Mage Lite (Joe Klipfel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Mage Lite (Joe Klipfel)

Post autor: Quba40 »

Obrazek

Mage Lite to skondensowany Mage Knight do 18 kart (wersja podstawowa) oraz już trzech dodatków. Wersja PnP jest za darmo dostępna do pobrania z BGG, zasady są nieco prostsze od pierwowzoru, osoba która grała w niego powinna się szybciej odnaleźć.

Dzisiaj przeszedłem z powodzeniem najłatwiejszy poziom jedynego dostępnego scenariusza (podbój dwóch miast). Jest tu całkiem sporo główkowania i masa mikro-zasad, także spędziłem ten czas z nosem w instrukcji - zaliczając pewnie wiele błędów. Na razie najbardziej nie podobają mi się zasady oznakowania kupionych jednostek czy zdobytych czarów/artefaktów poprzez odpowiednie zasłanianie kartą. Poza tym jestem na razie bardzo pozytywnie zaskoczony jak na możliwości tej gry, na 18 kartach jest tu masa główkowania, oraz rozwoju bohatera.

Przydatne linki:
Opis na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/349826/mage-lite
Pliki na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/349 ... lite/files
Link do zbiórki na zbiorowy wydruk polskiego tłumaczenia: viewtopic.php?f=55&t=73431
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Mage Lite (Joe Klipfel)

Post autor: marcin8509 »

Jest jeszcze skondensowany Mistfall, który wygląda mechanicznie bardzo dobrze.
:), ach ta cenzura.
ODPOWIEDZ