Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: _Ukasz »

KOSHI pisze: 27 wrz 2023, 21:37 Dziwne trochę bo wszędzie pisze, że do gry solo potrzebne są Nierozerwalne więzi. Tak podobno trzeba decydować za żetony potworów. Sam Runebound to nie są jakieś kosmiczne ceny. Za dodatek sobie za to liczą bo niedostępny. To mi ćwieka zabiłeś. :| Descent za to poza zasięgiem. Wiem, że chciałbym sporo kontentu, ale ceny dodatków masakra. Niby można wejść w podstawkę na początek, ale jest jeszcze jeden aspekt, który mi nie pasuje - apka. Także ostatecznie nie póki co. Nie wiem, jak może coś powyprzedaje to temat Descenta wróci kiedyś.
Nie wiem czy sprawdzałeś wariant RAOV, który automatyzuje mrocznego władcę i nie wymaga APKI :)
Testowałem, gram i sobie chwalę. Berni z forum może Ci z pewnością druknąć to w taki sposób jak na zdjęciu poniżej.

Spoiler:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

Barcelony - opanowałem się, choć cena w planszostrefie była bardzo dobra.

High Frontier - losowość i czas gry ostudziły mnie wystarczająco. Dodatkowo wygląda na kolejną grę, w którą bym raczej grał solo a tych w kolekcji mam aż nadto(a nie nazwę się solo graczem).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

Nic nie kupiłem z premier Essenowych:
Kutna Hora - ciekawie działający rynek ostatecznie mnie nie przekonał, a widziałem już posty na FB, że gra nie oferuje nic ciekawego(czyżby kolejne dobre, ale nic poza tym, średnie euro?). Dodatkowo Rebel zapowiedział polską wersję, więc i cena będzie lepsza.

Trolls & Princesses - sprawdziłbym to na wersjie Big Nose, ale 500zł(jedyna oferta na forum) mnie nie kupuje :) kolejna gra, którą bym chciał zagrać, ale w kolekcji bym nie zostawił.

Evacuation/White Castle/itd.

W sumie też na liście Essenowej jakieś wielkiej liczby gier nie miałem. Chyba z każdym rokiem mniej i mniej. Przy czym wymienione to głównie przez budowany hype. Większość doczeka się polskich wersji w lepszych cenach. W sumie nawet czekając na zwykły retail możemy dorwać lepsze ceny niż essenowe, bo te przeważnie i tak są zawyżone. Szkoda, że z ekipy nikt nie wpadł u mnie w essenowe szaleńśtwo :D
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Bart Henry »

U mnie trzy gry ostatnio zjechały z wishlisty.

Obsesje - jeszcze niedawno pewniak za sam klimat, ale po obejrzeniu gameplayów zostałem z odczuciem, że to gra z wieloma problemami. Duża losowość, nierówność postaci/budynków, pokręcona instrukcja i długawy setup. W szczególności dwie rzeczy, które po niedługim czasie zaczęły mnie irytować w Viticulture (nawet z Toskanią) - dociąg w ciemno połączony z nierównością (aka brakiem balansu) dociąganych kart. Można trafić, coś, co jest obiektywnie lepsze, bardziej potrzebne w danym momencie, a można przewinąć wiele kart i mieć z tego niewiele. Gra i tak się sprzeda z klimatem, tylko nie do końca rozumiem do kogo jest kierowana, skoro to typowa niezbyt trudna gra z prostymi mechanikami, ale z wybujałym progiem wejścia przez instrukcję. Wygląda mi to niestety na typowy produkt kickstarterowy.

Sabika - bardzo mocno się przyglądałem, bo takie umiejscowienie klimatyczne przyciąga moje oko. Obejrzałem gameplay, wysłuchałem kilku pozytywnych recenzji i widzę, że to po prostu nie jest gra dla mnie. Ciasna, z za dużym planowaniem do przodu, podatna na downtime, który u nas pewnie byłby niesamowity. Już po samym gameplayu widać, że jest mocno odcięta od tego klimatu, który poczatkowo zachęca do gry - chociażby te kilka rodzajów surowców, które zazwyczaj nie mają znaczenia przy budowie. Czemu tam w ogóle jest rondel? Chyba odpowiedzią jest "bo czemu nie?". ;)

Wędrowcy znad południowego Tygrysu - jako fan Paladynów czekałem mocno po wielu peanach na temat tej gry, ale... ona nie ma nic, co uzasadniałoby zakup posiadając Paladynów. Gameplaye drętwe, pamiętam, że z zasad przeraziło mnie polowanie na potrzebne symbole, które mogą po prostu nie wyjść. Szybko wleciał pass.

Cieszę się, że FOMO opanowane. :D Chętnie mimo wszystko zagram kiedyś w te gry, aby sprawdzić je w praktyce. Pewnie najchętniej w Sabikę, nieco mniej w Wędrowców, a najmniej chętnie w Obsesje.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Yuri »

Light in the Dark - bo mam Iron Helm i Gate+Gates i jednak nie potrzebuję.

Secrets of the Lost Tomb - bo mam SoBa, Fortune and Glory plus SotLT i również zakup byłby nadmiarowym w tej kategorii. <- jednak się chyba złamię :)

Również staram się walczyć z FOMO i idzie mi całkiem zacnie, choć przyznać muszę że czasem je karmie zakupami do posiadanych już tytułów.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2023, 09:17 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: kalo90 »

Yuri pisze: 28 paź 2023, 10:41 Light in the Dark - bo mam Iron Helm i Gate+Gates i jednak nie potrzebuję.
A masz może promki z Gates do Tin Helma?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Yuri »

kalo90 pisze: 28 paź 2023, 13:10
Yuri pisze: 28 paź 2023, 10:41 Light in the Dark - bo mam Iron Helm i Gate+Gates i jednak nie potrzebuję.
A masz może promki z Gates do Tin Helma?
Nawet wszystkie, ale zostawiam je na razie bo może i ja Tin Hełm się kiedyś skusze.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Neden
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2021, 07:18
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Neden »

Bart Henry pisze: 27 paź 2023, 21:05
Wędrowcy znad południowego Tygrysu - jako fan Paladynów czekałem mocno po wielu peanach na temat tej gry, ale... ona nie ma nic, co uzasadniałoby zakup posiadając Paladynów. Gameplaye drętwe, pamiętam, że z zasad przeraziło mnie polowanie na potrzebne symbole, które mogą po prostu nie wyjść. Szybko wleciał
A ja jednak bym polecił Wędrowców zupełnie inne odczucia niż w paladynach, i dużo opcji grzebania w decku żeby potrzebnych symboli szukać :) moim zdaniem najlepsza jak do tej pory gra tego duetu
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 453
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: wrojka »

Długo wisiało nade mną KELP z KS'a.
Prawie 21k wsparć finalnie, gra w moim guście (asymetryk+dedukcja+blefy), ale pomimo wszystkich zielonych świateł nie mogłem się przełamać. W kolekcji jest już Mind MGMT, w planach jest polski Pagan: Fate of Roanoke. Szafki i tak są pełne, że muszę rozważyć wymianę łóżka. Gdzie KALLAX nie może tam MALM'a pośle.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Shodan »

Dwie gry, które wydawały mi się must have, a jednak nie zdecydowałem się na zakup:

Beyond the Sun - na ogół pozytywne opinie (wysoko w rankingu bgg), ciekawy pomysł i sprawne mechaniki, ale jednak zadecydowało kilka subiektywnych czynników: po pierwsze nie ta zawartość za te pieniądze, poza tym kolejna gra w klimatach kosmicznych, a mam już w kolekcji o podobnej tematyce (Diuna Imperium, Terraformacja Marsa). No i fakt, że to drzewko technologii dominuje planszę, a podbój kosmosu odbywa się na jakiejś dostawce :wink:

Hegemony lead your class to victory - strasznie kusił mnie dość unikalny temat tej gry jednak długi czas setupu oraz rozgrywki i przekonanie, że tytuł nie przyjąłby się w mojej grupie przeważyły szalę na "nie".

W tym roku udaje się dotrzymać postanowienia, żeby trzymać kolekcję w ryzach, tak aby regularnie ogrywać lubiane tytuły, a nie zapełniać miejsce może i fajnymi grami, które potem stają się jednak "półkownikami".
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: BOLLO »

Hegemony- ciekawy bardzo temat ale gra działa w pełni na 4 graczy. Dodatkowo stosunkowo długa rozgrywka i tura gracza. Niekoniecznie dobry balans (państwo ma w teorii najłatwiej).

Obsesje- mój zapał ostudziły negatywne i średnie opinie w stosunku do tej pozycji. Gra nie jest tania więc wolę nie ryzykować aby w ciemno brać.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Atk »

Shodan pisze: 07 gru 2023, 10:37 Dwie gry, które wydawały mi się must have, a jednak nie zdecydowałem się na zakup:

Beyond the Sun - na ogół pozytywne opinie (wysoko w rankingu bgg), ciekawy pomysł i sprawne mechaniki, ale jednak zadecydowało kilka subiektywnych czynników: po pierwsze nie ta zawartość za te pieniądze, poza tym kolejna gra w klimatach kosmicznych, a mam już w kolekcji o podobnej tematyce (Diuna Imperium, Terraformacja Marsa). No i fakt, że to drzewko technologii dominuje planszę, a podbój kosmosu odbywa się na jakiejś dostawce :wink:

Hegemony lead your class to victory - strasznie kusił mnie dość unikalny temat tej gry jednak długi czas setupu oraz rozgrywki i przekonanie, że tytuł nie przyjąłby się w mojej grupie przeważyły szalę na "nie".

W tym roku udaje się dotrzymać postanowienia, żeby trzymać kolekcję w ryzach, tak aby regularnie ogrywać lubiane tytuły, a nie zapełniać miejsce może i fajnymi grami, które potem stają się jednak "półkownikami".
Hegemony rewelka Szybko e sumie się rozkłada Tam nie ma tego tyle. Gra chwilę trwa ale praktycznie nie ma downtime, bo idzienplubnie, a po grze zastanawiasz się KIEDY, Kiedy ten czas znikł? Ja chcę jeszcze raz!
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Mark442 »

Zrezygnowałem z zakupu n/wym. gier będących od długiego czasu na radarze, bo...:

- Beyond the Sun - nie ta zawartość i nie ta jakość gry za wysoką cenę gry podstawowej i "wyciętą" z gry podstawowej zawartość dodatku. Zagrać mogę u znajomych (jak ktoś kupi) lub w klubie, a na półce nie wyląduje,
- Obsession - losowy pasjans z klimatem epoki wiktoriańskiej dla facetów w moim gronie? Niestety, odpada i wysoka pozycja na BGG z zachwytem żeńskiej części FB i YT to nie wystarczający powód do zakupu gry. I jeszcze dodatkowo cena...
- Hegemony: Lead Your Class to Victory - mimo różnych warstw społecznych reprezentowanych w grze, w dłuższym czasie robimy to samo w grze i wybieramy te same rozwiązania prowadzące do zakończenia gry. Czy na długo starczy nam ochoty i samozaparcia, aby grać długie rozgrywki (za długie moim zdaniem) w to samo? Zagramy może u znajomych (ale i u nich zapał do zakupu gry opadł) lub w klubie (ale i tu w tej cenie są inne propozycje wyboru gier do zakupu). Na półce brak miejsca do leżakowania gier i kolekcjonowania gier tylko dlatego, że mają wysokie oceny i dużą trudność (moim zdaniem zawyżoną) wg BGG...
- Circadians: First Light i Chaos Order - długi okres oczekiwania (na radarze były od zapowiedzi przez Portal) na wydanie gier spowodował, że emocje opadały odwrotnie proporcjonalnie do upływu czasu. Im dłuższy okres oczekiwania, tym mniejsza ochota na zakup. W sumie żadna z tych gier nie zrobiła wrażenia WOW! powodującego ochotę na zakup i nie zasłużyła na miejsce na półce. W rezultacie w to miejsce pojawiły się inne gry, które bardziej przypadły do gustu w moim gronie...
- przyszłościowo Trickerion - przesunięcie i opóźnienie wydania wersji PL przez Portal na 2 półrocze 2024 roku (choć wg mnie Portal nie wyda tej gry, podobnie jak Race`a for the Galaxy), spowodowało już brak ochoty na oczekiwanie i zakup wersji PL. Jeżeli będę chciał nadal kupić i moje grono będzie chciało grać w Trickeriona, wersje obcojęzyczne(bez łaski i czczych obietnic) są non stop dostępne w zachodnich sklepach i u głównego wydawcy, a Portal niech sobie ponownie strzela w stopy lub w kolana !! Im dłużej będą zwlekać, tym bardziej ilość chętnych (w sumie bardzo drogiego wydania wersji Big Box) do zakupu gry będzie spadać...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Uncle_Grga »

Sporo tego: Hegemony (bo nie chce mi się tłumaczyć ludziom kolejnych asymetrii), Obsesje i Stranger Things (bo nie łudzę się już rodzinnym graniem), GWT NZ (bo nie siadzie kumplom), Wędrowców (bo gry Seama w sumie leżą na półce), promocyjnego Golema (bo brzydki a Włochów mam kilku), Ekspedycyj w końcu (bo mam Scythe'a)...

I tak się zastanawiam, czy to dobrze.. bo niby tak, ale jednak.. :roll:

Ps. Tak mnie to Hegemony męczy.. eeh, nic to, od polityki mam Die Machera.. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2023, 15:25 przez Uncle_Grga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: psia.kostka »

Łał, ale ruch w temacie!
Do tego dosc jednoglosny pocisk po Hegemony i Obsesjach (ide do painta kleic mema :mrgreen: )

W sumie to jest b pozytywny watek. Taka odskocznia od hajpu i fomo. Dobrzy ludzie tu przychodza 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Jam to, nie chwaląc się, sprawił. 8)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

Ardel12 pisze: 30 wrz 2023, 20:40 Barcelony - opanowałem się, choć cena w planszostrefie była bardzo dobra.

High Frontier - losowość i czas gry ostudziły mnie wystarczająco. Dodatkowo wygląda na kolejną grę, w którą bym raczej grał solo a tych w kolekcji mam aż nadto(a nie nazwę się solo graczem).
A tu mam ciekawą sytuację, bo Barcelonę dostanę za testowanie w B&D, więc w sumie nie kupiłem..., ale HF już tak i szczerze nie żałuję, bo okazał się strzałem w dziesiątkę.

Za to opanowałem się przed Leaving Earth - znalazłem dobrą ofertę na forum, ale brakło odpowiedzi z drugiej strony i chyba mnie to nie dziwi, bo wystawiona oferta za drugie tyle tego użytkownika na BGG zeszła po kilku dniach, więc może miał już nagraną osobę(ale i tak minus za ZERO odpowiedzi, ciężko naprawdę napisać te kilka znaków :roll: ). Finalnie dzięki temu poczytałem więcej i w sumie minusy poruszane w sieci mnie odrzuciły.

Hegemony nie musiałem sobie odmawiać, bo po ograniu werji angielskiej skutecznie się z tego wyleczyłem :) Obsesje posiadłem na dwie partie i jaks szybko wleciała tak równie szybko wyleciała.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: psia.kostka »

psia.kostka pisze: 07 gru 2023, 14:50 (ide do painta kleic mema :mrgreen: )
Jak powiedzial, tak zrobil:
Spoiler:
Hegemony wydawalo sie sexy z opisow slownych. Czulem, ze grajac panstwem moznaby zdelegalizowac BTC lub BLM, rzucajac na kolana odpowiednio klase srednia lub proletariat :mrgreen: Lubilbym. Ale widzac stol z rozlozona gra, to jakies niekonczace sie morze tabelek/plansz i jednak malo sexy :? Bede jeszcze zglebial temat, bo kusilo brac w przedsprzedazach za ok 400zl all-in

Tylko to chyba gra w stylu stara "Diuna" czy "Junta", czyli fajna klimatyczna gra, jak masz 10 ogranych znajomych (klimaciarzy z wyobraznia) i 10godzin wolnego czasu...
KOSHI pisze: 07 gru 2023, 17:37 Jam to, nie chwaląc się, sprawił.
Dobry cytat, jest dobry 8)
Widac, ze miody krolewskie nie poszly na zmarnowanie i oleum osiagnelo cel ;)

PS Kazdy milosnik wojny klasowej, rzadow autorytarnych czy inny domowy despota powinien znac ten skecz:
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: pingus »

Numer - Fajne, ale wydaje mi się, że nie miałbym z kim tego wyciągnąć i sam, aż tak bardzo tego nie lubię, żeby proponować

Zaginięcie Alice - miałem na wishliście, ale ten sam problem co powyżej

Top10 - tu się jeszcze waham, ale wydaje mi się że to co mam (Jednym Słowem, Ryzyk Fizyk, Dixit, Tajniacy) sprawdza się wystarcząco dobrze

Wędrujące wieże - tu waham się jeszcze bardziej, zobaczymy ;)

Terra Mystica Ogień i Lód - miałem pomysł, żeby to kupić i używać komponentów, żeby zrobić sobie swój dodatek do Terra Novy, ale stwierdziłem, że to bez sensu i mogę to zrobić online albo używając innych komponentów no i jest niedostępne (ale to sprawdziłem dopiero teraz)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: miker »

psia.kostka pisze: 20 gru 2023, 18:46 Ostatnio kupilem Frostpunk, bo... bylo w promocji :roll:
Mam tez troche sentyment do klimatu zimowego, swego czasu nawet popelnilem o tym temat na forum.
Alez to wielkie i ciezkie pudlo, chyba bije Nemesisa. W zwiazku z tym nie polecam kupowac przez Amazon :P
A ja nie kupiłem Frostpunka właśnie. Za dużo, za długo (jak dla mnie), choć temat interesujący i bardzo się zastanawiałem. Ostatecznie nie kupiłem kierując się pragmatyzmem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: psia.kostka »

miker pisze: 20 gru 2023, 19:31 temat interesujący i bardzo się zastanawiałem
Widzisz, tak dlugo sie zastanawiales, az ja kupilem ten Twoj egzemplarz. Nic w przyrodzie nie ginie, a promocja nie moze sie zmarnowac :mrgreen:

Obrazek

Jesli w karnawalowym szalenstwie zatracisz pragmatyzm, to pisz. Pudlo w wawie 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Irka »

- Revive
- Niezbadana planeta
- Brzdęk Legacy
- Mityczny Wiatr

... bo teściowa już zdążyła kupić :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: BOLLO »

Irka pisze: 14 sty 2024, 15:05 - Revive
- Niezbadana planeta
- Brzdęk Legacy
- Mityczny Wiatr

... bo teściowa już zdążyła kupić :D
poczekaj....cofnę się i jeszcze raz przeczytam....nie, no nadal to widzę .....idę na dwór -16C (mózg się schładza)...no nadal widzę to samo teściowa już zdążyła kupić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Irka »

BOLLO pisze: 15 sty 2024, 09:41 teściowa już zdążyła kupić :mrgreen:
No tak, i nic już chyba nie kupię, bo ona ma gier za dużo, pozostaje mi tylko uśmiechać się do niej, bo co zrobić ;) Zawsze już będzie do przodu, reguły nam chce tłumaczyć po swojemu, forumowa wykładnia nic dla niej nie znaczy...

Świekra właściwie, ale słowo teściowa dużo bardziej do niej pasuje :twisted:

I pomyśleć, że dwa lata temu nieopatrznie zaprosiliśmy ją do TTR...
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: emoprzemoc »

Zbiorcze nie-kupione za 2023. ;)

Gry, które sobie całkiem wybiłem z głowy (20 pozycji):
Spoiler:
Gry, co do których stwierdziłem, że decyzję o kupnie podejmę po testowej partii (a ta się jeszcze nie odbyła) (5 pozycji):
Spoiler:
Gry, na które może przyjdzie czas w przyszłości, ale 2023 i najbliższe kwartały raczej nie sprzyjają ich kupnu (13 pozycji):
Spoiler:
Gry, z których kupnem zwlekałem i zdążyłem zostać nimi obdarowany zanim podjąłem decyzję o zakupie (2 pozycje):
Spoiler:
Gry, które chciałem kupić w 2023, ale ich premiera (lub dodruk) zostały przeniesione na 2024... itepe (8 pozycji):
Spoiler:
Bonus:
Gry, o których już zaczynałem pisać, że ich zakup odkładam na później, ale sprawdziłem właśnie i znalazłem fajną ofertę, więc stają się jednak kupionymi (1 pozycja):
Spoiler:
ODPOWIEDZ