Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Michu89
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2022, 14:00

Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: Michu89 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Gram głównie z żoną i potrzebuję gier bardzo dobrze "chodzących" dla 2 osób, ale z możliwością zagranie w większym gronie. Bardzo lubimy Brass, Pięć klanów, Posiadłość szaleństwa, Niepożądani Goście oraz Small world, ( Chaos w Starym świecie jak znajomi przyjdą).

Rozważamy zakup następujących gier:
1. Barrage
2. Blood Rage
3. Terra Mistica
4. Scythe
5. Nemesis
6. Puerto Rico
7. Wysokie Napięcie
8. Diuna Imperium
9. Gloomhaven Szczęki Lwa

Które z tych tytułów byście polecili lub odradzili?
Chętnie poznam wasze propozycje z poza tej listy.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1029
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: karmazynowy »

Jeśli na 2 to na dzień dobry możesz odrzucić:
Terra Mystica, Wysokie Napiecie, Nemesis.

Te gry w ogóle nie działają w takim składzie. Zamiast Terry poczekaj na polską edycję Projekt Gaja, ma być w tym roku.

Zamiast Blood Rage zainteresuj się nowa gra z serii: Ankh - ponoć najlepiej działa na 2 z całej trylogii E. Langa.

Oprócz tego polece GWT, Grand Austria Hotel (będzie dodruk), Podwodne Miasta (też), Arnak, Marco Polo II.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: tomwro »

Gramy w Nemesis tylko z żoną i jest mega, tak więc zaprzeczam przedmówcy:)
Patykoś
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2022, 11:32
Has thanked: 1 time

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: Patykoś »

Widzę że mamy podobną sytuację i gusta :) Zobacz sobie " Tajemnicze domostwo" myślę że najidealniej się wstrzeli w twoje wymagania :D
widząc tytuły które rozważasz to może cię zainteresować: Neuroshima hex 3.0 najlepiej działa w 2 osoby, można grać do 4 osób ( ewentualnie monolit arena, ale osobiście nie grałem możesz sobie sam porównać), Smartphone inc. jak lubicie rywalizację ekonomiczną, w Polskim wydaniu ta gra zawiera od razu dodatek aktualizacja 1.1 i tam masz też mapę dla 2 osób na której dobrze działa ta gra, jak i większą mapę do 5 osób kiedy przyjdą znajomi ( na tej planszy dla 5 osób też można grać we 2)
Jak lubisz chaos w starym świecie to możesz rozważyć też Rising sun, pod wieloma względami podobne i obie E.Langa jeśli dobrze pamiętam, z tym że tak samo od 3 osób dopiero.
Najemnicy: deck builder, tanie, szybkie, proste, negatywna interakcja, też dobrze działa w 2 osoby jak i więcej. Martwa zima też ciekawa będzie do rozpatrzenia.(z tym że tutaj im więcej osób tym lepsze doznania z rozgrywki bo wchodzi motyw zdrajcy wtedy) Pan lodowego ogrodu ( z tym że musisz już szukać używanej jeśli ci się spodoba bo nie drukują od lat, ale genialna i spełnia twoje wymagania) też area control jak chaos w starym świecie, z tym że już można i we 2 grać :D
Poszukiwania pierścienia możesz sobie sprawdzić.
I teraz podrzucę ci tytuły tylko dla 2 osób może coś was zainteresuje z tego jak zechcesz to sprawdzisz, jak nie to olejesz ;)
1. Mage wars arena
2. Stronghold undead
3. sztuka wojny
4. 7 cudów świata - pojedynek
to takie nasze topki z Dziewczyną gramy i gorąco polecamy, jeśli nasze gusta się pokryją z waszymi i te tytuły się wam spodobają to mogę ci napisać c jeszcze mamy i polecamy drugorzędnie, może też inne gatunki was zainteresują :)
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: tomwro »

Martwa zima, Pan lodowego ogrodu i 7 cudów świata, średnio działają podobno na 2 graczy.
Popraw mnie i uzasadnij jeśli myślisz, że jest inaczej :)
Patykoś
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2022, 11:32
Has thanked: 1 time

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: Patykoś »

tomwro pisze: 09 mar 2022, 17:24 Martwa zima, Pan lodowego ogrodu i 7 cudów świata, średnio działają podobno na 2 graczy.
Popraw mnie i uzasadnij jeśli myślisz, że jest inaczej :)
Te tytuły które napisałem w drugiej kolejności coraz bardziej odbiegają od przeznaczenia dla 2 graczy, ale pisał też że grają czasem w więcej osób i podał jako przykład chaos w starym świecie który jest od 3 graczy, więc podesłałem też co może rozpatrzyć jeśli chaos im się podoba.
Jeśli chodzi o Martwą zimę to tak jak napisałem, im więcej tym lepiej, nie działa źle na 2 osoby z tym że nie jest do końca wykorzystany potencjał w tym wariancie, bo nie wchodzi motyw zdrajcy, ale pisał że też dla więcej osób szuka gier więc podesłałem w drugiej kolejności.
Pan lodowego ogrodu podobna sytuacja "też area control jak chaos w starym świecie, z tym że już można i we 2 grać" podałem go odnośnie wspomnienia o chaosie w starym świecie, i dodałem że różni się od niego i od rising sun tym że już da się grać we 2 osoby, choć lepiej działa w komplecie faktycznie.
Odnośnie 7 cudów świata-pojedynek tak jak napisałem"podrzucę ci tytuły tylko dla 2 osób może coś was zainteresuje" i jak wskazuje nazwa pojedynek, w to można grać tylko i wyłącznie na we dwie osoby więc nie może źle działać :D
Michu89
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2022, 14:00

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: Michu89 »

Dziękuję za propozycję gier.

7 cudów pojedynke znamy i również bardzo lubimy.
A co do tego Pan lodowego ogrodu wiem, że jest niedostępny w sprzedaży ale wydaje mi się że bedzie dodruk. Ktoś ma info na ten temat?
Ktoś z was grał w Merchants of the dark road i wie jak wypada na dwie osoby?
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: Rahu »

Michu89 pisze: 11 mar 2022, 22:38 Dziękuję za propozycję gier.

7 cudów pojedynke znamy i również bardzo lubimy.
A co do tego Pan lodowego ogrodu wiem, że jest niedostępny w sprzedaży ale wydaje mi się że bedzie dodruk. Ktoś ma info na ten temat?
Ktoś z was grał w Merchants of the dark road i wie jak wypada na dwie osoby?
Dodruk prawdopodobnie w tym roku, ale nie spodziewałbym się szybciej niż końcówka roku. Nie jest to pewne info, bo z wydawnictwem ciężko o kontakt. Ale ponoć pracuja nad dodrukiem (nowa wersja). Sa w necie jakieś zdjęcia nad praca gry - FB wydawnictwa RedImp chociażby (chociaż o aktualizacje też ciężko).
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Gry dla 2 os. z opcją zagrania również w 3 i 4 os.

Post autor: Portal Games »

Patykoś pisze: 09 mar 2022, 16:55 Widzę że mamy podobną sytuację i gusta :) Zobacz sobie " Tajemnicze domostwo" myślę że najidealniej się wstrzeli w twoje wymagania :D
widząc tytuły które rozważasz to może cię zainteresować: Neuroshima hex 3.0 najlepiej działa w 2 osoby, można grać do 4 osób ( ewentualnie monolit arena, ale osobiście nie grałem możesz sobie sam porównać), Smartphone inc. jak lubicie rywalizację ekonomiczną, w Polskim wydaniu ta gra zawiera od razu dodatek aktualizacja 1.1 i tam masz też mapę dla 2 osób na której dobrze działa ta gra, jak i większą mapę do 5 osób kiedy przyjdą znajomi ( na tej planszy dla 5 osób też można grać we 2)
Jak lubisz chaos w starym świecie to możesz rozważyć też Rising sun, pod wieloma względami podobne i obie E.Langa jeśli dobrze pamiętam, z tym że tak samo od 3 osób dopiero.
Najemnicy: deck builder, tanie, szybkie, proste, negatywna interakcja, też dobrze działa w 2 osoby jak i więcej. Martwa zima też ciekawa będzie do rozpatrzenia.(z tym że tutaj im więcej osób tym lepsze doznania z rozgrywki bo wchodzi motyw zdrajcy wtedy) Pan lodowego ogrodu ( z tym że musisz już szukać używanej jeśli ci się spodoba bo nie drukują od lat, ale genialna i spełnia twoje wymagania) też area control jak chaos w starym świecie, z tym że już można i we 2 grać :D
Poszukiwania pierścienia możesz sobie sprawdzić.
I teraz podrzucę ci tytuły tylko dla 2 osób może coś was zainteresuje z tego jak zechcesz to sprawdzisz, jak nie to olejesz ;)
1. Mage wars arena
2. Stronghold undead
3. sztuka wojny
4. 7 cudów świata - pojedynek
to takie nasze topki z Dziewczyną gramy i gorąco polecamy, jeśli nasze gusta się pokryją z waszymi i te tytuły się wam spodobają to mogę ci napisać c jeszcze mamy i polecamy drugorzędnie, może też inne gatunki was zainteresują :)
Jeżeli chodzi o Tajemnicze Domostwo to nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie dorzucili swoich trzech groszy :) Ostatnio Tajemnicze Domostwo wraca na tapet ze względu na przedsprzedaż dwóch nowych dodatków - Sekretnych Podszeptów i Ukrytych Tropów. Jak prezentują się zasady gry i sama rozgrywka? W skrócie opisaliśmy tutaj: https://portalgames.pl/pl/tajemnicze-do ... ec-o-grze/
ODPOWIEDZ