[Warszawa-Czw] Herba Thea

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Warszawa-Czw] Herba Thea

Post autor: samur »

Hej,

Dzisiaj wyjatkowo bylo otwarte Smocze Gniazdo i w trakcie spotkania wpadlismy na pomysl, zeby zorganizowac sobie kolejne growe spotkanie w Wawie, ale tym razem w czwartki. Jako miejsce spotkan proponujemy: Herba Thea, czyli:

Miejsce: herbaciarnia Herba-Thea
Adres: ul. Bruna 20; 300 m. od stacji Pole Mokotowskie (pierwsza ulica w prawo, wychodzac z metra po drugiej stronie jezdni niz jest SGH).

Zaczynamy o 17:30, a konczymy max o 21:45 (plus/minus 10 minut na osbuwe).

Na pewno beda sie pojawiac glowni inicjatorzy, czyli: Ja, Bazyn (growe czwartki podobno ratuja mu zycie ;)) i Puniek.

Wszystkich chetnych zapraszamy :) W Herbaciarni jest calkiem OK no i jak sie zlozymy na ten imbryk herbaty razem, to juz wychodzi tanio :)

Zaczynamy w nastepny czwartek, tj.: 26.03.09 ;) Co do gier, tez zawsze sie znajda :) Chetnie przyniose cos ze swojej kolekcji (link w sygnaturce).
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

potwierdzam i jak najbardziej popieram incjatywę. Czwartek to świetny dzień tygodnia żeby pograć w planszówki, teraz już nie trzeba czekać do piątku;)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: bazyn »

Absolutnie genialny pomysł :)

Zdecydowanie będę co tydzień od 17:30 do ok. 20:30.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: waffel »

Nie było Was w zeszłym tygodniu to nie wiecie, że światło już zrobili porządne :)

Ale ja w czwartki nie będę przychodził bo docierałbym na 19.30 najwcześniej. W ogóle ustalaliście to z Jabolem? On proponował tylko niedziele, poniedziałki i wtorki bo w inne dni podobno tam już coś się dzieje.
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

waffel pisze: W ogóle ustalaliście to z Jabolem? On proponował tylko niedziele, poniedziałki i wtorki bo w inne dni podobno tam już coś się dzieje.
Chyba umknęło to naszej uwadze, założyliśmy, że można zawsze przyjść i sobie popykać w godzinach otwarcia...ale luz... jakby co to mamy w rezerwie jeszcze monsoon cafe :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: jax »

He, zabawne :) Jeszcze tylko poniedzialek pozostaje do zagospodarowania :) i zaczyna sie 'zycie - nie konczaca sie zabawa' :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

jax pisze:He, zabawne :) Jeszcze tylko poniedzialek pozostaje do zagospodarowania :) i zaczyna sie 'zycie - nie konczaca sie zabawa' :D
a w środę coś się dzieje na mieście?

poniedziałek zazwyczaj spędzam w Irishu na tzw. planszo-piwie z przyjaciółmi ze studiów. Do zagospodarowania zostaje tylko środa, ale chyba trzeba kiedyś odpocząć od tych planszówek :)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: bazyn »

waffel pisze: Ale ja w czwartki nie będę przychodził bo docierałbym na 19.30 najwcześniej. W ogóle ustalaliście to z Jabolem? On proponował tylko niedziele, poniedziałki i wtorki bo w inne dni podobno tam już coś się dzieje.
W niedzielę zagadamy. Myślę, że nie będzie problemu zająć ze 2 stoliki, a na większą frekwencję jakoś nie liczę.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: jax »

puniek pisze:a w środę coś się dzieje na mieście?
W wargamerze sa spotkania. Ale mysle, ze najlepiej jak sie waffel wypowie na ile sa one jeszcze 'alive'.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

bazyn pisze:
waffel pisze: Ale ja w czwartki nie będę przychodził bo docierałbym na 19.30 najwcześniej. W ogóle ustalaliście to z Jabolem? On proponował tylko niedziele, poniedziałki i wtorki bo w inne dni podobno tam już coś się dzieje.
W niedzielę zagadamy. Myślę, że nie będzie problemu zająć ze 2 stoliki, a na większą frekwencję jakoś nie liczę.
Napisalem tez do Jabola na PW :) Zobaczymy, co odpowie, ale raczej tez nie licze na jakies problemy.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: waffel »

W środy gramy. Trzeba przyznać, że kiedyś przychodziło po 15 osób i uruchomione były 3 gry na raz a teraz to jestem ja (siłą rzeczy), Michał F. prawie zawsze i zazwyczaj jeszcze ktoś się napatoczy, ale jakieś wielkie spotkania to nie są. Ale w każdej chwili mogą się wielkie zrobić, wystarczy że przyjdziecie :) my zapraszamy serdecznie. Mamy sporo gier sklepowych (ToI, StarCraft, TS, AH, AToE, BSG, Dominion i ze 30 innych) no i ja mogę ze swojej kolekcji (w podpisie) przynosić co chcecie. Stół (lub stoły) wielkie, oświetlenie dobre, nic tylko grać. Tu wątek.

EDIT: można przyjść poza wyznaczonymi godzinami, ale zazwyczaj popołudniami są zaplanowane jakieś bitewniaki (poniedziałki Flames of War, wtorki Infinity itd.) i one mają "pierwszeństwo" (tak jak w środy pierwszeństwo mają planszówki) ale tak do 16 to stoły prawie zawsze są wolne, chyba że mamy wielką dostawę/ ktoś gra w bitewniaka/ itd. Innymi słowy przed 16 jest wolnoamerykanka kto pierwszy ten lepszy :)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

To ja jutro bede, bazyn i puniek tez z tego co wiem :) Spotykamy sie w herbaciarni, Herba Thea. Ja sie pojawie ok. 17:45, czyli ten 15 minut pozniej, bo koniecznie musze gdzies wstapic na chwile. Do zobaczenia jutro :) Wezme... Alchemika, Caylusa i Ricochet Robots :) Chyba, ze ktos ma ochote zagrac w cos innego z mojej kolekcji... To smialo pisac 8)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Bardzo chętnie zagram w te gry, które wymieniłeś, w żadną jeszcze nie grałem. Wezmę ze sobą karcianki Dominiona i Rftg z dodatkiem.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

puniek pisze:Bardzo chętnie zagram w te gry, które wymieniłeś, w żadną jeszcze nie grałem. Wezmę ze sobą karcianki Dominiona i Rftg z dodatkiem.
O to bajer :) W Race'a zawsze chetnie :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: krokodiler »

Qrcze, tyle spotkań, tyle gier, które chcę poznać, a jam chory... :cry: Chyba dopiero na wtorek do SG się pozbieram. Może wreszcie uda się wyruszyć z Pierścieniem do Mordoru?
Mam | Mam mieć
Oh, what sad times are these when passing ruffians can say ni at will to old ladies... There is a pestilence upon this land, nothing is sacred.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

krokodiler pisze:Qrcze, tyle spotkań, tyle gier, które chcę poznać, a jam chory... :cry: Chyba dopiero na wtorek do SG się pozbieram. Może wreszcie uda się wyruszyć z Pierścieniem do Mordoru?
Jestem za ;) Chetnie go poniose... :D
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: krokodiler »

Dobra, Frodo :wink:
Mogłeś też powiedzieć: Ja pójdę z Pierścieniem, chociaż nie znam drogi.
A ja wtedy na to: Ładnego piwa nawarzyliśmy sobie, panie Frodo! :D :D
Mam | Mam mieć
Oh, what sad times are these when passing ruffians can say ni at will to old ladies... There is a pestilence upon this land, nothing is sacred.
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: Jabol »

Ja wam proponuję po prostu odpowiednio wcześniej dzwonić do herbaciarni i rezerwować sobie stoliki a problemu być nie powinno. Dla 5-6 osób raczej większego problemu nie powinno być.
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: stalker »

No wreszcie gdzieś będzie można zagrać w czwartek :) Ha! Zobaczymy... albo jutro albo za tydzień trzeba wreszcie HerbaThea wypróbować!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

Więc tak,

inicjację czwartków w Herba uważam za udaną :D
Bardzo dobre warunki do gry i muzyka w tle przyjemna dla ucha.
Frekwencja 4 osobowa + pies(zaraz zaraz, z czymś mi się to kojarzy :) ).

Na tapecie
na rozgrzewkę Razzia, grałem pierwszy raz i mam pozytywne odczucia, szybko i emocjonująco.
Później 3 razy Dominion, bardzo fajnie się grało, szczególnie w ostatniej partii podobało mi się moje kombo, mine + adventurer, dopiero zaczynam poznawać możliwości gry :D
Na deser Alchemist, dla mnie nowość, ciekawa mechanika gry i klimat, w kociołkach gotowały się mikstury, a my tworzyliśmy i kopiowaliśmy przepisy. Chętnie zagram jeszcze kiedyś.

O mały włos a byśmy zagrali w Small World ale nikt dobrze nie znał zasad więc odłożyliśmy rozgrywkę w czasie.

dzięki za grę i do zobaczenia!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: ragozd »

ale tylko pies pasowal do tej bajki ;)
Gralo sie bardzo sympatycznie, a czekolada wymiata ;) Polecam zdecydowanie :)
Niestety niedzielna salka byla zajeta, gdyby frekfencja byla wieksza moglby byc problem. Z drugiej strony - ponoc mozna rezerwowac stoly. Alchemist sympatyczny, choc nie mialem kontroli rozgrywki - takie posuniecia na czuja. Chyba zbyt mozgozerne gdyby ktos chcial to bardziej kontrolowac. Zagrac raz jeszcze zagralbym, ale by dazyc by w to zagrac - na pewnoi nie.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: bazyn »

Czekolada jest boska :)

Mi dziś trochę zabrakło czegoś mięsistego - Dominion i Razzia to fajne gry, ale coś cięższego by się przydało.

Jak tam zasada "kto kupi pierwszy złoto ten wygrywa" w Waszej ostatniej grze w Dominiona? :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: mst »

bazyn pisze:Jak tam zasada "kto kupi pierwszy złoto ten wygrywa" w Waszej ostatniej grze w Dominiona? :)
Z doświadczenia kilkuset partii mogę Cię zapewnić, że nie zawsze działa, a zdarzają się takie układy kart, że jest wręcz odwrotnie (czyli "kto pierwszy kupi złoto ten przegrywa"). :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: samur »

Moim zdaniem tez bylo super :) Rozegralem kolejne 3 partie w Dominiona, z ktorych trzecia, ostatnia wygralem ;) Ale... ta gra mnie do siebie nadal nie przekonala. 6 na BGG. Race'a wole o wiele bardziej ;) Potem byl Alchemik i znowu sie nie popisalem, bo nie zapewnilem sobie dystrybucji skladnikow swojej szkoly...

Potwierdzam, ze czekolada swietna :) Bardzo dobra. Do kolejnego czwartku. Moze ktos chce w cos konkretnego zagrac z mojej kolekcji? :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: W-wskie czwartki z grami, Herba Thea

Post autor: puniek »

samur pisze:Moze ktos chce w cos konkretnego zagrac z mojej kolekcji? :)
Twoja kolekcja to niezła kopalnia skarbów. Jest mnóstwo gier, w które nie grałem a z chęcią poznam. Wyszczególnie kilka na początek; Caylus, Cavum, El Grande, GS, Louis IV, Reef oraz z największą chęcią ale chyba nie starczy czasu na tą, Through the Ages...
chętnie sprawdziłbym też 2osobówki, net runnera oraz 2 de Mayo.

:)
ODPOWIEDZ