Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Czacha Games

Post autor: Torquemada666 »

W tych nowych tytułach (zapowiedzianych na 2024) chyba szału nie ma. Na razie zainteresowany jestem dodatkami do Nova Aetas Resistance, ale to też zależy od tego jak podstawka wypadnie w praniu :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Czacha Games

Post autor: psia.kostka »

Hardkor pisze: 18 lis 2023, 23:33 Co tu taka cisza? Tyle gier zapowiedzianych na nastepny rok :)
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Czacha Games

Post autor: ArtIO »

psia.kostka pisze: 18 lis 2023, 23:59
Hardkor pisze: 18 lis 2023, 23:33 Co tu taka cisza? Tyle gier zapowiedzianych na nastepny rok :)
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Czacha Games

Post autor: sydonia »

Wkleję tu transmisję dla tych co chcą szerzej posłuchać o zapowiedzianych grach ;)

Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Czacha Games

Post autor: psia.kostka »

Obrazek

Od zero info, przez 1 fotos, po 1godzinny material wideo :D

Ogladam, gier kompletnie nie znam, mocne wrazenie klimaciarskie i "ameri". Raczej nie moje klimaty, by wskakiwac w ciemno, ale nudnymi abstraktami bym tych gier nie nazwal ;) Moze rzeczywiscie ciut brak efektu wow (typu IP Marvel lub SW), ale chyba taka specyfika wydawnictwa, ze dziala na marginesie mainstreamu. #MotherMushroom 8)

Przy okazji, to moj pierwszy kontakt "oko w oko" w czacha team. Maja ode mnie plusa, za dowiezienie w PL all-in Rallyman DIRT, gdzie Ameryka i czesc Europy moze sobie kupic core box na amazonie, a oryginalny wydawca zbankrutowal i wysylke towaru wstrzymano/zarekwirowano.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Czacha Games

Post autor: loaru »

Najciekawsze gry to te, które nie zostały wydane w 2023 :oops: Endeavor i Hrabstwo Harrow. Lubię pirackie klimaty, więc może Skull Tales, ale graficznie mnie odpycha.

Czacha mogłaby pomyśleć o ratalnej przedsprzedaży w stylu gamefound - skoro na gry się czeka rok i dłużej, a mają tytuły z all-in za 1000+ zł.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Czacha Games

Post autor: Ardel12 »

W sumie najciekawsze zapowiedzi na 2024 to dla mnie te opóźnienione z 2023 tytuły :D więc popieram kolegę loaru
U mnie za to Dawn of Madness i Hrabstwo Harrow. Z nowości to tylko Weirdwood Manor mnie intryguje. Reszta nie przekonała, by chcieć zainwestować więcej czasu w sprawdzenie, a co dopiero kasę :) Ja się cieszę, mniej tytułów do zakupienia.

Tak przy okazji przeczytałem całą serię HH i jest to przyjemny komiks, ale w porównaniu do MGMT(też przeczytany komplet) no to może co najwyżej buty mu pucować :D Kreska, fabuła, łamanie czwartej ściany, bohaterowie no w sumie każdy aspekt MGMT wygrywa. Gorąco polecam ten komiks. HH dla mnie jedzie trochę fanfikiem dla nastolatków od nastolatków, ale grą dalej jestem zainteresowany.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Czacha Games

Post autor: nolify »

Z kolei moje zainteresowanie wzbudza ta gra o psychiatryku. Po pierwsze kooperacja. Po drugie klimat. Jesteśmy pacjentami, a personel nie chce Nas leczyć tylko ukatrupić. Brzmi spoko :lol: Na posiadówki ze znajomymi w sam raz. Muszę oblookać to Lobotomy, może coś będzie na rzeczy.
Skoro są takie opóźnienia z terminami, to spokojnie można założyć, że wyjdzie w 2025.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Czacha Games

Post autor: psia.kostka »

nolify pisze: 19 lis 2023, 21:01 ta gra o psychiatryku
Koszmary, mordercy, potwory, demony i bestie. W grach Czachy jest, zdaje sie, pewien lekko wyczuwalny motyw przewodni ;)

PS
pierwszą grę wydaliśmy już w 2016 roku – były to “Ptaszki Ćwierkają”
Chyba pora wezwac egzorcyste :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Czacha Games

Post autor: Dako »

Przyznam, że w tym roku mocno czekałem, zakupiłem i właściwie nadal czekam na kompletne zestawy Rebirth i NAR to jednak te nowe zapowiedzi na rok 2024 na ten moment nie specjalnie mnie interesują (może ewentualnie Lobotomy 2).
Z jednej strony szkoda a z drugiej to dobrze, że portfel odpocznie choć Czacha jednak twierdzi, iż to nie wszystko...
Ostatnio zmieniony 20 lis 2023, 11:49 przez Dako, łącznie zmieniany 1 raz.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Czacha Games

Post autor: antonio3333 »

Ja w sumie bardzo się cieszę z polityki wydawniczej Czachy. Fajnie, że idą w Takie tytuły co celują w węższe grono odbiorców. Cieszę się, że będzie jakaś może alternatywa dla Zombicide, czytaj Lobotomy, plus bardzo się cieszę, że będzie dodatek do Call od Madness, choć wciąż ubolewam, że prawa autorskie się odezwały przy tym tytule i musieli dać alternatywne nazwy dla przedwicznych. Czacha Games W moich myślach plasuje się w czołówce wydawnictw w Polsce :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Czacha Games

Post autor: Hardkor »

antonio3333 pisze: 20 lis 2023, 11:49 Ja w sumie bardzo się cieszę z polityki wydawniczej Czachy. Fajnie, że idą w Takie tytuły co celują w węższe grono odbiorców. Cieszę się, że będzie jakaś może alternatywa dla Zombicide, czytaj Lobotomy, plus bardzo się cieszę, że będzie dodatek do Call od Madness, choć wciąż ubolewam, że prawa autorskie się odezwały przy tym tytule i musieli dać alternatywne nazwy dla przedwicznych. Czacha Games W moich myślach plasuje się w czołówce wydawnictw w Polsce :)
Ale z tego co wiem przedwieczni nie mają praw autorskich. Licencja jest darmowa ze względu na wiek chyba
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Czacha Games

Post autor: antonio3333 »

Hardkor pisze: 20 lis 2023, 12:46
antonio3333 pisze: 20 lis 2023, 11:49 Ja w sumie bardzo się cieszę z polityki wydawniczej Czachy. Fajnie, że idą w Takie tytuły co celują w węższe grono odbiorców. Cieszę się, że będzie jakaś może alternatywa dla Zombicide, czytaj Lobotomy, plus bardzo się cieszę, że będzie dodatek do Call od Madness, choć wciąż ubolewam, że prawa autorskie się odezwały przy tym tytule i musieli dać alternatywne nazwy dla przedwicznych. Czacha Games W moich myślach plasuje się w czołówce wydawnictw w Polsce :)
Ale z tego co wiem przedwieczni nie mają praw autorskich. Licencja jest darmowa ze względu na wiek chyba
A to przepraszam za wprowadzenie błąd. Coś tam słyszałem, że coś mieli sprzeczkę z jakimś innym tytułem, chyba Call of Cthulhu? Że niby tytuł był łudząco podobny czy jakoś tak. Oni mieli Cthulhu: Call of Madness i chyba od tego się wszystko zaczęło, ale mogę być w błędzie. Ktoś może zna dokładne powody zrezygnowania z tej nazwy i samych nazw przedwiczenych?
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Czacha Games

Post autor: Leinadus »

Hardkor pisze: 20 lis 2023, 12:46
antonio3333 pisze: 20 lis 2023, 11:49 Ja w sumie bardzo się cieszę z polityki wydawniczej Czachy. Fajnie, że idą w Takie tytuły co celują w węższe grono odbiorców. Cieszę się, że będzie jakaś może alternatywa dla Zombicide, czytaj Lobotomy, plus bardzo się cieszę, że będzie dodatek do Call od Madness, choć wciąż ubolewam, że prawa autorskie się odezwały przy tym tytule i musieli dać alternatywne nazwy dla przedwicznych. Czacha Games W moich myślach plasuje się w czołówce wydawnictw w Polsce :)
Ale z tego co wiem przedwieczni nie mają praw autorskich. Licencja jest darmowa ze względu na wiek chyba
Zgadza się, niektóre nazwy, wyrażenia itd podlegają pod licencje, np "Call of Cthulhu" w grach podpada pod Chaosium
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Czacha Games

Post autor: Reku_ »

antonio3333 pisze: 20 lis 2023, 11:49 bardzo się cieszę, że będzie dodatek do Call od Madness,

Zamieniłem dwa zdania na AleGramy z autorem na ten temat. Będą nowe mechaniki więc spoko.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Czacha Games

Post autor: ixi24 »

Lubię po gdybać i właśnie oglądałem live na planszowych newsach o podsumowanie 2023 i planach wydawniczych na 2024.

Przemek mówi o jednym tytule, który cytuje "Jest mega chciany w Polsce" i "Jeżeli to się uda to będzie bardzo wow"
Tutaj ten fragment https://youtube.com/clip/UgkxBdB4-HGXSX ... TLloFtIrg7

Od razu pomyślałem o The 7th Continent, a wam co przychodzi na myśl?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Czacha Games

Post autor: Hardkor »

ixi24 pisze: 28 lis 2023, 23:32 Lubię po gdybać i właśnie oglądałem live na planszowych newsach o podsumowanie 2023 i planach wydawniczych na 2024.

Przemek mówi o jednym tytule, który cytuje "Jest mega chciany w Polsce" i "Jeżeli to się uda to będzie bardzo wow"
Tutaj ten fragment https://youtube.com/clip/UgkxBdB4-HGXSX ... TLloFtIrg7

Od razu pomyślałem o The 7th Continent, a wam co przychodzi na myśl?
Dwellings of Eldervale? Twórcy pisali, że wkrótce może pojawią się informacje o polskiej wersji.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Czacha Games

Post autor: loaru »

ixi24 pisze: 28 lis 2023, 23:32 Od razu pomyślałem o The 7th Continent, a wam co przychodzi na myśl?
W styczniu rusza KS Conana od Monolith, więc kto wie, może Czacha podepnie się pod nowy druk?

Edit: Dwellings obstawiałbym Kaczki, bo już wydają po polsku inną grę tego autora/oryginalnego wydawcy.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2023, 11:58 przez loaru, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Czacha Games

Post autor: Dako »

W transmisji wspomniano, że cytat: "druga strona jest trudna we współpracy" Jakieś pomysły w tym zakresie?
A gra chciana w Polsce?
Może :lol: Kingdom Death: Monster?
Ewentualnie Oathsworn: Into The Deepwood?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Czacha Games

Post autor: Hardkor »

Dako pisze: 29 lis 2023, 09:51 W transmisji wspomniano, że cytat: "druga strona jest trudna we współpracy" Jakieś pomysły w tym zakresie?
A gra chciana w Polsce?
Może :lol: Kingdom Death: Monster?
Ewentualnie Oathsworn: Into The Deepwood?
Pierwsze graniczy z cudem. Z drugim podobno rozmawiała Czacha (albo inne wydawnictwa) i za drogie tłumaczenie i zrezygnowali. Taką informacje od znajomego słyszałem :)

EDIT: Aczkolwiek z drugiego bym skakał z radości :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Czacha Games

Post autor: BOLLO »

Bardzo dużo ciekawych zapowiedzi. Klimaciarskich ameri. Tak właśnie kojarzy mi się wydawniczy profil Czachy. Dobrze że się go trzymają już od tylu lat. Bo jak coś szukam w tych klimatach (mroczniejszych) to pierwsze kroki kieruję właśnie tam. Sporo widzę zostało przesuniętych z 2023 na 2024 ale to mnie akurat kompletnie nie dziwi. Zdziwiłbym się bardziej gdyby taką ilość gier udało się wydać w jednym zapowiedzianym roku. Na coś tam czekam ale jeszcze muszę dokładnie popatrzeć co i jak bo mam wybredną grupę graczy jeżeli chodzi o tego typu tytuły. Więc moim wyznacznikiem w tym wypadku będzie żona. :mrgreen:
Awatar użytkownika
LukSky
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2021, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Czacha Games

Post autor: LukSky »

loaru pisze: 29 lis 2023, 08:57
ixi24 pisze: 28 lis 2023, 23:32 Od razu pomyślałem o The 7th Continent, a wam co przychodzi na myśl?
W styczniu rusza KS Conana od Monolith, więc kto wie, może Czacha podepnie się pod nowy druk?

Edit: Dwellings obstawiałbym Kaczki, bo już wydają po polsku inną grę tego autora/oryginalnego wydawcy.
Oryginalny wydawca to Breaking Games i nie pamiętam żeby coś od niego wydawali. Ciekawe jakby się dogadali ale to tak ciężki do dostania tytuł, że pewnie byłaby tylko Podstawka. Która w sumie zawiera to co powinno być przetlumaczone.
Mój Instagramowy Blog => Kadr Znad Planszy

Moja Kolekcja BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Czacha Games

Post autor: BOLLO »

Jeszcze mi się przypomniało. Szkoda że Karciane Galaktyki wyleciały. Wie ktoś czy z PL ktoś to przejął?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games

Post autor: Emil_1 »

Ja już mam wrażenie, że nie ma co kupować angielskich Ksów, lepiej poczekać, aż Czacha wyda ;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Czacha Games

Post autor: yrq »

A ja z czasem nabrałem pewności, że nie ma co czekać na polskie wersje, tylko trzeba wspierać angielskie oryginały ;P
ODPOWIEDZ