(Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było bomba - kto nie był ten trąba

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - Kraków - 21-23.10.2022 - Mamy wolne miejsca - Aktualizacja 17.10.2022

Post autor: Galatolol »

buhaj pisze: 21 paź 2022, 14:44 Hej. O której w sobotę zaczyna się granie?
O 11.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: Koziełło »

Dziękuję wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Było nas (zależnie od dnia) między 20 a 26 osób. Nie czuję się na siłach podsumować w ile gier wspólnie zagraliśmy. Brak też słów, którymi adekwatnie mógłbym opisać panującą atmosferę. Wreszcie mieliśmy okazję spotkać się przy stole, a nie tylko na .games i discordzie. Jeśli bawiliście się choć w połowie tak dobrze jak ja, jestem spokojny o wasz udział w kolejnym Osiemnastkonie.
Naprawdę ogromne dzięki i do następnego Osiemnastkonu.
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 304 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: Xenir »

Ode mnie również podziękowania za przybycie. Dzięki za współtworzenie Osiemnastkonu - bez uczestników nie byłoby przecież konwentu.

Poniżej podsumowanie w co graliśmy przez te 3 dni:

Kod: Zaznacz cały

1882                    4
1830                    3
1848                    3
1836jr                  2
1849                    2
1857                    2
1894 (prototyp)         2
18MEX                   2
1817                    1
1822                    1
1822PNW                 1
1828                    1
1832                    1
1841                    1
1846                    1
1862                    1
1871                    1
1880                    1
1889                    1
18DO                    1
18EUS                   1
18NEB                   1
18PL (prototyp)         1
RAZEM                  35
P.S. Ptaszki już ćwierkają o kolejnych edycjach w 2023: w Rzeszowie na wiosnę oraz w Krakowie na jesień. Do zobaczenia!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: piton »

Koziełło pisze: 24 paź 2022, 08:18 Dziękuję wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. Było nas (zależnie od dnia) między 20 a 26 osób. Nie czuję się na siłach podsumować w ile gier wspólnie zagraliśmy. Brak też słów, którymi adekwatnie mógłbym opisać panującą atmosferę. Wreszcie mieliśmy okazję spotkać się przy stole, a nie tylko na .games i discordzie. Jeśli bawiliście się choć w połowie tak dobrze jak ja, jestem spokojny o wasz udział w kolejnym Osiemnastkonie.
Naprawdę ogromne dzięki i do następnego Osiemnastkonu.
Krzysztof - w swoim imieniu i pewnie całej naszej grającej ekipy dziękuję za zorganizowanie imprezy i pociągniecie tematu z Osiemnastkonem. Piękna sprawa. Doceniamy wkład, zaangażowanie i po prostu perfekcyjną imprezę. DZIĘKUJEMY!
Ludzie wspaniali, lokal super, żarcie przywożą, gry najlepsze z najlepszych, Bardzo dziękuję.
z takim rozwojem hobby to faktycznie cały lokal zaklepuj :D


Dzięki za pogranie, pogadanie, uśmianie się do łez i popicie - chyba kolejność wymienianych czynności powinna być odwrotna ;) Naprawdę super Was było zobaczyć i spędzić świetnie czas. Reset był i człowiek jest podbudowany, że jednak jest więcej niż 5 gości grających w 18xx w naszym pięknym kraju :D Czego nam się nie udało zagrać, będzie okazja do powtórki w Rzeszowie :D

Piękne dzięki ekipo, kłaniam się w pas i przesyłam wyrazy szacunku.

P.S.
Xenir pisze: 24 paź 2022, 11:12 P.S. Ptaszki już ćwierkają o kolejnych edycjach w 2023: w Rzeszowie na wiosnę oraz w Krakowie na jesień. Do zobaczenia!
Pionki były też 2 razy do roku, a było i coś takiego jak Międzypionek ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: Galatolol »

Było super, świetnie że się udało mieć salę na wyłączność. Podziękowania dla Koziełła za organizację.

1862, i to pomijając tłumaczenie, zajęło 5 godzin, czyli 2 więcej niż normalnie, a nawet nie było zamulania. Na sąsiednim stole równie dłużej niż standardowo trwało TOP 1871, więc może jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni :P 18MM już nie było co zaczynać.

Dla mnie tytułem konwentu jest 1857. Generuje dużo śmiechu, działa na 4-6, trwa godzinę z kawałkiem - idealne by zagrać w oczekiwaniu, aż sąsiedni stół skończy czy też na dobitkę. Trzeba tylko pamiętać, by nie myśleć za dużo, bo wtedy gra traci :lol:

Niestety nie zagrałem w nic dla mnie nowego :cry: Udało się na szczęście pożyczyć dwie gry.
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: Lehu89 »

Było zarąbiście!

Ogromne podziękowania przede wszystkim:
- dla Koziełło za świetną organizacje konwentu. Wszystko dopięte na ostatni guzik, mega miejscówka, dobre gry, fajni ludzie, pyszne obiady, no cud, miód i malina.
- dla Pitona za wyrozumiałość oraz tłumaczenie niuansów osiemnastek takiemu świeżakowi jak ja, wreszcie rozumiem jak w to grać (trzeba pchać te pociągi do przodu bez zamulania i bankrutować przeciwników :lol: )
- dla Mrozigora, Sierścia i znowu Pitona za fajną atmosferę w pokoju po powrotach z Boardowej i fajne rozmowy przed snem :lol: oraz dobre rozgrywki na konwencie (musimy kiedyś dokończyć to 1850)
- dla Magole za tacki, rabaty, obecność, wspólne granie w 1830 i 1848Australia i wgl świetny, miły gość z Ciebie
- dla Andrzeja za pokazanie nam prototypu 18PL, mała gra, a jednocześnie kolos :D
- dla Xenira i Galatolola za czuwanie nad zasadami (mega pomocni i przyjacielscy ludzie) i fajną eskapadę w sobotnią noc :wink:
- dla Lolasa i Bruno za niedzielną rozgrywkę w 1830 i do zobaczenia w Warszawie :wink:
- dla wszystkich z którymi grałem i tych z którymi czasu brakło, żeby zagrać (za krótki ten 18Kon :lol: )
- dla reszty ludzi z którymi grałem, ale nie spamiętałem imion lub ksywek :lol: (musicie wybaczyć, ale brak snu, napój bogów i zmielenie móżgu przy 18xx robią swoję :D )
- i dla ogólnie wszystkich, którzy dotarli na konwent, fajni z nas ludzie!
- i oczywiście ekipie z Boardowa gdzie graliśmy za miłą obsługę, fajny klimat i dobre piwo :D

Z gier w które udało mi się zagrać:
- 1882 Assiniboia - pierwsza gra od razu na wejście i dzień dobry, bardzo mi się podobała, chociaż grałem jak dziecko :lol:
- 1836JR - świetna szybka, dynamiczna gierka, fajna dla takiego nooba jak ja, kupię sobie taką.
- 1850 - nie udało się skończyć, bo już mało brakowało do świtu, ale bardzo mi się spodobała i na pewno będę chciał kiedyś zagrać jeśli Piton, to gdzieś jeszcze przywiezie.
- 18PL (prototyp) - o mamo, głowa mi tu parowała, mega się cieszę, że udało mi się ją poznać i jaszcze nawet zagrać z autorem, wielkie dzięki Andrzej! Przede wszystkim za stworzenie, przywiezienie i nauczenie, jest potencjał.
- 18CO - kolejny tytuł, który chętnie bym zgarnął do swojej kolekcji, dla mnie jako początkującego o dziwo super satysfakcjonująca rozgrywka.
- 1830 - klasyka klasyków, świetny łatwy (teraz już tak :lol: ) tytuł, szukam do kolekcji.
- 1848Australia - rozgrywana jako ostatnia gra w niedzielę przed powrotem do domu, czyli z mega zmęczoną głową, dlatego przepraszam współgraczy za zamułę przy stole :lol: w to muszę zagrać jeszcze raz na świeżo.

Podsumowując - było naprawdę świetnie i mega się cieszę, że udało mi się przyjechać i Was (oraz 18xx) poznać. Czekam na następne edycje, na których na pewno się pojawię. Do zobaczenia!

PS jeśli ktoś potrzebowałby zdjęć (stołów z rozłożonymi grami), to pisać, mam trochę :wink:
Awatar użytkownika
thufir hawat
Posty: 45
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:37
Has thanked: 115 times
Been thanked: 37 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: thufir hawat »

W imieniu grupy 18BB chciałbym oficjalnie na łamach forum złożyć organizatorom wyrazy uznania, podziękowania itepe, itede, za zorganizowanie tak zajebistej imprezy :) Dziękujemy za spuszczony łomot, bankructwa, wygrane i spędzony ze wszystkimi, jak to się mówi, quality time!

ps. 1857 rulez.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: Siersciu »

Grzechem by było gdybym nie dołączył się do podziekowań :) pierwszy raz miałem okazję uczestniczyć w tego typu imprezie. Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, wszystko świetnie zorganizowane, Krzysiu pomyslał o wszystkim i należą mu się ogromne podziękowania z tego powodu!!!

To był naprawdę intensywny weekend, w niedzielę czułem się jak zombie. Dziś w pracy w dalszym ciagu brak formy, ale gdy już sobie w końcu wieczorem usiadłem to czuję ogromną satysfakcje i chęć poznawania kolejnych gier z tej serii.

Jednak najlepszą częścią imprezy była możliwość poznania osobiście osób, ktorych wpisy z tego forum do tej poey moglem tylko przeczytać.

Będę wyczekiwał kolejnej edycji 😃
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: Galatolol »

Jeśli któryś z konwentowiczów byłby w Krakowie i chciał zagrać, to może pisać tu: viewtopic.php?f=4&t=62334. Spotykamy się dość regularnie (obecnie wtorki i czwartki plus sporadycznie w weekendy).
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: (Kraków) 18xx - Drugi Osiemnastkon - I było BOMBA - kto nie był ten trąba

Post autor: magole »

Wielkie dzięki wszystkim! Za rozgrywkę, za obecność i za pytania o jr'kę :wink:
Relacja ze zdjęciami poszła na bloga:
https://www.railsonboards.com/2022/11/0 ... in-poland/

Do zobaczenia w Rzeszowie :D
ODPOWIEDZ