Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Portal Games pisze: 13 lut 2023, 00:24
shuji pisze: 06 lut 2023, 09:14
Portal Games pisze: 06 lut 2023, 09:06 Cześć! Łapcie fotorelację z finału Mistrzostw Polski, które odbyły się na PortalConie. Może uda się Wam wypatrzyć siebie na zdjęciach? :)

https://portalgames.pl/pl/mistrzostwa-p ... sumowanie/
W trzecim miejscu Wam piszę, że te zdjęcia są ucięte i nie da się ich powiększyć. W skrócie nic na nich nie widać :) Z portalconu fotorelacja jest ok, tutaj coś jest skopane. Czy da się to poprawić?
Sprawdzimy, co tu się zadziało ze zdjęciami... Dzięki! Ale wiesz, u nas wszystko działa :D (tak, uwielbiamy te słowa!)
pytałem kilku osób i mają to samo
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Nabuchodonozor »

Kiedyś nawet rozważałem udział w turnieju, ale okazało się, że ponieważ większość moich armii pochodzi jeszcze z edycji 2,5 to nie mogę grać nimi na takich wydarzeniach (choć różnice są w zasadzie tylko graficzne). Do dziś czasem mi przykro jak pomyślę, że niejako zostałem odsunięty od tych wydarzeń za to, że jestem w pewnym sensie "starym wyjadaczem" i dbam o żetony kupowane od 2008 roku zamiast kupić nowe "koszerne"
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Nabuchodonozor pisze: 17 lut 2023, 00:38 Kiedyś nawet rozważałem udział w turnieju, ale okazało się, że ponieważ większość moich armii pochodzi jeszcze z edycji 2,5 to nie mogę grać nimi na takich wydarzeniach (choć różnice są w zasadzie tylko graficzne). Do dziś czasem mi przykro jak pomyślę, że niejako zostałem odsunięty od tych wydarzeń za to, że jestem w pewnym sensie "starym wyjadaczem" i dbam o żetony kupowane od 2008 roku zamiast kupić nowe "koszerne"
Co ty dajesz byku, możesz przyjść bez armii. Organizator musi zapewnić podstawkę (dostaje ich x sztuk od portalu). Jeśli nie masz nic innego to grasz podstawka. Nie wiem skąd jesteś ale grałem chyba 5 miastach i w praktyce możesz wpisać jakie chcesz armię bo zawsze ci ktoś pożyczy. Wymóg jest tylko taki, że musisz znać armię która grasz (zasady)
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Nabuchodonozor »

shuji pisze: 17 lut 2023, 09:47 Organizator musi zapewnić podstawkę (dostaje ich x sztuk od portalu). Jeśli nie masz nic innego to grasz podstawka.

O tym słyszałem, ale dowiedziałem się o tej zasadzie za późno, a poza tym mniejszy wybór, to mniejsze zdolności manewru.
shuji pisze: 17 lut 2023, 09:47w praktyce możesz wpisać jakie chcesz armię bo zawsze ci ktoś pożyczy.
O tym nie wiedziałem. Właściwie sam nie wiem czy byłbym na tyle otwarty by użyczyć którąś z moich armii komuś zupełnie obcemu.

To wszystko jednak nie zmienia faktu, że moimi grać nie mogę.

To co jednak zyskałem na tym, że kupiłem grę tak dawno temu to:
1) większa plansza (przydaje się gdy się gra w mój ulubiony tryb drużynowy)
2) możliwości z dodatku "Babel 13" (kampania, opcje terenu)
3) plansza i tryb gry dodatku "Duel"
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: tekknoboy »

Nabuchodonozor pisze: 17 lut 2023, 17:03 To co jednak zyskałem na tym, że kupiłem grę tak dawno temu to:
1) większa plansza (przydaje się gdy się gra w mój ulubiony tryb drużynowy)
2) możliwości z dodatku "Babel 13" (kampania, opcje terenu)
3) plansza i tryb gry dodatku "Duel"
Mam tak jak i ty.
Choć rozegrałem z tym może 2-3 gry, to jednak duma, że to mam, jakąś tam jest.
Poczekam jeszcze chwilę, aż mlody podrośnie jeszcze chwile i jedziemy na Molocha!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: BOLLO »

Jeżeli kogoś z Was jakimś cudem ominęła gra Neuroshima Hex wydana przez Portal Games. To już spieszę aby Wam ją zaprezentować i co nieco opowiedzieć.
Opowiadam oczywiście okiem casuala, ale wiem że gra świetnie kręci się turniejowo.

A ponieważ niebawem będziemy obchodzić jej "18 urodziny" tak więc.....podchodzimy z szacunkiem bo już prawie pełnoletnia :mrgreen:

samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: samuraj1369 »

Czy jako osoba, która chce sobie sprawdzić Neuroshime, warto od razu iść w wersję Rok Molocha?
Nie widzę np. w tej wersji Hexoglowek do gry solo. Co myślicie?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Nie, rok molocha to totalny niewypał. Zdecydowanie lepiej kupić zwykła podstawkę i zaoszczędzona kasę wydać na dodatki
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: MattCarnall »

samuraj1369 pisze: 05 wrz 2023, 17:08 Czy jako osoba, która chce sobie sprawdzić Neuroshime, warto od razu iść w wersję Rok Molocha?
Nie widzę np. w tej wersji Hexoglowek do gry solo. Co myślicie?
Hexogłówki miały zostać wydane do każdej frakcji, a wyszły do jednej, wiec olałbym ich temat i dzielił na dwa portalowe obietnice i zapowiedzi, lubię ich gry, ale czasem mogliby zamilczeć niż obiecywać coś na pałę.
Seledyn
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2022, 20:50
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Seledyn »

Podoba się wam Gildia Kupców?
Mi wydaje się być trochę przekombinowana po zobaczeniu gameplaya i przejrzeniu instrukcji. Bardzo wysoki poziom skomplikowania w porównaniu do takich Bestii. Wciąż, po zobaczonym jednym pojedynku i instrukcji nie mam co osądzać.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Tomzaq »

Bardzo ciekawa armia. Fajnie kontroluje planszę.. Duży fan z gry. Polecam
Who is John Galt?
Posiadam
AntaresGF
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2023, 15:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: AntaresGF »

Wczoraj popełniłem taki felieton dotyczący wybranych decyzji wydawniczych Portalu.
Zapraszam do lektury. :D
https://www.gamesfanatic.pl/2023/12/07/ ... e-wzrasta/
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: azazelmo »

To ja w kontrze chciałem napisać, że jestem pod wrażeniem tego jak długo i dobrze Hex jest rozwijany. Fakt, że nie naciąłem się na Dzień Molocha, ani na apkę (mam starą wersję na telefonie), ale ostatnio gra wciągnęła mojego syna (5lat) i mam okazję ogrywać prawie wszystkie nowe armie. Każda jedna jest ciekawa i ma na siebie pomysł. Mały jest zafascynowany i męczy
mnie o grę codziennie.
Uprzedzam przy okazji, że moim zdaniem gra jest za trudna jak dla 5latka. Mój czasami potrafi mnie zaskoczyć, ale często robi nieoptymalne ruchy i często przegrywa. Jednak jak biorę, którąś z nowych armii, w której nie znam jeszcze dobrze mechanik ani żetonów, a mały weźmie jakąś ograną armię i prostymi zależnościami (cztery podstawowe + nieźle ogarnia Sharasha), to potrafi mi złoić skórę.
Jeszcze na obronę wydawnictwa: armie są taniutkie, a frajda zawsze jest. Z minusów z kolei: niektóre graficznie są tragiczne. Iron Gang - super pomysł na mechanikę, ale aż oczy bolą od tych „ilustracji”. Bestie są tak brzydkie, że pomimo zainteresowania nie mogę się zmusić, żeby je kupić.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Galatolol »

Zgadzam się z tym tekstem. Z tym że jestem od dłuższego czasu w trybie olewania nowych dodatków heksowych (choćby dlatego, że mam rzeczy w wersji 2,5, więc z innymi ikonami niż obecna); zamiast tego czekam na prawdziwy big box, który uważam że prędzej czy później się pojawi, i który kupię, choćby z nostalgii.

Nie wiedziałem, że jest jakiś dodatkowy żeton frakcyjny w innym produkcie. Najgorszy rodzaj promki, jaki można sobie wyobrazić do takiej gry :evil:
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Galatolol pisze: 08 gru 2023, 09:53 Zgadzam się z tym tekstem. Z tym że jestem od dłuższego czasu w trybie olewania nowych dodatków heksowych (choćby dlatego, że mam rzeczy w wersji 2,5, więc z innymi ikonami niż obecna); zamiast tego czekam na prawdziwy big box, który uważam że prędzej czy później się pojawi, i który kupię, choćby z nostalgii.

Nie wiedziałem, że jest jakiś dodatkowy żeton frakcyjny w innym produkcie. Najgorszy rodzaj promki, jaki można sobie wyobrazić do takiej gry :evil:
Akurat Hak do iron gangu to był absolutnie świetny pomysł. Można by dzięki temu zbalansować armie, które wiadomo, że turniejowo są niegrywalne, a inne OP. Nie wiem czy wydawać pojedynczo te żetony, czy w jakiś paczkach czy jakoś inaczej, ale pomysl był genialny.

Niestety spalony, bo wydali to wtedy do najaktualniejszej armii, więc nikt jej jeszcze nie miał ogranej i nie potrzebował do niej dodatkowego żetonu.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Galatolol »

Godzi to w moje postrzeganie armii jako małych, zamkniętych całości, ale w sumie racja, ogólnie aprobuję poprawki balansujące frakcje w grach asymetrycznych.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: azazelmo »

O co chodzi z tym hakiem? Nie nie znalazłem. To jest jakaś promka?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: Galatolol »

azazelmo pisze: 08 gru 2023, 14:38 O co chodzi z tym hakiem? Nie nie znalazłem. To jest jakaś promka?
Jest opisane w tekście na GF, że to dodatkowy kafelek z Hexogłówek:

https://portalgames.pl/pl/hexoglowki-iron-gang/
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

azazelmo pisze: 08 gru 2023, 14:38 O co chodzi z tym hakiem? Nie nie znalazłem. To jest jakaś promka?
Nie, to był normalny dodatek dostępny w sklepach z dodatkowym żetonem dla IG. Idea super, ale spalona przez to, że wydali to do nowej armii. Jakby to był żeton do neodżungli to pewnie by to wyszło do każdej armii
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: tomb »

Wydanie Partyzantów tylko w aplikacji jest pomysłem bardzo dziwnym. Albo to jest legitna armia, albo nie. Jeśli jest zbalansowana i dobrze chodzi to dlaczego nie wyjdzie na papierze, a jeśli jest niedobalansowana, to dlaczego jest pełnopłatna. O co chodzi?

Dodatkowy żeton do armii jest pomysłem ciekawym, ale kontrowersyjnym. Gdyby każda armia takowy posiadała to meta gry by się zmieniła i być może pro-gracze mieliby z tego pożytek, ale dla domowego grania to za duży galimatias.

Ogólnie żywotność i rozwój gry mi się podoba, choć kończy mi się miejsce w insercie (który jest lepszy od oficjalnego).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: itsthisguyagain »

A to nie jest tak, że Portal próbuje czegoś nowego?

Chyba u zarania dziejów kiedy Mt Everst był jeszcze małym pagórkiem Portal wydawał do Hexa normalne dodatki z 2 armiami i jakimiś dziwadłami w rodzaju kafli terenu. Potem kogoś z Portalu odwiedzili kosmici i przekazali mu wiedzę z kosmosu, że lepsze będą army packi i tak już Portal robi wykorzystując wiedzę od bardziej zaawansowanej cywilizacji.

No ale ciągle próbują czegoś nowego i co tu wydać inaczej, taniej i prościej, żeby fani Hexa kupili. Wiadomo przecież że prawdziwy fan hexa to kolekcjoner i kupi wszystko więc jak wydadzą cokolwiek to kapucha na koncie rośnie bezwysiłkowo.

To samo bym powiedział o apce do NH. Portal po prostu nie ma motywacji finansowej, żeby przenieść armie ze starej apki do nowej. Większość użytkowników już zapłaciła raz za te armie. To co by tu żeby zapłacili znowu?

Fajnie by było jakby wydawca robił tylko to, co spodoba się fanom ale chyba to nie ta bajka. Nie bronię tu Portalu bo niektóre rzeczy decyzje są idiotyczne. Ani na tym nie zarobią a jedynie wkurzą fanów (np Partyzanci) ale dajcie spokój: wydawca wydawcą a fani i tak sami między sobą metę ustalą i nawet Faq napiszą.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: tomb »

Być może cykl wydawniczy NH dobiega końca. https://neuroshimahex.pl/news/neuroshim ... przepasci/

Trudno dyskutować ze względami finansowymi, powody pozafinansowe to temat rzeka i racje zawsze będą tu podzielone, ale liczę, że Portal nie porzuci tej legendarnej gry. Jej długi żywot to ważna część historii polskiego planszówkowa i piękny przykład wieloletniego trwania w czasach, gdy nowe tytuły błyskawicznie odchodzą w niepamięć, nierzadko przed datą ich premiery.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: azazelmo »

tomb pisze: 22 sty 2024, 14:40 Być może cykl wydawniczy NH dobiega końca. https://neuroshimahex.pl/news/neuroshim ... przepasci/
(…)
O, słabo. Akurat mój syn się wkręcił i ogrywamy nowe armie. Gildia Kupców do rodzinnego grania bardzo spoko.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

z tego co słyszałem od ludzi, którzy byli na portalconie, to ten monolog to strumień (żenującej) świadomości niestety.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Post autor: kuba32 »

shuji pisze: 22 sty 2024, 15:51 z tego co słyszałem od ludzi, którzy byli na portalconie, to ten monolog to strumień (żenującej) świadomości niestety.
Jest filmik na discordzie Neuroshimy (link w artykule powyżej). Każdy może ocenić, z zastrzeżeniem, że filmik trwa 17min (większość to właśnie monolog), ale całość spotkania trwała godzinę. Szczerze to nie dziwię się Portalowi, nie spotkałem już od kilku lat nic pozytywnego w populistycznych mediach na temat NS.
ODPOWIEDZ