Galakta – Plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 808
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 126 times
Been thanked: 381 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: kurdzio »

Mr_Fisq pisze: 16 mar 2022, 11:19
Michito pisze: 16 mar 2022, 10:46 Dodruk Star Wars Rebelia miał mieć premierę pierwotnie 1 marca. Towar był od początku miesiąca w porcie i słuch o nim zaginął...A Galakta udaje Greka i karze czekać na informacje...
Gdzie było wrzucane info o 1 marca i statku w porcie - jakieś komentarze na FB? Jakoś nie przewinął mi się ten termin, a sam jestem tematem zainteresowany Rebelią.
https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 6673816604
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 628
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Michito »

Na FB PN najpierw (05.01) było info o dodruku w lutym (sklepy podawały informację o wysylce po 28.02), potem (24.02) info o tym że statek jest już w porcie i czeka na zwolnienie z odprawy celnej. I tak sobie czeka, a Galakta podaje bardzo ogólne odpowiedzi, nic nie wnoszące do tematu.

Edit: dzięki za wklejkę źródła powyżej. Czyli zaraz 3 tydzień zleci.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

kurdzio pisze: 16 mar 2022, 11:26
Mr_Fisq pisze: 16 mar 2022, 11:19 Gdzie było wrzucane info o 1 marca i statku w porcie - jakieś komentarze na FB? Jakoś nie przewinął mi się ten termin, a sam jestem tematem zainteresowany Rebelią.
https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 6673816604
Info o 1 marca tam nie widzę, ale rzeczywiście z samego tekstu wynika, że kontener z dodrukami od FFG był w porcie już 24 lutego - to mi umknęło, dzięki :)

Edit:
Michito pisze: 16 mar 2022, 11:29 Edit: dzięki za wklejkę źródła powyżej. Czyli zaraz 3 tydzień zleci.
Ale 24 lutego zapowiedziano premierę na marzec, bez wskazywania konkretnej daty. Ja zacznę narzekać, jak gra nie trafi do sprzedaży do końca marca.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: litk »

Gdzie było wrzucane info o 1 marca i statku w porcie - jakieś komentarze na FB? Jakoś nie przewinął mi się ten termin, a sam jestem tematem zainteresowany Rebelią.
Mnie to już wkurza konkretnie, bo miało być lada dzień, więc kupiłem przy okazji kilka innych gier i czekam już 3 tydzień.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 808
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 126 times
Been thanked: 381 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: kurdzio »

Z komentarza na fb w sprawie Rebelii:
(…) jutro potwierdzimy ostatecznie, ale w przyszłym tygodniu w końcu (!) powinna trafić do sklepów :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Marbel
Posty: 221
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Marbel »

To chyba ten sam statek na którym jest Posiadłość Szaleństwa? Bo chyba również ta gra nie dotarła do sklepów jeszcze. I dobrze bo planuje zakup w 2Q po przypływie gotówki ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Jak to mówią - "Mówisz - masz"; Galakta wrzuciła dzisiaj informację o Rebelii i Posiadłości - w poniedziałek (21.03.22) ma ruszyć wysyłka do sklepów.

Źródło: FB Galakty


Edit:
Są też terminy dla pozostałych gier.
Dunwitch w nowym formacie i Machinacje w czasie mają trafić do sklepów 23 marca. Źródło: FB Galakty
Rozbrykane Jednorożce i Terra Incognita też 23 marca. Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Menelepa
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2022, 17:33

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Menelepa »

Czy dodatki do posiadłości szaleństwa także będą w dodruku w tym roku?
D3molK4
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2020, 21:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: D3molK4 »

Galakta czeka termin dodruku - info z FB. Także nie wiadomo na razie kiedy.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 239
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 36 times
Been thanked: 36 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: DaaV »

Wiadomo może coś o dodatku Imperium u Władzy? Pisałem do Galakty email, ale mi nie odpisali...
Craker
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2021, 16:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Craker »

U mnie to samo - pisałem mail i zero odzewu - szukając informacji co z dodatkiem (bo miał wyjść przecież już w tamtym roku), znalazłem tylko jakieś ich pojedyncze odpowiedzi, że mają zgłoszoną chęć dodruku u 'tych wyżej' i ten ktoś po prostu zbiera ogólnoświatową zbiórkę na dodruk dla jak największej ilości krajów. Z tego wszystkiego odpuściłem na ten moment i kupiłem po prostu angielską wersję z Amazona :?
Sprawdź jak maluję na social mediach!
https://www.instagram.com/crushbrush.studio/
lub wymyślam.. czasem dziwne DIY akcesoria :-)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1506
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 318 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Tringa »

Dodruk dodatku miał być w zeszłym roku, ale jako, że nie było konkretnych informacji to pod koniec roku kupiłam na OLXie.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
tester

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: tester »

Czy będziecie sprzedawać dedykowane koszulki do Machina Arcana?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

tester pisze: 30 mar 2022, 10:51 Czy będziecie sprzedawać dedykowane koszulki do Machina Arcana?
Nikt z Galakty się tu nie wypowiada, w każdym razie nie oficjalnie ;)
Pytaj na FB.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Sylwiano »

Galakta zapowiedziała nowy tytuł. Przesyłam treść wpisu z FB:


💥ZAPOWIEDŹ💥
Z ogromną przyjemnością zapowiadamy grę Explorers of the Woodlands autorstwa From the Woods Studio, która urzekła nas oraz kilkunastu innych wydawców z całego świata. Kampania gry na Kickstarterze wystartuje już 19 kwietnia. My odpowiadamy za wersję polską, którą możecie zamówić już podczas kampanii oraz za wersję sklepową dostępną po dostarczeniu gry do wspierających.
👣 Explorers of the Woodlands to osadzona w tajemniczym lesie kooperacyjna gra przygodowa typu dungeon crawler dla 1-4 graczy. Odkrywanie, rozmieszczanie kafelków, zarządzanie kośćmi i walka z potworami – a wszystko to w przepięknej oprawie i dwóch wariantach rozgrywki: szybkim trybie podstawowym oraz trybie kampanii.
W trybie podstawowym będziecie eksplorować tajemniczy las złożony z ponad 20 kafelków. Gdy już dotrzecie do serca tej dzikiej kniei, przyjdzie Wam stoczyć walkę z bossem, którego musicie pokonać, aby wygrać rozgrywkę.
Podczas fazy eksploracji każdy z graczy dokłada po jednym kafelku lasu, z każdą rundą sprawiając, że będzie się on coraz bardziej rozrastał.
W fazie przygód gracze kolejno rozgrywają tury swoimi postaciami. Aktywny gracz rzuca czterema kośćmi i rozmieszcza je na planszy swojego bohatera, tym samym wybierając jakie akcje będą dla niego dostępne w danej turze.
Zależnie od wyników na kościach, gracze będą mogli się poruszać, wykonywać akcje specjalne i korzystać z unikalnych zdolności. Bohaterowie będą również rosnąć w siłę wyposażając się w różne przedmioty – te z kolei znajdują się na kartach łupów zdobywanych za pokonywanie potworów, znajdywanych w lesie oraz zyskiwanych w wyniku różnych wydarzeń.
Poza trybem podstawowym, gra Explorers of the Woodlands będzie również zawierać złożony z kilku misji tryb kampanii, który nada kolejnym rozgrywkom dodatkowej świeżości i regrywalności.

👉Kliknijcie "Notify me on launch", aby nie przegapić startu kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/fr ... -woodlands
Liczba graczy: 1-4
Wiek sugerowany: 10+
Czas rozgrywki: 45-60 minut
Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/346 ... -woodlands
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 808
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 126 times
Been thanked: 381 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: kurdzio »

Małe Epickie Podziemia w przedsprzedaży za niecałe 100 zł, całkiem przyjemnie :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 259
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 174 times
Been thanked: 113 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Urkeith »

kurdzio pisze: 07 kwie 2022, 13:22 Małe Epickie Podziemia w przedsprzedaży za niecałe 100 zł, całkiem przyjemnie :)
Fakt, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Pesymistyczne obstawiałem 130zł+ a tu taka miła niespodzianka... TED ląduje w koszyku w takim razie :P
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta wrzuciła dużą aktualizację planów na najbliższe miesiące:
https://www.facebook.com/wydawnictwogalakta/posts/4909535239142413 pisze: Przypominamy, że przedsprzedaż gry Talisman: Harry Potter (wraz z promką!) oraz Małych Epickich Podziemi już ruszyła, a The Thing wraz z dodatkami trafi na sklepowe półki już 20 kwietnia.
Na co najbardziej czekacie?
➡️ II połowa kwietnia:
Talisman: Harry Potter – nowość!
GoT: Taniec ze smokami
GoT: Uczta dla wron
Andor Junior
➡️Maj:
Małe Epickie Podziemia – nowość!
Tidal Blades: Obrońcy rafy – nowość!
Ukryci Liderzy – nowość!
Horror w Arkham LCG: Powrót Zapomnianej Ery
Horror w Arkham LCG: zestawy mitów z cyklu Zmowa nad Innsmouth (Duże rozszerzenie również jest zamówione jednak nie mamy jeszcze informacji o możliwym odbiorze tego produktu).
Horror w Arkham LCG: Szlak do Carcosy - Rozszerzenie kampanijny – nowość!
Horror w Arkham LCG: Szlak do Carcosy - Rozszerzenie badaczy – nowość!
Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka węża
Twilight Imperium: Proroctwo Królów
Wojna o Pierścień: Gra planszowa
Wojna o Pierścień: Wojownicy Śródziemia
Wojna o Pierścień: Panowie Śródziemia
Wojna o Pierścień: Los Ereboru – nowość!
Sword & Sorcery: Nadejście mroku – nowość!
Sword & Sorcery: Hero Packi – dodruki i nowości!
➡️Czerwiec/Lipiec:
Star Wars: Rebelia – Imperium u władzy
Eldritch Horror: Gra planszowa
Eldritch Horror: Pod piramidami
Eldritch Horror: Maski Nyarlathotepa
Eldritch Horror: Tajemnicze ruiny
Horror w Arkham LCG: Pożeracze snów – Delux
Horror w Arkham LCG: zestawy mitów z cyklu Pożeracze snów
Horror w Arkham LCG: Karnawał koszmarów
Horror w Arkham LCG: Klątwa Rougarou
Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze
Podziemia zamówione, a kilka pozycji kusi:
- Powrót Zapomnianej Ery
- Niektóre dodruki do Eldritch Horror
- Rebelia z dodatkiem...
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: RaistlinJedyny »

Czy jest w planach wydanie po polsku dodatków do "Wojny Nemo"?
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1001
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 741 times
Been thanked: 228 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Beskid »

Mr_Fisq pisze: 08 kwie 2022, 10:39 Galakta wrzuciła dużą aktualizację planów na najbliższe miesiące
na rozkładzie brak Waste Knights upgradepack, dziwne bo zapowiadali
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: rand »

Ale Galakta to jednak przegina, Tidal Blades i to wersja Retail za SCD 359, w sklepach za około 290-300. Tyle bym dla ale za wersję de lux, ja jednak spasuje, gra była na liście nice to have, ale w tej cenie podziękuje. Teraz z niepokojem czekam na cenę Endless winter....
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10975
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3238 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

No kosmos, szczególnie, ze angielska wersja jest do dorwania za 190 zł
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1356 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Hardkor »

rand pisze: 22 kwie 2022, 13:18 Ale Galakta to jednak przegina, Tidal Blades i to wersja Retail za SCD 359, w sklepach za około 290-300. Tyle bym dla ale za wersję de lux, ja jednak spasuje, gra była na liście nice to have, ale w tej cenie podziękuje. Teraz z niepokojem czekam na cenę Endless winter....
Kiedyś czekało się na retail, bo taniej niż na KS. Galakta udowadnia, że jednak lepiej brać na KS :P
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: tomp »

Przypomina mi się taki cytat, bodajże z jakiegoś kabaretu: "Jak to mawia Wajda, podstawówki i gimnazja pójdą do kin"

Zawsze znajdzie się zainteresowany, przy wysokiej cenie dłużej zajmie hurtowa sprzedaż.
Machina arcana (pomijając brak informacji o nakładzie) to sprzedała się dosyć szybko.
Tidal blades też zejdzie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: rand »

Pewnie taki jest plan wydawnictwa, drogo w niskim nakładzie i jakoś to zejdzie. A jak będzie zobaczymy. Pewnie przy Endless winter zacisne zęby, ale Tidal Blades to jednak u mnie zupełnie inna bajka i jest duża szansa, że w mojej grupie się nie sprawdzi, bardziej to mój kaprys. No a przy tej cenie jednak nie zaryzykuje. :wink: Niemniej czekam na recenzje, jestem ciekaw jak gra się w Polsce przyjmie, kto wie, może jeszcze zmienię zdanie jak hype urośnie.
Zablokowany