Bear Trap: The Soviet-Afghan War (P. R. Daniels)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Bear Trap: The Soviet-Afghan War (P. R. Daniels)

Post autor: vinnichi »

O samej grze:
Spoiler:

https://boardgamegeek.com/thread/274900 ... -pre-order

Zasady:


Rozgrywka
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 10:48 przez vinnichi, łącznie zmieniany 8 razy.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Lehto1
Posty: 58
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: Lehto1 »

Spiritual successor brzmi jak "film na motywach". Zobaczymy, jeżeli gra się uda to może zaowocować to całą serią gier.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: vinnichi »

Zapowiada się naprawdę rewelacyjny tytuł, może więcej się wykaże pwoloszun, który ją testuje i gra na TTSie z autorem, ale też miałem okazję zagrać i odrazu powiem, że to nie żaden następca Sekigahary ale zupełnie, zupełnie inny tytuł. Gra jest mega asymetryczna, mega dynamiczna i trudna jak cholera. Obie frakcje mają zupełnie inny styl walki, dochodzą karty strategii, które wywracają podstawowe zasady gry do góry kołami, jednostki które mają różny ruch (czołgi jadą dalej, Mudżahedini atakują przez góry), mniejsze decki pozwalają lepiej zarządzać losowością dociągu, zasadzki, atak z sąsiednich heksów jako wsparcie... dużo tego ale bardzo zgrabnie spięte mechanicznie aż dziwne że to debiut! Jeśli ktoś lubi ambitne, asymetryczne dwuosobówki to polecam śledzić projekt. Mam nadzieję, że GMT uwinie się z nią szybciej niż 5 lat :(
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: karawanken »

Świetne wieści. Też czekam na tę grę. Miałem zamawiać nawet bezpośrednio u GMT ale na razie kurs dolara nie jest zbyt łaskawy. Zobaczymy jak dalej sytuacja będzie wyglądać.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: vinnichi »

będziemy trochę spamowac tutaj czy na kanale, bo tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie, dwuosobówek rewelacyjnych mamy na tony więc gra miała małe szanse, że wzbudzi zainteresowanie ale naprawdę zapowiada się coś zupełnie nowego. Piotrek mówi że Seki i COINy mają dziecko :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: pwoloszun »

Coraz mocniej sklaniam sie ku tezie, ze COINy maja problem...

Wiecej napisze wieczorem.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: Probe9 »

pwoloszun pisze: 01 cze 2022, 18:22 Coraz mocniej sklaniam sie ku tezie, ze COINy maja problem...

Wiecej napisze wieczorem.
Bear Trap to gra dwuosobowa, nikt o zdrowych zmysłach nie gra w COINy w 2 osoby (no poza Colonial Twilight) :D Nawet jeżeli mechanicznie może coś być podobnego to przecież target tych gier będzie zupełnie inny z uwagi na liczbę graczy...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: Bohr »

Ja trochę interesowałem się COINA-mi, tutaj na forum i też bgg i bardzo często było podnoszone że często poszczególne strony konfliktów są niezbalansowane i zwycięstwo nimi jest mało prawdopodobne (nie wymienię konkretnych tytułów teraz bo już dość dawno werotowałem temat ale tych niezbalansowanych tytułów była większość)....i najważniejsze - Fire in the lake jest właśnie takim idealnym przykładem, że trzeba w to grać w dwójkę i do tego bardzo dobrze to działa (bo w czwórkę dwie wspierające nacje właśnie mają bardzo małe szanse i chyba nawet są mało ciekawe do gry). Więc jest już drugi tytuł do którego trzeba usiąść we dwóch:)

P. S to tylko taka moja teoretyczna opinia bo pomimo, że tytuł mam to jeszcze nie odpaliłem😁
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: Probe9 »

Bohr pisze: 01 cze 2022, 20:01 Ja trochę interesowałem się COINA-mi, tutaj na forum i też bgg i bardzo często było podnoszone że często poszczególne strony konfliktów są niezbalansowane i zwycięstwo nimi jest mało prawdopodobne (nie wymienię konkretnych tytułów teraz bo już dość dawno werotowałem temat ale tych niezbalansowanych tytułów była większość)....i najważniejsze - Fire in the lake jest właśnie takim idealnym przykładem, że trzeba w to grać w dwójkę i do tego bardzo dobrze to działa (bo w czwórkę dwie wspierające nacje właśnie mają bardzo małe szanse i chyba nawet są mało ciekawe do gry). Więc jest już drugi tytuł do którego trzeba usiąść we dwóch:)

P. S to tylko taka moja teoretyczna opinia bo pomimo, że tytuł mam to jeszcze nie odpaliłem😁
Odpal to zmienisz zdanie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: pwoloszun »

Na dobry poczatek troche autopromocji:
Obrazek

Fotki z PROTOTYPU:
Spoiler:
Zeby bylo jasne wszystko co napisze to tylko moja opinia, zadna prawda objawiona.
Natomiast jak zawsze jestem ciekaw zdania Szanownych Forumowiczow.

Material powyzej zostal nagrany jeszcze przed pierwszymi partiami, ale gra poki co dowozi swoje obietnice.
I to z nawiazka.

Ponizej pierwsze wrazenia po 4 partiach: dwoch lamerskich i kolejnych dwoch lamerskich, ale przeciw doswiadczonemu graczowi :D

1. Gra jest mocno tematyczna i bardzo asymetryczna. Tutaj naprawde czuc, ze Sowieci (USSR) militarnie niszcza Rebeliantow (Insurgents), sa duzo bardziej mobilni na glownych szlakach, dysponuja (na poczatku) duzo lepszym sprzetem, regularna armia i jednostkami specjalnymi (SPECNAZ).
Z drugiej strony, Insurgents sa duzo bardziej sneaky. Mnoza sie jak kroliki, ganiaja po gorach, chowaja w jaskiniach, maja wsparcie tubylcow. Zasadniczo sa jak te male wszy: wylapujesz je, ale ciagle wyskakuja nowe.
Co ciekawe i co bardzo mi sie podoba, to fakt, ze ta olbrzymia asymetria zostala wprowadzona przy uzyciu doslownie paru zasad rozrozniajacych obie strony. To jest piekne odswiezenie po Labyrinth czy COINach, gdzie gracze musza de facto uczyc sie zasad tylu roznych gier, ile frakcji jest w danym tytule.
Natomiast strony sa SKRAJNIE asymetryczne. Sposob w jaki gracze musza prowadzic USSR, a Insurgents to jest jak ogien i woda. Nie znam drugiej gry, ktora przy tak malej ilosci dodatkowych zasad dla frakcji wprowadzalaby tak duza asymetrie.

2. Mnogosc i roznorodnosc strategii: Insurgents moga grac defensywnie, moga skupiac sie na rozciaganiu USSR, moga zastawiac pulapki, moga sciemniac i marnowac zasoby USSR na ganianie po planszy za "autobusem widmo" (bloczki Plotek - Rumours), moga w koncu grac agresywnie i przeprowadzac olbrzymie ilosci malutkich atakow i wykrwawiac USSR ("smierc od tysiecy ciec"). A czemu by nie zrobic rajdów na samo ZSRR?
I pewnie jeszcze mnostwo innnych strategii, ktore bede odkrywac przez (nie boje sie tego stwierdzenia) setki partii.
I wymienilem tylko kilka strategii samych Insurgents. Jest jeszcze USSR, ktorym gra sie KOMPLETNIE inaczej.
Aha i sa jeszcze karty strategii (patrz pkt 5).

3. Mnostwo brudnych zagran taktycznych, trikow, przekretow, sciemniania i podlych pulapek <3

4. Wszystkie zasady maja sens, nie ma "zbednego tluszczu".

5. Karty strategii, ktore moga byc ground breakerami. Moga, poniewaz pomimo tego, ze sa bardzo mocne, to jednak ich zagranie jest kosztowne i z reguly wymaga odpowiedniego planu i timingu. Slowem to faktycznie sa karty STRATEGII, wymagajace dlugofalowego planowania.
Ich roznorodnosc jest bardzo duza, sa strategie prostsze i takie wymagajace wiecej finezji :)

6. Stopien trudnosci gry. Zasady okreslilbym jako przystepne. Wg. mnie o zabek latwiejsze niz w Sekigaharze.
Natomiast sama gra BARDZO premiuje doswiadczenie i skill. Przyklad: pierwsze dwie partie zagralem obiema stronami i od razu wsparcie Artyleria (Fire Support) wydaly mi sie przegiete.
Ale przyszly kolejne dwie (trzecia i czwarta) partie z doswiadczonym graczem Insurgents, ktory na planszy doslownie wysmial moja "wygrywajaca strategie".
W trzeciej partii dwukrotnie tylko cudownie szczesliwy dociag kart uratowal mnie przed sudden death (zdobycie kontroli nad Kabulem przez Insurgents) po 15min (!!) gry, i drugi raz po godzinie. Cudem sie uratowalem, ale na koniec partii i tak Insurgents zwozili sowiecki szrot traktorami z pola.
W czwartej partii moi cynowi zolnierze juz po prostu czworkami wracali w puszkach do domu.
Przylapywani co chwile ze spuszczonymi spodniami, byli masowo odstrzeliwani Afganskich assasynow (Lashkarów i Mujahedinów).

Ta fraza "easy to learn, hard to master" jest sprana jak moje gacie, ale ta gra ma naprawde przystepne zasady i (dla mnie) jest BARDZO trudna do tego by grac w nia dobrze.
Dlaczego? Pewnie dlatego, ze jest czyms fresh, zupelnie nowa jakoscia. I nie chodzi o mechaniki, tylko o koncowy efekt, o calosciowy game play.

I tutaj widze potencjalne zagrozenie, poniewaz MNOSTWO graczy sie od niej odbije i stwierdzi, ze gra jest zlamana na korzysc USSR/Insurgents.

7. Roznorodnosc, regrywalnosc, zmiennosc partii: patrz pkt 2) - OLBRZYMIA.

8. Zasadniczo gameplay i feeling z gry jest tak bardzo inny od Sekigahary, ze zamiast mowic o roznicach, krocej bedzie wymienic podobienstwa. Zasadniczo BT wzielo z Sekigahary 3 mechaniki:
a) mechanika bitew oparta na aktywacji bloczkow przez zagranie karty z reki (tzw podwojna mgla wojny)
b) mechanika zdrad
c) mechanika aktywacji bloczkow poprzez zagranie 0 (Urgent), 1 (Essential/Minor) lub 2 (Major) kart
Natomiast kazda z tych mechanik jest mocno zmieniona i na koncu nie moge uczciwie porownywac tych gier, bo one sa dla mnie zupelnie rozne.

9. Skoro wiec nie chce porownywac Bear Trap z Sekigahara, to czemu wspominam COINy, ktore mechanicznie sa KOMPLETNIE inna gra.
Problem w tym, ze w COINach nie doswiadczylem takich (patrz pkt. 1., 2., 3.) rzeczy, takiego feelingu z gry, takich mozliwosci, w koncu - takich emocji.
A zagralem w COINy w sumie grubo ponad 120h i to nie tak, ze ktos mnie przymuszal (pozdrawiam Łukasza Qlaqs :D ).
Wazne: gralem w COINy TYLKO 2p (18x Colonial Twilight i 2x Cuba Libre). Caly czas czekam na partie multiplayer.

Natomiast dziekuje koledze Probe9, ktory slusznie mnie przylapal na porownywaniu jablek i pomaranczy, i doprowadzil do porzadku :)

Na koniec tej przydlugiej laudacji taka uwaga.
Nie uwazam siebie za fanboja GMT.
W mojej opinii wiele ich gier jest przehajpowana, czesc przecietna, a czesc wrecz slaba (m.in. Imperial Struggle, Washington's War, SpaceCorp, Fort Sumter).
Wiele ich gier odpuscilem, bo instrukcje mnie zabily.

Cenie 1989, TS, 1960, COINy (ColTwi, Cuba Libre).
Tak naprawde, uwielbaim tylko:
- wszystkie czesci Labyrinth i
- Sekigahare.
Teraz do tej grupy dolacza Bear Trap.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: Otorek »

To co, organizacja zbiórki na p500? Bo strasznie czuje się kupiony 0.o
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: AndreV »

Ja też, super to wygląda
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: Probe9 »

Otorek pisze: 02 cze 2022, 15:15 To co, organizacja zbiórki na p500? Bo strasznie czuje się kupiony 0.o
P500 się nie opłaca. Lepiej na sklepy poczekać.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: karawanken »

Probe9 pisze: 02 cze 2022, 15:46
Otorek pisze: 02 cze 2022, 15:15 To co, organizacja zbiórki na p500? Bo strasznie czuje się kupiony 0.o
P500 się nie opłaca. Lepiej na sklepy poczekać.
Niestety tak właśnie jest. Zwłaszcza dla tak ciężkiej (chodzi o faktycznie o wagę pudełka) ceny wysyłki całkowicie niwelują niższą cenę.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: pwoloszun »

Czyli piton mial racje - nadaje sie na sprzedawce allegro, co to musi wypchnac szrot i przewietrzyc magazyny :D

Ja dalem p500, bo chce w to grac na stole. No i gmt dotychczas wysylalo powiadomienia, ze beda chargowac, i ze jest to ostatni moment, zeby scancelowac.

Natomiast nie chcialbym kogos naciagnac na chybiony zakup. Dlatego umowmy sie, ze na dniach nagram instrukcje video, ustawie watek do umawiania partii online (TTS, Vassal - jestem bardzo zainteresowany :) ).

A w ogole polecam zapisac sie na playtesty. Macie wowczas dostep do wersji PNP, Vassal, TTS, instrukcji pdf i supportu na discordzie:

Update - link discord:
https://discord.gg/65RHr3Y9V3
Ostatnio zmieniony 31 mar 2023, 09:31 przez pwoloszun, łącznie zmieniany 2 razy.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: Otorek »

Też dołożyłem zamówienie przez GMT, żeby jakoś pomóc doczłapać się do tych 500 zamówień.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: vinnichi »

Wrzuciłem do pierwszego posta aktualne materiały z dps'u niedługo dodamy instrukcje (pl/eng). Piotrek się zawziął na ten tytuł (pewnie mu płacą w dolarach kanadyjskich ale gra perełka), warto do pwoluszun napisać, umówić się na partyjkę na tts
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: pwoloszun »

W Sowieckich rublach. Ahh, ten zniewalajacy aromat (plonacej) onucy o poranku!
Ale reszta sie zgadza.

BTW Bede trzymal reke na pulsie i z wyprzedzeniem pisal tutaj, kiedy gra ma isc do druku/do wysylki itd, tak zeby kazdy mogl ew. scancelowac zakup bezposrednio przez strone GMT.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels.Następca Sekigahary?

Post autor: Arkhon »

vinnichi pisze: 01 cze 2022, 18:14 będziemy trochę spamowac tutaj czy na kanale, bo tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie, dwuosobówek rewelacyjnych mamy na tony więc gra miała małe szanse, że wzbudzi zainteresowanie ale naprawdę zapowiada się coś zupełnie nowego. Piotrek mówi że Seki i COINy mają dziecko :D
Po tym zdaniu to u mnie insta P500 :D
Coiny i Seki mają póki co udane też towarzystwo L&C na moich kalaxach, ale bardzo intryguje mnie i Bear Trap :)

Ah no i tak, chętny do partyjki na tts, jak zawsze :) zarówno w powyższe jak i Paxy itd... nieco nam grupa ostatnio zastygła...
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: kolosm »

Chętnie zerknę na Waszą partyjkę na tts jak ta gra śmiga:)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: vinnichi »

Czasem autorzy piszą design diary u nas mam wrażenie Piotrek tworzy tester diary ale pojawiło się kilka zmian w projekcie i to poważnych. Jak ktoś chciałby posłuchać trochę więcej o polowaniu na niedźwiedzia to zapraszamy tu
https://youtu.be/0MjTYDP_wNE
I tu
https://youtu.be/53uM5SF7D68

Niestety ze względu na ograniczenia rodzinno-czasowe odcinki nagrane w plenerze
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: Arkhon »

Yup, czytałem teź i na discordzie zmiany.
Wszystkie wyglądają na plus przynajmniej na papierze, napewno wielu osobom się spodobają.

Niektóre me problemy z grą pewnie załatwiają, ale niestety nie ten kluczowy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: warlock »

Arkhon pisze: 07 paź 2022, 09:39 Niektóre me problemy z grą pewnie załatwiają, ale niestety nie ten kluczowy.
...którym jest? ;)
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: Arkhon »

warlock pisze: 07 paź 2022, 09:42
Arkhon pisze: 07 paź 2022, 09:39 Niektóre me problemy z grą pewnie załatwiają, ale niestety nie ten kluczowy.
...którym jest? ;)
Skala ilości kart do rodzaju jednostek. O ile w Sekigaharze ma to całkowity sens tutaj już (dla mnie) najmniejszego.
Ogólnie skalowalność w tej grze jest dla mnie strasznie off.

Naszczęście są też fani tytułu, to cieszy :)
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Bear Trap: The Soviet-Afghan War. P. R. Daniels

Post autor: pwoloszun »

Arkhon pisze: 07 paź 2022, 10:05
Skala ilości kart do rodzaju jednostek. O ile w Sekigaharze ma to całkowity sens tutaj już (dla mnie) najmniejszego.
Ogólnie skalowalność w tej grze jest dla mnie strasznie off.
Hej Romku!

Moglbys rozwinac mysl? Bo nie rozumiem, a jestem szczerze ciekaw.

Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie!

Piotrek
Podcast dżentelmeni przy stole:
ODPOWIEDZ