosobowa, na wakacje średnio
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: oduck »

Legun pisze: 20 lis 2021, 21:14 Szata graficzna pomysłowa, choć w szczegółach chyba lepszy byłby jednak profesjonalny grafik...
Co masz na myśli? Zastanawiam się nad zakupem, jak dla mnie to te ilustracje są rewelacyjne i nie widzę nic "amatorskiego"...
feniks_ciapek
Posty: 2303
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Land vs Sea (Jon-Paul Jacques)

Post autor: feniks_ciapek »

Po kilku partiach mogę stwierdzić, że gra jest dobra i bardzo ładnie wydana, ale na dłuższą metę może się wkraść pewna monotonia, nawet biorąc pod uwagę dodatkowe warianty. Jak dla mnie jest w niej mimo wszystko za mało strategii i dociąg kafli w zbyt dużym stopniu decyduje o przebiegu rozgrywki. Wiem, że może to trochę paradoksalne stwierdzenie w grze kafelkowej :) Tym niemniej wydaje mi się, że gra jest dość prostolinijna i nie oferuje jakichś bardzo ciężkich wyborów ani możliwości zaskoczenia przeciwnika jakąś błyskotliwą zagrywką. W zasadzie chodzi w niej tylko i wyłącznie o przejęcie i utrzymanie inicjatywy. Przy udanym dociągu daje się nawet stworzyć na planszy sytuację bardzo trudną dla przeciwnika.

Więc finalnie jestem nieco rozczarowany, bo zapowiadało się na "tę grę", a tymczasem jest zaledwie "ok".
ODPOWIEDZ