Gra dla początkującej graczki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pomarańczowym
Posty: 18
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:22
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Gra dla początkującej graczki

Post autor: Pomarańczowym »

Cześć! Mamy budżet do 100zł. Zastanawiam się co kupić dziewczynie, która zaczyna się interesować grami, ale jeszcze nie weszła na tyle, aby siedzieć długo w czytaniu instrukcji. Do tej grała więcej w gry imprezowe, quizy, monopoly, Eksplodujące kotki, Mafia i te sprawy. Spodobały się jej bardzo Kroniki Zbrodni. Tajniacy, Wsiąść do pociągu Europa, Patchwork siadły. Carcassone trochę mniej, ale mówi, że spoko. Wydaje mi się, że Hero Realms/Star Realms mogłoby się spodobać, ale w pierwszym wrażeniu pewnie nie będzie zachwycona grafikami. 🤷 Gra najczęściej w dwójkę, ale do lekkich tytułów imprezowych zawsze udaje się jej znaleźć więcej chętnych wśród znajomych, lub rodzeństwa.
Nie lubi za dużo negatywnej interakcji.


Co dalej?
Najbliżej jestem zakupu:
- Wyprawy do Eldorado
- Potworów w Tokio (te parę złotych nad limit przeżyjemy)
- Splendoru
- Pojedynku Superbohaterów DC?
Osobiście z tych znam tylko Potwory w Tokio i poza tym mamy trudniejsze tytuły, do których instrukcja za długa.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: Witchma »

Nova luna lub Calico (to ostatnie za 98,2 na Allegro można kupić) - ładne, proste gry.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: staniach21 »

Skoro lubi Kroniki to Sherlock Holmes detektyw doradczy sam się nasuwa :) Z mniejszych sprytnych od Knizii wyszło teraz Spór o Bór układanie pokerowych zestawów w grafikach, które spodobają się każdej kobicie :)
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: esubotowicz »

Wyprawa do El Dorado bardzo spoko, myśle ze się może nadać, ładna, przyjemna, trzeba pokombinować i ma lekkie elementy poważniejszej gry (np. Świadome usuwanie słabych kart przy budowaniu talii), ale jest prosta do zrozumienia.
Jest nieco negatywnej interakcji, bo można stanąć na najłatwiejszym przejściu i reszta będzie czekać, ale jeśli dziewczyna nie ma problemu jeśli ktoś zbuduje przed nią upatrzoną nitkę we Wsiąść do Pociągu, to tutaj ta interakcja ma podobny poziom „negatywności”.
Ewa
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: matten »

Głos na Splendor. Zasady są proste, instrukcja b. krótka, regrywalność stoi na b. dobrym poziomie (u mnie weszło już powyżej 50 partii i nadal gramy), wygląda całkiem nieźle, a jak się spodoba można dokupić dodatek, który znacznie wydłuży żywotność tego tytułu. Można jeszcze rzucić okiem na Kingdomino, ale skoro dziewczyna ma już jakieś doświadczenie z planszówkami, to ta może okazać się nieco zbyt prosta i po jakimś czasie może się znudzić.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 562
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 245 times
Been thanked: 293 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: andrzejstrzelba »

Pomarańczowym pisze: 10 gru 2021, 15:55 Co dalej?
Najbliżej jestem zakupu:
- Wyprawy do Eldorado
- Potworów w Tokio (te parę złotych nad limit przeżyjemy)
- Splendoru
- Pojedynku Superbohaterów DC?
Osobiście z tych znam tylko Potwory w Tokio i poza tym mamy trudniejsze tytuły, do których instrukcja za długa.
Wyprawa do El Dorado zdecydowanie polecam. W tej cenie żal nie mieć w kolekcji.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: krzyss »

El Dorado, Splendor jak najbardziej.
Pomarańczowym
Posty: 18
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:22
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: Pomarańczowym »

Ok. Napiszę jak wyszło. 😏 Dostała Wyprawę do Eldorado. Są zadowoleni, jej znajomi mówią że fajna gra, że wystarczająco proste do tłumaczenia i SĄ emocje. Jest jeszcze fanką Paranormalnych detektywów i Kameleon. Brat ostatnio otrzymał Potwory w Tokio i turla.👍 Natomiast ja nabyłam Spór o bór. Grałam z mężem, grałam z bratem i choć zwykle przegrywam 😏 to podoba mi się całkiem całkiem jako filerek. Zresztą w końcu im dokopie... Wydaje mi się jednak, że gdyby nie te piękne klimatyczne ilustracje, to nie byłoby aż tak dobrego wrażenia.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 19:15 przez Pomarańczowym, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 993
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 736 times
Been thanked: 223 times

Re: Gra dla początkującej graczki

Post autor: Beskid »

Splendor must have
ODPOWIEDZ