Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Rience
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2020, 18:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rience »

sasquach pisze: 05 lut 2024, 03:20 Pozostajesz jej właścicielem póki ona nie zginie, albo ty nie zginiesz (bo wtedy giną też wszystkie twoje ewokacje).
NIE! :D Gdy ty giniesz, ginął razem z tobą TYLKO ewokacje PRZYPISANE (które ktoś nam wcisnął, patrz umbra), ale PRZYWOŁANE mają się dobrze i żyją dalej.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 03 lut 2024, 15:46
EDIT. Pytanie ode mnie, bo nie mam pojęcia jak to działa.

Karty Erupcja Atanora i Bomba Azotowa. Obie działąją na podobnej zasadzie, szkoła alchemii.
Czy to Ty pytałeś o to samo na bgg? xD

Rience pisze: 03 lut 2024, 15:03
nanautzin pisze: 03 lut 2024, 13:08 4. Gdy leczę siebie to ja wybieram, które znaczniki usuwam czy idą po kolei od ostatnio przydzielonych? Analogicznie, gdy chce podleczyć kogoś to kto wybiera znaczniki do odrzucenia?
Tu fajnie jakby ktoś potwierdził, bo w odrodzeniu zapomnieli to ładnie rozpisać. Podobno w pierwszej części był zapis, że sam wybierasz znaczniki, nie muszą być od prawej strony.
Fajnie jakby w ogóle gdzieś wytłumaczyli, jak działa akcja "ulecz". Kogo, jak, gdzie itp
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

Seraphic_Seal pisze: 05 lut 2024, 07:48
Błysk pisze: 03 lut 2024, 15:46
EDIT. Pytanie ode mnie, bo nie mam pojęcia jak to działa.

Karty Erupcja Atanora i Bomba Azotowa. Obie działąją na podobnej zasadzie, szkoła alchemii.
Czy to Ty pytałeś o to samo na bgg? xD
Na bgg i dwóch grupach FB. Z czego na chyba oficjalnej Czachy post nie został dopuszczony przez administrację chyba XD

Co do leczenie, zawsze działa "na siebie" jeśli nie jest wyszczególnione inaczej i usuwa się dowolne kości. Natomiast w instrukcji do Brwi rebirth nigdzie tego nie ma xD

Ciekawe, że zrobili świetną gierkę, ale nie potrafią napisać instrukcji. Zwłaszcza, że w pierwszej wersji podobno też instrukcja to był koszmar.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 05 lut 2024, 08:08
Spoiler:
Jest jakaś taka karta w bodajże szkolne szamanizmu, ulecz X albo coś, kurcze nie pamiętam dokładnie ale mieliśmy spore wątpliwości co może być celem tego leczenia.

Dodatkowo, jeśli zaklęcie działa na pomieszczenie i ma efekt ulecz, to leczy się wszystko co w tym pomeiszczeniu? Swojego maga, wrogich magów, swoje i cudze ewokacje? Czy jak?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

Seraphic_Seal pisze: 05 lut 2024, 08:54 Dodatkowo, jeśli zaklęcie działa na pomieszczenie i ma efekt ulecz, to leczy się wszystko co w tym pomeiszczeniu? Swojego maga, wrogich magów, swoje i cudze ewokacje? Czy jak?
Według tego co Bollo tutaj twierdził i tego co mam z BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/322675 ... target-ran\

Leczysz siebie tak czy inaczej.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 05 lut 2024, 10:10
Spoiler:
Według tego co Bollo tutaj twierdził i tego co mam z BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/322675 ... target-ran\

Leczysz siebie tak czy inaczej.
Czy leczenie samo w sobie dotyczy tylko naszego maga? ok

W sumie jeszcze jedna rzecz - karta pecha "spowolnienie". Czy tylko mi otrzymanie takiej karty wydaje się niesamowicie upierdiliwe, być może aż za bardzo w kwestii balansu? Moje zadania odnosiły się do pomieszczeń na drugim końcu mapy, praktycznie położyło mi to grę, bo akurat pomieszczenia przy mojej komnacie były niezbyt dla mnie przydatne xD serio jedynym sposobem na pozbycie się tej karty jest aż trzykrotne poruszenie się po 1 polu?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

Seraphic_Seal pisze: 05 lut 2024, 11:07
W sumie jeszcze jedna rzecz - karta pecha "spowolnienie". Czy tylko mi otrzymanie takiej karty wydaje się niesamowicie upierdiliwe, być może aż za bardzo w kwestii balansu? Moje zadania odnosiły się do pomieszczeń na drugim końcu mapy, praktycznie położyło mi to grę, bo akurat pomieszczenia przy mojej komnacie były niezbyt dla mnie przydatne xD serio jedynym sposobem na pozbycie się tej karty jest aż trzykrotne poruszenie się po 1 polu?
Nie trafiłem na tę kartę, a nie mam teraz jak sprawdzić. Natomiast naturalną kontrą wydają się zaklęcia zapewniające ruch, czasem nawet takie, które pozwalają zrobić ruch dwa razy po 1. :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 05 lut 2024, 11:09
Spoiler:
Nie trafiłem na tę kartę, a nie mam teraz jak sprawdzić. Natomiast naturalną kontrą wydają się zaklęcia zapewniające ruch, czasem nawet takie, które pozwalają zrobić ruch dwa razy po 1. :)
Tak, taka była moja myśl podczas gry... tylko takich zaklęć jest coś niesamowicie mało xD

EDIT:
Przejrzałem karty ze szkoły Alchemii i Technomancji - tylko tych zrobiłem sobie kiedyś dokładne zdjęcia. W technomancji całe jedno zaklęcie pozwala ruszyć swojego maga, w alchemii żadne xD
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Jwill5555
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2021, 02:30
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Jwill5555 »

Pytania nowicjusza:
1. Czy aktywowane czary pułapki oraz ochrony, które nie zostały użyte w Fazie Akcji są aktywne w Fazie Ewokacji ?
2. Czy jeżeli efekt czaru ma 2 lub 3 zdania i zasięgiem jest pomieszczenie oddalone o 2 to możemy każde zdanie rozpatrzyć w innych pomieszczeniach czy rozpatrujemy cały efekt w jednym pomieszczeniu ?
3. Tutaj raczej prośba o poradę. Często jak gramy ze znajomymi to doświadczam na swoich barkach gry wszyscy na jednego. Którą szkołę czarów lub strategię polecicie by sobie dać radę z atakami ?
4. Czy jak mag zostanie pokonany to ściągamy z planszy wszystkie ewokacje będące pod jego kontrolą czy tylko Umbry ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2024, 15:59 przez Jwill5555, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

Jwill5555 pisze: 05 lut 2024, 13:56 Pytania nowicjusza:
1. Czy aktywowane czary pułapki oraz ochrony, które nie zostały użyte w Fazie Akcji są aktywne w Fazie Ewokacji ?
2. Czy jeżeli efekt czaru ma 2 lub 3 zdania i zasięgiem jest pomieszczenie oddalone o 2 to możemy każde zdanie rozpatrzyć w innych pomieszczeniach czy rozpatrujemy cały efekt w jednym pomieszczeniu ?
3. Tutaj raczej prośba o poradę. Często jak gramy ze znajomymi to doświadczam na swoich barkach gry wszyscy na jednego. Którą szkołę czarów lub strategię polecicie by sobie dać radę z atakami ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
1. Tak. Przestają działać dopiero w fazie porządkowania i jeśli nie zostały aktywowane to możesz wziąć je z powrotem na rękę.
2. Generalnie to jest tricky, ale co do zasady rozpatrujesz w jednym pomieszczeniu, chyba że karta mówi naczej, albo jest to efekt: Zyskaj/ Ulecz - wtedy odnoszą się do Ciebie, niezależnie od tego gdzie jesteś (chyba, że karta wyraźnie mówi inaczej). Przynajmniej na ten moment taka jest wykładnia XD.

3. Za mało grałem żeby coś wiedzieć, jak sensownie grać.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: miszcz »

Jwill5555 pisze: 05 lut 2024, 13:56 4. Czy jak mag zostanie pokonany to ściągamy z planszy wszystkie ewokacje będące pod jego kontrolą czy tylko Umbry ?
Tylko Umbry i im podobne, które są przypisane do maga, a nie przez niego przywołane.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości. Środkowy kafelek komnaty czarnej róży wygląda w ang. wersji tak:
Obrazek

W polskiej wersji z jakiegoś powodu zabrakło dopisku "jeśli to zrobisz". A to wbrew pozorom zmieniało dużo - jeśli grać według zasad można było dużo łatwiej zdobyć zakazane zaklęcie po prostu aktywując ten kafelek i odrzucając mniej (albo nawet 0) kart, jeśli nie miało się ich 3 lub więcej.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Torquemada666 »

A to nie działa tak, że odrzucenie 3 kart to warunek konieczny, żeby zrobić to co jest po If you do?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Gromb »

Torquemada666 pisze: 08 lut 2024, 10:45 A to nie działa tak, że odrzucenie 3 kart to warunek konieczny, żeby zrobić to co jest po If you do?
też tak to rozumiem, nie masz do odrzucenia, nie możesz uaktywnić kafla.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

W polskiej wersji nie ma "if you do".

Z grubsza wygląda to po polsku:
"Odrzuć 3 karty.
Dobierz..."

Aktywacja kafelka to efekt. A według instrukcji każde zdanie danego efektu musi być rozpatrywane po kolei, jeśli nie ma możliwości rozstrzygnięcia danego zdania omija się je. Czyli w polskiej wersji, bez tego magicznego "jeśli to zrobisz":
-Odrzuć 3 karty. Masz mniej niż 3? Ignorujesz to zdanie, przechodzisz do kolejnego.
-Dobierz zapomniane zaklęcie, niezależnie od tego czy coś odrzuciłem w poprzednim zdaniu.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Torquemada666 »

Dobrze wiedzieć, jak grać poprawnie z tym kafelkiem. Jest to chyba element do erraty.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

Założyłem temat w tym celu. Mam już kilka rzeczy zebranych. Niestety brakło czasu by je obrobić
Natomiast prośba by wrzucać tam takie rzeczy i może dzięki temu dostaniemy erratę, która naprawia większość.

viewtopic.php?t=81474
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Następująca sytuacja: Aktywując żółte pomieszczenie (dobieranie zadania) dobieracie zadanie na aktywację żółtego pomieszczenia. Nie jest ono natychmiastowo spełnione, dopiero od następnej aktywacji (support LMS)

A teraz mój problem:
Obrazek

Ktoś mi powie jak interpretować ten efekt z przenoszeniem figurek? wygląda mi na jakiś ewidentny błąd, bo to sens niezbyt ma... Nie powinno być że przemieść figurkę (zasięg 1) do pomieszczenia będącego celem czy coś?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: prib4 »

Można się domyślić, że możesz wciągnąć do 3 figurek w zasięgu 1 od pomieszczenia i zadać 4 obrażeń AoE. Nie można jednak zaprzeczyć, że napisane jest to dziwnie/źle.
Pitersz73
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2022, 14:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Pitersz73 »

Seraphic_Seal pisze: 08 lut 2024, 09:33 Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości. Środkowy kafelek komnaty czarnej róży wygląda w ang. wersji tak:
Obrazek

W polskiej wersji z jakiegoś powodu zabrakło dopisku "jeśli to zrobisz". A to wbrew pozorom zmieniało dużo - jeśli grać według zasad można było dużo łatwiej zdobyć zakazane zaklęcie po prostu aktywując ten kafelek i odrzucając mniej (albo nawet 0) kart, jeśli nie miało się ich 3 lub więcej.
W pierwszej BRW jest to precyzyjnie opisane/pokazane w Instrukcji, i jeszcze bardziej wyraziście w Codexie przy opisie kafli. W Rebirth nie dość, że nie ma Codexu z opisem czarów/kafli, który byłby naprawdę przydatny, to w samej instrukcji nie ma o tym nic. Widać LMS uznało, że wszyscy znają pierwsze BRW, podobnie Czacha - pół biedy, że nie ma tego 'jeśli' na kaflu, ale brak opisu w instrukcji (w pierwszej wersji PL był na niemal pół strony), to już pełna nonszalancja wydawcy. Pełna, półprofesjonalna amatorka, można podsumować, ale gry są w deche, więc trzeba zwrócić uwagę, ale wybaczyć :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

Jak działa ewokacja Szkarada (dodatek Dread Forge)? Rozumiem tekst, ale nie wiem jak ewokacja może umieścić kostkę w pomieszczeniu ani tym bardziej jak to zaznaczać, że akurat ona ją dała.

Chodzi o czary dodające lub zamieniające kostki za ewokacje typu konstrukt?

EDIT: idąc za grupą FB Black Rose Wars Polska: Raczej chodzi o to, że musi tam być jakakolwiek kostka niestabilności. Żródło: angielska instrukcja Dreadforge. Czacha dała ciała z tłumaczeniem.

EDIT 2: Uważajcie na grupę FB CzachaGamesSquad. Za pytanie o zasady można tam wyłapać shadow bana bez powodu. (Przez co nie jestem w stanie pomóc osobom, które zadają pytania, na które znam odpowiedzi... ;) ). Chociaż napisałem jeszcze do Czachy tutaj, na forum. To może się dowiem za co tego bana wyłapałem... Może za brak zdjęcia profilowego. EDIT AGAIN: Okazało się, że Czacha nie ma pełnej kontroli nad FP, starają się odzyskać. Ban nie od nich. Przepraszam zatem Czachę.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2024, 15:25 przez Błysk, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

UWAGA, UPDATE DO PYTANIA ZE SPOILERA (które było zadawane wcześniej).

Źródło Życia ma błąd tłumaczenia, w niemieckiej wersji jest to dokładnie napisane.
Zatem:
Przemieścić można figurkę oddaloną o jeden OD kafla celu DO kafla celu.
Ulecz w tym zaklęciu odnosi się do wszystkich w komnacie, która jest celem (w niemieckiej wersji jest to dokładnie napisane).
Zyskaj 1 punkt - tyczy się tylko maga, który rzucił zaklęcie,.
Spoiler:

EDIT: kilka osób wyraziło wątpliwości, twierdząc, że niemiecka wersja nie musi być lepsza niż Polska. Niestety do angielskiej nie mam dostępu. Znając tłumaczenia Czachy jednak wolę zaufać niemieckiej. Zwłaszcza, że przynajmniej doszczegóławia.
DragonOmen
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2021, 16:08
Been thanked: 1 time

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: DragonOmen »

Cześć. Jak należy rozumieć to, że posiadacz korony rozstrzyga remisy? Chodzi o remisy w ilości umieszczonych niestabilności na kaflu i ilości obrażeń zadanych magowi? Rozstrzyga to znaczy, że wygrywa jeśli z kimś remisuje, czy decyduje o tym kto wygrywa nawet jeśli to inni gracze remisują? W dalszej części instrukcji nie znalazłem żadnych nawiązań do remisów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

DragonOmen pisze: 12 lut 2024, 11:48 Cześć. Jak należy rozumieć to, że posiadacz korony rozstrzyga remisy? Chodzi o remisy w ilości umieszczonych niestabilności na kaflu i ilości obrażeń zadanych magowi? Rozstrzyga to znaczy, że wygrywa jeśli z kimś remisuje, czy decyduje o tym kto wygrywa nawet jeśli to inni gracze remisują? W dalszej części instrukcji nie znalazłem żadnych nawiązań do remisów.
Obrazek
Ma to znaczenie chyba tylko przy grze z avatarem, poza tym wszystkie remisy w grze mają swoje zasady rozstrzygania w instrukcji. Co najwyżej może jeszcze rozstrzygnąć wyniki końcowe gdy jest remis na miejscu poza pierwszym, po instrukcja tylko remis na pierwszym miejscu opisuje
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

"Jeśli Pułapka/Ochrona przerywa Akcję Fizyczną,
przerwany Efekt Akcji Fizycznej rozstrzyga się do następnej
kropki (.) w jego tekście (zobacz Akcje strona 24). Następnie
rozstrzyga się Efekt Pułapki/Ochrony. Jeśli Mag, który
wykonywał Akcję Fizyczną nie został Pokonany,
kontynuuje on rozstrzyganie przerwanego Efektu i/lub
pozostałych Efektów Akcji Fizycznej. Jeżeli natomiast
został Pokonany, pozostałe Efekty przepadają (Efekt
Pokonania musi zostać rozpatrzony, zobacz strona 28)."

A co jeśli zginę podczas swojej aktywacji, np. w trakcie rozpatrywania akcji fizycznej? Powiedzmy, że pierwszym ruchem 1 wchodzę na pole z wrogim kolosem i ginę. Czy po rozpatrzeniu śmierci mogę wykonać jeszcze drugi ruch (zaczynając w swojej komnacie) i aktywować pomieszczenie? xD
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ