Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Creature Comforts / Dobry Rok

O grze: Krótki opis z instrukcji:
Rozgrywka w Dobry rok trwa 8 rund, które będziemy dalej nazywać miesiącami. Każdego miesiąca będziemy wysyłać swoich pracowników do różnych miejsc akcji na planszy. Miejsca akcji, jak sama nazwa wskazuje, służą do tego, aby wykonywać w nich akcje, które przyniosą nam rozmaite profity. Zanim jednak nasi pracownicy owe akcje wykonają, trzeba będzie przydzielić im odpowiednie kości. Dylemat polega na tym, że nie wszystkie kości w momencie wysyłania pracowników będą nam znane. Trzeba będzie zatem z góry przewidzieć, na co szansa jest większa, gdzie warto zaryzykować, a kiedy dopasować strategię do zmiennych warunków gry. W jednych miejscach akcji zdobędziemy dobra, które w innych miejscach przekujemy w użyteczne usprawnienia i przede wszystkim w przyjemnostki, dzięki którym wygodnie rozgościmy się w domowej strefie komfortu, kiedy zima zaskoczy drogowców.
Liczba graczy: 1-5
Autor: Roberta Taylor
Instrukcja: PDF PL
Ciekawe linki: BGG
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Mr_Fisq »

Wczoraj na FB pojawiła się polska instrukcja (jest w pierwszym postcie), dzisiaj chciałem ją wrzucić na forum i ze zdziwieniem stwierdziłem, że gra nie ma jeszcze swojego tematu.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: konradstpn »

Przeglądam BGG i ze zdziwieniem stwierdzam, że ciężar gry wynosi 2.62 podczas gdy wersja Kickstarter Edition ma zaledwie 2.00. Czy ktoś wie o co chodzi :shock:
Gram, więc jestem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Mr_Fisq »

Na razie są śladowe liczby ocen. Ja bym się nie przejmował...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: dave20_ »

Czy wiecie gdzie można zamówić te grę? :) Nie ukrywam, ze zaciekawiła mnie :)
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: AntBehindLeaf »

Wiem, że polska wersja jest zapowiedziana na ten rok, ale konkretna data nie jest znana. Udostępniona została polska instrukcja
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: addekk »

dave20_ pisze: 17 sty 2022, 10:47 Czy wiecie gdzie można zamówić te grę? :) Nie ukrywam, ze zaciekawiła mnie :)
Na pewno będzie na nią przedsprzedaż chwilę przed tym jak będzie miała być wydana. Na 3trolle masz też dostępna ale znajdziesz ją po angielskim tytule w wersji kickstarter.
Weźże chodźże grać BGG
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: dave20_ »

AntBehindLeaf pisze: 17 sty 2022, 10:59 Wiem, że polska wersja jest zapowiedziana na ten rok, ale konkretna data nie jest znana. Udostępniona została polska instrukcja
NA FB napisali, że wszystko zależy od transportu z Chin, możliwe jest ze bedzie juz w marcu, kwietniu 2022 r.
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: dave20_ »

addekk pisze: 17 sty 2022, 11:27
dave20_ pisze: 17 sty 2022, 10:47 Czy wiecie gdzie można zamówić te grę? :) Nie ukrywam, ze zaciekawiła mnie :)
Na pewno będzie na nią przedsprzedaż chwilę przed tym jak będzie miała być wydana. Na 3trolle masz też dostępna ale znajdziesz ją po angielskim tytule w wersji kickstarter.
Dzięki za info :) Sprawdzilem i faktycznie. Wersja kickstarter'owa zawiera dodatki jakieś? :oops:
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: AntBehindLeaf »

dave20_ pisze: 17 sty 2022, 14:07
addekk pisze: 17 sty 2022, 11:27
dave20_ pisze: 17 sty 2022, 10:47 Czy wiecie gdzie można zamówić te grę? :) Nie ukrywam, ze zaciekawiła mnie :)
Na pewno będzie na nią przedsprzedaż chwilę przed tym jak będzie miała być wydana. Na 3trolle masz też dostępna ale znajdziesz ją po angielskim tytule w wersji kickstarter.
Dzięki za info :) Sprawdzilem i faktycznie. Wersja kickstarter'owa zawiera dodatki jakieś? :oops:
Drewniane surowce zamiast kartonowych, insert od GameZTray, może jakies dodatkowe karty, ogólnie kosmetyka.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: kurdzio »

Przeczytałem instrukcję i podoba mi się:
- fajnie że wszyscy gracze mają pewną pulę kości wspólną,
- że możemy przydzielić więcej niż 1 kość do jednej akcji,
- że przydzielamy robotników jednocześnie, nie ma możliwości zająć sobie pole, a o kolejności decyduje pierwszy gracz
- mam słabość do takich grafik

Przeczuwam kolejną miłą grę, u mnie wskakuje na radar :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: rand »

Wiadomo coś więcej na temat premiery? Przybliżony termin to chyba był Q1, a więc pozostał miesiąc.
Czy Lucrum wspominało ile tych deluxów będzie i czy będą dostępne w szerszej dystrybucji czy tylko w jakiś pojedynczych sklepach? Na jakiś live'ach było podawane SCD?
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: fitzroy »

Z tego co wiem to marzec/kwiecień było mówione.
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: dave20_ »

Planszowe Newsy na FB

"Czekacie na Dobry rok od Gry planszowe Lucrum Games? Jeżeli tak, to mamy dobrą wiadomość - premiera gry planowana jest na kwiecień, a jeszcze w tym miesiącu mają zostać uruchomione przedsprzedaże.

W Dobrym roku, czyli w polskiej edycji Creature Comforts, będziecie spędzać wiosnę, lato i jesień zbierając różne towary z lasu i wydając je na przedmioty, które sprawią, że zimą Wasz dom będzie najwygodniejszy i najprzytulniejszy.

BGG: https://bit.ly/3mxh92e

P.S. Jeżeli nie jesteście przekonani do polskiego tytułu, podpowiadamy, że w tym roku ma się ukazać również wersja czeska, czyli Útulná Doupata"
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Gizmoo »

dave20_ pisze: 06 mar 2022, 18:06Útulná Doupata
Przekonali mnie. Biorę czeską. Mam nadzieję, że w zestawie będzie promka z Krecikiem. 😃
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Beskid »

utulna dupata :mrgreen: ta wersja mnie przekonuje
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: addekk »

Grałem wczoraj pierwszy raz.
10minut zajęło mi uspokojenie wspolgraczy bo zachwycali się jak ta gra jest piękna. Moim zdaniem w wersji deluxe która mam jest to najpiękniejsza i najbardziej urocza gra jaką widziałem.
Drewnienka są cudowne.

Sama gra jest bardzo prosta w założeniu, mało złośliwa, interakcji też za wiele nie ma.
Rozkładamy 4 robotników na planszy na jednym z bodajże 12 z miejsc. Niektóre miejsca zmieniają się co rundę, inne działają tak samo cała grę.
Aby uruchomić konkretne miejsce musimy dopasować kość/kości. Przed rozstawieniem pracowników rzucamy naszymi 2 kośćmi, po rozstawieniu, rzucamy 4 wspólnymi i począwszy od 1 gracza dopasowujemy te kości.
4 wspólne kości nie podbieramy przeciwnikom w żaden sposób, dodatkowo nie blokujemy też żadnych miejsc innym graczą, co najwyżej w 2 miejscach możemy podkraść lepszą przyjemnostke/ulepszenie będąc wcześniejszym graczem.

Po tym jak dopasujemy kosci aktywujemy miejsca, oraz na koniec możemy zagrać karty z ręki.

Jak widać całkiem proste założenia, ale chyba nie prostackie.

Co jest najlepsze w tej grze?
Na pewno jest to wygląd, ale grało też się bardzo przyjemnie.
Karty np fotel bujany którego buffuje kocyk, albo zupa do której jeśli mamy chleb punktujemy extra.

No jest to świetne i duże lepsze odczucia ma się widząc tą grę na żywo. Jest śliczna, wszystko do siebie pasuje i się zgrywa.

Ogólnie po 1 rozgrywce polecam bardzo, szczególnie jak chce się kogoś zachęcić piękna i względnie prosta gra do grania w gry planszowe.
Weźże chodźże grać BGG
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: pantera »

Ja grałam wczoraj w 2 osoby.
Zgadzam się, że w wersji KS gra jest piękna. Smaczkiem są karty przyjemnostek z planszówkami.

Fajne, jest to, że część ruchu wszyscy gracze robią razem, co trochę przyśpiesza. No i z rundy na rundę sporo się zmienia na planszy i surowce na które polujemy mogą się nie pojawić w kolejnej rundzie.
Na 2 osoby gra chodzi bardzo dobrze. Boję się, że na 4 może się dłużyć, bo jednak ruch chwilę trwa.
Pierwsze wrażenia bardzo dobre, w weekend pewnie siądziemy z dzieciakami.
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Julka182 »

addekk pisze: 24 mar 2022, 11:06 Grałem wczoraj pierwszy raz.
10minut zajęło mi uspokojenie wspolgraczy bo zachwycali się jak ta gra jest piękna. Moim zdaniem w wersji deluxe która mam jest to najpiękniejsza i najbardziej urocza gra jaką widziałem.
Drewnienka są cudowne.

Sama gra jest bardzo prosta w założeniu, mało złośliwa, interakcji też za wiele nie ma.
Rozkładamy 4 robotników na planszy na jednym z bodajże 12 z miejsc. Niektóre miejsca zmieniają się co rundę, inne działają tak samo cała grę.
Aby uruchomić konkretne miejsce musimy dopasować kość/kości. Przed rozstawieniem pracowników rzucamy naszymi 2 kośćmi, po rozstawieniu, rzucamy 4 wspólnymi i począwszy od 1 gracza dopasowujemy te kości.
4 wspólne kości nie podbieramy przeciwnikom w żaden sposób, dodatkowo nie blokujemy też żadnych miejsc innym graczą, co najwyżej w 2 miejscach możemy podkraść lepszą przyjemnostke/ulepszenie będąc wcześniejszym graczem.

Po tym jak dopasujemy kosci aktywujemy miejsca, oraz na koniec możemy zagrać karty z ręki.

Jak widać całkiem proste założenia, ale chyba nie prostackie.

Co jest najlepsze w tej grze?
Na pewno jest to wygląd, ale grało też się bardzo przyjemnie.
Karty np fotel bujany którego buffuje kocyk, albo zupa do której jeśli mamy chleb punktujemy extra.

No jest to świetne i duże lepsze odczucia ma się widząc tą grę na żywo. Jest śliczna, wszystko do siebie pasuje i się zgrywa.

Ogólnie po 1 rozgrywce polecam bardzo, szczególnie jak chce się kogoś zachęcić piękna i względnie prosta gra do grania w gry planszowe.
a jakieś porównanie do Everdell? :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Hardkor »

To czekam na więcej recenzji. Fajnie, że dobrze działa na 2 os, bo głównie pod taki skład bym kupił.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Majzownik »

Swój egzemplarz zamówiłem rok temu w 3trollach i dziś odebrałem przesyłkę. W krainie znalazłem dodatkowy zestaw drewnianych elementów - czyżby brakowało go w środku? Czy to jakiś bonus jest?
Obrazek
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Xawras »

Cześć.
Niczego nie brakuje. Ten luzem dołączony zestaw miał być wymienny dla tego w pudełku. Okazało się że liski są bordowe, a nie czerwone.
Niestety zabieg się ni udał, bo wyszedł im na poprawionych meeplach prawie taki sam kolor jak w "popsutej" partii.
Dla samej gry nic to nie zmienia. Po prostu liski są mniej czerwone niż ich dedykowane kostki.
Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
Awatar użytkownika
Święty
Posty: 188
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Święty »

Dla wszystkich chętnych:

dziś ruszyła przedsprzedaż polskiego wydania na Lucrum Games. Wersje retail i deluxe do wyboru.

Ja zamówiłem i czekam na kuriera... 😃
..: In Trance We Trust :..
Gry Świętego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Hardkor »

Jak coś sprzedaż na stronie lucrum
150 zł wersja podstawowa
250 zł wersja deluxe (limitowana)

Wysyłka kurierem DPD gratis, inpost 15 zł.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Creature Comforts / Dobry Rok (Roberta Taylor)

Post autor: Julka182 »

Hardkor pisze: 30 mar 2022, 13:02 Jak coś sprzedaż na stronie lucrum
150 zł wersja podstawowa
250 zł wersja deluxe (limitowana)

Wysyłka kurierem DPD gratis, inpost 15 zł.
oj, troszkę drogo :shock:
ODPOWIEDZ