Siedmiolatek i rodzice.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
michal2015
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2020, 10:43
Been thanked: 1 time

Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: michal2015 »

Cześć. Potrzebuję rady w doborze odpowiednich planszówek, z góry dzięki za odpowiedzi w temacie.

Ulubioną grą mojego niespełna siedmiolatka jest Wsiąść do pociągu: Europa i może grać w nią godzinami. Nie sprawia mu ona żadnych problemów więc ten typ gier biorę jak najbardziej pod uwagę. Również lubimy pograć w pociągi w trzy, cztery dorosłe osoby. Kolejną grą uwielbianą przez syna i nas jest Azul i również on nie sprawia mu problemów, na równi z nim stawiamy również Patchworka, którego potrafimy rozegrać kilka partii pod rząd. Abalon jest dla niego jednak trochę trudny ale próbuje i również lubi. Do tego Magiczny labirynt, Jenga. Mamy również Century Nowy Świat ale jak na razie jest ona za trudna dla syna ale świetna dla nas i znajomych.

Czego więc szukam? Gier, w które będziemy mogli pograć z synem jak i w gronie dorosłych. Gramy max do czterech osób. Nie chcę zbytnio rozbudowanej instrukcji i kilkunastominutowego rozkładania planszy, ma być w miarę prosto, lekko i przyjemnie ale z drugiej strony gry logiczne są przez nas bardzo lubiane. Przekrój więc bardzo szeroki więc zdaje się na Wasze podpowiedzi. Przejrzałem trochę forum i kilka gier się przewija w podobnych tematach np. Everdell, Szarlatani z Pasikurowic, Alchemicy, Na skrzydłach, Sagrada. Czy to dobry kierunek poszukiwań?

Budżet do 200zł na pojedynczą grę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: Curiosity »

Marvel United
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
michal2015
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2020, 10:43
Been thanked: 1 time

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: michal2015 »

Marvel i jemu podobne odpadają. Kreskówkowe i bajkowe tematy jak te to nie nasz i syna klimat.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: krzyss »

Epoka kamienia
Wyprawa do el dorado
Luxor
Little town
Mexica
Carcassone
Wyspa skye
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: anna26 »

Wybuchowa mieszanka
Little Town
Palec Boży
Szarlatani z Pasikurowic
Kingdomino
Abyss
Splendor
michal2015
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2020, 10:43
Been thanked: 1 time

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: michal2015 »

Do typów dorzucę jeszcze Takenoko, Catan i Park Niedźwiedzi. Dobry kierunek?

Za powyższe gry dziękuję - poczytam za chwilę o nich.
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: wujek2114 »

Reef
El Gaucho
Imhotep
Sen
Wyprawa do El Dorado
Taluva
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: Miszon »

michal2015 pisze: 01 gru 2021, 21:40 Park Niedźwiedzi. Dobry kierunek?
Catana nie chce mi się grać, Takenoko nie mamy, ale mamy Park Niedźwiedzi.
I siedmiolatka.
Bardzo lubi.
Mamy też dodatek, Kolej na Grizzli. Fajny.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: Lothrain »

1.Całkowite abstrakty typu AXIO lub Geniusz
2.Szarlatani z Pasikurowic, jeśli zaakceptujecie losowość dociagu z woreczka i nie będzie Wam to przeszkadzać
3. Wyprawa do El Dorado - świetna w każdym calu
4. Carcassonne - Łowcy i Zbieracze jako najlepsza odsłona tego kafelkowego klasyka
5. Park Niedźwiedzi, bo ma i elementy tetrisa, i wyścig po płytki, i feeling gry logicznej
6. Wiedźmia Skała, bo jest kwintesencją tego, czego szukacie, złotem, brylantem i cholernie dobrym tytułem.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: arturmarek »

Ja mam podobny układ, siedmioletni syn z rodzicami, plus dość często babcia. Też najlepiej siedzi Wsiąść do Pociągu. Co mój syn najbardziej lubi:
Gry z figurkami "wojenne": Memoir 44, 878 Wikingowie
Gry z figurkami przygodowe: Magia i Myszy, Pluszowe Opowieści, Podróż do Wnętrza Ziemii (gra taka sobie, ale PdWZ to jego ulubiona książka)
Abstrakty: Azul, Sagrada, Onitama, Abalone
Ekonomiczne: Na Sprzedaż, Aquire
Zręcznościowe: Zwierzak na Zwierzaku, Rhino Hero i Rhino Hero SUper Battle, Icecool2
Draft: 7 Cudów Świata, Suchi Go Party
Tetrisowe: Patchwork, Zoo New York
Kafelkowe: Carcassonne, Cacao, Wyspa Skye
Polecam też dodatkowe mapy do WdP
Próbowaliśmy też kilka "klasycznych" średnioskomplikowanych eurasów takich jak Stone Age czy GWT. Z zasadami nie ma kłopotu, ale ciężko mu grać na poziomie dorosłego, bo dobiera strategię pod jeden element gry.

Ma sporo doświadczenia w graniu z młodym, chętnie podzielę się doświadczeniami. Mój syn bardzo lubi grać w nowe gry i przeważnie dość szybko nudzą mu się konkretne tytuły.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: szczudel »

Jeżeli syn uwielbia Wsiąść do Pociągu, to może warto sprawdzić (może nie od razu kupić) Elfenland. Niby to samo, a jednak co innego i w klimacie elfów.

Osobiście polecam Small World. Mój 6-latek, w to gra ( z pomocą) i bawi się doskonale. SW ma ten plus, że ma mały wait time (bo jednak uczestniczysz w grze, gdy Ciebie ktoś atakuje).

Dorzucę jeszcze X-Men Bunt Mutantów. Ko-op, z dużą ilością rzucania i o ile rodzic pomoże podjąć decyzję z kim sie zamienić, jak użyć umiejętności, to samo rzucanie kośćmi, którego jest dużo sprawia dzieciom radochę. Do innych gier muszę zachęcać, a do X-menów, zazwyczaj słysze "ok".
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: esubotowicz »

+ Szarlatani
+ Wyprawa do El Dorado
+ Kingdomino

Oprócz tych trzech jeszcze Fasolki, to jest u mnie top i wiem ze dziecko w takim wieku moze grac w te gry bardzo dobrze. Może w Szarlatanów bardzej z przypadku, bo losowość jest spora 🙂

Ponadto dla rozszerzenia wyboru (ale tu juz jest trudniej, wiec traktujemy rozgrywkę lekko):
Robinson Crusoe - z dzieckiem gram bardziej przygodowo niż optymalizacyjne, są tez scenariusze napisane z myślą o młodych,
Calico
Aeon’s End - na pudełku 14+, ale to z uwagi na potwory, sama rozgrywka jest prosta
Ubongo
Santorini
Brzdęk - na pudełku 12+, ale mój 6-latek bawi się przy tym nieźle.
Ewa
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: Miszon »

szczudel pisze: 02 gru 2021, 09:42 Dorzucę jeszcze X-Men Bunt Mutantów. Ko-op, z dużą ilością rzucania i o ile rodzic pomoże podjąć decyzję z kim sie zamienić, jak użyć umiejętności, to samo rzucanie kośćmi, którego jest dużo sprawia dzieciom radochę. Do innych gier muszę zachęcać, a do X-menów, zazwyczaj słysze "ok".
wydaje mi się że to:
Marvel i jemu podobne odpadają. Kreskówkowe i bajkowe tematy jak te to nie nasz i syna klimat.
wyklucza też xmenow.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: szczudel »

No to Elder Sign ( znak starszych bogów), ale tego nie polecam bo w Xach się lepiej rzuca kośćmi :P
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: itsthisguyagain »

Wyprawa do El dorado. Gramy z 8 latką i bardzo lubi nawet mimo tego, że przegrywa.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Siedmiolatek i rodzice.

Post autor: Beskid »

Andor Junior
Drako (obie wersje)
Karak
Polowanie na Robale
JetpackJoyride
ODPOWIEDZ