Zapisywanie wyników gier solo

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Zapisywanie wyników gier solo

Post autor: Rykas »

Czy macie jakiś sposób do zapisywania wyników gier solo na bgg/bg stats, żeby ładnie robiło statystyki? Ja do tej pory wpisywałem przeciwników jako graczy. np. W legendary marvel wpisuje siebie, mastermida i scheme jako osobnego gracza. Co pozwala mi zobaczyć przeciwko jakiemu mam jaki procent wygranych, ale traktuje to już jako grę 3 osobową a nie solo. Czy jest jakiś lepszy sposób?
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Zapisywanie wyników gier solo

Post autor: bisk »

BG Stats używam od niedawna i też się nad tym zastanawiam. Póki co mam wnioski takie:
1 . Albo wpisywać grę jako 1 gracz i w przypadku zapisu wyniku np. Automy to zrobić to jako komentarz - ten sposób niestety nie daje statystyk w przypadku gry na różnych poziomach trudności wirtualnego przeciwnika lub przy różnej liczbie takich przeciwników.

2. Albo stworzyć odpowiednich graczy do gry solo i wpisywać jako normalne gry 2,3 ... osobowe a w przypadku przeglądania statystyk, każdorazowo włączać/wyłączać w filtrach odpowiednich przeciwników (ludzkich lub wirtualnych).

... ale może da się to prościej zrobić? Ktoś, coś...?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Zapisywanie wyników gier solo

Post autor: anitroche »

Ja po prostu jak gram solo w grę z automą/automami, to wpisuję jako graczy siebie oraz zawsze gracza AI, a jak są np. dwie automy, jak w Diunie: Imperium, to wynik tej gorszej wpisuję w komentarzu. Wtedy wszystkie rozgrywki dwuosobowe z graczem AI oraz typowo solo, czyli z wpisanym jednym graczem (mną) to wiem, że to były gry solo.

Ale jak wyżej napisano, to duże uproszczenie i nie ma za bardzo jak wpisywać poziomu trudności itp. rzeczy. Chociaż do zapisywania akurat poziomu trudności, to mam pomysł, żeby do wyniku swojego czy aytomy na początku dodawać zawsze cyfrę oznaczającą poziom trudności. Np. jak wygrałam zdobywając 200 punktów na drugim poziomie trudności, to zapisać to jako 2200. Ale jeszcze tego nie testowałam. Póki co to luźny pomysł. Jednak np. na zapisywanie przeciwko jakiej frakcji grałam to już prostego rozwiązania nie mam :(.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Zapisywanie wyników gier solo

Post autor: tomuch »

Ja korzystam z Clepsydris. Tam można ustawić jako tryb rozgrywki "solo", a następnie określić wygraną/przegraną i pokazuje % wygranych w jednoosobowych partiach.
Brakuje mi natomiast w wielu tytułach odgórnego określenia (przede wszystkim w grach euro), ile punktów dostaje się za poszczególne elementy (takie jak wygrana, pokonanie przeciwnika, zgromadzenie określonych dóbr, liczba ran etc.), celem sprawdzenia, jak dobrze/źle poszła partia solo. Dobrym przykładem tego typu jest Robinson, Piętaszek albo D-Day Dice.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Zapisywanie wyników gier solo

Post autor: inzkulozik »

bisk pisze: 27 sty 2022, 12:052. Albo stworzyć odpowiednich graczy do gry solo i wpisywać jako normalne gry 2,3 ... osobowe a w przypadku przeglądania statystyk, każdorazowo włączać/wyłączać w filtrach odpowiednich przeciwników (ludzkich lub wirtualnych).
Tak zacząłem robić i wydaje się to nawet działać, gram na 2/3/4 ręce to mam graczy "Solo-2x"/itd.
Później wchodzimy na kartę gry i ładnie widać wszystkie wyniki osobno.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Zapisywanie wyników gier solo

Post autor: Rykas »

Na Bg stats znalazłem rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje. Jest to role i board/variant. Np. w legenadry marvel, wpisuje siebie jako gracza, bohaterów w role, a mastermaind i scheem w board/variant. Daje to super podgląd bo każdą grę traktuje jako grę solo ale można sprawdzić np statystki jakie mam grając danym bohaterem, mastermindem lub w połączeniu tych rzeczy. Jedynie trzeba wykupić dodatkowo do tego Deep statistic.
ODPOWIEDZ